Jump to content
jorsik

Piim on kole, milk is evil, mkay?

Recommended Posts

Minu teada on seda piima ja vähi seost jahutud umbes sama kaua kui lihasöömise ja kasvajate seost. St. tulemus on kõigil üks, õige ja hea on ainult taimetoitlus. Paraku pole meil kuigi palju andmeid nende piirkondande kohta, kus inimesed tõesti peaaegu ainult või suuremas osas taimetoitu söövad. Seega on siiamaani kõik ainult oletuste tasemel. Tähtis on tunda oma keha ja selle reaktsioone erinevatele toiduainetele, kuna enamus seda ei oska, siis saavadki igasugu arvamusliidri oma "eksperthinnaguid" pähe määrida, tihti pakkudes alternatiividena mingeid tooteid, mille müügist nad ise kasu saavad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuidas ei ole andmeid taimetoitluse kohta nn. iidsetest regioonidest? The China Study on väga suur uurimustöö, kus uuriti sadade tuhandete inimeste söömisharjumusi ja tõesti leitigi, et need regioonid, kus elanikud olid taimetoitlased (pigem veganid siiski), seal praktiliselt puudusid vähk, südame- ja veresoonkonnahaigused, diabeet, artriit jt. nn. moodsa aja haigused.

http://thechinastudy.com/

Muudetud kasutaja Marianna poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuidas ei ole andmeid taimetoitluse kohta nn. iidsetest regioonidest? The China Study on väga suur uurimustöö, kus uuriti sadade tuhandete inimeste söömisharjumusi ja tõesti leitigi, et need regioonid, kus elanikud olid taimetoitlased (pigem veganid siiski), seal praktiliselt puudusid vähk, südame- ja veresoonkonnahaigused, diabeet, artriit jt. nn. moodsa aja haigused.

http://thechinastudy.com/

Tahtsin sealt lingist leida midagi, millele vastu vaielda, aga ma ei leidnud sealt eriti üldse täpseid andmeid.

Aga muidu saaks ju teha uurimuse, et regioonid, kus enamik on taimetoitlased, on tervemad. Samas kas nad on tervemad seetõttu, et söövad vaid taimi või on tervemad seetõttu, et regioonid, kus vaid taimetoitu süüakse on mahajäänud arengumaad, mida ei vaeva saastunud õhk, vesi, raskemetallidest küllastunud kalad, 9-5 töö stress, kiirtoidukohad, alkohol, tubakas jne.

Või siis on nende regioonide haiged inimesed juba kehva taimetoidu tõttu ära surnud ja ellu ongi jäänud vaid eelsoodumuseta tugevad organismid. :P

Lihtsalt mõtted, ei ürita kellegagi elementaarse teema üle tundide viisi vaidlema hakata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuidas ei ole andmeid taimetoitluse kohta nn. iidsetest regioonidest? The China Study on väga suur uurimustöö, kus uuriti sadade tuhandete inimeste söömisharjumusi ja tõesti leitigi, et need regioonid, kus elanikud olid taimetoitlased (pigem veganid siiski), seal praktiliselt puudusid vähk, südame- ja veresoonkonnahaigused, diabeet, artriit jt. nn. moodsa aja haigused.

http://thechinastudy.com/

Kas sul endal on see raamat olemas, et saad selle uuringute metoodikat välja tuua?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

... mida ei vaeva saastunud õhk, vesi, raskemetallidest küllastunud kalad,

Lihtsalt mõtted, ei ürita kellegagi elementaarse teema üle tundide viisi vaidlema hakata.

Tead sa maakeral selliseid piirkondi, mis oleksid ülejäänud maailmast nii raudse eesriidega eraldatud, et isegi happevihmad ja saastunud õhk läbi ei tule?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuidas ei ole andmeid taimetoitluse kohta nn. iidsetest regioonidest? The China Study on väga suur uurimustöö, kus uuriti sadade tuhandete inimeste söömisharjumusi ja tõesti leitigi, et need regioonid, kus elanikud olid taimetoitlased (pigem veganid siiski), seal praktiliselt puudusid vähk, südame- ja veresoonkonnahaigused, diabeet, artriit jt. nn. moodsa aja haigused.

http://thechinastudy.com/

The China study on laias laastus lihtsalt ühe tüübi arvamus puuduliku tõendusmaterjali põhjal. Vaadeldud lugematu arv erinevaid seoseid ja tehtud järeldusi... justkui seoste leidmine oleks mingi tõendusmaterjal. Ei ole eriti. Annab aimu tulevasteks uuringuteks, võimaldab välja käia hüpoteese jms. Aga see pole raudkindel tõendusmaterjal mida väitlustes kasutada või mille põhjal teha elumuutvaid otsuseid.

