Jump to content
borka

Piim enne magama minekut

Recommended Posts

Küsimus oleks siis jörgmine, kui on käsil massi periood, kui tark tegu oleks enne magama minekut 0,5L piima ära juua.

Ja tegemist siis oleks lauda piimaga.

Küllaltki rasvane piim on siis jah, aga üldiselt raske seedida minu arust ...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pole OldMan, ent arvan, et ta vastab üsna samamoodi - Sellel ei ole mõtet kui tunned, et see sulle ei meeldi. Ent kui sulle piim maitseb ja see su und ei häiri, siis go for it.

Kui see aga sind segab või ei meeldi, siis on küllalt võimalusi, millega saada sama toiteväärtuslik või veel paremgi efekt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Küsimus oleks siis jörgmine, kui on käsil massi periood, kui tark tegu oleks enne magama minekut 0,5L piima ära juua.

Ja tegemist siis oleks lauda piimaga.

Piimavalgu ja nisuvalgu kasutamisel samal toidukorral tekib seedimise käigus morfiinisarnase toimega aine - eksorfiin. Seega sai ja piim, kui lisada veidi mett - siis on hea uni kindlustatud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Piimavalgu ja nisuvalgu kasutamisel samal toidukorral tekib seedimise käigus morfiinisarnase toimega aine - eksorfiin. Seega sai ja piim, kui lisada veidi mett - siis on hea uni kindlustatud.

Midagi tekib veel peale eksorfiini ka??? Vähemalt minu puhul vist küll, sest kui saia-sepiku-pannkoogi kõrvale piima tarbin, kohe kõht nagu õhupall :D Ja siis ei tule sellest heast unest küll mitte midagi välja :huh:

Muidu pole mul piimaga tarbimisega mingeid probleeme va need eelpool mainitud nisujahust tooted???

Järsku oled OldMan nii lahke ja jagad minuga ka oma tarkusekilde, miks see nii on???

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Midagi tekib veel peale eksorfiini ka??? Vähemalt minu puhul vist küll, sest kui saia-sepiku-pannkoogi kõrvale piima tarbin, kohe kõht nagu õhupall :D Ja siis ei tule sellest heast unest küll mitte midagi välja :huh:

Muidu pole mul piimaga tarbimisega mingeid probleeme va need eelpool mainitud nisujahust tooted???

Järsku oled OldMan nii lahke ja jagad minuga ka oma tarkusekilde, miks see nii on???

Võib-olla on probleemiks nisuallergia. Sel juhul esineb kõrgenenud tundlikkus ka teiste teraviljade suhtes.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Võib-olla on probleemiks nisuallergia. Sel juhul esineb kõrgenenud tundlikkus ka teiste teraviljade suhtes.

Ei saa ytelda nisuallergia puhul, et siis on automaatselt ka teised teraviljad allergiliste reaktsioonide tekitajad (ja eespooltoodud kaebuse alusel sedav6rd spekulatiivne arvamuse avaldus ei sobi).

Midagi tekib veel peale eksorfiini ka??? Vähemalt minu puhul vist küll, sest kui saia-sepiku-pannkoogi kõrvale piima tarbin, kohe kõht nagu õhupall :lol: Ja siis ei tule sellest heast unest küll mitte midagi välja :unsure:

Muidu pole mul piimaga tarbimisega mingeid probleeme va need eelpool mainitud nisujahust tooted???

Järsku oled OldMan nii lahke ja jagad minuga ka oma tarkusekilde, miks see nii on???

Oled lihtsalt tundlikum seedija.

Milline on enesetunne, kui sa tarbid nii piima kui ka nisutooteid eraldi (mida tegelikult ka fysioloogid soovitavad) toidukordadena?

Piim ei ole sobilik jook s66gi k6rvale. Piim on iseseisev s88k ja paljud t2iskasvanud ei talu lehmapiima (lehmapiim on loomulikult eraldi teema...).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei saa ytelda nisuallergia puhul, et siis on automaatselt ka teised teraviljad allergiliste reaktsioonide tekitajad (ja eespooltoodud kaebuse alusel sedav6rd spekulatiivne arvamuse avaldus ei sobi).

Oled lihtsalt tundlikum seedija.

Milline on enesetunne, kui sa tarbid nii piima kui ka nisutooteid eraldi (mida tegelikult ka fysioloogid soovitavad) toidukordadena?

Piim ei ole sobilik jook s66gi k6rvale. Piim on iseseisev s88k ja paljud t2iskasvanud ei talu lehmapiima (lehmapiim on loomulikult eraldi teema...).

miks piim ei ole sobilik söögi kõrvale? ma küll tarvitan ja päris ohtralt kohe, kui on kartus, et toidukorrast ei saa muidu vajalikku valgukogust :unsure:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Miks ei talu lehmapiima, mis piima siis poes müüjakse? :lol::unsure:

Piim muidu pidi takistama konkreetseta toitainete imendumist ja seedimist, mille nime ei mäleta.

OldMan teab!

Aga siiski joon piima siiamaani toidu kõrvale ja miski ei takista mul seda jätkamast!

Muudetud kasutaja Xero poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
miks piim ei ole sobilik söögi kõrvale? ma küll tarvitan ja päris ohtralt kohe, kui on kartus, et toidukorrast ei saa muidu vajalikku valgukogust :unsure:

Piim sobib hästi taimetoidu juurde: leib-sai, odra-ja tatrakruubid, riis, kartul, juurviljad.Oma aminohappeliselt koostiselt on piimavalk taimetoidutäienduseks. Parimaks vahekorraks peetakse 75 % piimavalku ja 25 % teraviljavalku.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei saa ytelda nisuallergia puhul, et siis on automaatselt ka teised teraviljad allergiliste reaktsioonide tekitajad (ja eespooltoodud kaebuse alusel sedav6rd spekulatiivne arvamuse avaldus ei sobi).

