Jump to content
Capricorn

Kui palju sul söögi peale raha kulub?

Recommended Posts

Kui ma oleksin pidanud sellele kuu või paar tagasi vastama, siis arvatavasti poleks osanud öelda, kuid nüüd täpse kava järgi süües saab väga täpselt kõik välja arvestada.

Kui on nö. täispikk päev: kell 07-23 (või isegi 00), siis tuleb 6 söögikorda. Päevad on töögraafiku tõttu küll üsna erinevad, aga võibolla ikka keskmiselt tuleb 6 söögikorda ära ka, ok, halvemal juhul 5. Söögi peale kuluv raha peaks olema siis vahemikus 3000 (5 söögikorda päevas)- 3500 kr (6 söögikorda päevas) kuus.

Seda summat nähes vaatasin, et päris palju ühe inimese kohta, vähemalt varasemaga võrreldes. :( Huvipärast siis uuringi, et kuidas teistel sellega lood on?

Toidulisandeid ärme siin arvesta, mõtlen ainult tavatoitu.

Muudetud kasutaja Capricorn poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kahepeale naisega 7000 kr koos väljas söömistega tuleb kindlasti kokku. Ei taha üldse kokku arvutada, palju kuus igasuguste asjade peale raha kulub. Muidu stressaksingi ainult selle pärast. :(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sa Capricorn ütlesid, et toidulisandeid ärme siin arvesta, mõtlen ainult tavatoitu. Aga ka valgud jook arvutatakse toidukava sisse, siis sa tahad öelda, et sul 7-8 toidukorda päevas või, kas sa mingi 120 kg mehike või? Ei tea küll kuhu sul see toit ära mahub või sööd sa 100g kaupa?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sa Capricorn ütlesid, et toidulisandeid ärme siin arvesta, mõtlen ainult tavatoitu. Aga ka valgud jook arvutatakse toidukava sisse, siis sa tahad öelda, et sul 7-8 toidukorda päevas või, kas sa mingi 120 kg mehike või? Ei tea küll kuhu sul see toit ära mahub või sööd sa 100g kaupa?

Ei ole vist hetkel 6ige inimene, kes peaks vastama... Mul on v2heke teistsugune eelarve hetkel.

Oleneb, mida sa s88d. P2evas peaks s88ma: Kala 150-200 g mis v6ib maksta 30-40 EEK

Paremat liha.... 40-50 EEK

Kanafilee 16 EEK

Juurvilju 60 EEK

Teraviljasaadused 10-20 EEK

6li 5-10 EEK

Marjad ja puuviljad 30 EEK

Piiimasaadused 30 EEK

Saame p2evaseks kuluks 221- 256 EEK. Kuus on keskmiselt 30 p2eva st 6630-7680 EEK kuus. See oleks minu ratsioon... ja mina kaalun 60 kg.

Mune ei arvestanud.... Mingi 10 EEK i p2evas l2heks veel munadele...st 300 EEK i kuus.

Te vist k6ik toitute vanemate juures, kui arvutamine raskusi teeb?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Te vist k6ik toitute vanemate juures, kui arvutamine raskusi teeb?

Mina ei toitu kellegi teise rahakoti arvelt, aga ikkagi ei oska öelda, kui palju kuus toidu peale raha kulub, sest see on periooditi lihtsalt väga erinev. Palju oleneb sellest, kui kiire on töö juures ja kas jaksan õhtuti veel ise süüa valmistada või tuleb kõhutäidet väljapoolt kodu otsida. Isudest oleneb ka palju, mõned isud on teistest kallimad ja vastupidi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sa Capricorn ütlesid, et toidulisandeid ärme siin arvesta, mõtlen ainult tavatoitu. Aga ka valgud jook arvutatakse toidukava sisse, siis sa tahad öelda, et sul 7-8 toidukorda päevas või, kas sa mingi 120 kg mehike või? Ei tea küll kuhu sul see toit ära mahub või sööd sa 100g kaupa?

