Jump to content
Sign in to follow this  
Virgo76

Milline trenazöör sobiks algajale?

Recommended Posts

Enne, kui nende masinate juurde minna, siis kas kodu lähedal mõnda jõusaali pole - oleks kõvasti kasulikum. Ok, oletame, et pole ja soovite üht neist osta.

Sellised aparaadid, kus on miljon erinevat funktsiooni ei ole just kõige mugavamad, kvaliteetsemad, paremad. Selle teise masinaga olen kokku puutunud, jube leiutis:) Kui raha on, siis mina ostaks kükipuuri, tühja kangi + hunniku kettaid. Sellega saab juba kõike teha - kõige praktilisem üldse.

Enne, kui nende masinate juurde minna, siis kas kodu lähedal mõnda jõusaali pole - oleks kõvasti kasulikum. Ok, oletame, et pole ja soovite üht neist osta.

Sellised aparaadid, kus on miljon erinevat funktsiooni ei ole just kõige mugavamad, kvaliteetsemad, paremad. Selle teise masinaga olen kokku puutunud, jube leiutis:) Kui raha on, siis mina ostaks kükipuuri, tühja kangi + hunniku kettaid. Sellega saab juba kõike teha - kõige praktilisem üldse.

Täiesti nõus.Lisaks võiks veel võtta paarkümmend meetrit kummilinti .

Täiesti nõus.Lisaks võiks veel võtta paarkümmend meetrit kummilinti .

Mis on kükipuur ja milleks kummilint?Ärge pange tähele aga olen algaja kõige otsemas mõttes :D

tere,

ei tahaks seda entusiasmi nüüd küll maha tõmmata, aga lõppkokkuvõttes ostad sa endale rauda koju roostetama. OK, esimesed 3-4 kuud toimetad korralikult, siis jäävad aga raskused juba liiga väikseks, et normaalset koormust saada ja hakkadki saalis käima. vähemasti nii juhtus minuga.

muidugi kui kodu lähedal saali poole (näiteks 15-25km raadiuses), siis on mõtet. loomulikult mõistlikum kükipuur, olympic kang ning kettad ja reguleeritava kaldega pink, mida saad panna pea vertikaali ning ka horisontaali.

kükipuuri pilt siit lingilt

või siit lingilt

tere,

ei tahaks seda entusiasmi nüüd küll maha tõmmata, aga lõppkokkuvõttes ostad sa endale rauda koju roostetama. OK, esimesed 3-4 kuud toimetad korralikult, siis jäävad aga raskused juba liiga väikseks, et normaalset koormust saada ja hakkadki saalis käima. vähemasti nii juhtus minuga.

muidugi kui kodu lähedal saali poole (näiteks 15-25km raadiuses), siis on mõtet. loomulikult mõistlikum kükipuur, olympic kang ning kettad ja reguleeritava kaldega pink, mida saad panna pea vertikaali ning ka horisontaali.

kükipuuri pilt siit lingilt

või siit lingilt

Käisin just Sportlandis Ülemistel hindasid tsekkamas.Kang+ kettad kokku ikka tuleb küllalt soolane,oma 2k ja edasi.Arvrstades praegust nn.majandusliku seisu siis võiks ju sellise trena variandi soetada kus kang kindlalt olemas ja lihtsalt kettaid soetan juurde.Jõusaal on olemas 3km kaugusel aga esialgu tahaks nagu kodus toimetada,et mitte jõusaalis väljaprinditud algaja harjutuslehega jalus koperdada teistel :D . Kodus ka saab kergelt põngerjatel silmapaeal hoida kuna õhtuks on emmel jõu ressusrsid otsas vahest möllust päeval.

Käisin just Sportlandis Ülemistel hindasid tsekkamas.Kang+ kettad kokku ikka tuleb küllalt soolane,oma 2k ja edasi.Arvrstades praegust nn.majandusliku seisu siis võiks ju sellise trena variandi soetada kus kang kindlalt olemas ja lihtsalt kettaid soetan juurde.Jõusaal on olemas 3km kaugusel aga esialgu tahaks nagu kodus toimetada,et mitte jõusaalis väljaprinditud algaja harjutuslehega jalus koperdada teistel ;) . Kodus ka saab kergelt põngerjatel silmapaeal hoida kuna õhtuks on emmel jõu ressusrsid otsas vahest möllust päeval.

see on sinu otsus, mille sa teed. mina rääkisin enda kogemusest.

veel enda kogemusest - see algajate lehega ringikäiv isik vähemasti mind küll saalis ei sega. peaasi, et ta ei kardaks ise "kolle". ega nad nii hirmsad polegi, pigem annavad nõu, kui küsid abi :D olen saanud nii Otilt kui teistelt näpunäiteid.

Lapsel/lastel ei saa silma peal samal ajal hoida, kui ise trenni teed. seda eriti just alla kolmeaastasel, kes absoluutselt ei saa aru, mis kus toimub ja kus on ohtlik. usu mind, ma tean, mida ma räägin, mul kah väike laps olnud :D

sellegipoolest, otsus on Sinu teha, mida sa teed ning meie võime/saame sulle vaid nõu anda.

