Jump to content
Hanno

Taipoksi trennid algajatele!

Recommended Posts

oleks ise ka huvitatud Viljandis sellistest trennidest....kahjuks pole kuulnud, et võitlusspordialade trenni siin kuskil oleks.

Muudetud kasutaja siimi1 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Garandis oli meil liiga vähe osavõtjaid seega viidi meie grupp Tallinna Taipoksi Klubi alla, treeningud toimuvad T, N ja P kell 20.00 judoklubi “Aitado” saalis, Tondi tn 55. Trennis on meid käimas palju, trennid toimuvad eesti keeles kuid grupis on ka vene rahvusest osalejaid. Vahepeal sai käidud ka Revalis, aga sealne trenn ei sobinud mulle ja läksin tagasi vanasse gruppi, treenimise tahe tuli ka siis koheselt tagasi (Revalis käies tuli väga tihti otsida motivatsiooni, et miks peaksin taas vastu nina tahtma saada, trenni teen ju iseendale ja seega ei ole huvitatud, et nina valus oleks). Nii, et kui huvi on siis uurige Tallinna Taipoksi Klubi kodulehelt täpsemat infot.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Garandis oli meil liiga vähe osavõtjaid seega viidi meie grupp Tallinna Taipoksi Klubi alla, treeningud toimuvad T, N ja P kell 20.00 judoklubi “Aitado” saalis, Tondi tn 55. Trennis on meid käimas palju, trennid toimuvad eesti keeles kuid grupis on ka vene rahvusest osalejaid. Vahepeal sai käidud ka Revalis, aga sealne trenn ei sobinud mulle ja läksin tagasi vanasse gruppi, treenimise tahe tuli ka siis koheselt tagasi (Revalis käies tuli väga tihti otsida motivatsiooni, et miks peaksin taas vastu nina tahtma saada, trenni teen ju iseendale ja seega ei ole huvitatud, et nina valus oleks). Nii, et kui huvi on siis uurige Tallinna Taipoksi Klubi kodulehelt täpsemat infot.

Millegi pärast klubi leht ei avana. Küsin siis siit.

Kuna ajakavaga on asjalood segased siis küsiks pikalt üks trenniõhtu kestab? Ning missuguse kuutasuga arvestada kui näiteks 2x nädalas käia?

Olen nüüd veidi uurinud, kuhu täpsemalt minna, et veidi enesekaitses sinapeale saada ning reaalses võitluses paremini hakkama saada.(klubis turvamees). Seni olen oma suurusega kaklejatest lihtsalt üle olnud, kuid selline käitumine on veidi tuim ja ebaeffektiivne. Narkarid on laksu all ikka päris tugevad ja hea oleks mõningaid algelisi valuvõtteidki teada. Ning vajadusel kaklejale verine nina ka anda.

Töökaaslane käib revalis ja tal on vaat, et ülepäeva silm sinine või mokk katki. Seal ei räägi treener vist sõnagi eesti keelt ja pasunasse võid iga trenn saada. Arvan, et algajale on selline asi veidi ebasoovitatav.

Milliste lisakulutustega arvestada, kui soov normaalselt trenni tegema hakata? Poksindad, kaitsmed vms?

Jään siis vastust ootama.

Ainult jõusaalis käimisest ei piisa enam. Kui ikka mingi pisike vene narkar põrkab ja endale 5 sõpra appi kutsub siis on suurtest biitsepsitest vähe kasu...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

heh ei ole seal revalis see venelase trenn nii hull midagi...see on kergem kui tavalised taipoksi trennid.Algajale väga normaalne sest ta õpetab tehnikat hästi.Ega mokk katki vms see tuleneb ikka sellest et kaitse pole piisavalt hea või rabeleb ise liialt :ph34r: aga muidu täiesti algajana kindad ja hea oleks kui oleks jalakaitsmed sest siis ei löö teisele nii valusti ega ennast ei lõhu väga ära kuid need pole alguses nii tähtsad kui kindad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ainult jõusaalis käimisest ei piisa enam. Kui ikka mingi pisike vene narkar põrkab ja endale 5 sõpra appi kutsub siis on suurtest biitsepsitest vähe kasu...

Siis on üldse vähestest muudest asjadest kasu, kui mõistlik olemisest ja õigel hetkel jalga laskmisest või siis rahakoti ära andmisest :ph34r:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Siis on üldse vähestest muudest asjadest kasu, kui mõistlik olemisest ja õigel hetkel jalga laskmisest või siis rahakoti ära andmisest :ph34r:

Kahjuks minu töökoht ei ole selline, kus jooksma hakkaksin ning selle eest palka ka ei maksta.

