Jump to content
-vectra-

Täiesti algaja, mida? kus? millal?

Recommended Posts

Tervitus,

Alustan siis kohe endast.. olen 16aastane poiss, 178cm pikk ja kaalun 55kg :rolleyes:

Kunagi tegelesin mitu aastat judoga, aga see oli rohkem selline lullilöömine kui trenn. Olen väga kõhn ja ainevahetus on mul väga kiire.

Nõrk ma olen, seda ma tean...heal juhul 10kätekõverdust pigistab välja ning 1, healjuhul 2 lõuatõmmet :o

Nüüd siis viskas lõpuks üle see niisama arvuti taga istumine ja mitte millegiga tegelemine..

Võtsin siis kätte ja läksin jõusaali (idakeskus) aga treener seal venelane ja ega ta midagi eriti ei õpetanud kah.. lihtsalt tee selle ja selle masinaga 12korda jne

Õnneks sain ainult ühe korra käia, kui siia foorumisse ära eksisin..ja imestusin, et tglt on kõige alus korralik toitumine. Siis on veel igasugused pulbrid ja oh oh kui palju asju veel...

Muidugi päevamenüü on tavaliselt selline, et hommikul 2võileiba, lõunal soe koolilõuna, peale kooli midagi külma sööki või kui raha siis pizza, mcdonalds :D

õhtul siis soetoit ja üldse on palju vahepeal sellist niisama näksimist

Kas kõige mõtekam oleks tellida toidu ja treeningkava? aga kelle oma?

Siis üldse mis jooke tasuks jõusaalis tarbida?

Kui tihti tasuks jõusaalis käia.

Küsimusi on kuramuse palju...aga ei jõua ju siia neid kõiki üles loetleda

Oma välimust ma isegi häbenen, seega põhiliselt suunaks trenni lihase suurendamisele? või kuidas iganes seda ka nimetatakse

jõud peaks ka koos lihasega tulema või ma saan selles asjast valesti aru?

Alaselga oleks kindlalt vaja treenida, sest isegi väikesest kummargil olekust hakkab alaselg valutama või õigemini läheb kangeks...

Tänan kui leidsite aega teema läbi lugeda ja ehk leiate aega mõned head nõuanded või küsimused esitada

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Soovitan alustada olemasolevate teemade lugemisega ja selle foorumi uurimisega. Alustuseks nt. Algajate ABC.

Lihtsalt tekita juurde oma päevakavasse toitukordasid. Sinu päevast toitumist lugedes soovitaksin süüa hommikuti korralikult(nt. puder) ja ka igasugused kiirtoidud(friikad, hamburger jne) asendaksin ma korraliku kõhutäiega.

Nagu paljude algajate probleemiks on kohe saada juurde omale massi ja jõudu kiiresti aga see nõuab aega ja pühendumist.

Muudetud kasutaja Onkel Roy poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Njaa hommikuse söömisega on jama selles, et isegi need 2võileiva ajan endale suht "vägisi" sisse, sest rohkem süües läheb süda pahaks

aga kui üldse midagi süüa, siis kõht läheb ropult tühjaks enne koolilõunat

ntx mannapudru võin ma hommikul palju sisse ajada, aga endal aega hommikul vähe ja kes see siis jõuab endale pudru keeta :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Söögiisuga on ka minul raskusi. No lihtsalt ei suuda sisse ajada seda valguhunnikut mis peaks, kuigi üritan toitu mitmekesisena hoida. Kui ikka korralik valgulaks käes, siis pool päeva kõht täis. Ja pisemate portsude kaupa kah ei õnnestunud. Samas aga isu siiski mingil määral kasvab, kui olen eelmisel päeval füüsilist koormust saanud. Ja noh, valgusheigid aitavad kah kaasa. Vedelat on lihtsam tarbida.

