Jump to content
Papoff

rasvast kiirelt vabanemine?

Recommended Posts

Olen siis 16 aastat vana ja olen jõusaalis käinud kusagil 3 kuud, kava on paigas ja käin 4-5 korda nädalas.

Keha arengut on märgata kuid probleem on just selles ,et pisut üleliigset rasva on millest sooviks võimalikult kiirelt vabaneda.Rasva on just kõhupeal ja ka rinnal,seega selleks ,et kõhu ja rinnalihas välja paistaks peaks need rasvad sealt kaotama.Olen 180 pikk ja kaalun 71 kilo.Tegelen jalgpalliga suhteliselt tihti 3 korda nädalas või enam saab ikka korralik mäng mahapeetud niiet kohe väsinud olen.Kardan ,et see jooksmine ei aitaks neid rasvu põletada, sest jooksen jalgpallis väga palju ja sõidan jalgrattaga ka peaaegu iga päev, kuid mitte ei kao need üleliigsed rasvad.Oskaks keegi aidata?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vaata kõigepealt üle totumine. Pea meeles, et kui tahad rasva põletada, pead kulutama rohkem kui sööd, mis aga mingil juhul ei tähenda, et valguratsiooni vähendama peaks. Kõige edukamalt põletab rasva aeroobne tegevus (jooksmine, rattasõit, ujumine, sõudmine) kui pulss on kuskil 120 kanti. Sa räägid, et jooksed ja sõidad rattaga tihti, aga kas jälgid ka toitumist pulssi? :rolleyes:

...ja võta teatavaks, et 16a , 180 cm pikkust ja 71 kg on täitsa tavalised näitajad, võiksid isegi raskem olla - ma olen ka 16 a vana, pikkust törts üle 180 cm, aga kaal on hetkel 84 kg ja ei saa öelda, et kuskil midagi eriti üleliigset oleks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vaata kõigepealt üle totumine. Pea meeles, et kui tahad rasva põletada, pead kulutama rohkem kui sööd, mis aga mingil juhul ei tähenda, et valguratsiooni vähendama peaks. Kõige edukamalt põletab rasva aeroobne tegevus (jooksmine, rattasõit, ujumine, sõudmine) kui pulss on kuskil 120 kanti. Sa räägid, et jooksed ja sõidad rattaga tihti, aga kas jälgid ka toitumist pulssi? :rolleyes:

...ja võta teatavaks, et 16a , 180 cm pikkust ja 71 kg on täitsa tavalised näitajad, võiksid isegi raskem olla - ma olen ka 16 a vana, pikkust törts üle 180 cm, aga kaal on hetkel 84 kg ja ei saa öelda, et kuskil midagi eriti üleliigset oleks.

Põhimõtteliselt nagu kaalupoolest polegi ülekaalu aga no kõhulihaseid olen ikka teinud juba ammusest ajast ja korralikult, kuid need on seal rasva all just.Ma arvan ,et toitumine peaks mul selline enamvähem olema, hommikuti on natukene nadi kuna ennem kooli ei jõua rohkem kui mõned leivad ja piima.Lõunajal soe praad ehk siis kartulid, salat,liha ja morss.Õhtul kodus ka soojasööki liha jms.Peale jõusaalis söön kodus üks 400g kohupiima ka sisse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kui sul kõhupeal rasva on, siis on sul seda ka mujal. Kui sa seda põletada tahad, siis arvesta sellega, et rasv põleb ühtaselt kogu kehalt, mitte sealt kust sina seda tahad. :rolleyes: ...ja äkki sul need lihased ikka nii võimsad ei ole( mitte ainult kõhulihased) kui sa räägid, et kaal 71 kg ja rasva omajagu? Äkki oleks parem idee natuke kasvatada neid veel ja siis pekk maha ajada? Sest kui sa tahad, et lihas kasvab ja oleks, mida välja tuua, siis pead treenima ja sööma rohkem kui kulutad (massiperiood), kui mõnda aega oled nii teinud, siis hakka reljeefi treenima ja pekki põletama, nii saad lihased nähtavale :blink:

Ma ei tea kas sa ainult mu segasest jutust aru said :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kui sul kõhupeal rasva on, siis on sul seda ka mujal. Kui sa seda põletada tahad, siis arvesta sellega, et rasv põleb ühtaselt kogu kehalt, mitte sealt kust sina seda tahad. :P ...ja äkki sul need lihased ikka nii võimsad ei ole( mitte ainult kõhulihased) kui sa räägid, et kaal 71 kg ja rasva omajagu? Äkki oleks parem idee natuke kasvatada neid veel ja siis pekk maha ajada? Sest kui sa tahad, et lihas kasvab ja oleks, mida välja tuua, siis pead treenima ja sööma rohkem kui kulutad (massiperiood), kui mõnda aega oled nii teinud, siis hakka reljeefi treenima ja pekki põletama, nii saad lihased nähtavale :ph34r:

Ma ei tea kas sa ainult mu segasest jutust aru said :blink:

Noh niivõrd kuivõrd sain aru ,et treeniksin edasi ja hiljem mõtleks rasva põletamisele.

