Jump to content
T.M.

Dopingu temaatikal laiemalt, mõned uitmõtted.

Recommended Posts

See mis ma seal ütlesin oli nüüd küll mõeldud hoopis vastupidises tähenduses. Sa olid vist kahjuks ainuke kes seda ei mõistnud, pole hullu. Ütlen siinkohal siis uuesti ja otse. Ma ei kasuta ja ei ole kasutanud steroide.

Kuid ütlen ka seda, et jah ma olen neid mingil ajal proovinud. Miks ma neid aga siis ei kasuta? Esimene asi on mulle spordi ja selle ala juures see. et tahan ennast hästi tunda. Hea enesetunne peale trenni on minujaks olnud ALATI MOTIVATSIOONIKS NR1. Ma ei ole peale ühe korra kunagi seadnud endale eesmärgiks, et saada nüüd Eesti, Euroopa või Maailmameistriks. Need tiilid on lihtsalt minujaoks lisaboonus heale enesetundele mille annab mulle raske treening. Seda naudin ma ülekõige.

Minu õnneks, ei ole steroide kasutades enesetunne just kiita. (Võimalik, et see on nii ainult minu puhul, seoses minu tavalisest kõrgema vererõhuga) Seega loobusin nendest üsna kiiresti. Kuna see aga oli, jätan enda teada. Igaljuhul ammu enne seda kui Eestis esimest korda võistlustel hakati dop. kontrolle tegema. Piisvalt ammu enne seda.

n omida ma oleks pidand siis mõtlema kui te ütlesite et peale seda hakkasingi keemiat tarbima aga ei noh sorri kui valesti aru sain ega ma paha pärast:D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Rääkides steroidide edasimüügi/vahendamise/omamise keelustamist on suure lombi tagant hea näide võtta.

USAs on paljud kulturistid saadetud seesuguse tegevuse eest saadetud rootsi kardinate taha ntx Milos Sarcev, Dave Palumbo etc. Paljud on läinud kohtuvälise leppe peale ja saanud tingimisi ntx Craig Titus enne Jaguari veretööd.

Samas tuleb tõdeda, et USAle kui maailma politseiniku jõud, nii maailmaareenil kui üksiku jõusaalu jõmmi tasanadil, tuleneb "keelatud võttete" kasutamisest. USA on dopingu maa nr.1, hoolimata kriminaliseerimisest on seal "maiustamine" ülimalt levinud ka tavaharrastajate seas.

Eestis võib täheldada tendentsi, et steroide kasutavad pigem madalama haridustasemega jõmmkärakad, seda siis harrastajate tasandil. Mõneti on see mõistetav kuna metakas ja no.1 on ühest hinnaklassist ning kummast on rohekm "kasu"?Eriti on see levinud maapiirkondades ning rohkem vene jõmmide seas. Parandage mind kui hinnangud ei ole korrektsed/on kallutatud.

Samas ükspäev rääkisin ühe soome jurakaga ja ta rääkis, et Soomes on "panemine" hoopis aktiivsem kui maarjamaal.

Räägides meedia loodud lihaseliselt ja laiaõlgsest soovunelmast, siis pigem kaldun arvama, et androgüünid ning präädpittid on rohkem meedia rambivalguses ning soosingus, lihalisus teatud kvalitattivsest ning kavntitatiivsest mõttelisest ning kaduvast piirist on meie kultuuriruumis veidi halvamaiguline, seda arvamust võivad olla ka suuresti mõjutand kulturismi ja steroidide "sümbioos"

eks no fakt ole ka see, et ega riigi täitevvõimul on muudki teha kui dopinguga äritsejaid ja panijaid püüda, kui nad ei saa isegi narkotrade-iga korralikult hakkama... seega järeldus, et kui see teema pole aktuaalne laiemale ringile ning ei kõdita kellegi "tähtsa onu" ribisid siis ega keegi hooli sellest probleemist mida noored mehed jõusaalis teevad...

