Jump to content
Czar

Effektiivne treening

Recommended Posts

Kas seni kuni mul peale treeningut lihas valutab on treening asja ette ja lihas areneb, st et seisakut ei toimu ?

Paljud kurdavad seisakut jne, kas seisakut saab lihasvalu järgi määratleda, et kui enam ei võta läbi ka ei arene enam ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lihasvalu sõltub minu kogemuste järgi mitmest asjast. Näiteks sellest, kui tõsiselt suudad oma lihast kurnata, kui ikka superseeriaid teen ja valu/väsimus ajab peale seeria lõppu karjuma on tavaliselt alati lihas valus. Veel see ka, kui palju jääb aega kahe treeningu vahele, kui 6 päeva ei tee jääbki lihas rohkem valusaks. Üldiselt ei saa selle järgi siiski mõõta lihase kasvu, arvan ma. Mikrotraumad tekivad ikka ja kui toitumine korras ei tohiks miski arenemata jääda

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

lihasvalu t2hendab et "p6lemine" on toimunud anaeroobses keskkonnas. tihtilugu on ka k6vematel trennimeestel siit-sealt valus p2rast n2iteks uue kava juurde asumist. ise teen kahte massikava korra. yks n2dal yht ning teine n2dal teist ning igal n2dalal on j2rgmisel p2eval rind natukese tunda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ma olen täiesti kindel et lihasvalu ei näita seda et trenn on asjaette läinud kuna endal on nönda et lihas hakkab valutama ainult siis kui treeningul on ntx nädal aega vahele jäänud ja siis lähen uuesti tegema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Füüsiline koormus kutsub esile lihaskiudude läbimõõdu muutusi. Lihaskude kohaneb hästi koormusega, kui selle intensiivsus, kestvus ja sagedus on optimaalne. Liigne koormus kahjustab lihaskiude, mis väljendub lihasevaluna. Lihaste valusaks muutumine pärast treeningut on tingitud sellest, et lihased pole koormusega harjunud. Lihasevalu tugevus kasvab 1-2 päeva jooksul pärast treeningut, kestab 1-2 päeva ja möödub enamasti 5 päevaga. Lihasevalu tekkimist mõjutab rohkem harjutuste intensiivsus kui kestvus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul on rind ja triitceps peale igat trenni 4-6 päeva valus. Esimesed 2 päeva on tappev valu, sõber kellega koos treenin teeb täpselt sama trenni ja tal alati lihased vähem valusad ja vähem aega valusad aga jõudu ja massi tuleb kiiremini kui mull juurde.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul on rind ja triitceps peale igat trenni 4-6 päeva valus. Esimesed 2 päeva on tappev valu, sõber kellega koos treenin teeb täpselt sama trenni ja tal alati lihased vähem valusad ja vähem aega valusad aga jõudu ja massi tuleb kiiremini kui mull juurde.

Järelikult selline koormus on sinu jaoks liiast ja sa ei arene, vaid kurnad ennast.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

selline valu mitu päeva järjest viitab ületreeningule. See on loomulik-kui oled juba ületreeningus, siis su lihased ei arene jne. Soovitan sul aeg maha võtta jah puhata!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui lihas annab end tunda pärast uue harjutuse kavva lisamist või hoopis uuele kavale üleminemist, siis reeglina on kõik õige ja ta peabki end tunda andma. See on positiivne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga mis see tähendab, kui viimaste seeriate-korduste ajal lihas lausa meeletult valutab, see on hirmsalt segav, vahel olen seeria enne lihase ära väsimist just valu pärast ära lõpetanud, ei suuda lihtsalt kannatada.

Mis seda valu põhjustab, mis valesti on/mida ette võtta?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga mis see tähendab, kui viimaste seeriate-korduste ajal lihas lausa meeletult valutab, see on hirmsalt segav, vahel olen seeria enne lihase ära väsimist just valu pärast ära lõpetanud, ei suuda lihtsalt kannatada.

Mis seda valu põhjustab, mis valesti on/mida ette võtta?

Oled kuulnud väljendit....Pole valu , pole tulemust!.....?? Eks see natuke seda tähendabki

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga mis see tähendab, kui viimaste seeriate-korduste ajal lihas lausa meeletult valutab, see on hirmsalt segav, vahel olen seeria enne lihase ära väsimist just valu pärast ära lõpetanud, ei suuda lihtsalt kannatada.

Mis seda valu põhjustab, mis valesti on/mida ette võtta?

Oled kuulnud väljendit....Pole valu , pole tulemust!.....?? Eks see natuke seda tähendabki

Ehk siis teisiti öeldes see valu pingutuse, seeria lõpus on PIIMHAPE mis kuhjub lihases. Seeriat sooritades töötab lihas anaeroobses seisundis (hapnikuvõlas) ja pinges lihase vere tagasivool on häiritud. Seega see kuhjub ja nö "mürgitab, halvab" lihasetöö lühikeseks ajaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Igasuguse valuga annab organism inimesele märku, et midagi on valesti ja pööra minule tähelepanu (nt. hambavalu, peavalu, lihasvalu jne.). Valu tekitab stressi. Stressis lihased ei arene.

