Jump to content
Pesukaru

Kaalust alla võtmine

Recommended Posts

Tere,

Selline probleem, et kõht on veitsa suur, nö. see rasvakamber või kuidas iganes seda kutsutakse. 17-aastane, pikkust ~172 või midagi sinna kanti, täpselt ei oska öelda, kaal viimase seisuga 72kg. Kuidas kõige kiiremini seda viga parandada? Joostes ja õige toitumine? Kui palju peaks iga päev jooksma või mida üldse täpselt tegema ning mida sööma.

Motivatsiooni on, et trenni teha, kuna olen tatist saati väga palju spordiga tegelenud (eriti jalgpall), v.a viimased aastad..

Kodustest vahenditest on olemas sõudeergomeeter ning ka spordisaal asub 50m kaugusel..

Tänud ette ka ära,

Gert

Edited by Pesukaru

Tere,

Selline probleem, et kõht on veitsa suur, nö. see rasvakamber või kuidas iganes seda kutsutakse. 17-aastane, pikkust ~172 või midagi sinna kanti, täpselt ei oska öelda, kaal viimase seisuga 72kg. Kuidas kõige kiiremini seda viga parandada? Joostes ja õige toitumine? Kui palju peaks iga päev jooksma või mida üldse täpselt tegema ning mida sööma.

Motivatsiooni on, et trenni teha, kuna olen tatist saati väga palju spordiga tegelenud (eriti jalgpall), v.a viimased aastad..

Kodustest vahenditest on olemas sõudeergomeeter ning ka spordisaal asub 50m kaugusel..

Tänud ette ka ära,

Gert

Söömine on põhiline.Aga spordisaal ja jooksmine-sõudmine tulevad asjale ainult kasuks, :D

Vaata foorumis ringi,analoogilise teemasi on päris palju.

Kui midagi arusaamatuks jääb,siis küsi.

Toitumine, hmm.. eelmine kord kui läksin omal käel dieedile siis toitusin kodujuustust (hapukoorega) ja vitamiini/mõni muu toorsalat. ja nii pea nädal aega ja käisin jooksmas ning kaal langes... on niimodi vale?

No toitumine peaks kindlasti mitmekülgsem olema, seega on küll vale jah. Jätsid mõned asjad loetlemata või sõidki tõesti nii?

Siiski vajab inimene veel enam erinevaid rasvu, taimseid rasvu. Liha, kala, muna. Süsivesikuid, kiudaineid täisteratoodetest + lisaks sadat muud vitamiini.

Toitumine, hmm.. eelmine kord kui läksin omal käel dieedile siis toitusin kodujuustust (hapukoorega) ja vitamiini/mõni muu toorsalat. ja nii pea nädal aega ja käisin jooksmas ning kaal langes... on niimodi vale?

Ma küll sellise toitumise juures ei peaks nädalatki vastu

mm, ma olen harjunud väga ebakorrapäraselt toituma ning vähe sööma, kui vaja, ning nii toitusingi, pea nädal, mingit probleemi küll polnud, kuid siis lihtsalt enam ei viitsinud dieeti pidada ega trenni teha. vett jõin ka ohtralt..

Edited by Pesukaru

Siin on ennegi räägitud seda, ja just siinsete inimeste jaoks ongi see nö dieet eluaegne projekt ja elustiil, mitte ühekorde ettevõtmine.

Sellise toitumisega loomulikult ei viitsi/jaksa keegi pikemalt jätkata, seega läbikukkumile oli see kohe määratud. Mis puutub ebaregulaarset toitumist, siis sellega olen ka mina hädas olnud. Aitas palju trenni, kuna siis olin lihtsalt sunnitud sööma hakkama, kuna teisiti poleks jaksanud.

Vee joomise kohapealt - jooma peaks vett ikka siis, kui on janu.

Mis konkreetne probleem sul nüüd on? Küsi ja keegi vastab. Sest öelda, rääkige mulle kuidas peaks sööma, oleks umbes sama, kui küsida "rääkige mulle ajaloost".

alusta ntx selle lugemisest

http://www.fitness.ee/?act=article&articleID=974

ja siis sirvi veel

http://www.fitness.ee/?act=article_list&am...up=4〈=1

ja siis koostad endale kava, postitad siia , targad inimesed aitavad , aga kui ei viitsi lugeda,mõelda on ka teine võimalus , ostad endale toitumiskava siit leheküljelt :D

Artikleid on ka treenimise kohta

Tere,

nagu eelkõnelejad on öelnud, dieet ei ole ajutine, vaid tegemist on pideva toiduratsiooni jälgmise ja suunamisega. see on elustiil, mitte ühekordne projekt. Kui tahad garanteeritult tulemust, siis pead olema valmis investeerima - esiteks aega, seda selle tõttu, et kuigi toiumine on peamine osa kaalumuutusel või siis kehakoostise muutmisel, on siiski kasutegur suurem, kui teha ka trenni ja see vajab aega. teiseks - raha, esiteks toitumis- ja/või treeningkava soetamiseks. Leian, et spetsialisti poolt sinu eesmärke ja ajakava järgiv toidusedel ning treeningkava annavad kindlasti parema tulemuse, kui omal käel katsetamine. seda eriti sellisel juhul kui oled alles alustaja selle elustiili sisseviimisel.

