Jump to content
Kuup

Palavik

Recommended Posts

Tere! Olen märganud, et üsna tihti olen haige, kuskil kord kuus kindlasti palavikus. Eriti talvisel ajal. Muidu suht masendav.

Muidu peaks ma kindlasti ka toitu palaviku ajal nii sööma nagu muidu, et vajalikud kogused valke ja värke kätte saaks.

Ületreeninguga olen ettevaatlik olnud, üle 3x nädalas trenni ei tee, peale kooli kui väsinud magan alati tunnike või kaks. Üritan varakult magama minna, et kooli ajal võimalikult palju magada. Trennid sean ka nii, et oleks võimalikult lahus, va siis praegune nädal, kus esmaspäev oli jalad ja teisipäev rind ja biitseps. Kas palaviku ajal lihaste kasvamine ka häiritud? Kas tegemist võib olla ületreeninguga? Abi oleks teretulnud.

PS! see on mu pudelikael ka hetkel, st õiget treeningmetoodikat olen palju lugenud ja ka toitumist. Niiet need on korras. Ainuke mure on siis ületreening ja haigused :o

ei saa üle ega ümber nendest.

Muudetud kasutaja Kuup poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui oled noorelt tihti angiinis ja kopsupõletikus olnud, siis võib organism nõrk olla. Seal ei ole nagu midagi muud teha, kui soojalt riides käia jne. Aga kui see suht esmakordne nähtus, siis pööra tähelepanu vitamiinide võtmisele kindlasti. Peale trenni on organism vastuvõtlikum igasugustele piskutele ning nende väljalöömisele.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui sa oled juba natuke aega treeninud siis peaks sa olema treenitud ja haigustele vähem vastuvõtlik, selle ületreeningu kohta küll ei julge midagi öelda, aga kas sa küllalt rohelist sööd, ma mõtlen C-vitamiin jne?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ületreeningu kohta niipalju, et kui keha vajab rohkem puhkust, siis anna seda talle. Kes käsib sul punnitada 3 korda nädalas trenni? Endal on olnud ka selliseid perioode, kus trenni teen nt 3 või 4 päeva tagant. Pärast sellist perioodi on jälle hea intensiivsemalt treenida. Ehk siis tsükeldage oma treeninguid, andke endale puhkust ka.

Haiguste kohta niipalju, et ma ise olin ka peale 2004 EMVd pidevalt haige ja väsinud... eks see oli ilmselt kurnatusest. Olen õppinud oma keha rohkem kuulama ja enam selliseid probleeme ei ole.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Endal on palavik olnud vahelduva eduga 7-8 aastat juba ja arstid asjale normaalset seletust ei leia. Ütlevad, et stressist

Kui arstid seletust öelda ei oska, on esimesi asju vastuseks stress. Stressis inimene on vastuvõtlikum nakkustele, aga see ei ole põhjustaja, vaid kaasa aitav tegur.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

sellest postitusest ei ole küll suurt kasu kuid.

Mul oli endal ka selline jama, 2 kuu jooksul olin 2 nädalat haige lisaks oli veel koguaeg nohu ja kurk valus. Septembri ja oktoobri kuus oli see, segas kõvasti treenimist.

Igatahes võtsin nädala vabaks ja rohkem pole kordagi jama olnud .

Kui haigeks jääd järgmine kord, siis soovitan teha puhkuse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pikemas perspektiivis oleks kasu keha karastamisest. Ma ei mõtle nüüd, et sa haigena peaksid hakkama treenima. Ravi ennast terveks ja alusta mõõdukalt. Karastamisest on ilmunud küllaga artikleid. Aastaid tagasi kummitas mind samasugune jama. Nina oli pidevalt tatine, ajas närvi raisk. Pärast karastamisega alustamist pole enam haige olnud! Nii et otsusta ise.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

haiguse ajal ei tohi trenni teha. kui organism nõuab puhkust, siis peab tal laskma puhata. roheline tee on igati abiks. päise päeva ajal ära maga. ole rahulikult üleval, leia endale huvitav tegevus ja naudi.

kui haigus on kadunud, on soovitav veel vähemalt kaks päeva ennast turgutada rohelise teega. ära teega üle pinguta, see pole joomiseks, see on ravimtee.

igastahes mina soovitan rohelist teed ja puhkust. kuhugi pole kiiret.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
päise päeva ajal ära maga. ole rahulikult üleval, leia endale huvitav tegevus ja naudi.

Mis jutt see on, et päeva ajal magada ei tohi? Haigele tuleb just magamine kasuks.

Ja mis imerohi see roheline tee on, et seda niimoodi reklaamitakse? Haiguse ajal tee endale sibula siirupit, söö mett, joo vaarikamoosist või jõhvikatest tehtud jooki (mõtlen siinkohal isetehtud, see poe crap unusta ära).