Oled lihtsalt tundlikum seedija.

Üks sagedamatest on ka teraviljast (rukis, nisu, oder, riis, kaer, mais ja tatrar) põhjustatud allergia. Allergia võib tekkida üksikute või mitme nisuproteiini suhtes. Nisuallergiaga haigetel esineb sageli suurenenud tundlikkus ka teiste teraviljade (rukis, riis, mais, oder, kaer) suhtes. Eestis esineb kõige sagedamini nisu, kaera- ja odraallergiat.

Kasutada sõna "spekulatiivne" foorumis on minu arust kohatu. Niikaua, kuni ei ole tehtud analüüse, saab ainult oletada ja pakkuda välja võimalikke põhjusi. Keegi ei spekuleeri siin, me pakume lihtsalt küsijatele erinevaid lahendusi. :unsure:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hmmm ... ma ei usu, et mul kõikide teraviljade suhtes allergiat oleks. Küpsis-saiake-pannkook tee või kohviga ei tekita mingeid probleeme, pole kunagi tekitanud. Samas võin piima juua rukkileiva-kartuli-kaerahelbepudru ja ka kõikide muude toitude kõrvale ning ei teki mul mingeid probleeme. Pole jälle kunagi tekkinud. Nii et mingit piima talumatust mul ka ei tohiks esineda.

Lihtsalt olen tähele pannud, et piima ja nisujahu koos tarbimine toodab "ebameeldivusi". Tahtsin teada, kas nende koosmõjul tekib veel mingeid toredaid ekstra aineid.

Aga küllap mulle lihtsalt ei sobi need "mõnuained" :unsure:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ära meega aint ülepinguta ennemagamaminekut see on siiski kiire süsivesik ja muutub rasvaks.. pealegi 2,5 % piim on ka väga rasvane kui seda 500 ml juua = 5 x 2,5 = 12,5 g rasva juba piimast . saia kiiretest süsivesikutest ei hakka ma rääkimagi. jällegi kui sa väga paksuks minna ei taha ei soovita kuid kui su päeva kaloraazi enam-vähem ära kulutad ( eeldan ikka et teed rasket trenni ) ei tohiks midagi juhtuda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Old Man... me v6ime diskuteerida silmast silma.

Te kirjutate...

Üks sagedamatest on ka teraviljast (rukis, nisu, oder, riis, kaer, mais ja tatrar) põhjustatud allergia. Allergia võib tekkida üksikute või mitme nisuproteiini suhtes. Nisuallergiaga haigetel esineb sageli suurenenud tundlikkus ka teiste teraviljade (rukis, riis, mais, oder, kaer) suhtes. Eestis esineb kõige sagedamini nisu, kaera- ja odraallergiat.

Kasutada sõna "spekulatiivne" foorumis on minu arust kohatu. Niikaua, kuni ei ole tehtud analüüse, saab ainult oletada ja pakkuda välja võimalikke põhjusi. Keegi ei spekuleeri siin, me pakume lihtsalt küsijatele erinevaid lahendusi. mad.gif

Te yritate vist kirjeldada gluteeniallergiat (nimistuga on liiale mindud...)

http://www.keliakialiitto.fi/view/categori...?document_id=40

"Keliakia on viljojen aiheuttama elinikäinen sairaus. Keliakiassa vehnän, rukiin ja ohran sisältämä valkuaisaine, gluteeni, aiheuttaa ohutsuolen limakalvolla tulehdusreaktion ja suolinukan vaurion, mikä häiritsee ravintoaineiden imeytymistä.

Keliakian tyypillisiä oireita ovat erilaiset vatsavaivat, väsymys ja anemia. Keliakia voi ilmetä myöskin iholla voimakkaasti kutisevana pienirakkulaisena ihottumana (ihokeliakia eli dermatitis herpetiformis).

Keliakian ainoa hoito on elinikäinen gluteeniton ruokavalio. Keliaakikon ruokavaliosta poistetaan vehnää, ohraa ja ruista sisältävät viljavalmisteet. Ihokeliakiassa tarvitaan usein hoidon alkuvaiheessa ruokavaliohoidon lisäksi lääkehoitoa ihottuman rauhoittamiseksi.

Ruokavaliota on noudatettava läpi koko elämän. Gluteenitonta ruokavaliota noudattamalla keliaakikko pysyy oireettomana sekä työ- ja toimintakykyisenä."

Inimese kaebused eelpoolkirjeldatust erinevad.

"kui saia-sepiku-pannkoogi kõrvale piima tarbin, kohe kõht nagu õhupall wink.gif Ja siis ei tule sellest heast unest küll mitte midagi välja sad.gif"

Probleemile parema kirjelduse v6ite te leida allj2rgnevalt veebilehelt.

http://www.homeinonhealth.com/faqs_view.ph...ntolerance#FAQ1

Edu soovides!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ära meega aint ülepinguta ennemagamaminekut see on siiski kiire süsivesik ja muutub rasvaks.. pealegi 2,5 % piim on ka väga rasvane kui seda 500 ml juua = 5 x 2,5 = 12,5 g rasva juba piimast . saia kiiretest süsivesikutest ei hakka ma rääkimagi. jällegi kui sa väga paksuks minna ei taha ei soovita kuid kui su päeva kaloraazi enam-vähem ära kulutad ( eeldan ikka et teed rasket trenni ) ei tohiks midagi juhtuda.

Sobib ka siin lugeda:http://www.fitness.ee/main.php?main=artikkel&com_view=1&textID=3105

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×