Kuigi kui judos või suuskamises ( Eestis ntx) oleks dopingu skandaal siis leiaks see kindlasti palju laiemat kõlapinda..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
vabadusel on piirid kui Sa pole tähele pannud... ja vabadust peab ka piirama, muidu inimene hakkab piire lükkama. Et ühiskond toimiks peab valdava enamuse arvamus peale jääma, muidu tuleb riigipööre :lol:

Bullshit excuses. Võtad, siis oled konksu otsas ja kõik

enam täpsemalt ei anna öelda ;)

Sellest ei saa ikkagi aru , milleks rangemad karistused dopingainete omamise , kui narko eest. Vabaduse piiramisel on ka piirid ja isiklikult arvan , et see piir on praegu juba ületatud. Eestis tundub olema dopingu kasutamine väga kitsa ringi teema ja mind see alsoluutselt ei puuduta ega häiri.Kui nii võtta, siis terve elu on võitlus koha eest ja igal alal leidub neid , kes keelatud vahendite ja meetoditega üritavad võita , kas äris või spordis, milles iganes , inimloomus on selline ja ükski seadus seda ei muuda.

Muudetud kasutaja BULDOOSER poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sellest ei saa ikkagi aru , milleks rangemad karistused dopingainete omamise , kui narko eest. Vabaduse piiramisel on ka piirid ja isiklikult arvan , et see piir on praegu juba ületatud. Eestis tundub olema dopingu kasutamine väga kitsa ringi teema ja mind see alsoluutselt ei puuduta ega häiri.Kui nii võtta, siis terve elu on võitlus koha eest ja igal alal leidub neid , kes keelatud vahendite ja meetoditega üritavad võita , kas äris või spordis, milles iganes , inimloomus on selline ja ükski seadus seda ei muuda.

mõte oli pigem, karmim karistus peaks olema kui praegu narko puhul. Usas on hea non-tolerant süsteem. No see kõlab juba nagu demagoogia @ vabaduse piir on ületatud.

btw - seaduse kuulelikke inimesei on rohkem kui neid kes seda rikuvad, seega kuidas on lood selle seaduse ja inimloomuse suhtega? ;)

Muudetud kasutaja enemy poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mõte oli pigem, karmim karistus peaks olema kui praegu narko puhul. Usas on hea non-tolerant süsteem. No see kõlab juba nagu demagoogia @ vabaduse piir on ületatud.

btw - seaduse kuulelikke inimesei on rohkem kui neid kes seda rikuvad, seega kuidas on lood selle seaduse ja inimloomuse suhtega? ;)

See on minu arvamus , mitte demagoogia. Seadusi on liiga palju ,ei ole juurde vaja. Seaduskuulelikke, enamik rikub liikluseeskirju iga paev.

Muudetud kasutaja BULDOOSER poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Njah. Kui mina veel väike olin ja jõusaaliga alles alustasin olin ka sutsu kuulnud nendest. Et mõned olla kasutanud ja siis väikemees veel väiksemaks jäänud. No need olid kuulujutud muidugi, aga hoidsid mind kaarega eemale.

Nüüd kui ma tean mida nad täpsemalt teevad ja tean ka peale kuure taastuspreparaate, siis ei kardagi ma neid niiväga. Muidugi enne seda, kui keha täitsa väljaarenenud ja loomulikku potentsiaali veel on ei hakka ma neid kasutama, sest jõusaali teen ikka mõnu pärast, hea enesetunde pärast.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

tere! Ütleks ka oma arvamuse sekka.

Esiteks nõustun selle kontingendiga, kes arvab, et steroidide jms ainete, mis kahjustavad eelkõige enda tervist, keelustamine ei too midagi head kaasa. Kasu oleks tegelikult ainult inimesele endale, kui ta neist piirangutest ka reaalselt kinni peaks.Kasulik on ta ka "puhast" sporti propageeriva mõtteviisi jaoks. Neid üksikuid leiab vast veel, kuid need on tühised miinuste kõrval.

Riiklik seadusandlus tegeleb asjadega, mis on ühiskondlikult kõige suuremad valupunktid ja dopingu teema kunagi sinna küll välja ei jõua, sest tarvitamise tõttu vahelejäänu või (mitteusutavalt) mõne kriminaalse asjaga hakkamasaanu eemaldatakse võistlustelt olenevalt rikkumise astmest ja vaevalt ta sellisel puhul dopinguaineid edasi tarbib...seega ei saa neid samastada ka narkootikumidega.

Kui vaadeldagi dopinguga seotut laiemalt, siis kehtib laias laastus 2 olulist spordi funktsiooni: pakkuda meelelahutust, teha äri.

