Jump to content
TANK

Toitumiskava

Recommended Posts

Eks ta olegi ju nii, et 8 meest/naist vaidlevad ühe kindla teema ulatuses ja keegi ei soostu nõustuma teiste arvamusega, sest inimloomus on lihtsalt selline, mis kohustab teda võitlema oma seisukohtade eest. Ja mis kõige kummalisem - tihti räägivad kõik 8 õiget juttu, kuid seda sellel eeldusel, et probleemile tuleks läheneda just nende vaatevinklist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kisub juba lasteaiaks, või mis? ;) " Mul on suurem kui sul ! "

Mul on õpik " Fiziologija tceloveka" v.a. Moskva 1970, 4-väljaanne, kus on sportlastel soovitatud tarbida rasvu 130-160 g.

Nii et ei ole midagi uut siin päikese all.

Peace!

See on ju lihtsalt soovitus teatud raamides (süsivesikuid ei ole kärbitud) - ma ei saa lihtsalt aru,milleks niimoodi iseseisvalt mõtlemata näpuga järge vedada! Kui ainult klassikalisele raamatutarkusele toetuksin,näeksin välja nagu rõhuv enamus inimesi,kes on vormist väljas ja endaga rahulolematud.

Kui Sa seda ei suuda mõista,siis parem lõpeta targutamine!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See on ju lihtsalt soovitus teatud raamides (süsivesikuid ei ole kärbitud) - ma ei saa lihtsalt aru,milleks niimoodi iseseisvalt mõtlemata näpuga järge vedada! Kui ainult klassikalisele raamatutarkusele toetuksin,näeksin välja nagu rõhuv enamus inimesi,kes on vormist väljas ja endaga rahulolematud.

Kui Sa seda ei suuda mõista,siis parem lõpeta targutamine!

Inimesed on erinevad, nagu sa tead, see, mis sobib sinule, ei pruugi sobida kõikidele. Võiksid sellest ka aru saada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Eks ta olegi ju nii, et 8 meest/naist vaidlevad ühe kindla teema ulatuses ja keegi ei soostu nõustuma teiste arvamusega, sest inimloomus on lihtsalt selline, mis kohustab teda võitlema oma seisukohtade eest. Ja mis kõige kummalisem - tihti räägivad kõik 8 õiget juttu, kuid seda sellel eeldusel, et probleemile tuleks läheneda just nende vaatevinklist.

Aga mulle see meeldib sest seda juttu lugedas saan tükkmaad targemaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Inimesed on erinevad, nagu sa tead, see, mis sobib sinule, ei pruugi sobida kõikidele. Võiksid sellest ka aru saada.

Ma olen aru saanud sellest,et tasub uskuda tippspetsialiste (treenerid ja arstid),kelle praktika on kinnitanud,et kuni 75 % inimesi saavutab väga häid tulemusi (välimus ja tervise osas) just vähendatud süsivesikusisaldusega toitumise korral. Ja kuna 75 % on rõhuv enamus ning ma ise olen sellise toitumise tõhususe elav näide,siis julgen seda ka kindlalt teistelegi soovitada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma olen aru saanud sellest,et tasub uskuda tippspetsialiste (treenerid ja arstid),kelle praktika on kinnitanud,et kuni 75 % inimesi saavutab väga häid tulemusi (välimus ja tervise osas) just vähendatud süsivesikusisaldusega toitumise korral. Ja kuna 75 % on rõhuv enamus ning ma ise olen sellise toitumise tõhususe elav näide,siis julgen seda ka kindlalt teistelegi soovitada.

Aga mina põdesin väiksena kõhunäärme põletikku ja minu organism ei suuda seedida üle 100 g rasva ööpäevas. Mina kuulun selle ülejäänud 25 % hulka.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga mina põdesin väiksena kõhunäärme põletikku ja minu organism ei suuda seedida üle 100 g rasva ööpäevas. Mina kuulun selle ülejäänud 25 % hulka.