Kui sul jääb puudu näiteks teisest ressursist, siis on soovitus kolada käesolevas foorumis või vennasfoorumis, et infot koguda ja selle baasil endale toitumis -ja treeningkava koostada.

Edu,

Rain.

P.S. kui soovid tõestust spetsialisti poolt koostatud kava toimimisele, siis palun külasta mu blogi, millele leiad lingi minu postituse signatuurist. 2,5 kuuga on võimalik palju ära teha.

No toitumine peaks kindlasti mitmekülgsem olema, seega on küll vale jah. Jätsid mõned asjad loetlemata või sõidki tõesti nii?

Siiski vajab inimene veel enam erinevaid rasvu, taimseid rasvu. Liha, kala, muna. Süsivesikuid, kiudaineid täisteratoodetest + lisaks sadat muud vitamiini.

Taimseid rasvu nüüd vaja küll ei ole, ehkki oliiv ja kookos paha ei tee. Ja täisteratooted on väga kahtlane punkt kui vaadata, kuidas teravili ajaloolises plaanis inimkonna tervisele mõjunud on :D

(ja ka lühemaajalises plaanis nt korrelatsiooni hammaste tervisega - mida rohkem teravilja, seda halvemad hambad).

Taimseid rasvu nüüd vaja küll ei ole, ehkki oliiv ja kookos paha ei tee. Ja täisteratooted on väga kahtlane punkt kui vaadata, kuidas teravili ajaloolises plaanis inimkonna tervisele mõjunud on :D

(ja ka lühemaajalises plaanis nt korrelatsiooni hammaste tervisega - mida rohkem teravilja, seda halvemad hambad).

Mida üldse tänapäeval süüa võib?

Seda foorumit ning mõningaid "tarku" postitusi lugedes jääb juba mulje, et targem oleks mitte midagi süüa.

Lollus oleks sellepärast nüüd päevas 1-2 täisteraleiba või mida iganes söömata jätta, et hambad lagunevad. Ükskord me lahkume siit nii kui nii.

Mida üldse tänapäeval süüa võib?

Mina luban sul süüa mune, pekki ja võid. Muud ei luba.

Seda foorumit ning mõningaid "tarku" postitusi lugedes jääb juba mulje, et targem oleks mitte midagi süüa.

Kui ka lugedes veidi tarkust rakendada, siis peaks natuke lihtsam olema. Aga mitte väga lihtne.

Lollus oleks sellepärast nüüd päevas 1-2 täisteraleiba või mida iganes söömata jätta, et hambad lagunevad. Ükskord me lahkume siit nii kui nii.

Lollus oleks vist ka trenni teha, pärast surma kehast kasu pole.

Mina luban sul süüa mune, pekki ja võid. Muud ei luba.

Mina luban süüa lisaks veel pähkleid, seemneid, marju. :D

Lollus oleks vist ka trenni teha, pärast surma kehast kasu pole.

Krt,milline egoism, ;)

Mõtleks siis keegi igasugu toredate ussikeste peale,et nende toidulaud kaunim välja näeks ja maitsvam oleks - aga ei ..., :D

Ja täisteratooted on väga kahtlane punkt kui vaadata, kuidas teravili ajaloolises plaanis inimkonna tervisele mõjunud on :)

Väike tsitaat siis ka artiklist hiljutise kiviaja haua kohta:

Haua vanusele viitab Lõhmuse ja kaevamistel osaleva antropoloogi Martin Malve sõnul ka luude robustsus. „Nii võimsaid lihasekinnituskohti ja selliseid luid ei ole hilisemal ajal,” ütles Lõhmus.

http://www.epl.ee/artikkel/580069

Tere,

Tänud ette ka ära,

Gert

Kust küll pärineb see idee, et JOOKS võtab ainsana kaalust alla? Ka kontoritöötaja võtab alla ilma et treeniks, aga see juba halb variant. Kaotad ka need viimased lihased, mis üldse on, kui on. Igasugune liikumine on plussiks. Pigem ma pooldan lihaselist kehaehitust kui seda, et meeleheitlikult kaalust alla saada. Tasa ja targu=PAREM TULEMUS JA PÜSIV!

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.