Ammu ei propageeri sport enam tervislikku tegevust (praegu on selle asemel tervisespordi nime all tuntav tegevus). Oluline on üksteiusest parem olla, ehk siis "ära teha" ja sellega omale rohkem kuulsust ja raha teenida. Dopingu on sel juhul ju abivahend selleks...nii nagu on müüriladujale abivahendiks kellu :D , ilma milleta tema töö oleks raskendatud. Pean ausalt tunnistama, et ma pole lugenud ja ei ole ka kursis, miks hakati ÜLDSE keelustama dopingut ja sellega seoses ka aina uute stimulaatorite registreerimist. Kas keegi teab? Minu arvates saab siin olla ainult võrdsuse mentaliteet, mitte aga nt tervis. Nagu siin eelnevalt korduvalt on öeldud, on tervis iga inimese enda asi. Mina nt võimaluse korral (peaks isegi ütlema, et va. viimase häda korral) ei tarvita medikamente, mida arstid mulle määravad, sest need pole tervisele kokkuvõttes head - nad ainult ravivad sümtomeid, mitte aga põhjust. Seega kes on omale eesmärgiks seadnud head esinemised nt kulturismi võistlustel, see peabki pühitsema oma eesmärki, valimata vahendeid ja see peakski olema tema enda vaba valik, missest et see seab võistlejate vahele ebavõrdsust.

Teine küsimus on see, kas iga sportlase nime taha märkida ära, kas tulemus saavutati "keelatud aineid" (sellisel juhul endised keelatud ained) kasutades või mitte....ma ei kujutaks muidugi selle tagajärgi ette, aga sellisel juhul ei peaks ka sportlane ise tarvitama lisaks keemiat selleks et neid aineid neutraliseerida dopingutestide jaoks ja testid oleks ka ilmselt odavamad. Vist suht jabur jutt aga mõtlemisainet siiski ;)

Veel mõni märkus, eelnevale. Eelmise mõtte teaostus oleks plussiks ka dopingutööstusele ja muudele teadust tegevatele ühendustele. Mis oleks veel parem kasutatava dopinguaine testimise läbiviimiseks kui võistlus ise...sel teel oleks ju võimalik teha analüüse ja saada parem ülevaade mitmete seni tundmatute toimete ja kõrvalmõjude kohta.

Mitmesõnaga: dopingutarvitamine ei kao maailmast ja spordist kuhugi, ja selle asemel et tegeleda keelustamisvõimaluste otsimisega, peaks hoopis mõtlema vastupidises suunas. Ega see ei eelda, et nii peabki tegema, vaid eesmärk oleks analüüsida ka vastupidist varianti. Sest minu arust kaasneb igasuguste keelustamistegevusega palju suuremad, mitmeid kordi suuremad, kahjud (materiaalsed eelkõige). Ja kuna dopinguainete tarvitamine ei kuulu ka maailma kui ka riiklikul tasandil suuremate riskigruppide hulka, siis ei tasuks selle asjaga üldse tegeleda. See kõik on puhtalt minu arvamus ja kahju on neist, kes ei aktsepteeri teiste arvamusi ja üritavad neid täiega maha teha, häbi neile :lol:

Jõudu

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Su arvamust võidakse ju aktsepteerida aga anna andeks mu otsekohesus aga kuidas saab üldse väita, et kui on probleem siis selle asemel, et sellele otsa vaadata pööratagu selg. Täiesti vastutustundetu minu arust.

Ükskõik milise probleemi puhul on mingi huvigrupp kes eeldab, et sellele jamale otsitakse vastust. Sellist suhtumist, et "niikui nii asjad ei muutu" on küll vale propageerida. Miks? Näiteks narkootikumid eks, sama asi - me ju teame, et seni kuni on frustratsioon olemas ja sotsiaalkihid ei võrdsustu ning majanduslik lõhe ära ei kao on ikka inimesi kes põgenevad teise maailma. Kes pudelisse kes süstlasse. Aga samas see on vastuvõetamatu, isegi kui tegelikult teatakse, et see probleem on palju laiema kui arvatakse ning jagu ei saada.

Mida ma öelda tahan on see, et püüdma peab ikka paremuse poole, isegi kui ei õnnestu kohe või 10a pärast aga kunagi ikka. Ajalugu näitab, et kes ikka väga tahab see ka saab.

