Jump to content
artikkel

Massi kasvatamine

Recommended Posts

Tere!

Teen jõusaalis trenni 5 korda nädalas. Hetkel pikkus 181 - 182 cm ja mass kõigest 60kg. Kõigub siin ka minimaalselt 58,5kg peale. Vanus 17 aastat, mais täitub 18 aastat. Jõusaalis käin kuuendat kuud järjest. Siiani olen juurde võtnud 8-9kg. Sooviksin juuniks- juuliks samapalju veel juurde võtta. Toitumine peaks olema enamvähem paigas. Samas võite soovitada mingeid toite, mis rahakotti väga õhukeseks ei tee ning mida oleks lihtne valmistada. Ei taha ja ei saa kogu aeg emal ka lasta mingeid praade meisterdada:D

Kas oleks mõistlik kasutada kreatiini, et tõsta jõunäitajaid + pisut abiks ka lihasmassi kasvatamisel.

Või näiteks Hera80, Mass2, Muscle+, AC-C ?

Võiksite ise ka rääkida juurde, et kes midagi tarbib ja millega koos. Kuidas mõjub jnejne.

Ette tänades!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sulle võib siia igasuguseid vastuseid tulla, aga lõpkokkuvõttes jõuad ikka selleni et söö tihti ja pidevalt, võta valku (Väga hea ja efektiivne on Dorian Yates), kreatiin lisab nii jõudu, kui massi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma lugesin kuskilt, et massikogumis perioodil on lihtsamaiks võimaluseks juua päevas 1 gallon piima (ehk mingi u. 3,75 liitrit).

Oleks see kasulik?

Kas sellest liiga palju laktoosi ei saa ? Usun, et selline kogus piima lööb põhja alt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma lugesin kuskilt, et massikogumis perioodil on lihtsamaiks võimaluseks juua päevas 1 gallon piima (ehk mingi u. 3,75 liitrit).

Oleks see kasulik?

Liitris piimas on ca 40 g valku, et siis sa saad päevas umbes 150 g valku ainuüksi piimast?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Liitris piimas on ca 40 g valku, et siis sa saad päevas umbes 150 g valku ainuüksi piimast?

Liitris piimas küll 40g valku pole vähemalt nii palju kui mina piima olen joonud. Valk 100g kohta kõigub 2.7-3.3 grammi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere!

Teen jõusaalis trenni 5 korda nädalas. Hetkel pikkus 181 - 182 cm ja mass kõigest 60kg. Kõigub siin ka minimaalselt 58,5kg peale. Vanus 17 aastat, mais täitub 18 aastat. Jõusaalis käin kuuendat kuud järjest. Siiani olen juurde võtnud 8-9kg. Sooviksin juuniks- juuliks samapalju veel juurde võtta. Toitumine peaks olema enamvähem paigas. Samas võite soovitada mingeid toite, mis rahakotti väga õhukeseks ei tee ning mida oleks lihtne valmistada. Ei taha ja ei saa kogu aeg emal ka lasta mingeid praade meisterdada:D

Kas oleks mõistlik kasutada kreatiini, et tõsta jõunäitajaid + pisut abiks ka lihasmassi kasvatamisel.

Või näiteks Hera80, Mass2, Muscle+, AC-C ?

Võiksite ise ka rääkida juurde, et kes midagi tarbib ja millega koos. Kuidas mõjub jnejne.

Ette tänades!

Eks kõik lisandid ole toetavateks asjadeks eelkõige, kui kehakaal hetke kaloraažiga ei tõuse hakka juurde lisama..

Endalgi massikava käsil ja päevas läheb ligikaudu 900g pelmeene(Talleggi kanapelmeenid, 350g pakkis ligikaudu ~51g valku), jogurt on üks väga hea massi jook, palju kaloreid ja süsivesikuid, piimatooted üleüldse peaksid kindlalt üheks suureks %'iks kogu toitumises olema - seda vähemalt minul ;)

Tatar, riis ja makaronid on hea odav toit mida samuti võiks oma toidukavasse lisada, jogurt, pelmeenid(Vaata kõrge lihasisaldusega pelmeene..).

Kreatiini ja taastusjooke(Hera, mass2 jne) võid muidugi tarbida aga kui üldine toitumine ei ole korras siis on see üsnagi maha visatud raha, samas kui oled paika pannud kuidas ja palju sööd jne on nad väga hea lisa kuidas oma päevane valgu/kcali vajadus kokku saada..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Eks kõik lisandid ole toetavateks asjadeks eelkõige, kui kehakaal hetke kaloraažiga ei tõuse hakka juurde lisama..