Ausalt öeldes ma ise ei ole seda kava koostanud, aga kava koostaja arvestas arvatavasti ka toidulisanditega. Proteiini iga päev niikuinii ei võta, ainult peale trenni. Kreatiinil energeetiline väärtus üldse puudub. Ikkagi max. 6 toidukorda päevas tuleb, vahel ka 5 kuna alati pole aega töö ajal nii tihti süüa. Kava järgi toitumist alustades kaalusin 96 kg, nüüd 2 nädalat hiljem 93 kg. :lol:

Päris 100 g kaupa just ei söö, usun, et u. 300-400 g tuleb ikka iga kord. ;) Nagu näha, ülesöömist ei toimu, üheks eesmärgiks hoopis vaikselt üleliigset rasva vähemaks saada, mida jagub veel ikka oma 10 kg jagu kindlasti. :lol:

Aile, see summa oleks täielik rahakoti mõrv minu puhul. :lol: 60 kr juurviljade peale. Ma ostan 14 kr eest 400 g. külmutatud aedviljasid, mis kulub 2 päeva peale. :( Muidugi näiteks 100 g toorsalatit ka, mis maksab 4 kr.

Muudetud kasutaja Capricorn poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kule AileKuuda tunnen sulle kaasa, et sul selline toidu kava on, sest ka 75 krooni päevas saaks ilusti hakkama ja nii kaalu lisamisega kui ka langetamiseka oleneb kuhu suund on. Ma saan aru, et mehed kes tegelevalt kõvasti spordiga kulutavad niipalju raha söögile aga naisterahvas no ja veel kui sa oled 60 kg. Kas siis pool ropsid välja või? Igastahes võib järeldada, et hea palk sul. Edu igastahes

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kule AileKuuda tunnen sulle kaasa, et sul selline toidu kava on, sest ka 75 krooni päevas saaks ilusti hakkama ja nii kaalu lisamisega kui ka langetamiseka oleneb kuhu suund on. Ma saan aru, et mehed kes tegelevalt kõvasti spordiga kulutavad niipalju raha söögile aga naisterahvas no ja veel kui sa oled 60 kg. Kas siis pool ropsid välja või? Igastahes võib järeldada, et hea palk sul. Edu igastahes

Ega Stockmanist söögiostmine pole häbiasi. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei ole vist hetkel 6ige inimene, kes peaks vastama... Mul on v2heke teistsugune eelarve hetkel.

Oleneb, mida sa s88d. P2evas peaks s88ma: Kala 150-200 g mis v6ib maksta 30-40 EEK

Paremat liha.... 40-50 EEK

Kanafilee 16 EEK

Juurvilju 60 EEK

Teraviljasaadused 10-20 EEK

6li 5-10 EEK

Marjad ja puuviljad 30 EEK

Piiimasaadused 30 EEK

Saame p2evaseks kuluks 221- 256 EEK. Kuus on keskmiselt 30 p2eva st 6630-7680 EEK kuus. See oleks minu ratsioon... ja mina kaalun 60 kg.

Mune ei arvestanud.... Mingi 10 EEK i p2evas l2heks veel munadele...st 300 EEK i kuus.

Te vist k6ik toitute vanemate juures, kui arvutamine raskusi teeb?

Selle arvutamisega pingutad sa ikka vähe üle. 60 krooni eest saab kuhjaga ämbri juurvilju. Või ma ei tea ka, mis juurvilju sa sööd... Kokku tuleks kogus igaljuhul päris räige kui kõik ülejäänu ka juurde panna.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei viitsi praegu otsida, kuid ca 1,5 aastat tagasi koostasin päeva menüü, ca 5400 kcal ja maksumus tuli 85kr päev. Usun, et selline kaloraaž sellise summa eest on ka täna võimalik. jaotus oli umbes 23% rasva, 25% valku ja 52% süsivesikuid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Selle arvutamisega pingutad sa ikka vähe üle. 60 krooni eest saab kuhjaga ämbri juurvilju. Või ma ei tea ka, mis juurvilju sa sööd... Kokku tuleks kogus igaljuhul päris räige kui kõik ülejäänu ka juurde panna.

Talvel v6idakse tomatikilo eest kysida v2gagi soolast hinda ja ka teiste k88giviljade eest... tutsakas lehtsalatit maksab omajagu. Kylmutatud juurvilju ma ei s88, nad maitsevad k6ik yhtemoodi.

... ja maavanaema mul ei ole, kes head paremat ise kasvataks.

Ju need on siis Tallinna kesklinna hinnad. Kel l2heb toidu peale v2hem...olge 6nnelikud :)

J2lle yks p6hjus, miks elust r66mu tunda! :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma krooni pealt täpselt öelda ei oska, aga eelmise aasta suvi-sügis tegin väikese tabeli, kuhu sai kõik kirja pandud, mis poest koju vedasime. Toit on siis arvestatud kahe inimese peale kokku.