Aga mõned aspektid olid Sul täitsa huvitavad mida võiks sügavamalt mõelda... ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

täitsa nõus sellega, et probleemist ei tohi mööda vaadata. Ma pidasingi oma öelduga silmas seda, et igal probleemil on olemas alati rohkem kui üks lahend. Ainult, et lahendust otsitakse ühest august, ehk muudatust loodetakse saavutada millegi keelustamise kaudu. Arvan, et kõiki eluvaldkondi ei saagi vaadelda ühiselt (on ju mõeldamatu hakata kkriminaalset kuritegu seadustama) ja sport on siiski enamasti meelelahutuse (mis peaks ennekõike olema pealtvaatajatele mõeldud äri) valdkonda kuuluv ja seal midagi, mis teeb selle ala veelgi nauditavamaks, keelata/piirata, no siis tõesti on neid indiviide rohkem, kes ei mõtle sportlase tervisliku seisundi peale vaid pigem sellele, et "see raha pole seda kulutamist väärt, et seda vaadata". Mida ma tahan tegelikult öelda oma keerulise mõtteviisiga on see, et ükskõik, misasjde keelustamisega ei suudeta probleemi ju lahendada, olgem ausad... Eelnevaid postitusi lugedes olen selles suht kindlale veendumusele jõudnud. Mitte et ma üldise arvamusega nõustuja oleksin, aga minu loogika töötab umbes samas suunas ;)

nt kui F1's ei lubataks enam asju, mis takistaksid mootoritootjate tootearendustegevusi, mida on selles suunas siiani tehtud, siis julgen küll arvata, et loobuksid nad sellest sarjast ja leiaksid endale mingi parema paigutuse. Ärivaldkonnad on õnneks v kahjuks omavahel niivõrd põimunud, et lahendusi on mitmeid

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

"Mõni miljon on sporditööstuse jaoks kommiraha (artiklis olid kirjas USA fitnessis liikuvatest MILJARDITEST)."

Vägivaldurile niipalju, et soovitan sul vaadata filmi Making Pumping Iron, selle filmi esimest poolt.

See annab ehk kõneka pildi sellest milline ahelreaktsioon saab alguse steroididest...

Kõik see toimib ka "täna"!!!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
nt kui F1's ei lubataks enam asju, mis takistaksid mootoritootjate tootearendustegevusi, mida on selles suunas siiani tehtud, siis julgen küll arvata, et loobuksid nad sellest sarjast ja leiaksid endale mingi parema paigutuse. Ärivaldkonnad on õnneks v kahjuks omavahel niivõrd põimunud, et lahendusi on mitmeid

Kergelt offtopicuks läheb küll, aga peaks ära mainima, et vormeli tööstuses on ikka piirangud jõhkrad peal. Toon näiteks: aktiivvedrustus keelatud ( kuni +60% kurvide läbitavuse kasv oleks), turbomootorid keelatud(80ndatel saadi lõdvalt 2000hj neist kätte) jne.

Teemasse: Samas näiteks võiks mainida, et kui steroidide tarbijad teevad nn keskmisele amatöörkulturistile silmad ette, siis teevad ka toidulisandite (valgud, massilisajad, kreatiin, glutamiinid jne) tarbijad tavatoidusse uskujatele silmad ette. Mitte et kedagi ärritada sooviks, aga küsiks: kas on võimalik, et ainult tavalist toitu tarbiv inimene saavutab sama taseme, mis toiduliandite tarbija? Mina isiklikult ei usu seda. Praegu tundub, et keskmine amatöökulturist on toiduainetööstuse poolt mõjutatud samuti nagu puberteet riide- ja muu sellise tööstuse poolt.

PS. Ärge siis sõnadega ära tapke. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma loodan, et on... vähemalt ma küll ei kavatse tuhandeid mingite lisandite peale kulutada, isegi kui mul see raha kunagi olema saab. Need, kes nii mõjutatud on, pole mingid kulturistidki, lihtsalt oma naiste ja sõprade ees suur ja tugev olla, kulutavad mitu tuhat nendele lisanditele (mõtetu iseenesest).

Foorumeid lugedes mul mõtegi tulnud, et võiks kunagi toidulisandeid müüma hakata, nii kerge on mõjutada noori ja üldse neid, kes alustavad. Tüüpiline reklaam jutt, mida teleturus nt keegi ei usu, läheb siin peaaegu kõigile peale (mulle on selline mulje jäänud).

Aga, et su küsimusele vastata, peaksid täpsustama seda taset. Vanasti, kui pulbreid ei olnud, jõudsid inimesed ka teatud tasemeni ilma steroidideta. See sama tase on järelikult ka tänapäevalgi ilma lisandite võimalik, nüüd rohkem infot, artikleid jms saadaval, et inimesed võivad selle taseme veel kiiremini saavutada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×