Aga eks ma võtan sinu juttu kuulda ja teavitan kunagi tulevikus kuidas seis on :rolleyes:

aitäh

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ja mis puutub su sööki, siis sellega pole ka kõige paremad lood. Hommikune söömaaeg on väga tähtis! Mõned leivad on küll niru alustus päevaks, piim on ok.

Ma olen küll massil praegu, aga väike näide minu menüüst:

1.Hommikul puder, klaas piima, puuvili.

2. Lõunaks praad ( liha, toorsalatid jne)

3. tulen koolist, söön paki kohupiima

4. sheik enne trenni

5. sheik peale trenni

6.pakk kohupiima või/ja mingi soe söök.

7. enne magama minekut toorsalat, jogurt. Pakk kohupiima või kodujuustu.

+ mingid väikesed näksimised vahepeal.

Kui sul aga eesmärgiks ikkagi kaalu langetamine, siis jälgi rasvade ja süsivesikute hulka toidus, kuid kindlas koguses on nad ikkagi tähtsad!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ja mis puutub su sööki, siis sellega pole ka kõige paremad lood. Hommikune söömaaeg on väga tähtis! Mõned leivad on küll niru alustus päevaks, piim on ok.

Ma olen küll massil praegu, aga väike näide minu menüüst:

1.Hommikul puder, klaas piima, puuvili.

2. Lõunaks praad ( liha, toorsalatid jne)

3. tulen koolist, söön paki kohupiima

4. sheik enne trenni

5. sheik peale trenni

6.pakk kohupiima või/ja mingi soe söök.

7. enne magama minekut toorsalat, jogurt. Pakk kohupiima või kodujuustu.

+ mingid väikesed näksimised vahepeal.

Kui sul aga eesmärgiks ikkagi kaalu langetamine, siis jälgi rasvade ja süsivesikute hulka toidus, kuid kindlas koguses on nad ikkagi tähtsad!

Võiniii.Suured tänud igastahes ja proovin panna rõhku rohkem toitumisele

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei hakka uut teemat tegema ja küsin kohe siin....rubriigiks huvitav küsimus.

1 kuuga kõhu trimmi saamine on võimalik?

Mul endal pole seda vaja, aga üks tüdruk soovis seda teada....Kas näiteks nädalas kolm korda jooksmiskäimine, igapäev kõhu lihaseid tehes ning korralikult toitudes on see võimalik?

Tänud ette vastuste eest...ja omapoolsete arvamuste eest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina avastasin sõjaväes ,kõige parem kaalu alandamine on kui käid 50kg varustus seljas ja paksult riides.Pärast rännakut olid kõigil näod kokku tõmmanud!!! Aga pärast on jalad väga valusad aga ma olen kindel ,et sellega saaksid kindlasti vormi:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina avastasin sõjaväes ,kõige parem kaalu alandamine on kui käid 50kg varustus seljas ja paksult riides.Pärast rännakut olid kõigil näod kokku tõmmanud!!! Aga pärast on jalad väga valusad aga ma olen kindel ,et sellega saaksid kindlasti vormi:)

Mina küll ei ütleks, et see eriti effektiivselt rasva oleks põletanud oleks, kuna pärast päeva-ööd-päeva mõttetut trippimist läks makku kindlasti paar halvaad-kondekat ja mõni sprotikonserv :) Ja vaevalt keegi pärast sellist "mõnusat" kõndi mingit dieeti jälgida suudab :D Jalad rakus ning valusad ... ainuke asi, millele mõelda suudab on suured portsud head ja paremat!!!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei hakka uut teemat tegema ja küsin kohe siin....rubriigiks huvitav küsimus.

1 kuuga kõhu trimmi saamine on võimalik?

Mul endal pole seda vaja, aga üks tüdruk soovis seda teada....Kas näiteks nädalas kolm korda jooksmiskäimine, igapäev kõhu lihaseid tehes ning korralikult toitudes on see võimalik?

Tänud ette vastuste eest...ja omapoolsete arvamuste eest.

see trimmi saamine oleneb otseselt sellest millises seisus see kõtu praegu on kui vaja maha saada kilo paar siis on tehtav kui aga paarkümend siis on jama :) ...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
see trimmi saamine oleneb otseselt sellest millises seisus see kõtu praegu on kui vaja maha saada kilo paar siis on tehtav kui aga paarkümend siis on jama :D ...

Ta ise tegelt ülekaalus pole...kaal väga norm. Lihtsalt kõhu peal natuke rasva ja soovib seda paremaks saada :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
see trimmi saamine oleneb otseselt sellest millises seisus see kõtu praegu on kui vaja maha saada kilo paar siis on tehtav kui aga paarkümend siis on jama :) ...

