Jump to content
Bonsuna

Tänane SL ÕHTULEHT ! ! ! Kaalu alandamise "tõed".

Recommended Posts

http://www.sloleht.ee/index.aspx?id=266153

Väga kurb , et ikka esineb sellist väärinfo propageerimist haritud-koolitatud inimeste hulgas.

Selle asemel, et selgitada õige toitumise põhimõtteid minnakse kergema vastupanu teed ja soovitatakse inimesel peale kella kuut või seitset õhtul mitte süüa, et kaalus alla võtta. Jah see toimib tõesti kuid tervislikust seisukohast ei ole see küll mitte kõige õigem, eriti veel trenni tegeva inimese puhul. Enamus inimesi lähebki trenni peale tööd kuskil kella kuueks seitsmeks õhtul. Kui nüüd peale trenni enam mitte süüa, siis ongi kogu süsteem sassis. Järgmise päeva lõunaks on energiavõlg niipalju suur, et pistetakse magusat rohkem kui vaja. ...................... Jne, jne.

Artiklis öeldakse, et imedieedid ja rasvapõletajad on aut, täitsa õige aga samas teeb artikli peategelane ise kohe suurima vea oma soovituses, PÄRAST SEITSET ÄRA SÖÖ KUI TAHAD KAALUS ALLA VÕTTA. Ma küsin: Kuidas sai selline inimene Ülikooli lektoriks???

Kui ikka ajakirjanduses sellel teemal sõna võtta siis võiks rääkida asjadest nii nagu need on. Kui sellel alal kompetensus on küsitav siis võiks vakka olla. Sellise väärinfo levitamisel olgu lõpp, sest ma usun, et näiteks kõik fitness.ee lehe WEBTREENERID on pidanud just sellise lolluse (pärast kuut seitset õhtul ära söö) tagajärgi likvideeriam. KÜSIMUS SIINKOHAL SELLELE KOOLITATUD LEKTORILE: MIS ON TASAKAALUSTATUD TOITUMINE???

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sellesama ajakirjanikuga oli mul paar aastat tagasi õhtulehes artikel toitumisest, kus ta pani omaloomingut juurde loole ning mille pärast oli mul päris häbi teatud inimestele otsa vaadata. Pärast seda ma õhtulehega enam kunagi tegemist ei tee.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
http://www.sloleht.ee/index.aspx?id=266153

Väga kurb , et ikka esineb sellist väärinfo propageerimist haritud-koolitatud inimeste hulgas.

Selle asemel, et selgitada õige toitumise põhimõtteid minnakse kergema vastupanu teed ja soovitatakse inimesel peale kella kuut või seitset õhtul mitte süüa, et kaalus alla võtta. Jah see toimib tõesti kuid tervislikust seisukohast ei ole see küll mitte kõige õigem, eriti veel trenni tegeva inimese puhul. Enamus inimesi lähebki trenni peale tööd kuskil kella kuueks seitsmeks õhtul. Kui nüüd peale trenni enam mitte süüa, siis ongi kogu süsteem sassis. Järgmise päeva lõunaks on energiavõlg niipalju suur, et pistetakse magusat rohkem kui vaja. ...................... Jne, jne.

Artiklis öeldakse, et imedieedid ja rasvapõletajad on aut, täitsa õige aga samas teeb artikli peategelane ise kohe suurima vea oma soovituses, PÄRAST SEITSET ÄRA SÖÖ KUI TAHAD KAALUS ALLA VÕTTA. Ma küsin: Kuidas sai selline inimene Ülikooli lektoriks???

Kui ikka ajakirjanduses sellel teemal sõna võtta siis võiks rääkida asjadest nii nagu need on. Kui sellel alal kompetensus on küsitav siis võiks vakka olla. Sellise väärinfo levitamisel olgu lõpp, sest ma usun, et näiteks kõik fitness.ee lehe WEBTREENERID on pidanud just sellise lolluse (pärast kuut seitset õhtul ära söö) tagajärgi likvideeriam. KÜSIMUS SIINKOHAL SELLELE KOOLITATUD LEKTORILE: MIS ON TASAKAALUSTATUD TOITUMINE???

Mina lähen õhtul kell 22.00 magama, mis kell ma pean sööma? :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Proovi sa mõnele neiule öelda, et peale seitset võib süüa :D Kuna keegi tähtis isik oli nii kuskil öelnud, siis on see ainuke tõde. Tunnen selliseid neiusi kahjuks mitut.

Muudetud kasutaja undisputed poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina lähen õhtul kell 22.00 magama, mis kell ma pean sööma? :D

Juhul kui sa samal kellaajal trenni teed OldMan nagu enamus inimesi( kui sa teed üldse trenni) siis ma usun sa pole nii rumal, et peale seda söömata magama lähed. Sööma peab peale trenni igal-juhul olgu siis kell kasvõi 22.00. Mittetreeniva inimese puhul võib tulla kõne alla variant peale seitset mitte süüa. Seega OldMan ära seal provotseeri midagi. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Juhul kui sa samal kellaajal trenni teed OldMan nagu enamus inimesi( kui sa teed üldse trenni) siis ma usun sa pole nii rumal, et peale seda söömata magama lähed. Sööma peab peale trenni igal-juhul olgu siis kell kasvõi 22.00. Mittetreeniva inimese puhul võib tulla kõne alla variant peale seitset mitte süüa. Seega OldMan ära seal provotseeri midagi. :D

Ära tabasid. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga miks ei võta siis keegi sõna? Mõnes teises lehes/ajakirjas?