Või nii (sellepärast oledki oma soovitustes ettevaatlik)... Et ma ei ole selle haigusega kursis,võib mu mõte olla rumal,aga - kuidas saab häire põhiliselt süsivesikuainevahetust reguleeriva organi töös panna peale piirid rasvade taluvusele?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Või nii (sellepärast oledki oma soovitustes ettevaatlik)... Et ma ei ole selle haigusega kursis,võib mu mõte olla rumal,aga - kuidas saab häire põhiliselt süsivesikuainevahetust reguleeriva organi töös panna peale piirid rasvade taluvusele?

http://www.inimene.ee/pages.php3/06?haigus...amp;text_type=2.

Minul õnneks nii raskelt ei olnud.

Muudetud kasutaja OldMan poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui ma õigesti aru sain,siis diabeedini haigus õnneks ei progresseerunud. Kui süsivesikuvaesel dieedil pidid olema? Kõik on ju suhteline - tavakäsitlusega (55-60% toiduenergiast tulgu süsivesikutest) võrreldes võib juba 30-40% lugeda süsivesikuvaeseks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Saan aru, et klassikalise valkude:süsivesikute:rasvade suhte asemel peaks kasutama suhet 1:1:1. Või oleneb see ikkagi eesmärkidest?

Selline isokaloriline jaotus on väga hea lähtepunkt! Kui oled seni toitunud tavakäsitluse järgi,siis peale üleminekut on tervise ja välimuse paranemine suure tõenäosusega garanteeritud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen nii 3 kuud proovinud jälgida siin teemas propageeritavaid põhimõtteid (madala süsivesikusisaldusega HS, sv. rikas toidukord PÄRAST trenni, rasva osakaalu suurendamine jne, ürtan tarbida nii 50g valku iga toidukorraga mida on 5 tk päevas, igasugune rämpstoit on menüüst väljas jne) ja olen ÜLIMALT rahul tulemustega. Rasv hakkas mühinal põlema mingi hetk, six-packi sain endalegi üllatuslikult nähtavale nii 2 kuuga (viimati vist võis mingitki definitsiooni kõhul näha oma 10 a. tagasi, hetkel vanust 22. Suve alguses kaalusin ca 2-meetrise pikkuse juures 115 kg, hetkel 102). Kõik on tip-top, enesetunne hea, tervis korras. AGA kogu selle hea juures on minu jaoks vähemalt paar miinust: eelkõige on lihasmass väga visa kasvama (OK, mingi areng on aga mitte see mis olla võiks). Teen hetkel jõusaalis kolmeks jaotatud kava (rind-käed, jalad, õlad-selg) nii 4-5 x nädalas,´Treenin põhiliselt vabade raskustega, üritan harjutusi võimalikult palju muuta trennist trenni, ent seeriate arvud jätan kokkuvõttes samaks... lisaks veel kord nädalas HIIT treening ja/või aeroobne tegevus nii 1 h (ratas v jooks) . Kui enne trenni ei ole söönud, siis saalis vehid nagu tühja - poole seeria pealt lõpeb jõud lihtsalt otsa, mingit erilist "pumpa" ei teki jne - ei saagi mingit tulemust ju tulla. Kui enne trenni teen selle "korralikku" söögikorra siis selliseid probleeme ei ole! Treenin elutempo tõttu hilja õhtul nii 9-10 ajal , kuidas peaks päeva jooksul toituma (õhtupoolne osa) et energiat jätkuks ja ei peaks enam pärast trenni südaöösel köögis praadi küpsetama :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen nii 3 kuud proovinud jälgida siin teemas propageeritavaid põhimõtteid (madala süsivesikusisaldusega HS, sv. rikas toidukord PÄRAST trenni, rasva osakaalu suurendamine jne, ürtan tarbida nii 50g valku iga toidukorraga mida on 5 tk päevas, igasugune rämpstoit on menüüst väljas jne) ja olen ÜLIMALT rahul tulemustega. Rasv hakkas mühinal põlema mingi hetk, six-packi sain endalegi üllatuslikult nähtavale nii 2 kuuga (viimati vist võis mingitki definitsiooni kõhul näha oma 10 a. tagasi, hetkel vanust 22. Suve alguses kaalusin ca 2-meetrise pikkuse juures 115 kg, hetkel 102). Kõik on tip-top, enesetunne hea, tervis korras. AGA kogu selle hea juures on minu jaoks vähemalt paar miinust: eelkõige on lihasmass väga visa kasvama (OK, mingi areng on aga mitte see mis olla võiks). Teen hetkel jõusaalis kolmeks jaotatud kava (rind-käed, jalad, õlad-selg) nii 4-5 x nädalas,´Treenin põhiliselt vabade raskustega, üritan harjutusi võimalikult palju muuta trennist trenni, ent seeriate arvud jätan kokkuvõttes samaks... lisaks veel kord nädalas HIIT treening ja/või aeroobne tegevus nii 1 h (ratas v jooks) . Kui enne trenni ei ole söönud, siis saalis vehid nagu tühja - poole seeria pealt lõpeb jõud lihtsalt otsa, mingit erilist "pumpa" ei teki jne - ei saagi mingit tulemust ju tulla. Kui enne trenni teen selle "korralikku" söögikorra siis selliseid probleeme ei ole! Treenin elutempo tõttu hilja õhtul nii 9-10 ajal , kuidas peaks päeva jooksul toituma (õhtupoolne osa) et energiat jätkuks ja ei peaks enam pärast trenni südaöösel köögis praadi küpsetama :P