Ning rääkigu nn. ekperdid mida tahes, osasid inimesi sõnadega paika panna ei ole võimalik. Ning vahest on kaklus vältimatu. Õnneks olen seni läbi ajanud puht-massilise üleolekuga ning neid pisikesi venelasi lihtsalt minema loopinud.

Kuid on olnud ka olukordi, kus on korraga kolm tüüpi sinu poole sammunud, endal juba silmes mõrvapilk - selliste puhkude jaoks tahaks ikka niipalju oskust, et tavalisest tänavajõmmist üle olla.

Eelistaksin löömist vältida, aga kui juba vajadus tekib siis pigem lõpetaksin asja ühe korraliku õigesse kohta pauguga, kui et tänavastiilis vehkimisega.

Mõtlesin ka Hapkido trenni minna, kuna seal õpetatav valuvõtted ning muud nn. lukud tulevad kindlasti väga kasulikuks. Samas puudub seal vast puht näost-näkku karmi kaklemise õpetused ning mitme vastase vastu võid oma valuvõtetega hätta jääda.

BJJ peale mõtlesin ka, kuid minu töös vastasega maas maadlemine ei ole mitte teps mõtekas, ega ka praktiline.

Eks ma kompan hetkel veel erinevad kohti kus käia, kuid kaua ei tahaks ka passida. Ega kodus ei õpi suurt midagi. Sellistes asjades on vaja ikka praktikat saada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sinu töö, Sinu töö... räägi siis asjast mis KGB-FBI-NavySeal-SIS-FSB sa veel oled, et Sulle MMA-st ei jagu? :ph34r:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Siis on üldse vähestest muudest asjadest kasu, kui mõistlik olemisest ja õigel hetkel jalga laskmisest või siis rahakoti ära andmisest :ph34r:

5 vastast on jah liiga palju, aga näiteks kahe vastase puhul on hea nipp see, kui liigud ise nii, et üks kahest vastasest jääb ise oma sõbra taha ja sa võitled ainult eespool oleva tyybiga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Trennid toimuvad nüüd siis Tallinna Taipoksi Klubi all, Tondil, T,N ja P kell 20:00, trenni kestus ca 1,5 h, kuu tasu on 500kr (ise tead kui palju kohal käid). Treening vahenditest on soovitatavad käesidemed, hambakaitsmed, jalakaitsmed ja et ikka korralikult trenni saaks teha siis parem on kui kindad ka olemas, hüppenöör võiks ka olla. Hinnad olenevad asjade kvaliteedist, ise ostsin keskmised kindad ja hinnaks 600 eeku, käesidemed peaksid jääma nii 100kr juurde, hambakaitsmed (kahepoolsed) on ka nii 100 kr kandis aga jalakaitsmete kohta ei oska öelda. Täpsemad hinnad saad budopunkt.ee Kui küsimusi veel siis ikka püüan vastata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sinu töö, Sinu töö... räägi siis asjast mis KGB-FBI-NavySeal-SIS-FSB sa veel oled, et Sulle MMA-st ei jagu? :ph34r:

Mitte, et ei jaguks... Tegelikult ei olegi mingeid suuri oskusi vaja. Kuid tegemist on lihtsalt enda elu kergemaks tegemisega. Ning kuna tulevikku ei suuda keegi meist ette ennustada, siis kahjuks ei tule ükski oskus.

Mul on lihtsalt seda tüüpi iseloom, et kui millegagi tegelema hakkan siis tahaks ikka iga nurga alt asju õppida. Oma tööd juba mainisin.

@Tuhkatriinu - tänud vastuse eest. Proovin oma rahakotti sättida, ehk saab varsti juba alustada :unsure:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
@Tuhkatriinu - tänud vastuse eest. Proovin oma rahakotti sättida, ehk saab varsti juba alustada :ph34r:

Krt tahaks ka taipoksi tulla, aga raha läheb kõik jõusaali ja sellega seonduva peale. Tegelt see on väga hea, et T ja N on, siis saab endiselt E, K ja R jõudu teha. Kas keegi oskab öelda, mismoodi see mõjutaks tulemusi jõusaalis, kui "puhkepäevade" asemel teed taipoksi?

