Jump to content
Bonsuna

Vastulöök ! ! !

Recommended Posts

200-300g süsivesikuid pärast trenni? :rolleyes:

Enamus ei saa terve päeva jooksul ka nii palju. Eriti dieedil. Marek: sa mõtlesid seda tõsiselt või oli trükiviga? Hmm..peaaegu pool kilo riisi pärast trenni..või 300g suhkrut?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
200-300g süsivesikuid pärast trenni? :rolleyes:

Enamus ei saa terve päeva jooksul ka nii palju. Eriti dieedil. Marek: sa mõtlesid seda tõsiselt või oli trükiviga? Hmm..peaaegu pool kilo riisi pärast trenni..või 300g suhkrut?

Ei, seda on ta varemgi siin kirjutanud.

Ta arvab vist, et k6ikidel on pardi ainevahetus.

Kuid artikkel oli vajalik sellegipoolest.

Muudetud kasutaja AileKuuda poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ootan juba huviga lahedaid vinguvaid kommentaare õhtulehte :rolleyes: Või äkki seekord neid ei tulegi, kuigi kahtlane!

Igatahes väga hea töö hr. Kalmus!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma arvan, et ei mõeldud 300 grammi korraga koheselt peale trenni, kuna oli mainitud, et vaja nii kiireid kui aeglasi süsikaid, muidu see oleks vähe liig ikka. Teiseks kahes munavalges küll pole 15 grammi valku. Loodan, et "proffi" õhtulehe ajakirjaniku näpukas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

300gr tavatreenijale... :rolleyes: ehk siis 1200kcal... mõned ei kuluta sellest pooltki jõutrenni jooksul :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Küll on hea, et Kalmus ei kirjutanud kui palju sisaldab 100 grammine lihatükk rasva! Kui nüüd mõni lehelugeja oleks seda teada saanud, siis ta oleks ikka vbl mõelnud, et mis iganes see Kalmus kirjutab, ma ei söö seda liha pärast trenni! Seega, miks mitte kirjutada "järg" sinna ajalehte mõni teinekord ka rasvadest ja nende vajalikkusest :)

Ja muide, millest siis see erinevus süsvesikute koguse vajalikkuse osas? Kalmus, kas mõtlesid seda hästi suurele mehele? (See 300 g jutt, mida siin vastukommenteeriti juba.) Mõistagi tekitab see huvi, miks koguste osas arvamused lahknevad. Praegu jäi mulje, et see polnud väike kogusevahe(?) Niisiis, palun selgitust! :huh: Vaielge! :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pean süü enda peale võtma nende süsivesikute osas, kuid mitte täielikult. Rääkisin ajakirjanikuga telefoni teel ja võimalik, et väljendanud ennast päris selgelt. Igaljuhul saatis ajakirjanik mulle teksti lugemiseks ja paranduste tegemiseks-ülevaatamiseks. Sinna sai ka tehtud parandus süsivesikute (eksliku) soovituse osas. Ja mõned muud kohendused veel. Mingil põhjusel aga jäid teksti kuni 300g süsivesikuid alles. (parandus oli kuni 200g)

Vabandan ja katsun olla edaspidi kohe tähelepanelikum.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
lõpuks tuli tõde päevavalgele (y)

Kuna ka Kalmus ütles, et esialgses tekstis oli väike viga sees, siis sina ilmselt eriti kaasa ei mõtle kui sa midagi loed. Kui on autoriteetne inimene, siis see ongi tõde? Aga kui ajakirjanik oleks kogemata kirjutanud 200-300 kg? :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
200g on ka ikka väga palju ju...

......Kuni 200g......... Palju? Kuna artikel on üldine, siis ei saa ka väga täpset juhist anda. Inimesed on erinevad. Nagu siin keegi mainis, siis mõnel on pardi ainevahetus, mõnel aga talveunes nahkhiire oma.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Seni olen peale trenni tarbitavas joogis kasutanud 50-60 g süsivesikuid, tavaliselt Dextro, kuid hiljuti ostsin ka Malto ja neid pooleks panna peaks olema hea mõte. Ok, kui nüüd tõesti tarbiks kohe peale trenni 200 g süsikaid (100 g Dextro+ 100 g Malto), siis kui pika aja pärast peaks tulema järgmine "tava"söögikord?

Tegelikult see kollane Arctic Sport jook sisaldab ka üsna palju süsivesikuid, trenni jooksul joon 1,5 l ära, selle võrra võiks peale trenni süsikaid vähem tarbida?

Muudetud kasutaja Capricorn poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
......Kuni 200g......... Palju? Kuna artikel on üldine, siis ei saa ka väga täpset juhist anda. Inimesed on erinevad. Nagu siin keegi mainis, siis mõnel on pardi ainevahetus, mõnel aga talveunes nahkhiire oma.

