Jump to content
Kristjan-Johannes Konsap

Hommikune kulturistiomlett

Recommended Posts

Niisiis on vaja:

panni, paned sinna oliiviõli.Peale läheb:

ca 1sibul (väga kasulik, antioksüdandid, Zn)

2 küüslauguküünt (sama jutt)

700g seeni(šhampinjonid) (veel tsinki)

4 muna (4x7 = 28 g valku)

parajalt sinki/vorsti

mehe moodi juustu peale (sulab ära ja on väga maitsev)

soola

pipart

serveerid vähemalt 100 grammi hapukoore ja veidikese murulauguga

Head isu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Omast kogemusest võin öelda, et nädala sees saab hea ja toeka söögi kiiresti kätte nii, aga kurat kopa viskab ikka ette küll... mina teen tavaliselt 5-6st munast, aga veidike jääb järgi ka pannile.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hea eine, ei tea, kas suudan ühe korraga selle alla süüa ;)

Aga muidu olen ma ka kuulnud et muna on 7 g piires valku, kollane sisaldab 3g, valge 4g, või oli vastupidi, wadeva.

Mingi aeg teen selle nalja ära!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

oliiviõliga praadida mõtet ole, ta on pigem kahjulik kui kasulik siis. Selleks soovitaks kasutada taluvõid.

Vorsti võiks poodi jätta ja süüa midagi toiteainerikkamat, singi või filee näol.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
oliiviõliga praadida mõtet ole, ta on pigem kahjulik kui kasulik siis. Selleks soovitaks kasutada taluvõid.

Pole hoolega uurinud, aga mulje on jäänud et tänu kaitsvatele komponentidele on ta praadimiseks OK.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Seente kogus on palju - ei mahu pannile, võiks olla 100 g.

Muudetud kasutaja OldMan poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oliivõli on külmpressitud seega ei tohiks seda kuumutada, kaotab oma tervislikkuse. Kuumutamisel kuumpressitud õlisid või vedelat võid.

100g munas on 11,2g valke, 8,4g rasva, ,0g süsivesikuid, 121,8g kcal

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
[milles seisneb oliivõli kahjulikkus

Oliiviõli on üks väheseid vedelaid õlisid, mis ei ole kahjulik. Kahjulikuks muudame me ta siis kui kuumutame, sest oliiviõli on põhiliselt küllastumata(mono) rasv ning küllastunud rasva kaitse puudub. Parimad rasvad kuumutamiseks on sea- ja veise rasv ning kookos - nendes on vähemalt 50% küllastunud rasva, mis kaitseb küllastumata rasva kuumusega oksüdeerumast.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Praadimiseks sobivad ka veel või (soovitavalt 82% piimarasvaga). Samuti hane ja pardirasv on head. Ise kasutan pardirasva, mille saan, kui pardipraadi ahjus madalal temperatuuril küpsetan. Seda siis 125C juures.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei tahtnud küll siia mingit läbu tekitada, aga jah:kui ma selle toidu välja mõtlesin, siis praadisin veel asju oliiviõliga ja mõtlesin, et rasvaallikaks sobib ka vorst. Nüüd praen asju võiga, kergelt.Nüüd tean, et oliiviõli kuumutamiseks ikka ei sobi. Nii kaua kui maailmas võid on, ei ole ju vajadustki.

Oldman:osta suurem pann...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei tahtnud küll siia mingit läbu tekitada, aga jah:kui ma selle toidu välja mõtlesin, siis praadisin veel asju oliiviõliga ja mõtlesin, et rasvaallikaks sobib ka vorst. Nüüd praen asju võiga, kergelt.Nüüd tean, et oliiviõli kuumutamiseks ikka ei sobi. Nii kaua kui maailmas võid on, ei ole ju vajadustki.

Oldman:osta suurem pann...

Klge, targad! Aga kas te siis ikka kindlalt väidate, et kui seda võid kuumutada, siis jääb tervislikuks? Eino, ma hakkasin siis ka vaid võiga praadima. Ongi maitsvam! :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Bumbin teemat, kuid kas liiga palju munakollast ei saa?

Ise söön päevas 5-8 muna tervena ja enesetunne on hea. Minema ei hakka küll viskama kollaseid. Kollases kõik head asjad sees.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tõesti, palju on kirjutatud, et enamus nö. arstlike tervisesoovitusi on kõvasti aegunud. Ise söön ka päevas keskmiselt 4 muna.

Enda lemmik omleti retsept :

135g pakk Nõo ruaaldi

5-6 muna

maitse järgi rohelist sibulat ja tilli

juustu

vabal valikul maitseaineid

Soovitan soojalt ka munapudru, ülimalt maitsev asi päeva alustamiseks.

(Kes, ei tea, mis on munapudru - googeldage või youtube'st "scrambled eggs")

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Bumbin teemat, kuid kas liiga palju munakollast ei saa?

Ära võta seda "2 muna nädalas on ainuõige ja rohkem on kahjulik" enam tõe pähe, ajad on muutunud ja sellega koos on muutunud ka arusaamad. Munakollane sisaldab igast head kraami, kahju oleks seda lihtsalt minema visata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ära võta seda "2 muna nädalas on ainuõige ja rohkem on kahjulik" enam tõe pähe, ajad on muutunud ja sellega koos on muutunud ka arusaamad. Munakollane sisaldab igast head kraami, kahju oleks seda lihtsalt minema visata.

Söön igapäev 2 muna, kuskilt jäi kõrvu, et üle 2 kollase ei tohiks süüa. ;)

ET kolesteroolitase pidavat tõusma vms.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×