Ehk alustaksid mingi metsajooksuga? Rahmelda kuskil paar tundi, nii et oled läbi mis läbi. Kindlasti ära unusta vitamiine, mis samuti söögiisu mõjutavad. Valgusheigid jäta selleks ajaks, kui sa juba suudad jõusaalis ennast rihmaks tõmmata, nii et kaks järgmist päeva lihased valusad. Enne seda toimub oma keha õppimine, tunnetamine, et ikka õige lihas õige koormuse saab, mitte ei vehi niisama tühja.

Ehk siis teisisõnu ära esialgu massi kasvatamisele üldse mõtle. Proovi üldine võhm paremaks saada, ehita põhja tugevamaks. Muidu võid veel endale lausa viga teha, kui vale raskusega ukerdama hakkad.

Olen küll jõusaalis isegi algaja, aga midagi hakkab meenuma ka maal elatust, kus tuli heina ja metsa teha. Lihas kasvab, tuttavatele enam ei pea ütlema, et jõusaalis käin, näevad tulemust isegi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Njaa hommikuse söömisega on jama selles, et isegi need 2võileiva ajan endale suht "vägisi" sisse, sest rohkem süües läheb süda pahaks

aga kui üldse midagi süüa, siis kõht läheb ropult tühjaks enne koolilõunat

ntx mannapudru võin ma hommikul palju sisse ajada, aga endal aega hommikul vähe ja kes see siis jõuab endale pudru keeta :rolleyes:

Hommikul söömine on täiesti harjumise asi.

Kas nt ema ei saaks sulle seda putru keeta, ja pole see ise keetmine kah midagi nii hull, on olemas ju mingid kiiresti keevad pudrud , või midagi sellist. Aga kindlasti tuleb piimaga, mitte veega keeta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tervitus,

Alustan siis kohe endast.. olen 16aastane poiss, 178cm pikk ja kaalun 55kg :rolleyes:

Kunagi tegelesin mitu aastat judoga, aga see oli rohkem selline lullilöömine kui trenn. Olen väga kõhn ja ainevahetus on mul väga kiire.

Nõrk ma olen, seda ma tean...heal juhul 10kätekõverdust pigistab välja ning 1, healjuhul 2 lõuatõmmet :o

Nüüd siis viskas lõpuks üle see niisama arvuti taga istumine ja mitte millegiga tegelemine..

Võtsin siis kätte ja läksin jõusaali (idakeskus) aga treener seal venelane ja ega ta midagi eriti ei õpetanud kah.. lihtsalt tee selle ja selle masinaga 12korda jne

Õnneks sain ainult ühe korra käia, kui siia foorumisse ära eksisin..ja imestusin, et tglt on kõige alus korralik toitumine. Siis on veel igasugused pulbrid ja oh oh kui palju asju veel...

Muidugi päevamenüü on tavaliselt selline, et hommikul 2võileiba, lõunal soe koolilõuna, peale kooli midagi külma sööki või kui raha siis pizza, mcdonalds :D

õhtul siis soetoit ja üldse on palju vahepeal sellist niisama näksimist

Kas kõige mõtekam oleks tellida toidu ja treeningkava? aga kelle oma?

Siis üldse mis jooke tasuks jõusaalis tarbida?

Kui tihti tasuks jõusaalis käia.

Küsimusi on kuramuse palju...aga ei jõua ju siia neid kõiki üles loetleda

Oma välimust ma isegi häbenen, seega põhiliselt suunaks trenni lihase suurendamisele? või kuidas iganes seda ka nimetatakse

jõud peaks ka koos lihasega tulema või ma saan selles asjast valesti aru?

Alaselga oleks kindlalt vaja treenida, sest isegi väikesest kummargil olekust hakkab alaselg valutama või õigemini läheb kangeks...