Lükake see möla ümber siis?

Igaljuhul on ÕHTULEHELE sellest teada antud, et neil kogemata on selline inf lehte jõudnud. Juhul kui antakse võimalus asja seal selgitada siis teeksin seda hea meelega. VIGADE PARANDUS peaks ilmuma ikka samas väljaandes. Siis oleks asi KORREKT ja libalektorid edaspidi enam sel teemal sõna ei saa. (loodan)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Igaljuhul on ÕHTULEHELE sellest teada antud, et neil kogemata on selline inf lehte jõudnud. Juhul kui antakse võimalus asja seal selgitada siis teeksin seda hea meelega. VIGADE PARANDUS peaks ilmuma ikka samas väljaandes. Siis oleks asi KORREKT ja libalektorid edaspidi enam sel teemal sõna ei saa. (loodan)

Seegi hea :D , aga samas pole see Õhtuleht ka mingi asi, huvitab see natuke mind, et kas teid, tipptasemel kulturisti (e) (loodan et ei eksinud nimetusega) ei ole kutsutud tegema mõnda artiklit ajakirjadesse Tervis+ vms. Too ajakiri on ikka parema mainega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tervis+ on mitu korda Ott Kiivika kirjutisi avaldanud, nii palju kui mina näinud olen vähemalt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tegemist on ülikooli õppejõuga... kirjutage talle ja avaldage arvamust - tema aadress peaks olema eesnimi.perenimi@ut.ee nagu kõigil teistel...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tegemist on ülikooli õppejõuga... kirjutage talle ja avaldage arvamust - tema aadress peaks olema eesnimi.perenimi@ut.ee nagu kõigil teistel...

Anoreksikuid tootev artikkel...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Veebruari nr.-s "Toit ja Tervis" ilmub samuti pikem lugu webtreeneritest. Selle kuu nr. hetkel veel väljas ei ole, peaks kohe-kohe ilmuma. Seal sellist jama ei esine.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nii, väike tähenärimine: anoreksia, anorektik. ;)

Eriti universaalne soovitus see peale seitset mittesöömine just pole...

Suured t2nud! Kuskilt pookisin selle s6na vigasena m2llu... Minu m2letamistm88da keegi mind nii parandas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei leidnud küll ühtegi viga artiklis. Ma ei lugenud kusagilt välja, et ta nüüd otseselt soovitas õhtul mitte süüa, vaid ütles, et see on tablettidest effektiivsem. Pealkirjas oleks võinud "trenn" jutumärkidesse panna.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen ise ka proovinud. Kui söön õhtul õuna, siis ei juhtu midagi, aga kui söön julgemalt, siis ei alane mul miskit.

Tavaliselt ma ka enam õhtul ei söö. Viimane kord on kuskil 17-18 ajal.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei leidnud küll ühtegi viga artiklis. Ma ei lugenud kusagilt välja, et ta nüüd otseselt soovitas õhtul mitte süüa, vaid ütles, et see on tablettidest effektiivsem. Pealkirjas oleks võinud "trenn" jutumärkidesse panna.

"Kõikidest kiiret kaalulangust lubavatest imekapslitest, treeningutest ja trenažööridest efektiivsem on lihtne tõde: õhtul pärast kella seitset ära söö!" ütleb Tallinna Ülikooli võimlemise ja aeroobika lektor Inga Glaase.

???

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei leidnud küll ühtegi viga artiklis. Ma ei lugenud kusagilt välja, et ta nüüd otseselt soovitas õhtul mitte süüa, vaid ütles, et see on tablettidest effektiivsem. Pealkirjas oleks võinud "trenn" jutumärkidesse panna.

Teinekord loe tähelepanelikumalt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina söön vahel isegi poole 12 ajal öösel korraliku koguse toitu, kui trenn on olnud hilisem. Aeroobset ei tee üldse, välimus paraneb, LIHAS kasvab, enesetunne super. Ime?

11.02.2008 GB Gym´is Helsingis rinna ja biitsepsi trenn

post-1184-1202843120_thumb.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina söön vahel isegi poole 12 ajal öösel korraliku koguse toitu, kui trenn on olnud hilisem. Aeroobset ei tee üldse, välimus paraneb, LIHAS kasvab, enesetunne super. Ime?

11.02.2008 GB Gym´is Helsingis rinna ja biitsepsi trenn

post-1184-1202843120_thumb.jpg

IME on see inimestele kes seda seletada ei oska, nagu ka muude "IMEDEGA" siin ilmas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×