Selleks, et lihased oleksid heas konditsioonis, peab kogu aeg neid treenima - see ei ole nii, et kuu aega teed trenni ja siis aasta otsa lebotad ja mõtled, et kõik on OK.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei taha ka uut teemat teha..aga küsimus oleks selline:

Olen 15 ja pikkus on 181 ja kaal 71 kg. Kõhu peal on ka väike peki kiht. Kas ma saan asjast valesti aru, et see on halb kui ma hommikuti ei söö? Aga mida vähem ma söön seda rohkem kaalu peaks kaduma juu :rolleyes: Käin E K R jõusaalis ja 6 korda nädalas jooksmas. Jooksen ~30min ja ~4km. Jälgin ka toitumist aga olen suhteliselt maiasmokk :D. Kas ma käitun õieti ja seletage mulle hommikusöögi põhimõte lahti :D Aitähh ette tänades.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei taha ka uut teemat teha..aga küsimus oleks selline:

Olen 15 ja pikkus on 181 ja kaal 71 kg. Kõhu peal on ka väike peki kiht. Kas ma saan asjast valesti aru, et see on halb kui ma hommikuti ei söö? Aga mida vähem ma söön seda rohkem kaalu peaks kaduma juu :rolleyes: Käin E K R jõusaalis ja 6 korda nädalas jooksmas. Jooksen ~30min ja ~4km. Jälgin ka toitumist aga olen suhteliselt maiasmokk :D. Kas ma käitun õieti ja seletage mulle hommikusöögi põhimõte lahti :D Aitähh ette tänades.

Sa jooksed nii palju ja ikka sellised probleemid?

Proovi jooksu kordi vähendada ja ühe korra pikkust pikendada(nt: 3 korda nädalas ja 45 min - 60 min). Hommikul ja lõunal tuleks süüa normaalselt, aga õhtused maiustamised tuleks unustada (ehk siis võimalikult vähe süsivesikuid=võileivad/kartulid/makaronid ja võimalikult mõõdukalt valke=muna/kohupiim/juust)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

"sa jooksed niipalju ja ikka on rasva nii palju?" - nagu jooksmisel ja rasvaprotsendil oleks mingi seos. K6IK on kinni toitumises, ilma treeninguta ja 6ige toitumisega v6ib alandada rasvaprotsenti. jooksmise ja muu treeninguga kuid v2gavale toitumisega on seda alandada v6imatu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei taha ka uut teemat teha..aga küsimus oleks selline:

Olen 15 ja pikkus on 181 ja kaal 71 kg. Kõhu peal on ka väike peki kiht. Kas ma saan asjast valesti aru, et see on halb kui ma hommikuti ei söö? Aga mida vähem ma söön seda rohkem kaalu peaks kaduma juu :rolleyes: Käin E K R jõusaalis ja 6 korda nädalas jooksmas. Jooksen ~30min ja ~4km. Jälgin ka toitumist aga olen suhteliselt maiasmokk :D. Kas ma käitun õieti ja seletage mulle hommikusöögi põhimõte lahti :D Aitähh ette tänades.

üheks hommikusöögi tähtsusest kõneleb kindlasti see, et õhtusest toidukorrast on möödas terve öö (paastuperiood) jagu tunde, misjärel organism vajad taas toitained, et täisväärtuslikuna püsida ja ainevahetus korras hoida. See on nagu auto külma mootori käivitamine hommikul- alguses kulub lisakütusekulust saadav energia mootori soojendamiseks, edasi kulub juba vähem, samuti vajad hommikul rohkem toitu, et nö "käima saada", eriti veel kui nii noor oled.

Jooksmisel jälgi ka kindlasti oma pulsisagedust, mis võiks olla vahemikus 120-145. See ei tähenda muidugi, et terve aeg peaks 145'ga liduma. Kuskil siin artiklis oli juttu sellest, et kui aeroobset tehes on raske juttu ajada (ajab hingeldama), siis tuleks tempot maha võtta.

Maiasmokk, söö oma magusad asjad päeva esimeses pooles!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei taha ka uut teemat teha..aga küsimus oleks selline:

Olen 15 ja pikkus on 181 ja kaal 71 kg. Kõhu peal on ka väike peki kiht. Kas ma saan asjast valesti aru, et see on halb kui ma hommikuti ei söö? Aga mida vähem ma söön seda rohkem kaalu peaks kaduma juu :D Käin E K R jõusaalis ja 6 korda nädalas jooksmas. Jooksen ~30min ja ~4km. Jälgin ka toitumist aga olen suhteliselt maiasmokk :D. Kas ma käitun õieti ja seletage mulle hommikusöögi põhimõte lahti :D Aitähh ette tänades.

Ma ei saanud täpselt aru :rolleyes:, kas Sul on kerge "saku lihas" või lihtsalt väike rasvakiht mis ei lase 6pac-il välja paista ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Käin E K R jõusaalis

Palju oleneb ka treeningkavast.

Ja selline mõiste "käin jõusaalis" on suht-koht -> Ise olen oma ajapikku näinud küll ja küll tegelasi, kes tõesti sõna otseses mõttes käisid jõusaalis =istusid/rääkisid/naersid niisama aega veetsid ...lõppkokkuvõttes kulutasid pisema jõusaali väärtuslikku hapnikku.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

endalgi on nii ,et 72kg ja 186cm

kaal on isegi natukene ala ,kuid tahaks rasvast lahti saada ,et kui kaal siuke on kas siis on ikkagi toitumine õige variant?

või tuleb lihtsalt rohkem trenni teha?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×