August: 4800kr

September: 5000kr

Muidugi on nüüd talvel juurikatel teised hinnad ja lisaks sööme rohkem lõhet (vähemalt 2 korda nädalas), mis kindlasti tõstab seda kuuarvestust natuke. Kräppi me ostame üldse väga-väga harva, ma mõtlen kommid, šokolaad, jäätis jne. Sama kehtib ka muu rämpstoidu kohta (saiakesed, pirukad, koogid, küpsised, friikad, chipsid).

Kuid jah, kartul (mida me küll eriti ei söö), sibul ja ka kõik marjad-moosid-mahlad tulevad vanemate käest.

Väljas söömas kumbki ei käi ja mees võtab lõuna tööle kaasa. Ei tea, kas lihtsalt ei viitsi välja minna või tegelikult ka maitseb minu tehtud toit :) Seda ta vähemalt väidab :lol:

Lisaks veel see, et selles arvestuses ei kajastu toidulisandid (valgupulber + viinamarjasuhkur + vitamiinid + spordijoogid jms).

Hmm: ma arvan, et tegelikult on reaalne summa ikka rohkem sinna 6000kr kanti :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Umbes 90-100.- ma arvan. kaalun 92 kg. Ailekuuda tekst on :) .

Kanafilee 20 EEK

Juurviljasalat 10 EEK

Teraviljasaadused 3 EEK

6li 3 EEK

pähklid 4 EEK

Puder 4 EEK

Tomat ja kurk 5 EEK

puuviljad 4 EEK

Piiimasaadused 20 EEK

Valgupulber 17 EEK

Munad 10 EEK

Muudetud kasutaja Rambo vend poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Umbes 90-100.- ma arvan. kaalun 92 kg. Ailekuuda tekst on :) .

Kanafilee 20 EEK

Juurviljasalat 10 EEK

Teraviljasaadused 3 EEK

6li 3 EEK

pähklid 4 EEK

Puder 4 EEK

Tomat ja kurk 5 EEK

puuviljad 4 EEK

Piiimasaadused 20 EEK

Valgupulber 17 EEK

Munad 10 EEK

Kui sa siia lisad veel kala ( nt. OldMani lemmiku ), mis suurendab päeva kulutusi ca 10 EEK `i , siis on ju norm.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
pea 10k.

Ei toitu mingi kava järgi ja söön ainult väljas (hetkel).

Aga mis selle teadmisega peale hakata?

Selle teadmisega võib peale hakata seda, et kui mõned saavad hakkama 2k kuus ja mõned vajavad 10k, siis järelikult võiks 2k mees veidi paremat kraami osta ning 10k mees veidi kokku hoida oma rahanatukest.

Endal ei lähe raha suurt üldse.

Päevas kuskil 75kr max. Hetkel dieediperiood ka käsil, niiet massi ajal läheks max 100kr.

Ehk kokku langeks kuu lõikes sinna 2000-3000kr vahele.

Päevane toit koosneb enamasti kanafileest, lahjast kohupiimast, jogurtitest, munadest ning kõrvale veidi puuvilju ning juurikaid. Isegi kui oleks rohkem raha ei suudaks ma seda toidu peale ära kulutada.

Kaal hetkel 96kg.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks see yks m6ttetu teema ole... :)

Kylvab ainult paksu pahandust...

Igayks kulutab nii palju, kui tahab ja v6imalik on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nagu öeldakse, kõhu arvelt ei tasu kokku hoida. Kui on võimalus rohkem kulutada ja seda mõttekaks peetakse, siis miks mitte. Isikult ma momendil peaksin enda peale 5000 või rohkema kr söögi peale kulutamist liialdamiseks, ükskõik kui suured rahalised vahendid oleks. 3000-3500-ga saab ilusti hakkama (täpselt kava järgi), kui tahaks iga päev ka näiteks 250 g lõhet või forelli süüa, siis peaks loomulikult mõne Jakobsoni juurde panema ja võibolla tulekski 5000 täis. :)

Kooliühikas elamise ajast mäletan, et mõnel mehel oli selleks ajaks kui pühapäeval või esmaspäeval ühikasse jõudis, juba kõik kodust antud raha kõrist alla valatud ning siis terve nädala sõi ainult praekartuleid kuna kartulid olid meil seal tasuta. :)

Muudetud kasutaja Capricorn poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×