Tänan kui leidsite aega teema läbi lugeda ja ehk leiate aega mõned head nõuanded või küsimused esitada

sinu päevamenyy... soe toit, kylm toit, soe toit , kylm toit. mida see ytleb? su söök koosneb soojast ja kylmast vä?

palju sa valku, rasva, sysivesikut sööd?

karta võib et vajad rohkem valku:liha, mune, piimatooteid ja kala...ja seda iga 2-3 tunnitagant

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Söögiisuga on ka minul raskusi. No lihtsalt ei suuda sisse ajada seda valguhunnikut mis peaks, kuigi üritan toitu mitmekesisena hoida. Kui ikka korralik valgulaks käes, siis pool päeva kõht täis. Ja pisemate portsude kaupa kah ei õnnestunud. Samas aga isu siiski mingil määral kasvab, kui olen eelmisel päeval füüsilist koormust saanud. Ja noh, valgusheigid aitavad kah kaasa. Vedelat on lihtsam tarbida.

Ehk alustaksid mingi metsajooksuga? Rahmelda kuskil paar tundi, nii et oled läbi mis läbi. Kindlasti ära unusta vitamiine, mis samuti söögiisu mõjutavad. Valgusheigid jäta selleks ajaks, kui sa juba suudad jõusaalis ennast rihmaks tõmmata, nii et kaks järgmist päeva lihased valusad. Enne seda toimub oma keha õppimine, tunnetamine, et ikka õige lihas õige koormuse saab, mitte ei vehi niisama tühja.

Ehk siis teisisõnu ära esialgu massi kasvatamisele üldse mõtle. Proovi üldine võhm paremaks saada, ehita põhja tugevamaks. Muidu võid veel endale lausa viga teha, kui vale raskusega ukerdama hakkad.

Olen küll jõusaalis isegi algaja, aga midagi hakkab meenuma ka maal elatust, kus tuli heina ja metsa teha. Lihas kasvab, tuttavatele enam ei pea ütlema, et jõusaalis käin, näevad tulemust isegi.

huvitav mis tunne on kui pole söögiisu? mul vatupidi, söök on elumõnu tohutu nauding ja aind õgin kõike

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

söögi-isu puudumine on täpselt selline tunne, et süüa ei taha :rolleyes:

et siis pole üldse mõtet enne jõusaalis käima hakata kui mingi põhi all ja toitumine tipp-topp korras..või saab selle põhja ka jõusaalis endale alla teha? :o

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võid jõusaalis ka käia, lihtsalt tee rohkem kordusi, sinna 20 ringi ja isegi rohkem. Nii saad sa tunnetuse kätte. Hommikul söömine on täiesti harjumuse asi. Ise sõin ka varem hommikuti 2 võileiba, nüüd söön suure taldriku putru ja kui on mingi 2-3 tundi möödas, on kõht jälle tühi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
et siis pole üldse mõtet enne jõusaalis käima hakata kui mingi põhi all ja toitumine tipp-topp korras..või saab selle põhja ka jõusaalis endale alla teha? :rolleyes:

Võib ka jõusaalis, aga tõhusam on mingi üldise aeroobse trenniga. Jõusaalis tekib kiusatus maksimaalne raskus peale panna, millega mõned korrad tõstad ja siis ongi toss otsas. Kokkuvõttes ei treeni nii mitte midagi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kui ma ühe korra käisin, siis tegin just niimoodi et jõuaks ehk migni 10-12 tükki ära teha ja et viimased ikka pingutusega tuleksid

aga nende kordustega..et 20kordust :o umbes et 20korda teen ntx tagumisele käelihasele..kuda seda nim..tripetsile?

20x12? :D

ning uurisin ka toidulisandeid... tunduvad väga ahvatlevad ja samas väikese raha nende jaoks ikka leiab

kuid on need tervisele kahjulik? tasub enne ikka õige toitumiskava tellida?

või praegu lihtsalt tegelen üldkehalise treeninguga ja siis alles toidukava ning toidulisandid= :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
et 20kordust :o umbes et 20korda teen ntx tagumisele käelihasele..kuda seda nim..tripetsile?

20x12? :D

ning uurisin ka toidulisandeid... tunduvad väga ahvatlevad ja samas väikese raha nende jaoks ikka leiab

kuid on need tervisele kahjulik? tasub enne ikka õige toitumiskava tellida?