Üks võimalus on, et sööd 2 tundi enne trenni sv rikast sööki ja 15 min enne trenni ja trenni ajal jood spordijooke.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jep, mingi pull selle toitumisega on. Ühest küljest on see hea ja kasulik, lausa "imemenüü", aga teisest küljest kaasnevad mõnikord millegipärast ka ebameeldivad kõrvalmõjud. Igatahes üks on selge-ei tasu teha mingit "valgu-rasva" dieeti, kui asjast väga palju ei tea. Näiteks mina võtsin oma toidust ükskord pea kõik süsivesikud ära. Katus sõitis, mõte ei töötanud, päev läbi tahtsin magada. Vorm oli suht hea, aga kas see just sellest toitumisest olenes. Ja jõud oli ka kuhugi kadunud.Enamusi rekordeid, mis enne tookordset dieeti saavutasin, pole ma veel siiani ületanud. Ja see toitumine oleneb ju ka inimese elustiilist? Nagu Fred ütles, et selline rasvane hommikusöök väheste süsivesikutega on ideaalne, kui on vähe liikumist. Kui aga tegu on näiteks ehitajaga vms., siis peaks ju süsivesikuid veidi rohkem tarbima?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen nii 3 kuud proovinud jälgida siin teemas propageeritavaid põhimõtteid (madala süsivesikusisaldusega HS, sv. rikas toidukord PÄRAST trenni, rasva osakaalu suurendamine jne, ürtan tarbida nii 50g valku iga toidukorraga mida on 5 tk päevas, igasugune rämpstoit on menüüst väljas jne) ja olen ÜLIMALT rahul tulemustega. Rasv hakkas mühinal põlema mingi hetk, six-packi sain endalegi üllatuslikult nähtavale nii 2 kuuga (viimati vist võis mingitki definitsiooni kõhul näha oma 10 a. tagasi, hetkel vanust 22. Suve alguses kaalusin ca 2-meetrise pikkuse juures 115 kg, hetkel 102). Kõik on tip-top, enesetunne hea, tervis korras. AGA kogu selle hea juures on minu jaoks vähemalt paar miinust: eelkõige on lihasmass väga visa kasvama (OK, mingi areng on aga mitte see mis olla võiks). Teen hetkel jõusaalis kolmeks jaotatud kava (rind-käed, jalad, õlad-selg) nii 4-5 x nädalas,´Treenin põhiliselt vabade raskustega, üritan harjutusi võimalikult palju muuta trennist trenni, ent seeriate arvud jätan kokkuvõttes samaks... lisaks veel kord nädalas HIIT treening ja/või aeroobne tegevus nii 1 h (ratas v jooks) . Kui enne trenni ei ole söönud, siis saalis vehid nagu tühja - poole seeria pealt lõpeb jõud lihtsalt otsa, mingit erilist "pumpa" ei teki jne - ei saagi mingit tulemust ju tulla. Kui enne trenni teen selle "korralikku" söögikorra siis selliseid probleeme ei ole! Treenin elutempo tõttu hilja õhtul nii 9-10 ajal , kuidas peaks päeva jooksul toituma (õhtupoolne osa) et energiat jätkuks ja ei peaks enam pärast trenni südaöösel köögis praadi küpsetama :huh:

