Jump to content
maximus89

Suured lihased teevad aeglaseks?

Recommended Posts

Ma kuulsin kuskilt, et suured käelihased teevad käe aeglaseks.Või üldse jõusaalitrenn, ükskõik kas siis massi või jõu eesmärgil teeb käed aeglasemaks.Kas selline asi vastab tõele?Teisest allikast ma jälle kuulsin, et näiteks olümpial on kõige kiiremad käed just tõstjatel.Et tehti mingi eksperiment selle kohta.Kumb siis õige on?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mingist piirist alates ilmselt lihase suurus hakkab takistama näiteks käe liikumist, aga lihasmass ei tee aeglaseks. vt profipoksijaid. Ei saa öelda, et neil lihasmassist või kiirusest puudu oleks. Suurem asi tundub alati kohmakam, kuna tema liikumist on lihtsam jälgida. Loomulikult ei maksa eeldada, et suure lihasega käsi on juba loomulikult kiire. Kiirust tuleb ikka treenida.

Liig suur lihasmass jätab oma jälje hoopis vastupidavusele. Ilmselt pole keegi näinud 150 kg kulturisti kehaga edukat maratoonarit.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Loll jutt...

1. vaadake maailma kiiremate sprinterite jalgu... suured "palgid" jagu kulturistidel...

ja jooksevad 100m alla 10 sekundi... ja teevad 10 kükki 300kg kangiga...

kas keegi siin oma kurejalgadega jookseb kiiremini...

2. kiired lihaskiud on suured lihaskiud... aeroobsed kiud on aeglased...

3. kui ei venita lihast peale trenni ja treenida max raskustega siis võid lihtsalt "kinni jääda" aga see on juba oma süü

Muudetud kasutaja TANK poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Loll jutt...

1. vaadake maailma kiiremate sprinterite jalgu... suured "palgid" jagu kulturistidel...

ja jooksevad 100m alla 10 sekundi... ja teevad 10 kükki 300kg kangiga...

kas keegi siin oma kurejalgadega jookseb kiiremini...

2. kiired lihaskiud on suured lihaskiud... aeroobsed kiud on aeglased...

3. kui ei venita lihast peale trenni ja treenida max raskustega siis võid lihtsalt "kinni jääda" aga see on juba oma süü

Siin nüüd tekibki küsimus, millise ajavahemiku jooksul on vaja olla kiire. Ehk siis 100m jooks ja nt. poksimatsh on ikkagi 2 eri asja.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah eks raskekaallased poksis väsivad ka kiiremini kui kergekaallased... nii et see kõik sõltub spordispetsiifikast ja sellest, millele sa kohaneda tahad täpselt...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen kuulnud, et maailma kõige kiiremad sprinterid on eriti lühikest kasvu- nii et pole ime kui nad näevad põkid välja.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Siin nüüd tekibki küsimus, millise ajavahemiku jooksul on vaja olla kiire. Ehk siis 100m jooks ja nt. poksimatsh on ikkagi 2 eri asja.

Või olla maratonis kiire... - 3 eriasja...

aga eks see nii olegi

suur lihas:

* on tugevam

* on kiirem

* väsib kiiremini

* ja vajab rohkem energiat

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen kuulnud, et maailma kõige kiiremad sprinterid on eriti lühikest kasvu- nii et pole ime kui nad näevad põkid välja.

Ei ole ikka küll lühikesed, no muidugi 2m nad pikad ei ole, aga seal 180-190 on neid seal küll, muidugi on ka lühemaid. Stardi kiirus on pikkadel väiksem, kui mida distants edasi, seda rohkem on eelis pikkadel, pikemad jalad, suurem lõppkiirus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ega lihas ei tule ainult, siis kui oled saalis ja treenid massi. Need vennad boksiringis on tegelenud sellega aastaid ja see on loomulik, et tuleb lihas ju. Ei saa üldistada, aga nt ühes kickboxi trennis, kus õpetab Eesti 2005 aasta meister sellel alal, seal kuulub treening kavasse jõusaal ja seal tehakse reljeesust, et käed ja jalad kiiremaks saada. Ehk siis ei ütle, et suur lihasmass teeb aeglasemaks, aga reljeesustrenn teeb kiiremaks :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Või olla maratonis kiire... - 3 eriasja...

