Jump to content
timo116

Täiskükk!

Recommended Posts

KÜsiks siis sellise huvitava küsimuse...

Kui suur on Küki koormuse vahe, kui ma teen Täiskükki tavaliselt või ma teen täisküki sama raskusega Smithi masinal?

Muudetud kasutaja timo116 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Smithi peal kaob ära efekt, et pead asendit hoidma. Seega kangiga tehtav kükk on oluliselt raskem ja kasulikum, kui just mingit keelavat häda küljes pole.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Smithi peal kaob ära efekt, et pead asendit hoidma. Seega kangiga tehtav kükk on oluliselt raskem ja kasulikum, kui just mingit keelavat häda küljes pole.

Seda mõtlen ise kah, et sellest on kõvasti rohkem kasu...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hea teema - alles hiljuti kükkisin ka Revalis, nii proovi pärast, Smithil - jõudsin märgatavalt enam kükkida kui tavalise küki korral. Ka eksperiment kinitab seda, et vahe on ca. 5%:

Another difference between the barbell squat and the Smith machine squat is strength. Researchers from Drake University (Des Moines, lowa) reported that when 32 trained lifters tested their one-rep max for the Smith machine squat, they were about 5% stronger than on the free-weight squat. The researchers suggested that the strength increase forthe Smith machine squat may be due to the reduced need for balance, thus allowing a focused effort on driving the bar straight up.

Samas, minu tutvusringkonnas on neid, kes väidavad vastupidist!!! Mida aga lisaksin, on see, et tuuslasin pärast Smithil kükkimist ka foorumites, et mida öeldakse, kuidas see põlvedele mõjub. Oli arvajaid igasuguseid, kuid selline domineerivam tendents lõi välja, et kükk Smithil lõhub kenasti põlveliigest. Ise täheldasin seda, et kui tavalise küki korral põlved ei praksu, siis Smithil kükkides käis igal kükil kõrvaga kuuldav krõps põlvest läbi!!!

Tervitused Mr. Normanile siinkohal!!!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks see 5% jah mingi keskmine oli - mõnel vähem mõnel rohkem, kuid endal jh, Smithil kükk oli kuidagi oluliselt siiski kergem!!! Jõutõstjad muidugi ei peaks Smithil kükkimisele ilmselt üldse mõtlema, kuna see pole võistluskükile kuidagi sarnane ja naturaalne. See taskaalu hoidmine, liigeste rakendamine ja kasutamine on mõnevõrra tavalisest kükist ikka erinev. Kuid jh, kuna tal tuntavalt suurem isolatsioon reie - nelipealihasele ikkagi on, siis kulturistid ikka teevad neid!!!

Siin üks paljudest arvamustest ühest foorumist:

"Squatting in a smith machine is not a good idea as it forces your body to adopt a set range of motion which is actually unnatural for the squatting movement. As a result, you are likely to end up with injuries, not to mention really bad form. You also lose the benefits to your core strength when you use the Smith. So you can use more weight? So what... that is the machine lifting the weight, not you.... Your muscles don't know what number you are lifting, so work within your own limits and challenge yourself fully."

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No jah...endal ka smithiga kergem teha, kuigi nüüd alustasin õiget kükki ja tunduvalt parem(raskem, koormavam) teha...ei taha vigastusi ka...enam smithi alla nii väga ei kipu ka :(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Smithil saab aga jalgade asendit muuta. Kui asetada jalad ettepoole, mõjutab arvatavasti rohkem reie kakspead. Seljuhul on selg rohkem sirgena samuti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hea teema - alles hiljuti kükkisin ka Revalis, nii proovi pärast, Smithil - jõudsin märgatavalt enam kükkida kui tavalise küki korral. Ka eksperiment kinitab seda, et vahe on ca. 5%:

Another difference between the barbell squat and the Smith machine squat is strength. Researchers from Drake University (Des Moines, lowa) reported that when 32 trained lifters tested their one-rep max for the Smith machine squat, they were about 5% stronger than on the free-weight squat. The researchers suggested that the strength increase forthe Smith machine squat may be due to the reduced need for balance, thus allowing a focused effort on driving the bar straight up.

Samas, minu tutvusringkonnas on neid, kes väidavad vastupidist!!! Mida aga lisaksin, on see, et tuuslasin pärast Smithil kükkimist ka foorumites, et mida öeldakse, kuidas see põlvedele mõjub. Oli arvajaid igasuguseid, kuid selline domineerivam tendents lõi välja, et kükk Smithil lõhub kenasti põlveliigest. Ise täheldasin seda, et kui tavalise küki korral põlved ei praksu, siis Smithil kükkides käis igal kükil kõrvaga kuuldav krõps põlvest läbi!!!

Tervitused Mr. Normanile siinkohal!!!

Olen nõus, smithil tõesti põlved raksuvad rohkem ja väike valu lööb sisse, tava küki puhul pole täheldand seda.

Muudetud kasutaja T6nu69 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul on veel üks küsimus kas kükke tehakse nii, et kann läheb täitsa kokku ja täielikus kükitamise asendis on jalad või poole peal võib ka olla, nt 90 kraadi. Tahaks teada kas see esimene, täiesti täiskükk on teisest väga palju efektiivsem, ma lõpuseeriates teen seda teist, sest esimest ei jaksa nii hullult teha enam.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul on veel üks küsimus kas kükke tehakse nii, et kann läheb täitsa kokku ja täielikus kükitamise asendis on jalad või poole peal võib ka olla, nt 90 kraadi. Tahaks teada kas see esimene, täiesti täiskükk on teisest väga palju efektiivsem, ma lõpuseeriates teen seda teist, sest esimest ei jaksa nii hullult teha enam.

tee pikemad puhkepausid siis. erinevus ikka sees jah...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
tee pikemad puhkepausid siis. erinevus ikka sees jah...

no kas ikka mõtet teha kui kann jääb säärega 90 kraadi või mingi 40 kraadi juurde?

Muudetud kasutaja Madz poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
lase ikka 90kraadi

Krt mis ma räägin kui püstises asendis oled ja täiesti kükki lasen siis ju üle 90 kraadi umbes mingi 140 kraadi vist, et siis soovitad poolküki teha kang turjal?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Krt mis ma räägin kui püstises asendis oled ja täiesti kükki lasen siis ju üle 90 kraadi umbes mingi 140 kraadi vist, et siis soovitad poolküki teha kang turjal?

Täiskükki ikka. Ise kirjutad nii segaselt.

siit saad tehnika kätte. Sellise sügavuse ja tehnikaga kükke peaksid jaksama teha. Kui ei jaksa enam lõpus, siis tuleb raskust vähendada või valida alguses kohe väiksem raskus. Muudetud kasutaja antz poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×