Tänan!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Noh, tõesta ennast, pane paar pauku neile narkaritele ära, siis saavad õpetuse kätte. Osta koju poksikott, igapäev harjuta 2-3 tundi lõõke jne, siis saad oma tõõd / elu paremaks muuta. Võid sa ka taipoksis olla kõva käsi, aga kui narkar sulle seljatagant pudeliga äsab ei tee sa vb enam midagi. :ph34r:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Noh, tõesta ennast, pane paar pauku neile narkaritele ära, siis saavad õpetuse kätte. Osta koju poksikott, igapäev harjuta 2-3 tundi lõõke jne, siis saad oma tõõd / elu paremaks muuta. Võid sa ka taipoksis olla kõva käsi, aga kui narkar sulle seljatagant pudeliga äsab ei tee sa vb enam midagi. :ph34r:

Seljatagant äsamise vastu ei ole jah suurt midagi teha. Enamasti küll seda karta ei vaja ei ole.

Kui vähegi võimalik siis ei lööks, aga kui vaja oleks siis tahaks osata. Kodus poksikotti tagudes ei õpi ma suurt midagi. Lõhub ainult käed ära. Nagu ütlesin, heameelega õpiks kuskil valuvõtteid jms ning taipoksis siis otsemat võitlemist. Oleksin palju õnnelikum kui suudasin ründajale sellise paugu jalgadesse panna, et too enam niipea püsti end ei aja, kui, et hakkaksin tal sahtlit tühjendama.

Tänapäeva eestis pistetakse sind rusikatega vehkimise eest trellide taha - enesekaitse või mitte. Kui sul ikka nägu ilus ja tore on ning vastasel kikud läinud ning silm rullis siis polegi midagi teha.

Praegu kaalun siis jah Hapkido ja Taipoksi trenne. Kuid kardan, et isegi kui neid kahte saaks korraga harjutada siis jõusaali jaoks ei jääks üldse aega. Samas ei tahaks ainult ühe stiili peale ka keskenduda. Hmm.... peab mõtlema...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mismoodi sa kotti tagudes käed ära lõhud ja kedagi niisama tagudes ei lõhu siis w ? kotti tagudes saabki treenida käed jalad nii ära et nad ikka eriti katki ei lähe... jalaga ka ma arvan et kui kohe alguses kellegile kõvem laks äsada siis on endal suht sama valus :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

[

Tänapäeva eestis pistetakse sind rusikatega vehkimise eest trellide taha - enesekaitse või mitte. Kui sul ikka nägu ilus ja tore on ning vastasel kikud läinud ning silm rullis siis polegi midagi teha.

aga osta pipar lase surakas ehmatuseks ning põruta üks kõmakas piki magu.........ega need tava kraakleiad muud ei tahagi

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
[

Tänapäeva eestis pistetakse sind rusikatega vehkimise eest trellide taha - enesekaitse või mitte. Kui sul ikka nägu ilus ja tore on ning vastasel kikud läinud ning silm rullis siis polegi midagi teha.

aga osta pipar lase surakas ehmatuseks ning põruta üks kõmakas piki magu.........ega need tava kraakleiad muud ei tahagi

Gaas on küll üks hullemaid variante, mille peale tulla. Enamasti pauk makku ongi parim lahendus, siis enamasti põlvili maas ja toss väljas. Aga ega see ka alati ei toimi.

Niisama poksikotti pole mõtet ka osta, sest kui sul pole aimugi kuidas korralikult lüüa siis lõhud sa tõesti oma käed ära - ja ma mõtlen randmeid jms. Tegelikult paljudes kohtades õpetatakse alguses kuu aega niisama lööke, õhus. Ilma poksikotita ja alles siis kui arvatakse, et enamvähem pilt selge siis lubatakse kotti taguma...

Pealegi, mis ma sellest kotist ikka taon, üldjuhul too vastu ei hakka :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

just lugesin ühest tartu kutist raamatut, kes igapäev peksis kotti. Sõi tegi trenni jne.

Lõpuks oli nii, et venemaa vangilaagris peksis blatnoisid ja oli respekteeritud mees.

Tema põhimõte oli, et oma rahva eest astun alati välja jne. respeckt sellistele meestele.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

aga kas sis hetkel on viljandis taipoksi trenninguid?

ma ise uht väike aga tahax õppida ennast kaitsma.

mul halb kogemus tallinnas sõbra külas käinud ja ei suutnud

midagi ette võtta narkaritele.lõpetasin pussitamisega haiglas :S

õnnex niipalju reflexe oli et suutsin suunata jalga.....

selles saati olen ma tahtnud sellega tegeleda aga ei tea kus

ja kas on :S

saab keegi aitata??

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×