Aga palju sa ise näiteks süsivesikuid tarbid peale trenni ja millena sa neid tarbid? Ja kas see on kohe peale trenni joogina või hilisem õhtusöök ka sees?

Muudetud kasutaja Vägivaldur poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mõnuus, ma kirjutasin tunnis kirjandis ka eelmisest artiklist ja võimalikust vastulöögist, mis fitnessi foorum võib anda selle kohta :huh: (Eestvedajaks lugesin Marek Kalmust). Teema oli ' Julgen vastu vaielda... ' , miks on oluline vastu vaielda näiteks kasvõi sellisel juhul. Sattusin õpetaja ja paari klassivennaga vaidlusse, nemad ei tahtnud uskuda, et TÜ õppejõule hakatakse vastu vaidlema ja artikkel oli tegelikult vastuvõetav nende meelest. Nii hea on homme kooli minna ja öelda I TOLD YOU SO! :rolleyes:

Ilus!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Süsivesikute tarbimine ikka sõltub suuresti ka sellest kui intensiivsed on treeningud. Kui teed sitta trenni ja ajad näost kuhjaga süsikaid sisse on tulemus kurb. Ja vastupidi kui teed väga head trenni on süsivesikud hädavajalikud. Hea on uskuda, et annad treeningus endast kõik ja rohkem, aga kokkuvõttes kujunevad kogused välja ikkagi end pidevalt jälgides ja keha tagasidet kuulates. Ükski treener ei oska lambist (liiati veel läbi foorumi) inimesele täpseid toidukoguseid paika panna.

Algajatel hakata sööma samas suures koguses süsivesikuid nagu Bonsuna seda teeb + tõenäoliselt suur kaalu ja lihasmassi vahe - tulemuseks on lihtsalt rasvapolstri kasvatamine endal.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mõnuus, ma kirjutasin tunnis kirjandis ka eelmisest artiklist ja võimalikust vastulöögist, mis fitnessi foorum võib anda selle kohta :) (Eestvedajaks lugesin Marek Kalmust). Teema oli ' Julgen vastu vaielda... ' , miks on oluline vastu vaielda näiteks kasvõi sellisel juhul. Sattusin õpetaja ja paari klassivennaga vaidlusse, nemad ei tahtnud uskuda, et TÜ õppejõule hakatakse vastu vaidlema ja artikkel oli tegelikult vastuvõetav nende meelest. Nii hea on homme kooli minna ja öelda I TOLD YOU SO! :rolleyes:

Ilus!

:huh: Mõistan võidurõõmu!

Minu meelest ka tubli, et Marek viitsis reageerida! ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga palju sa ise näiteks süsivesikuid tarbid peale trenni ja millena sa neid tarbid? Ja kas see on kohe peale trenni joogina või hilisem õhtusöök ka sees?

Ma lõpetan oma kangitrenni kella 18.00 paiku alati, siis vahetult joon koksi mis sisaldab 30g valku ja 100g süsivesikuid. Vahel pisut vähem. Seejärel on 30-40min aeroobset. umbes 2h peale koksi söön tavaliselt 200-300g kanafileed+ 300g kaunube, + 0,5 õlu.Kell 23. 30, söön 2 muna , 100g kanafileesinki. 100g omatehtud kliisepikut ja tass teed meega. Umbes kell 3 öösel 450g "Alma" Light jogurtit (3 topsi, 3 tatra või riisigaletti. Kell 6.00 tavaliselt sama. kell 8.00 lähen saali aeroobsele treeningule, kestvus 45-60min. Kell 10.30 järgmine söök, 100g loomahakkliha, 100g loomamaksa, 100g kanafileed. 200g hautatud kaunube, siis 14.30, 4 munavalget+1 kollane, 50g juku 10% juustu, 100g omatehtud kliisepikut, tass kohvi meega, üks õun, kell 16.00 hakkab kangitrenn jne jne................... Hetkel on pealetrenni söögid sellised, kes ei tea siis olen nö dieedil juba, kaal langusfaasis. Kui saab vabamalt võtta siis on süsivesikuid peale trenni rohkemgi, aga mitte igapäevaselt, vastavalt tundele.

Mainimata jäid AC-C väiksed napsid, enne igat söögikorda 20g. veega. Väljaarvatud öised 2 einet.

Hommikul vahetult enne aeroobset on esimene AC-C laks ja siis järgmised vastavalt kuna söögikord on. Kõik oma kiired süsivesikud saan ma meest, seda panen ka pealtrennisesse valgukoksi. Natuke tuleb neid ka 100g AC-C st päevas, ülejäänud Süsivesikud on mul menüüs liitsüsiesikud.

