Jump to content
crawe

Treenida lihasgruppi 2 korda nädalas?!?

Recommended Posts

Tere Fred! Mis sina arvad, et kas on mõtet massi perioodil igat lihasgruppi nädalas 2 korda läbi teha (v.a jalad)! Kui taastumine hea ning tunned, et miks mitte! Ise tegin nii, raske oli aga edasiminek tundus hea, kui tegin nii et 3 hullu treening nädalat, 1 kerge! Ja üleülde teistele ka, kas keegi teist üldse teeb 2 korda igat lihasgruppi 7-8 päeva jooksul <_< (v.a jalad siis, sest need taastuvad ikka kauem, vähemalt minul) !!!! :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mõtetu küsimus iseenesest... peaksid ju teadma, et treeningviise on erinevaid ja ka mõjumisviise. On olemas inimesi, kellele sobib treenida 1 kord kahe nädala jooksul, 1 kord nädala jooksul, 5 päeva tagant, 2 korda nädalas või ka 3 korda nädalas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

to MR.Y: Mõtetu!!!! Kust otsast, oleks hea ju teada kui palju on siin olemas kutte kes teevad igat lihasgrupi nädala jooksul 2 korda! JA mis kuradi treening viis see on kui ma 14 päeva jooksul väsitan ühe kora lihasgruppi, mu vanaema teeb nii trenni, nii et ära aja pada!!! Muidugi on erinevaid viise, on ka erinevaid inimesi, sellepärast ma ka küsisin seda ning selleks see foorum on! Enne kui ütled siis mõtle!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kes sulle ütles, et 14 päeva tagant peab tegema? kord nädalas on normaalne ja see võrdub 7 päevaga, mitte 14.

PS: olen teinud 2 korda nädalas - raske oli ning loobusin. Kava oli jaotatud kolmeks ja tegin 3 trenni järjest, siis 1 puhkus ja veel 3 trenni otsa. Võib-olla oli see tingitud sellest, et trennid kestsis 3-3.5 tundi...aga mina sellest kavast loobusin ja hakkasin tegema 3-4 korda nädalas ja 1 kord nädalas iga lihasgrupp. Praegu teen kõiki lihaseid kord nädalas v.a. biitseps (2 korda).

Muudetud kasutaja alessandro poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

7-8 päeva jooksul treenin ma küll sama lihast 2 korda ....

kuid ...

treening on siis split tüüpi ja iga päev erinev lihas 5 päeva nädalas ... võimalikult isoleeritud harjutused nii et 45 minutilise trenni möödudes on lihas täiesti kurnatud .... siis on tal 6 päeva 23 tundi ja 15 minutit aega taastuda:)<_< ja parem oleks kui taastub täelikult :huh::P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
to MR.Y: Mõtetu!!!! Kust otsast, oleks hea ju teada kui palju on siin olemas kutte kes teevad igat lihasgrupi nädala jooksul 2 korda! JA mis kuradi treening viis see on kui ma 14 päeva jooksul väsitan ühe kora lihasgruppi, mu vanaema teeb nii trenni, nii et ära aja pada!!! Muidugi on erinevaid viise, on ka erinevaid inimesi, sellepärast ma ka küsisin seda ning selleks see foorum on! Enne kui ütled siis mõtle!

Küsisid ju, kas on mõtet 2 korda teha. Ei saa ju sulle isegi tark Antson öelda läbi interneti, et jah tee või ei ära tee. Siis pead palkama eratreeneri ja välja selgitama, kas sobib või mitte. Niisama lampi ei saa ju öelda, et üks sobib sulle paremini kui teine.

Kui sa ise ei mõista erinevaid treeningviise, siis loe rohkem, et on olemas inimesi kellele nii sobib või siis küsi oma vanaemalt, kui talle sobib iga 14 päeva tagant treenida. Ma ei öelnud, et treeni ise ka nii, vaid ütlesin, et on olemas igasuguseid treeningmeetodeid ja ise pead leidma, milline sobib ja meeldib. Peace.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tean ühte tüüpi, kes teeb igat lihasgruppi 3 korda nädalas(põhimõtteliselt 1 harjutus igale kehaosale). Huvitav on asja juures veel see, et ta areng on olnud väga progressiivne, kuigi ta proovis igat kehaosa teha korra nädalas, mis ei andnud tulemusi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