Kui 20 kordust ja 2 seeriat, siis näiteks 2x20 :P

Toidulisandeid pole mõtet küll oma suva järgi võtta vaja, tõenäoliselt vajad esialgu ainult proteiini ja sedagi vaid vahetult peale trenni. Kui sa tellid toitumiskava, siis saad muul ajal kõik vajaliku proteiini toidust kätte. Kindlasti soovitan kava tellida, kuid pead ikka kindel olema, et sa hakkad pärast selle järgi ka toituma. Esialgu võib raskevõitu tunduda. Ise tellisin kava Marek kalmuse käest ja juba esimesel-teisel päeval oli ("on", sest praegu alles teine päev) tunda, kuidas kõht "mõnules", enne tekkisid pidevalt gaasid, kõht oli tihti lahti suurest kogusest kohupiimast rosinatega, piimast, jogurtist jne. :P On ikka tunda, et nüüd söön kvaliteetset toitu. :rolleyes: Tõesti, kui ikka vähegi tõsisemad plaanid on kas lihaste kasvatamisega või jõu suurendamisega, siis õige toitumine peaks olema esimene asi, millest alustad.

Muudetud kasutaja Capricorn poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui 20 kordust ja 2 seeriat, siis näiteks 2x20 :P

Toidulisandeid pole mõtet küll oma suva järgi võtta vaja, tõenäoliselt vajad esialgu ainult proteiini ja sedagi vaid vahetult peale trenni. Kui sa tellid toitumiskava, siis saad muul ajal kõik vajaliku proteiini toidust kätte. Kindlasti soovitan kava tellida, kuid pead ikka kindel olema, et sa hakkad pärast selle järgi ka toituma. Esialgu võib raskevõitu tunduda. Ise tellisin kava Marek kalmuse käest ja juba esimesel päeval oli tunda, kuidas kõht "mõnules", enne tekkisid pidevalt gaasid, kõht oli tihti lahti suurest kogusest kohupiimast rosinatega, piimast, jogurtuist jne. :o On ikka tunda, et nüüd söön kvaliteetset toitu. :rolleyes: Tõesti, kui ikka vähegi tõsisemad plaanid on kas lihaste kasvatamisega või jõu suurendamisega, siis õige toitumine peaks olema esimene asi, millest alustad.

Ma ise tellisin ka Marekilt.

Ja mul samuti kõhuprobleemid lõppesid.. WC on ka kergem :D:P

Ja kogused on täpselt parjad, tunned kõht on täpselt täis ja ei hakka ülesöömisest valutama jnejne.

Enesetunne paraneb ka kõvasti.

Treeningkava on ka supper.

Soovitan tellida, kellelt? see jääb su enda teha. Fitnessi omad kes kava koostavad, on kõik tuntud tegijad ja tunnevad asja... Usaldan neid kõiki.

Igastahes EDU!!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

tänan positiivse suhtumise eest :rolleyes:

Täna tellin ka toitumis ja treeningkava ära, eks ta raske saab olema..

aga 3x nädalas ntx trennis käia on normaalne?

ja kas tavalist vett trenni ajal juua on norm või tasuks ikka spordijooke juua?

Muudetud kasutaja -vectra- poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Algul on 3x nädalas normaalne (selles mõttes, et teed iga kord kõigile lihastele, põhiliselt baasharjutusi), kunagi hiljem kui lihased suuremad on, siis vajavad nad ka rohkema ega puhkuseks ja 3 korda nädalas kõiki lihaseid läbi treenida ei saa (tehakse 1-2 korda ja siis ikka korralikult läbi).

Olen nagu kuulnud, et tavaline vesi trenni ajal ongi kõige parem (kuigi ise ma ei joo tilkagi trenni ajal. Ainult peale trenni umbes 0,5 l, seda siis juba proteiinikoksina.)