Kopeerida pole seda kellegil mõtet, igaüks peab ise enda kogused katsetamiste käigus täpselt välja selgitama.

Mainimata jäid veel pähklid, sarapuu pähklid mida päeva jooksul söön 100g. Juba "kuulsin " kuidas siinsed rasvakummardajad kisavad, et NII VÄHE RASVU SUL MENÜÜS. Arvan, et neid on koos pähkliteka piisavalt.

Muudetud kasutaja Bonsuna poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma lõpetan oma kangitrenni kella 18.00 paiku alati, siis vahetult joon koksi mis sisaldab 30g valku ja 100g süsivesikuid. Vahel pisut vähem. Seejärel on 30-40min aeroobset. umbes 2h peale koksi söön tavaliselt 200-300g kanafileed+ 300g kaunube, + 0,5 õlu.Kell 23. 30, söön 2 muna , 100g kanafileesinki. 100g omatehtud kliisepikut ja tass teed meega. Umbes kell 3 öösel 450g "Alma" Light jogurtit (3 topsi, 3 tatra või riisigaletti. Kell 6.00 tavaliselt sama. kell 8.00 lähen saali aeroobsele treeningule, kestvus 45-60min. Kell 10.30 järgmine söök, 100g loomahakkliha, 100g loomamaksa, 100g kanafileed. 200g hautatud kaunube, siis 14.30, 4 munavalget+1 kollane, 50g juku 10% juustu, 100g omatehtud kliisepikut, tass kohvi meega, üks õun, kell 16.00 hakkab kangitrenn jne jne................... Hetkel on pealetrenni söögid sellised, kes ei tea siis olen nö dieedil juba, kaal langusfaasis. Kui saab vabamalt võtta siis on süsivesikuid peale trenni rohkemgi, aga mitte igapäevaselt, vastavalt tundele.

Mainimata jäid AC-C väiksed napsid, enne igat söögikorda 20g. veega. Väljaarvatud öised 2 einet.

Hommikul vahetult enne aeroobset on esimene AC-C laks ja siis järgmised vastavalt kuna söögikord on. Kõik oma kiired süsivesikud saan ma meest, seda panen ka pealtrennisesse valgukoksi. Natuke tuleb neid ka 100g AC-C st päevas, ülejäänud Süsivesikud on mul menüüs liitsüsiesikud.

Kopeerida pole seda kellegil mõtet, igaüks peab ise enda kogused katsetamiste käigus täpselt välja selgitama.

Mainimata jäid veel pähklid, sarapuu pähklid mida päeva jooksul söön 100g. Juba "kuulsin " kuidas siinsed rasvakummardajad kisavad, et NII VÄHE RASVU SUL MENÜÜS. Arvan, et neid on koos pähkliteka piisavalt.

Kas ma sain õigest aru, et sa magad ainult 3 tundi? :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas ma sain õigest aru, et sa magad ainult 3 tundi? :rolleyes:

ma nii ei arva ...

vahepeal magab siis tõuseb üles sööb korra ja läheb magama tagasi ... nii lihtne see ongi

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ma nii ei arva ...

vahepeal magab siis tõuseb üles sööb korra ja läheb magama tagasi ... nii lihtne see ongi

TÄPSELT.

Mõnel oleks uinumisega raskusi kui peaks öösel söömas käima, mul pole see kunagi probleem olnud. Tundub, et mu organism ja ainevahetus on mõnes mõttes nagu allaaastasel lapsel. Kõht tühi, uni läinud, saan oma "doosi" kätte ja uinun hetkega. Tõesti, heidan voodisse ja paari minuti pärast magan uuesti. Nii on see olnud juba teismelise east peale, tõsi siis ei olnud öised söömised küll regulaarsed aga mäletan ennast üsna tihti öösel köögis vorstileiba ja piima söömas joomas. Lastevorst oli tol ajal mu lemmik, seda sai ikka kõvasti vitsutatud. Meie peres liha just väga regulaarselt ei olnud. Kastet sellest küll ema ikka tegi aga ei mäleta, et oleks olnud tihti praetud või hautatud liha laual. Et söö palju tahad. Kana oli tol ajal üldse suur pidusöök, seda sai suurematel sünnipäevadel näiteks. Vorts ja sardell oli põhiline. Aga ega ei kurda, vastupidi söök oli alati väga maitsev. Eks ma sain oma lihanormi koolis ka täis söödud. Meil olid üldse väga korralikud söögid, magustoitu oli ette nähtud igale lapsele üks ports aga muud värki sai niipalju kui tahtstid ja mahtus. Mulle mahtus palju. :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×