Endalgi massikava käsil ja päevas läheb ligikaudu 900g pelmeene(Talleggi kanapelmeenid, 350g pakkis ligikaudu ~51g valku), jogurt on üks väga hea massi jook, palju kaloreid ja süsivesikuid, piimatooted üleüldse peaksid kindlalt üheks suureks %'iks kogu toitumises olema - seda vähemalt minul ;)

Tatar, riis ja makaronid on hea odav toit mida samuti võiks oma toidukavasse lisada, jogurt, pelmeenid(Vaata kõrge lihasisaldusega pelmeene..).

Kreatiini ja taastusjooke(Hera, mass2 jne) võid muidugi tarbida aga kui üldine toitumine ei ole korras siis on see üsnagi maha visatud raha, samas kui oled paika pannud kuidas ja palju sööd jne on nad väga hea lisa kuidas oma päevane valgu/kcali vajadus kokku saada..

Pelmeene võiks täitsa lisada kuigi igapäevaselt süües viskab kindlasti kopa ette kiiresti?

Jogurt on küll väga hea asi, peale trenni 1kg jogurtit on väga mõnus asi:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ise võtsin kah u 10-13kg juurde u 3 kuuga või rohkem natuke.. Sõin päris tihti, hommikul, munad, puder, leib jms.. Siis koolis toit.. Peale kooli söök. u 2h hiljem jogurt 400 g ( tollel lasin 500g'seid). ning kuskil 7 ajal siis uuesti mingi praad, kartulid jms. Ja õhtul kohupiim. Ise arvan, et töötas päris hästi.. Ainuke asi see, et kui liiga palju juurde võtad, siis see hakkab kõhule mõjuma, nagu minul. Kerge polster tulnud peale ning seda päris raske ära saada.

Muudetud kasutaja Infinity poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Pelmeene võiks täitsa lisada kuigi igapäevaselt süües viskab kindlasti kopa ette kiiresti?

Jogurt on küll väga hea asi, peale trenni 1kg jogurtit on väga mõnus asi:)

No tulebki varieerida, maitsestada õigesti siis võib igapäev pelmeen maitseda täiesti erinevalt ;)

Üks päev keeda ja söö hapukoore ja maitserohelisega, teine päev tee omlett ning lisa sinna pelmeene sisse, igasuguseid asju saab pelmeenidega teha..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Loodan, et teemaalgataja ei pahanda, aga mul teemasse haakuv küsimus:

Kui hakata massi kasvatama, kas siis nn. massilisajat, võtame nt halvaad, süüa peale trenni? Millal oleks üldse õige aeg massiperioodil lisa tarbida, et olla kindel, et enamus läheb lihase kasvatamiseks, mitte mujale? Kui võtta, et toitumine on kava järgi korras (väike alakaloraaz): Hommikusöök, lõunaoode, lõuna, enne trenni šheik, peale trenni šheik, õhtusöök. Plaanis teha 6-e nädalane massiperioodi. Kas lisakaloreid tarbida ka trennivabal päeval? Vaba päeva toitumine: Hommikusöök, lõunaoode, lõuna, õhtuoode, õhtusöök. Vabal päeval tuleks pigem vist lõunaootesse, see lisa paigutada?

Muudetud kasutaja masterofceremony poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Loodan, et teemaalgataja ei pahanda, aga mul teemasse haakuv küsimus:

Kui hakata massi kasvatama, kas siis nn. massilisajat, võtame nt halvaad, süüa peale trenni? Millal oleks üldse õige aeg massiperioodil lisa tarbida, et olla kindel, et enamus läheb lihase kasvatamiseks, mitte mujale? Kui võtta, et toitumine on kava järgi korras (väike alakaloraaz): Hommikusöök, lõunaoode, lõuna, enne trenni šheik, peale trenni šheik, õhtusöök. Plaanis teha 6-e nädalane massiperioodi. Kas lisakaloreid tarbida ka trennivabal päeval? Vaba päeva toitumine: Hommikusöök, lõunaoode, lõuna, õhtuoode, õhtusöök. Vabal päeval tuleks pigem vist lõunaootesse, see lisa paigutada?

