Jump to content
Piipz

Rusika asend poksikoti tagumisel

Recommended Posts

Küsimus selline, et kui ma löön poksikotti, siis mis pidi peab rusikas olema?

Kas pöial taeva poole ja väike sõrm maa poole või pean keerama löögi ajal (olen vasakukäeline) pöidla paremale ja väikese sõrme vasakule.

Loodetavasti vormistasin küsimuse arusaadavalt.

(Väiksena käisime karate trennis ja seal kästi alati rusikat "keerata", kuid ma pole kindel, kas seesama asi kehtib ka poksis.)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Peab küll kätt keerama, ent mitte nii jäigalt nagu karates. Suht optimaalne on keerata nö poole peale ehk 45 kraadi... ehk siis esime sõrme nukk on kõige kõrgemal. Aga üldiselt soovitaks vähemalt paar trenni kellegi käest võtta, kes poksida oskab, et ta sulle asja selgeks teeks. Kindad on sul ikka?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

to bugati:

Tegelikult ikka ei ole see päris suvalt tagumine õige. Võid endale vigagi teha. :unsure: Käeasend on tähtis: lüüakse kahe sisemise nukiga ja nii, et ranne on sirgelt, vastasel juhul võid vigastada liigest või isegi teiste sõrmede luid murda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kõik varustus (kindad, kotid jms) olemas, vaikselt olen juba toksinud, eriti "kuuma" pole julgenud veel anda, sest kardan ennast ära lõhkuda. kindlasti otsin kellegi kogemusega inimese, kes mulle asju ette näitab, kuid seniks uurin ikkagi nii palju, kui võimalik, ise.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See sõltub kuidas lüüa. Sirge ja haak on ju erinevad . Haagi ajal jääb pöial ülesse ja väike sõrm alla. Sirget lüües peaks kotti tabama kolme esimese nukiga

See postitus on vale. (v.a. see osa, et sirge ja haak on erinevad löögid). Haagi ajal jääb pöial minu näo poole ja väike sõrm minust eemale ning tabamispind on sama nagu sirge puhul (mis reaalselt tähendab võimalikult suurt rusikapinda).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ülalt haagi puhul võib pöial olla sinu poole/all või siis üles, st lüüakse mõlemat moodi.

Alt haagi puhul jääb pöial ülesse.

otselöögi puhul jääb pöialpoisike alla.

Muudetud kasutaja ristos poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Poksis:

Algajad löövad haaki tavaliselt valesti ja see ei tohiks küll olla esimene asi mida õppida.

Kõigepealt peaksid endale selgeks tegema asendi, mida on päris keeruline kirjutada siia. Samas ei liigu õige löögi ajal ainult käsi, vaid ka jalg.

Kõige tavalisemat sirge puhul on nukid kotti puudutades taeva poole, mitte kuidagi viltu. Ja pöialt ära hoia rusika sees. Algajad teevad ka seda viga et löövad sirget nii, et neil on küünarnukid kahte lehte laiali, küünarnukid on tavaasendis ja sirge ajal kehale võimalikult lähedal.

Mõtekam oleks kuskile trenni minna kui asjast huvitatud oled, saad õige hoiaku ja õiged löögid selgeks.

Morales-Pacquiao.jpg

Muudetud kasutaja V8 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kõik varustus (kindad, kotid jms) olemas, vaikselt olen juba toksinud, eriti "kuuma" pole julgenud veel anda, sest kardan ennast ära lõhkuda. kindlasti otsin kellegi kogemusega inimese, kes mulle asju ette näitab, kuid seniks uurin ikkagi nii palju, kui võimalik, ise.

Kus linnas sa elad?

Kui oled parema käeline siis vasak jalg on nata eespool ja parem tagapool, mitte päris taga külje peal rohkem, aga ka päris harkis mitte, kui lööd vasakuga sirget siis astud ka vasaku jalaga ette kui lööd paremaga siis keerad parema jala kanna välja poole..loodan et saad aru..see oli asendi kohta hetkel, aga käe asetus nii nagu jrx siin juba andis teada!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nagu siin on korduvalt öeldud juba, mine käi kasvõi korra paar kuskil trennis või palu pädevamalt sõbralt abi.

Nukkidega arvesta löömisel siis kui tänaval kellegiga on mürada vaja, kindaga kasuta kogu rusika pinda. Kuna sa oled algaja siis püüa koti treeninguks ka käsi siduda, see aitab vigastuse ohtu vähendada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ma olen harjunud nii lööma, et kui ma olen kotile lähemal siis rusika asend on pöial yles poole. kui olen kotist veits kaugemal, siis pöial jääb minu poole.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×