Kui pumpa ei teki, siis oled treeningujärgselt liiga vähe süsivesikuid manustanud - glükogeen taastatakse ju põhiliselt esimeste tundide jooksul peale treeningut, päevane toitumine ei puutu eriti asjasse. Ükskõik millal tõsine trenn ka ei lõpe, vajatakse ikkagi palju süsivesikuid.

Kui energiatase päeva jooksul on madal, siis on söödud liiga vähe rasva.

Kuna sööd 5 korda päevas, siis väga suure tõenäosusega tarbid vähe rasva - vastupidisel juhul ei suudaks sa nii sagedasti end vägistamata süüa!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jep, mingi pull selle toitumisega on. Ühest küljest on see hea ja kasulik, lausa "imemenüü", aga teisest küljest kaasnevad mõnikord millegipärast ka ebameeldivad kõrvalmõjud. Igatahes üks on selge-ei tasu teha mingit "valgu-rasva" dieeti, kui asjast väga palju ei tea. Näiteks mina võtsin oma toidust ükskord pea kõik süsivesikud ära. Katus sõitis, mõte ei töötanud, päev läbi tahtsin magada. Vorm oli suht hea, aga kas see just sellest toitumisest olenes. Ja jõud oli ka kuhugi kadunud.Enamusi rekordeid, mis enne tookordset dieeti saavutasin, pole ma veel siiani ületanud. Ja see toitumine oleneb ju ka inimese elustiilist? Nagu Fred ütles, et selline rasvane hommikusöök väheste süsivesikutega on ideaalne, kui on vähe liikumist. Kui aga tegu on näiteks ehitajaga vms., siis peaks ju süsivesikuid veidi rohkem tarbima?

Sinuga juhtus järgmine - treeningujärgne süsivesikute mittetarbimine mõjus taastumisele laastavalt. Samuti tarbisid suure tõenäosusega rasvu ikkagi vähe ja valku liiga palju, seega domineeris valk, mille tulemusena lülitus organism kokkuvõttes ümber valkude kasutamisele energiaallikana, põletades toidust saadavat valku ja lihasvalke, mis seletab ära jõunäitajate languse. Kõigele lisaks võis ka kaloraaz liialt madalal olla.

Ma ei ole kunagi valgu-rasva dieeti propageerinud, kui keegi soovib minu toitumissoovitusi liigitada, siis olgu selle nimeks kasvõi toitainete efektiivse ajastamise dieet!

Raske füüsilise töö tegijad peavad süsivesikuid kahtlemata rohkem tarbima.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui pumpa ei teki, siis oled treeningujärgselt liiga vähe süsivesikuid manustanud - glükogeen taastatakse ju põhiliselt esimeste tundide jooksul peale treeningut, päevane toitumine ei puutu eriti asjasse. Ükskõik millal tõsine trenn ka ei lõpe, vajatakse ikkagi palju süsivesikuid.

Kui energiatase päeva jooksul on madal, siis on söödud liiga vähe rasva.

Kuna sööd 5 korda päevas, siis väga suure tõenäosusega tarbid vähe rasva - vastupidisel juhul ei suudaks sa nii sagedasti end vägistamata süüa!

Aga kui peale trenni valku juua koos viinamarja suhkruga kas siis oleks ikka vaja süüa lähiajal ? Sest kui ise peale trenni valgujoogi ära teen 400-500ml piimaga siis kõht suht täis ja ei ole isu koheselt süüa.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga kui peale trenni valku juua koos viinamarja suhkruga kas siis oleks ikka vaja süüa lähiajal ? Sest kui ise peale trenni valgujoogi ära teen 400-500ml piimaga siis kõht suht täis ja ei ole isu koheselt süüa.

Tavaliselt süüakse tund aega peale treeningjärgset toidukorda veel üks süsivesikuterikas eine.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×