Jump to content
axo-men

Mida juua treeningu ajal?

Recommended Posts

Mina joon spartakiaadi. Pmst sama mis Arctic aint kõvasti odavam :lol:

Ideaalne oleks saada ka trenni ajal juba lisaks süsivesikutele ka NATUKE valku.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina joon spartakiaadi. Pmst sama mis Arctic aint kõvasti odavam :lol:

Ideaalne oleks saada ka trenni ajal juba lisaks süsivesikutele ka NATUKE valku.

spartakiaad ????? kus seda saab ??? .... pole nagu kuulnudki ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kuidas kunagi.

articul on hea maitse ja seda joon peaaegu nagu limonaadi :lol:

vett aga täpselt nii palju kui umbes vaja on või noh , nagu tunnen ja läheb palju vähem vms...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

spartakiaad on pulber s.t ma ise liusan vett... hea on - saan nii kange joogi kui vaja.

otsi poodidest kust toidulisandeid saab... mõni treener müüb seda ka...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

tänud .... siiamaani olen ma kuidas kunagi ... viimasel ajal olen võtnud seda 1,5 l vaarika maitsega jooki l-karnitiiniga .... palju seda seal pole kuid vee maitse on päris hea ....

mis te muidu "vaese mehe taastusjoogist" arvate võtad tavalise vee .... paned sinna paar lusikat suhkrut ja lusikas soola..... süsikud ja mõned mineralid satuvad vette ,.... see peaks ikka olema parem kui tavaline vesi ??????????

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina lasen iga trenn ikka Arcticut ja v2ga hea on.

Muidu vesi on ka hea jah, seda saab siis joodud kui raha pole ning ei jaksa Arcticut osta :P

Aga 1 vana hea Premiumi 6lu ka paha tee trenni ajal, eile v2hemalt sai joodud ning deem, lihas kasvas :wub:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jõutreeningu tarbeks puhas vesi poleks kõige õigem valik. Võiksid lisada sinna ka natuke süsivesikuid. Kui pulbrit pole, siis kõige käepärasem vahend on jook valmis segada veest ja (õuna-, vm.)mahlast. Vahekord võiks olla siis vastavalt 2:1.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jõutreeningu tarbeks puhas vesi poleks kõige õigem valik. Võiksid lisada sinna ka natuke süsivesikuid. Kui pulbrit pole, siis kõige käepärasem vahend on jook valmis segada veest ja (õuna-, vm.)mahlast. Vahekord võiks olla siis vastavalt 2:1.

Hea. Teen sama segu. Vahel ka vesi+mineraalvesi+arctic või õunamahl 1:1:1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

SPORDIJOOGID ON PAREMAD KUI VESI

Et kehalise koormuse juures vältida dehüdratsiooni ehk vedelikukaotuse kahjulikke mõjusid, tuleb nii treeningu kui võistluse eel, ajal ja järel piisavalt juua. Uurimused näitavad, et kuumades ja niisketes tingimustes võidakse dehüdratsiooni tõttu juba pooletunnise pingutuse järel lahti saada 1 % kehakaalust – 70 kg inimene jääb ilma 700 grammist. See viib jõudluse languse ja enneaegse kurnatuseni. Ühtlasi suureneb järsult ka kuumarabanduse oht, mis oma kõige tõsisemas avaldumisvormis võib lõppeda koguni surmaga. Ent mida juua?

Uuringud on tõestanud, et spordijoogid aitavad vedelikukaotust korvata märksa efektiivsemalt ku i vesi, seda nii lastel kui täiskasvanutel ja ka alla tunni kestvate ning paariminutiliste intervallidega koormuste puhul.

On selgunud, et janu pole harjutamisel mitte kõige objektiivsem vedelikuvajaduse hindamise kriteerium. Tegelikult korvavad harjutajad, kel muud käe pärast pole, treeningu ajal ja vahetult pärast seda veega vaid ligi 50 % kaotatud vedelikust.Põhjus on paljuski selles, et vesi on maitsetu. Puuvilja- vms maitselised spordijoogid tekitavad suu ja keele närvilõpmetes meeldivaid aistinguid ja panevad lisa tahtma. Ühe uurimuse kohaselt joovad spordijoogi kasutajad veerandi võrra rohkem kui palja vee eelistajad, korvates seega veekaotust paremini.

Mõistagi on maitsega joogid meelt-keelt mööda eriti lastele, kel dehüdratsiooni ja kuumarabanduse risk suurem kui täiskasvanuil. Kui täiskasvanud jõid spordijooki 25% protsendi võrra rohkem kui vett, siis laste puhul oli samas uurimuses vastav protsent koguni 90.

Koos vedelikuga kaotatakse sportimisel aga ka elektrolüüte, mis võib põhjustada krampide tekete ning samuti ka energiat. Vee joomisega kumbagi ei asenda. Spordijookides on nii elektrolüüte kui süsivesikud.

Vale oleks arvata, nagu oleks spordijooke mõtet kasutada vaid vastupidavusalade ja pikkade harjutuskordade puhul. Tegelikult on neis leiduvad süsivesikud (sukroos, fruktoos, glükoos) organismile hästi omastatavad ja ning lähevad energiatootmisel kiiresti käiku. Seepärast on spordijookidest abi ka lühemaajaliste pingutuste korral ning pallimängudes.

Spordijook on energiavarude taastajana parem kui lihtsalt magusasöömine või oma segatud suhkruvee joomine. Liigne süsivesikute tarbimine pingutuse ajal võib anda hoopis soovitule vastupidiseid tulemusi. Spordijookides on süsivesikuid kindlaksmääratud kogus, üldjuhul kuus protsenti.

Niisiis pole spordijookide kasutamine mitte niisama poosetamine. Tippsportlastel võimaldab see saavutada paremaid tulemusi, harrastajal aga muuta treeningut kergemaks ja nauditavamaks.

Fitness.inimene.ee

(copy/paste)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

tere!

plaan on endale soetada 100% Whey Gold Standard. foorumites tuhnides on selgeks saanud, et sellele soovitatakse lisada süsivesikuid. küsimus aga järgmine: kui ma trenni ajal tarbin umbes 0,7l spordijooki, mis sisaldab...

Energiat 1457 kj / 348 kcal

Proteiini 0 g

Süsivesikuid 86.8 g

*millest suhkruid 65.2 g

Laktoosi 0 g

Rasva 0 g

Kiudaineid 0 g

C-vitamiini 240 mg

Naatrium 0.9 g

Kaalium 680 mg

Maagnesium 60 mg

Kofeiini (sidrunimaitseline) 240 mg

...kas siis endiselt tuleks 100% Whey Gold Standardile lisada süsivesikuid? :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×