Või ma olen millestki valesti aru saanud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Igasuguse valuga annab organism inimesele märku, et midagi on valesti ja pööra minule tähelepanu (nt. hambavalu, peavalu, lihasvalu jne.). Valu tekitab stressi. Stressis lihased ei arene.

Või ma olen millestki valesti aru saanud.

OldMan... Valu võib olla väga erinev. Lihasevalu trenni, seeria lõpus küll selle alla ei käi. Kui me treeniks meeldiva tundega, lõpetaksime seeria seisundis mis lubaks veel paar kordust teha, siis ei ole ka arengut. Sportlik treening peabki organismile stressi tekitama. Organism peab sellega kohanema ja ainult nii saamegi me tugevamaks vastupidavamaks kiiremaks. Loomulikult ei tohi see stress olla liiga tugev ja taastumisaeg liiga lühike sellest välja tulemiseks. Sellisel juhul on jah seisak ja isegi taandarenemine kindlustatud. Valul ja valul on vahe. Nii nagu ka valutundlikusel erinevate inimeste vahel. Mõnele tundub füüsilise koormusjärgne lihasvalu väljakannatamatuna, teine naudib seda. Mõnele on erilase nõelamine katastroof, teine võib endal ise noaga sõrme maha lõigata ja ei tee suurt teist nägugi. (isiklikult selliseid ei tunne, aga olen lugenud sellistest)

Või olen ma millestki valesti aru saanud? ;)

Võib-olla tõesti oleks pidanud, need pea 17 aastat kangitreeninguid tegema, lõpetama enne kui valu lihastes tekib??

ÄKKI OLEKSIN SIIS POOLE SUUREM PRAEGU? <_<

Muudetud kasutaja Marek Kalmus poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Igasuguse valuga annab organism inimesele märku, et midagi on valesti ja pööra minule tähelepanu (nt. hambavalu, peavalu, lihasvalu jne.). Valu tekitab stressi. Stressis lihased ei arene.

Või ma olen millestki valesti aru saanud.

OldMan... Valu võib olla väga erinev. Lihasevalu trenni, seeria lõpus küll selle alla ei käi. Kui me treeniks meeldiva tundega, lõpetaksime seeria seisundis mis lubaks veel paar kordust teha, siis ei ole ka arengut. Sportlik treening peabki organismile stressi tekitama. Organism peab sellega kohanema ja ainult nii saamegi me tugevamaks vastupidavamaks kiiremaks. Loomulikult ei tohi see stress olla liiga tugev ja taastumisaeg liiga lühike sellest välja tulemiseks. Sellisel juhul on jah seisak ja isegi taandarenemine kindlustatud. Valul ja valul on vahe. Nii nagu ka valutundlikusel erinevate inimeste vahel. Mõnele tundub füüsilise koormusjärgne lihasvalu väljakannatamatuna, teine naudib seda. Mõnele on erilase nõelamine katastroof, teine võib endal ise noaga sõrme maha lõigata ja ei tee suurt teist nägugi. (isiklikult selliseid ei tunne, aga olen lugenud sellistest)

Või olen ma millestki valesti aru saanud? ;)

Võib-olla tõesti oleks pidanud, need pea 17 aastat kangitreeninguid tegema, lõpetama enne kui valu lihastes tekib??

ÄKKI OLEKSIN SIIS POOLE SUUREM PRAEGU? <_<

Mina arvan, et kui sa oleksid treeninud ilma valuta, siis oleks Coleman sinuga võrreldes poisike. :)

Ülekoormusest võib tekkida raskekujuline lihaste kahjustus, mille tunnusteks on lihasnõrkus, valu, palavik, punast värvi uriin. Sellega võib kaasneda uriini suur müoglobiinisisaldus, mis võib viia ägeda neerupuudulikkuseni.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Igasuguse valuga annab organism inimesele märku, et midagi on valesti ja pööra minule tähelepanu (nt. hambavalu, peavalu, lihasvalu jne.). Valu tekitab stressi. Stressis lihased ei arene.

Või ma olen millestki valesti aru saanud.

OldMan... Valu võib olla väga erinev. Lihasevalu trenni, seeria lõpus küll selle alla ei käi. Kui me treeniks meeldiva tundega, lõpetaksime seeria seisundis mis lubaks veel paar kordust teha, siis ei ole ka arengut. Sportlik treening peabki organismile stressi tekitama. Organism peab sellega kohanema ja ainult nii saamegi me tugevamaks vastupidavamaks kiiremaks. Loomulikult ei tohi see stress olla liiga tugev ja taastumisaeg liiga lühike sellest välja tulemiseks. Sellisel juhul on jah seisak ja isegi taandarenemine kindlustatud. Valul ja valul on vahe. Nii nagu ka valutundlikusel erinevate inimeste vahel. Mõnele tundub füüsilise koormusjärgne lihasvalu väljakannatamatuna, teine naudib seda. Mõnele on erilase nõelamine katastroof, teine võib endal ise noaga sõrme maha lõigata ja ei tee suurt teist nägugi. (isiklikult selliseid ei tunne, aga olen lugenud sellistest)

Või olen ma millestki valesti aru saanud? :)

Võib-olla tõesti oleks pidanud, need pea 17 aastat kangitreeninguid tegema, lõpetama enne kui valu lihastes tekib??

