Jump to content
irene

Trenn peale traumat

Recommended Posts

Tere,

olen nüüd olnud jõusaalidest eemal juba 9 kuud. Aasta alguses oli üsna korralik avarii milles sain pea, selja ja kaela vigastusi. Selg on ilmselgelt veel praegugi minu keha kõige hellem koht, kael on päris ok. Sooviks hakata jälle vähehaaval trenni tegema (enne õnnetust olin üsna regulaarne ja korralik trenni-tüdruk :D ) kuid vajan soovitusi kuidas säästa selga? No minu puhas loogika ütleb, et piisab vaid hantlite kätte võtmisest kui see juba annab seljale mõne kilose lisakoormuse. Nii igapäevases eluski annab kohe tunda kui olen midagi pidanud tõstma/tassima (ja siin ei ole kindlasti juttu suurtest raskustest...). Samas arvab ka minu arst et kui saaks seljalihased taas tugevamaks siis annaks ka valud järgi. Ühesõnaga olen nõutu - mis harjutusi ma võiksin teha?

Hetkel käin hommikuti ujumas et parandada üldist füüsilist vormi. Peale kuude pikkust taastumist oli isegi ühe otsa ujumine päris keeruline ja raske ettevõtmine. Saan loomulikult aru et trenniga pean alustama nüüd jälle päris nullist ja liikuma edasi väääga aeglaselt. Aga millest oleks tark alustada? Et ehk oleks targem keskenduda alguses vaid seljalihaste ja alaosa treenimisele ja mitte ülakeha/käsi veel torkida?

Iga abi ja nõuanne on väga teretulnud!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Seesama arst või mõni füsioterapeut peaks sulle mingi treeningkava koostama. Niimoodi ise lambist ei ole mõtet tegema hakata ma arvan. Korralik taastusravi kõigepealt, selleks on konkreetsed harjutused.

Ehk siis lühidalt: konsulteeri füsioterapeudiga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No seda olen juba ammu teinud - oma arsti juures käin kogu aeg nägu näitamas ja seda juba mitme kuu vältel. Midagi tarka nad ei ole mulle öelnud, ja uskuga - olen ikka kulutanud neid erinevaid uksi... Ütlevad et hakkaku ma aga tasapidi midagi tegema. Selle pärast alustasingi ujumisega mis minu enda tunde järgi tundus kõige ohutum. Aga sealt ujumisest edasi ei oska oma tarkusega küll kuhugile suunda jätkata - team mis mul selja taga ja ei taha juba tuldud teed tagasi ka käima hakata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mul pole küll arsti alast koolitust kuid olen küll arvamisel et ülakeha ära treeni eriti kuna seegi on lisakoormus seljale ... iga kilo liha ülakehal on ju koormus seljale ...

küsi Oldmani käest... järsku oskab tema vastata...

arvan et peaksid oma keharaskusega harjutusi tegema ... et kui keha saab hakkama siis võta mingid raskused kätte .... vott...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

vot sellepärast tahangi pühenduda spordifüsioteraapiale,et kunagi oleks võimalik sportlikke inimesi ka tagasi teele aidata :D

aga ise soovitaks pöörduda TÜ füsioteraapia instituuti,seal leidub vastavaid inimesi ja vähemalt nõu oskavad ikka anda...

kontakt üks kah priit.eelmae@ut.ee

koduleht http://www.ut.ee/fysiot/

edu paranemisel

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×