Muudetud kasutaja Vahue poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mesi ja sibulasiirup on lausa legendaarseks kujunenud "palavikutõrjed". Sibulat ja küüslauku võib ka muidugi paljalt süüa-tapab baktereid. Vaarikamoos ja jõhvikad seevastu alandavad palavikku. :o

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul oli vennal ka selline jama et iga nädalakese aja tagant palavik... Viga arvati olevat selles, et valgu ülejäägid hakkasid kogunema keha nõrgemaisse elundisse ja siis tekkis seal põletik...sellest siis ka palavik.. temal olid need nõrgemad elundid kopsud...tegelikult arvati olevat sest viga ei olnud selles. tal oli hoopsi läbipõetud kopsupõletiku lõppfaas :o a noh ikkagi arvasid arstid et viga on sellest valgust ja täpsemalt proteiinipulbri tekitatud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

roheline tee teeb ju kõike seda sama. mind on aidanud see rohkem.

räägin omast kogemusest.

alandab palavikku, turgutab südant, ravib põit, ravib grippi.

keegi ei sunni seda teil juua.

sööge küüslauku ka muidugi, aga roheline tee on üks olulisemaid komponente MINU menüüs ja on väga hea ka dieedi pidamisel, lõuna ajal, haiguste korral.

ma olen 23 aastat noor aga ma ei mäleta millal haige olin.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ärge unustage tõde, et uni on väga tähtis asi. sellega ei mängita.

uni võib viia masendusse. võib tekitada depressiooni. magamise ajal päeval alateadvuses mõtled ennast haigemaks, tuleb selle asemel liigutada, ravida.

siin mängib psüühhika olulist rolli.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Taagotaril on õigus uni on väga tähtis. Peaks magama vähemalt 8 tundi ja magamamineku ja tõusmis ajad enam-vähem ühel ajal, kuskilt lugesin,et see on kh väga tähtis! Mina joon iga hommik teed, saialilletee, pärnaõietee, sidrunitee ja igast poe omasid kah. Ja mina pole kh juba pikemat aega haige olnud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hetkel juba 7 päeva palavikus olnud. Ainult kodus passinud. Raviteesid joonud. Üritasin võimalikult kaua antibiootikumidest eemale hoida - ainult looduslikke tooteid kasutada. Nüüd eile õhtul võtsin paratsetamooli, täna hommikul suts parem olla, tundub et palavikku pole. Maganud olen ka rohkem kui tavaliselt, kuskil 13-14 tundi. Tundub, et organism vajab tõsist taastumist.

Krt vorm on ka suts kannatada saanud, kaal pole eriti vähenenud, sest söön ikka palju. :rolleyes:

Et sellist olukorda vältida, tuleb vist ennast karastama hakata. Seda siis, kui terveks saab.

Kas peale trenni vaikselt külma veega pesemine aitaks?(iga kord järjest külmemat vett kasutada) Või oleks parem iga hommik suts varem tõusta ja siis külma veega pesta? Sest peale trenni peab kõvasti maha jahtuma, enne kui välja saab.

Muudetud kasutaja Kuup poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Et sellist olukorda vältida, tuleb vist ennast karastama hakata. Seda siis, kui terveks saab.

Kas peale trenni vaikselt külma veega pesemine aitaks?(iga kord järjest külmemat vett kasutada) Või oleks parem iga hommik suts varem tõusta ja siis külma veega pesta? Sest peale trenni peab kõvasti maha jahtuma, enne kui välja saab.

See on asjalik lähenemine.

Tee kuidas sulle endale sobib, vahet pole, kas karastad peale trenni või hommikul. Lihtsalt hommikune karastamine loob hea värske tunde päeva alustamiseks. Peale trenni pese end kõigepealt sooja veega puhtaks (või loputa niisama sooja veega üle), alles siis kasta end jahedama veega üle.

Ja las organism taastub kõigepealt haigusest. Parem oleks selle karastamisega alustada kevade poole. Mingi arst soovitas ka karastamisega alustada soojematel kuudel (huvitav, miks?). Alusta mõõduka temperatuuriga. Temperatuuri alanda ikka järk-järgult.

Ka jalgade karastamine mõjub toniseerivalt. Mul on sageli jalad jooksmisest vms sportlikust tegevusest väsinud ja valutavad. Lasen jalgadele vaheldumisi külma ja sooja. Pärast teen veel jalaharjutusi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ma olen suht vähe haige, võibolla korra 3 aasta jooksul ja siis ka 1 päeva. Järgmine päev olen juba trennis ja higistan haiguse välja. Üldiselt peaksid sööma tervislikumalt igasugu puuvilju, juurvilju iga päev jne. Nt. apelsine, sidruneid, õunu, banaane, porgandit, kaalikat, sibulat, kapsast jne. Siis saad vitamiine, mis parandavad enesetunnet ja annavad jõudu külmal ajal. Ja kindlasti ei tohiks süüa tablette, ainult siis kui on väga kriitiline olukord. Mina peavalu korral lähen jalutan hoopis, või söön midagi .

Kui on palavik üle 37,5 ,siis kindlasti ära treeni.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui jutt juba haigustest käbi, siis kas keegi Candida kohta oskab midagi rääkida?

Sümptomeid (väsimus, depressioon jne jne) küll endal märganud pole, pumpamise isu on alati olemas ja energiat kah ...

Aga ometigi väitis arst mõningate testide põhjal, et mul Candida ja nüüd tuleb nädalake maha võtta ja puhata ja vitamiine ja värke lasta ... :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×