ÄKKI OLEKSIN SIIS POOLE SUUREM PRAEGU? <_<

Mina arvan, et kui sa oleksid treeninud ilma valuta, siis oleks Coleman sinuga võrreldes poisike. B)

Ülekoormusest võib tekkida raskekujuline lihaste kahjustus, mille tunnusteks on lihasnõrkus, valu, palavik, punast värvi uriin. Sellega võib kaasneda uriini suur müoglobiinisisaldus, mis võib viia ägeda neerupuudulikkuseni.

Selge OldMan, ma lähen lasen ennast maha. Pea 17 aastat olen valesti treeninud. KRT küll, jummala puusse ikka. USKUMATU. Loll pea on ikka keha nuhtluseks nagu ütles mu esimese klassi klassijuhataja. Tal oli õigus. Olgu muld Talle kerge.

Nii läksin, enam te mu lolle kommentaare ja õpetusi siin, ega ka mujal ei kuule.

Olge targad! Püüdke olla....

3x .........meister ja 3x............meister mingis asjas: Marek Kalmus. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Selge OldMan, ma lähen lasen ennast maha. Pea 17 aastat olen valesti treeninud. KRT küll, jummala puusse ikka. USKUMATU. Loll pea on ikka keha nuhtluseks nagu ütles mu esimese klassi klassijuhataja. Tal oli õigus. Olgu muld Talle kerge.

Nii läksin, enam te mu lolle kommentaare ja õpetusi siin, ega ka mujal ei kuule.

Olge targad! Püüdke olla....

3x .........meister ja 3x............meister mingis asjas: Marek Kalmus. <_<

Nuux, nuux !

Ma olen näinud ja käinud nii suures haiglas, nagu Maarjamõisa kliinik, kus olid ainult sportlased, ja mitte ainult traumadega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sain ma siis õigesti aru Oldman, ma peaks sellise treeningkoormuse hea vormi juures valima, et peale trenni tulevatel päevadel suurt lihasvalu ei tekiks üldse?

Westside kava puhul oli mul triitseps ca 3 päeva peale trenni valus, mõtlesin, et raske kava ka, ju peabki olema. Jõudsin ca 6 nädalat teha ja siis pidin puhkuse tegema - nädal tavaliselt.

Olen siiani teinud äkki liiga suurel koormusel, kuigi areng on olnud minu arust päris hea, aga alati võiks ju parem olla.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Selge OldMan, ma lähen lasen ennast maha. Pea 17 aastat olen valesti treeninud. KRT  küll, jummala puusse ikka. USKUMATU. Loll pea on ikka keha nuhtluseks nagu ütles mu esimese klassi klassijuhataja. Tal oli õigus. Olgu muld Talle kerge.

Nii läksin, enam te mu lolle kommentaare ja õpetusi siin, ega ka mujal ei kuule.

Olge targad! Püüdke olla....

3x .........meister ja 3x............meister mingis asjas: Marek Kalmus. <_<

Nuux, nuux !

Ma olen näinud ja käinud nii suures haiglas, nagu Maarjamõisa kliinik, kus olid ainult sportlased, ja mitte ainult traumadega.

Tore on, ma ka nüüd siin. Lasin natuke mööda, krt teist padrunit ka ei olnud enam.... Nuux, nuux....... ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Selge OldMan, ma lähen lasen ennast maha. Pea 17 aastat olen valesti treeninud. KRT  küll, jummala puusse ikka. USKUMATU. Loll pea on ikka keha nuhtluseks nagu ütles mu esimese klassi klassijuhataja. Tal oli õigus. Olgu muld Talle kerge.

Nii läksin, enam te mu lolle kommentaare ja õpetusi siin, ega ka mujal ei kuule.

Olge targad! Püüdke olla....

3x .........meister ja 3x............meister mingis asjas: Marek Kalmus. :(

Nuux, nuux !

Ma olen näinud ja käinud nii suures haiglas, nagu Maarjamõisa kliinik, kus olid ainult sportlased, ja mitte ainult traumadega.

Tore on, ma ka nüüd siin. Lasin natuke mööda, krt teist padrunit ka ei olnud enam.... Nuux, nuux....... :(

Seda ma kartsin jah, et sa sõelapõhjaks lased ennast. :P

Teema juurde tagasi, siis sina rääkisid lühiajalisest valust seeria lõpus, mina - pikaajalisest valust järgnevatel päevadel. Õigus mõlematel. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×