aga eks see nii olegi

suur lihas:

* on tugevam

* on kiirem

* väsib kiiremini

* ja vajab rohkem energiat

üldiselt olen TANK-iga nõus aga aga siiski minu loogika ütleb, et kui mass (ntx) käel on suurem siis on selle liigutamiseks vaja rohkem aega..

pooldan proportsioone, ei ole väga suur ja ei ole peenike. Et oleks jõudu võidelda ning mass ei muudaks võitlust "kaevurite" stiilis. Samas lihaseid on vaja, et visata/heita 100kg vastast, seda jalgratturi lihastega ei tee :):D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
üldiselt olen TANK-iga nõus aga aga siiski minu loogika ütleb, et kui mass (ntx) käel on suurem siis on selle liigutamiseks vaja rohkem aega..

pooldan proportsioone, ei ole väga suur ja ei ole peenike. Et oleks jõudu võidelda ning mass ei muudaks võitlust "kaevurite" stiilis. Samas lihaseid on vaja, et visata/heita 100kg vastast, seda jalgratturi lihastega ei tee :):D

Tegelt on nii et kätt liigutavad põhiliselt rind, õlg ja selg.

Seega oleneb käe liigutamise kiirus nendest lihastest.

Kui sul on suur plahvatuslik jõud (surumistel) siis lööd sitaks kiiresti.

Samas kui oled ennast kinni ja tuimaks treeninud ja ei venita pärat trenni siis oled ise süüdi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tahaks teada,kuidas see mees liigub või jookseb :)

bigbeachsm.jpg

"see mees" olevat mingi sprinteriga võidu teinud vist 100m, alguses isegi sai vist paar m ette, lõpuks sai loomulikult pähe, aga arvan et enamusest meist jookseb ta kiiremini..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
"see mees" olevat mingi sprinteriga võidu teinud vist 100m, alguses isegi sai vist paar m ette, lõpuks sai loomulikult pähe, aga arvan et enamusest meist jookseb ta kiiremini..

Millegipärast arvan sama :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
"see mees" olevat mingi sprinteriga võidu teinud vist 100m, alguses isegi sai vist paar m ette, lõpuks sai loomulikult pähe, aga arvan et enamusest meist jookseb ta kiiremini..

see mees oli Kevin levrone mitte Ronnie.

aga mis siis sellest kui kulturism teebgi aeglasemaks? kulturistide eesmärk polegi kiirus ju. kui kiirus huvitab siis treeni seda-vastavaid alasid. mind näiteks üldse kiirus ei huvita savi kui jõusaal aeglasex ja kohmakax teeb ju

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ma kaldun arvama, et ronni veab oma massi küll aeglasemini kui mina :)

mis puudutab käe liikumisse... eip ole teadlane, ei tea seega ei julge vaielda :D

Muudetud kasutaja enemy poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ma kaldun arvama, et ronni veab oma massi küll aeglasemini kui mina :)

mis puudutab käe liikumisse... eip ole teadlane, ei tea seega ei julge vaielda :lol:

Sa kui võitluskunsti harrastaja peaksid teadma et ei tohi kedagi (eriti vaenlast) alahinnata.

ja sellised mehed võivad üllatada... ja kui üllatab siis on kellad :):D

arvan et, mees, kes kaalub 140 kanti ja surub 220 korduste peale võib päris kõvasti virutada....

Muudetud kasutaja TANK poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
see mees oli Kevin levrone mitte Ronnie.

aga mis siis sellest kui kulturism teebgi aeglasemaks? kulturistide eesmärk polegi kiirus ju. kui kiirus huvitab siis treeni seda-vastavaid alasid. mind näiteks üldse kiirus ei huvita savi kui jõusaal aeglasex ja kohmakax teeb ju

jess, the man is back

kus sa vahepeal olid, kõik tundsid puudust:P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mul kehakaal 106...108 kg ja jooksen 100 meetrit 12 sekundit. Ja jalgrattaga suudan laugel teel 66 km/h sõita (lühikese lõigu loomulikult). See polnd absoluutne max, varu oli ka. Need pole mingid imenäitajad, aga ma usun, et osad vennad kes kulturismiga ei tegele, ei suuda neid numbreidki saavutada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×