Kuidas on võimalik alakaloraažiga juurde võtta?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuidas on võimalik alakaloraažiga juurde võtta?

Ma räägingi, et hetkel on väike alakaloraaz. Aga plaanis on hakata varsti massi kasvatama. Ja küsimus seisneski selles, et millisesse toidukorda oleks kõige targem nn. massilisajaid lisada. Või oli mu eelnevast tekstist keeruline aru saada?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma räägingi, et hetkel on väike alakaloraaz. Aga plaanis on hakata varsti massi kasvatama. Ja küsimus seisneski selles, et millisesse toidukorda oleks kõige targem nn. massilisajaid lisada. Või oli mu eelnevast tekstist keeruline aru saada?

Kas küsid seda, et mitmendas/millises toidukorras oleks mõtekas tugevamalt ülesüia?

(Et kas kell 15:00 süia tugevalt normaalsest rohkem, muudel toidukordadel aga normaalses koguses)

Või et näiteks jaotada ühtlaselt kõikide toidukordade kalorikogus suuremaks, mitte vaid ühe kella 15se toidukorra kaloraash eriti suurelt?

Viimane toodud variant tundub endale mõistlik olema. Seda just selles ideoloogias, et kehas toimub ööpäevaringselt valgusüntees ja lühidalt öeldes mitmesugune süntees, et pigem siis pole hea kui ööpäevas ühel hetkel saab see süntees suure suure mõjutuse kella 15se surue lõuna näol, et pigem oleks parem ehk kui kogu päev oleks sedalaadi mõju sünteesile, et tal oleksk oguaeg signaal üleval, et materjali on palju sisse tulemas kogu päeva, vaja kiiremalt kasvatama hakata ennast. Ma seletaks nii. Aga täiesti sisetunde baasil seletus, võib asi hoopis teisiti olla.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma räägingi, et hetkel on väike alakaloraaz. Aga plaanis on hakata varsti massi kasvatama. Ja küsimus seisneski selles, et millisesse toidukorda oleks kõige targem nn. massilisajaid lisada. Või oli mu eelnevast tekstist keeruline aru saada?

Naljamehed olete. :lol:

Ma ei tea su kehakaalu kahjuks, aga massi kasvatamiseks peaks tarbima 5000-6000 kcal ja vastavalt trreningumahtu ka suurendama. Vot nii on lood, kui tahad tulemust näha. :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Point ongi selles, et lugesin mingit artiklit massi kasvatamisest, seal oli kirjas, et toitumist tuleb massiperioodil targalt ja õigetel toidukordadel suurendada, et massi kasv läheks max. lihasesse, mitte pekiks. Treeninguid muudan niikuinii, see kava mul juba olemas. Hetke kehakaal natuke alla 100kg. 6-e nädalaga massi juurde ja siis jälle rasva põletama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Point ongi selles, et lugesin mingit artiklit massi kasvatamisest, seal oli kirjas, et toitumist tuleb massiperioodil targalt ja õigetel toidukordadel suurendada, et massi kasv läheks max. lihasesse, mitte pekiks. Treeninguid muudan niikuinii, see kava mul juba olemas. Hetke kehakaal natuke alla 100kg. 6-e nädalaga massi juurde ja siis jälle rasva põletama.

Siis ma andsin õiged arvud. Arvesta, et kehakaaluga manipuleerimine nii lihtne ka ei ole, nagu esmapilgul tundub, vett saad organismi küll kiiresti juurde ja välja, aga puhast lihast juurde küll mitte ja samuti depoorasva ära.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Siis ma andsin õiged arvud. Arvesta, et kehakaaluga manipuleerimine nii lihtne ka ei ole, nagu esmapilgul tundub, vett saad organismi küll kiiresti juurde ja välja, aga puhast lihast juurde küll mitte ja samuti depoorasva ära.

Ma olen sinuga täiesti nõus, et see pole lihtne, sellepärast otsingi varianti, mis tuleks ehitamisele kõige kasulikumaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
olen proovind ka neid massilisajaid jen aga mu arust tõstab kaalu kõige paremini kreatiin ja htr,siiamaani parimad asjad

aga eks see on "kuidas kellelegi" :)

Kreatiin annab sulle jõudu treenida suuremate mahtudega. Aga selleks, et nendest rasketest trennidest taastuda on veel rohkem materjali organismis vaja. Vot siis tuleb rõõmsalt massi ;)

Muudetud kasutaja Lev poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×