Muudetud kasutaja Capricorn poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kas treener on Marek Kalmus või Marek Morozev või on need üks ja sama inimene? Tahaksin tellida söögi ja trennikava kuid valida annab Marek Morozevit

vabanudst rumala küsimuse pärast, aga see jäi segaseks :rolleyes:

aitäh

Muudetud kasutaja -vectra- poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kas treener on Marek Kalmus või Marek Morozev või on need üks ja sama inimene? Tahaksin Kalmuselt söögi ja trennikava tellida kuid valida annab Marek Morozevit

vabanudst rumala küsimuse pärast, aga see jäi segaseks :rolleyes:

aitäh

Ei ole üks ja seesama isik! Kaks eritegelast ikka ja mõlemad asjalikud vennad, puudub küll isiklik kogemus, aga siit foorumist ja mujalt kulturismi/fitnessi puudutavatest infoallikatest olen seda kuulnud/lugend!

Isiklikult soovitaks Kalmust!

Jõudu enda kasvatamisel!

Ma sust täpselt poole raskem!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
imelik, et mul ei anna esimesel lehel seda toidu ja treeningkava tellimust täites Marek Kalmust valida :rolleyes:

Marek Kalmus on siin foorumis " Bonsuna " kasutaja nime all. Saada talle sõnum.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul endal oli näiteks nii treeninguid alustades, et hommikune söök tundus kui mõrv. Võileib ja teetass oli tavaline maksimum hommikuti. Rohkem ei suutnud, hakkas vastu. Aga mis aitas? Endale sisendamine, et võtan trenniasja tõsiselt ja kui tahan selles edukas olla, siis on see hommikune eine ka vajalik. Ja üllatus üllatus, nüüd on hommikune eine ikka väga mitmekesine ja suur.

Soovin edu, kindlasti saad endalgi süsteemi käima :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Njaa hommikuse söömisega on jama selles, et isegi need 2võileiva ajan endale suht "vägisi" sisse, sest rohkem süües läheb süda pahaks

aga kui üldse midagi süüa, siis kõht läheb ropult tühjaks enne koolilõunat

ntx mannapudru võin ma hommikul palju sisse ajada, aga endal aega hommikul vähe ja kes see siis jõuab endale pudru keeta :o

mina nt j6uan ja palju asju veel, njah suht tihti j22n hiljaks kah kooli :rolleyes: , aga tean omast kogemusest, et algul ongi raske syya, kuna magu pole harjunud.

Algul ajad toitu v2gisi sisse ja hiljem harjud sellega 2ra. (muideks ise alustasin j6usaaliga 1,5a tagasi

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Enda teadmised selles valdkonnas on igatahes 60% fitness.ee-st pärit, just teiste vanade teemade, artiklite jms lugemisest ja uurimisest. :rolleyes:

Aga kui vajalikud teadmised koolist puuduvad siis teed endale ehk selgeks lihsaid asju valkudest-venituseni...(kõik siin olemas)

Milleks sul on mida vaja ja millest tuleks loobuda või mida oluliselt piirata.

Üllatusena ei tohiks vast tulla seegi, et kaks asja mida sulle keegi ei müü, küll aga saab neid aidata sinus tugevalt esile tõsta: Tahtejõud ja Kannatus on millegi saavutamiseks ilmtingimatta vajalikud.

Kuid TREENI MÕISTLIKULT, tea kas sinu jaoks on tähtsam tervis või kibekähku piltidel nähtu sarnaseks saamine...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Seda küll,

proovin nüüd toidukava ja trennikava ära teha ning vaikselt treenima hakata.

Eriti veel kui nüüd paar aasta aktiivselt spordiga pole tegelenud.

njh..praegu veedan enamus ajastsiin foorumit lugedes ja uusi teadmisi omandades. :rolleyes:

Prr tean, et mul saab ikka väga raske olema, sest tahtejõudu ja kannatust pole palju antud, seega tuleb ka seda treenida :o

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Prr tean, et mul saab ikka väga raske olema, sest tahtejõudu ja kannatust pole palju antud, seega tuleb ka seda treenida :rolleyes:

Tuleb trennist leida midagi, mis on nauditav. Kasvõi näiteks valutavad lihased võivad naudingut pakkuda. Tunned ja tead, et asi areneb, kuigi tulemusi veel näha pole.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×