Käisin just Sportlandis Ülemistel hindasid tsekkamas.Kang+ kettad kokku ikka tuleb küllalt soolane,oma 2k ja edasi.Arvrstades praegust nn.majandusliku seisu siis võiks ju sellise trena variandi soetada kus kang kindlalt olemas ja lihtsalt kettaid soetan juurde.Jõusaal on olemas 3km kaugusel aga esialgu tahaks nagu kodus toimetada,et mitte jõusaalis väljaprinditud algaja harjutuslehega jalus koperdada teistel :D . Kodus ka saab kergelt põngerjatel silmapaeal hoida kuna õhtuks on emmel jõu ressusrsid otsas vahest möllust päeval.

See on just hoopiski hea, et sa selle välja prinditud lehega ringi "koperdad," sest paljud algajad või niisama muidu tegelased käivad ja treenivad täiesti lampi, ise samal ajal teadmata, kuidas see õige oleks. Mina soovitaks kindlasti seda jõusaali varianti ja kui see ei sobi, siis osta see kang ja kettad.

Parim asi millest alustada on kang koos raskustega. Kui ruumi jätkub ja rahaga väga kitsas pole, siis hangi kükipuur ja muudetava kaldega pink. Nendega saab kogu keha palju paremini ära treenitud kui ühegi trenažööriga. Võibolla tuleb odavam ka.

Soovitaks reguleeritavaid hantleid. Annab rohkem võimalusi erinevateks harjutusteks kui kang ning lisaks treenib paremini stabiliseerivaid lihaseid.

Edited by janarick

Parim asi millest alustada on kang koos raskustega. Kui ruumi jätkub ja rahaga väga kitsas pole, siis hangi kükipuur ja muudetava kaldega pink. Nendega saab kogu keha palju paremini ära treenitud kui ühegi trenažööriga. Võibolla tuleb odavam ka.

Lingid mis siin olid kükipuuridega olid küll hinnad hullud.Trena pink kasutatud u.2-3k

Kui vaadata Tööriistade alt Algajate treenimis kava siis ikkagi peavad olema olemas ikka jõusaal või seadmed kuna algajana puudub improviseerimis võime näiteks kuidas teha hantlitega ja ainult kangiga seda kõike:

1. päev - Käed, jalad, selg Seeria

Surumine kangiga lamades

Tõmme plokil ülalt kukla taha

Lendamine küljele hantlitega seistes

Küünarvarte kõverdamine hantlitega seistes

Triitsepsitele ploki alla surumine seistes

Jala sirutus ette trenazööril

Jalgade kõverdamine trenazööril kõhuli

Säärtele seistes pöialetõus, kas trenazööril või kangiga

Keretõste kõhupingil

Keretõste alaseljapingil

Mis on kükipuur ja milleks kummilint?Ärge pange tähele aga olen algaja kõige otsemas mõttes :D

Kummilindid (ntx koos tavalise lõuatõmbamiskangi või lihtsalt redeliga) võimaldavad üpriski edukalt asendada suurt osa jõusaalitrenazhööre.

Ja hinnavahe on ikka suurusjärkudes ..., :D

Kui vaadata Tööriistade alt Algajate treenimis kava siis ikkagi peavad olema olemas ikka jõusaal või seadmed kuna algajana puudub improviseerimis võime näiteks kuidas teha hantlitega ja ainult kangiga seda kõike:

Mis improviseerimis võime? Mis asja sa ajad? Kogu keha saab treenida vabaraskustega, ei ole mingeid trenažööre üldse vaja. Ei ole siin mingit improviseerimist, lihtsalt võtad harjutustepangast need harjutused mida saab teha selle varustusega mis sul on. Ning vabaraskus on alati parem masinast.

Lingid mis siin olid kükipuuridega olid küll hinnad hullud.

tere. pildid olid illustreeriva tähendusega. kui sul juba on oskus käes osta.ee`st ja muudest kohtadest otsida, siis suudad vast ka leida taskukohasema. muidugi jään mina siiski enda juurde. Saal on parim koht, sest kodus võib hakata ka mott maha käima. siis istub sul hunnik kallist rauda.

Saali eelised:

1. võimalusi rohkem treeninguks

2. enamikes saalides treener, kes aitab nõu ja jõuga

3. tekib uus grupp häid tuttavaid, kes toetavad

4. tekib ka trennikaaslane, kes aitab raskemate treeningute puhul

vabaraskus vs trenažöör täielikule algajale. leian, et mõne keerukama ja rohkem tasakaalu nõudvate harjutuste puhul oleks mõtekas kõigepealt siiski treanzööril see liigutuse trajektoor selgeks õppida - näiteks hantlitega lendamine vs masinal lendamine. kui trajektoor selge, siis hakata vabaraskuse või trossplokiga tegema.

Huvitav, kuidas treenimine hoo sisse sai? infot trenažööride ja treenimise kohta saab ka www.arcoman.eu . Lisaks lehele ka blogist ja FB-st.

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.