to Mr. Y: lugenud ma arvan et olen rohkem kui vaja! Mind huvitab lihtsalt vanema ja targema kommentaar! Et mis füsioloogilised muutused organismis toimuvad jne... Võibolla oli mu küssa pahasti sõnastatud aga lihtsalt tahan teada kui paljud on nii teinud ja mida arvab sellest spetsialist! <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kaks korda nädalas ühte lihast ei ole midagi erakordset . Olen ka kolm korda nädalas teinud ja mulle täitsa meeldis , aga tegemist oli 3x3 kavaga , kus teed kükki , surumist ja tõmmet, üle päeva. Kükk vähemalt kaks korda nädalas on nagu harjumuseks saanud. Taastumise kiirus on paljuski muudetav , organism suudab kohaneda koormusega , lihtsalt on vaja tasapisi koormust kasvatada ja aega anda adapteerumiseks. Ainult ei tohi minna kõigis trennides lõpuni ehk to failure ja mulle just meeldib see , et ei pea kogu aeg viimast võtma. Mechano growth factor ja time under tension on asjad millest lugedes tekib mulje , et ainuõige tee oleksgi mitu korda nädalas ühte lihast teha. P.S. Trenni teen praegu kergelt , eesmärgivabalt ,lihtsalt meeldib ja see annab võimaluse igasugu lollusi proovida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

lugesin ise ka antud materjali, et ei anna trenni lõpus viimast, et koguaeg jätad nati varu! üpriski huvitav, viimasel ajal olengi nii teinud ning selle palavusega ei tahagi maximumi anda <_< päikest

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei mõista,miks enamus järgib andekat vähemust ja keemiliselt assisteerituid! Treenides lihasgruppi 1 kord nädalas saavad just nemad sellisest jaotusest tulemusi.Keskmise harjutaja jaoks on 1 kord nädalas ilmselgelt liiga vähe.Kas peab treenima lihasgruppi just 2 korda nädalas,on omaette küsimus,enamiku jaoks oleks kindlasti optimaalsem treenida lihasgruppi 3 korda 2 nädala jooksul. Põhjendan füsioloogiliselt:treeninguga ülesehitatud lihasvalgud hakkavad lagunema umbes 48-96 tunni möödudes.

crawe,kui Sa pealegi veel tunned,et tahaksid sagedamini treenida,siis mida Sa ootad,anna minna! Ainult lihasgrupi treeningu mahtu tuleb vähendada,sest treeningute sagedus on nüüd suurem.Ja treeninguid saab nüüd varieerida,näiteks üks tugevam ja teine kergem treening (treenides ainult korra nädalas,ollakse iga kord fakti ees,et nüüd tuleb võtta viimane).

Mis puutub aga jalgadesse,siis treenides jalgu 1 kord nädalas ja muid lihaseid sagedamini,juhtub üks järgnevatest stsenaariumidest:

1) kui nad on oma arengus ülakeha lihastest ees,siis tase ühtlustub,

2) kui nad on samal tasemel ülakeha lihastega,siis hakkavad arengus maha jääma,

3) kui nad juba on ülakeha lihaste arengust maas,siis vahe süveneb veelgi! Sel juhul tuleb neid kindlasti treenida 2 korda nädalas! Ei taastu ära? Aga sellepärast ei taastugi,et neid 1 kord nädalas treenitakse! Ülakeha lihaseid treenitakse ju mitmel eraldi päeval ja sellega saavad nad otsest pluss pidevat kaudset mõjutust,mille tõttu ka taastumine on paranenud,kuid jalgu treenime ju ainult jalapäeval.Mõelge selle üle!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul pole midagi asjalikku öelda, aga lihtsalt PEAN ütlema et VÄGA HEA POST hr. Antsonilt. Aitäh!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
enamiku jaoks oleks kindlasti optimaalsem treenida lihasgruppi 3 korda 2 nädala jooksul. Põhjendan füsioloogiliselt:treeninguga ülesehitatud lihasvalgud hakkavad lagunema umbes 48-96 tunni möödudes.

Ma treenin igat lihastgruppi 6-7 päeva tagant (va kõht) ja kui lihasvalgud lagunevad kuni 4 päeva möödudes, kas siis mul lihas ei kasva? Tihedamalt ei suuda teha kuna paari nädalaga hakkab tekkima ületreening. Kas ma siis korra nädalas ühte gruppi treenides lihase suurest ei kasvatagi?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hetkel treenin iga lihasgruppi kaks korda ca 8-9 päeva jooksul. Kava on ülesehitatud antagonistide printsiibil a la üks harjutus rinda, teine selga. Väga konti mööda siiamaani, juba vana hea Steve Reeves treenis analoogse kava järgi ning nagu temagi tulemuste üle siiamaani ei kurda

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×