the China study is an observational study comparing one variable to another (univariate correlations) and, as such, meaningless. And this from the man’s own pen. Since these observational studies are meaningless in terms of causality, it doesn’t really matter how one slices and dices the data because meaningless correlations by any other names are still just as meaningless. "

"But in the end it is still only an observational study. And even though – again, according to Dr. Campbell – there are over 8000 statistically significant correlations, correlations are not causation. Any scientist worth his/her salt will tell you that all you can do with data from observational studies is use them to form hypotheses that can be rigorously tested in randomized, controlled trials. Then and only then (assuming the study results show it) can you even begin to talk about causation. The whole enterprise, costly and time consuming though it was, was described perfectly by Shakespeare in the words of MacBeth:

…it is a tale

Told by an idiot, full of sound and fury,

Signifying nothing."

"The take-home lesson from all this is that correlation does not mean causation. Just because obese people wear bigger belts doesn’t mean that bigger belts cause obesity. Just because there are more cops in high-crime areas doesn’t mean that cops cause crime. Just because you see more umbrellas when it’s raining doesn’t mean that umbrellas cause rain. But that’s the way these things would be reported in observational studies.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuidas ei ole andmeid taimetoitluse kohta nn. iidsetest regioonidest? The China Study on väga suur uurimustöö, kus uuriti sadade tuhandete inimeste söömisharjumusi ja tõesti leitigi, et need regioonid, kus elanikud olid taimetoitlased (pigem veganid siiski), seal praktiliselt puudusid vähk, südame- ja veresoonkonnahaigused, diabeet, artriit jt. nn. moodsa aja haigused.

http://thechinastudy.com/

Ma arvan, et enne kui ma ei OSTA jälle sealt lehelt midagi, ei saa ma muhvigi lugeda. Oletame, et tal on tõesti õigus, siis põhimõtteliselt tegi tema töö ammustel aegadel ära selline mees nagu Aristoteles, kes pooldas kuldse kesktee printsiipi. Tarbige mõõdukalt, sööge kvaliteetset toitu ja te olete terved. Hiinas on head toidud küll aga seal on teised ja mõneti ebameeldivamad tõved nagu kõikvõimalikud parasiidid - soolenugilised nagu paelussid, laiussid jne. sest neil on hügieeniga pahad lood.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Moskva Kreml. :)

Threats from environmental contaminants, particularly persistent organic pollutants and heavy metals, and their potential bioaccumulation in the food supply, play an important role in the dietary health of countries where hunting and fishing are widespread.

http://www.medterms.com/script/main/art.asp?articlekey=33565

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah, mul on see raamat olemas. Väga huvitav on, soovitan lugeda. Jah, raamat on kirjutatud yhe doktori poolt, aga kas mitte kõik raamatud pole kirjutatud ühe inimese poolt? Projekti endasse aga oli haaratud palju kohalikke arste.

Fakt on see, et need elanikud olid ja on sadu kordi tugevama tervisega kui nt. eestlased. Ja toitumine on peamine põhjus. Geenidel on siin vaid umbes 10% roll. Nt. on uuritud Okinawa rahvast, kes elavad väga kōrge elueani, aga niipea kui mõni neist kolib Euroopasse või Ameerikasse ja kohaliku toidulaua omastab, siis nende eluiga on viiendiku võrra väiksem kui Okinawa elanikel, missest, et tugevate geenidega alustatud elu.

Huvitav on, et enamus inimesi yldse ei seosta toitumise ja tervise tugevuse suhet. Jah, see kas teed sporti, kas suitsetad, stress jne. ka mõjutavad, aga see, mida suhu pannakse, sellel on kõige otsesem seos tervisega. Kõik, mis sisse syyakse, mõjutab tervist. Ei ole meil kurgust pärakuni raudtoru, millest kõik lihtsalt läbi läheb.

Kui sa paned autosse bensiini asemel cocat, mis siis juhtub? Missest, et teised faktorid ka autot lagundavad nagu ilmaolud ja teede konditsioon.

Ka nende China Study uurimisaluste elu ei ole ideaalne, paljud suitsetavad, ei tee trenni, on stress jne. nagu kylainimesed ikka, aga miks pole siis nt. Eesti kylainimesed nii tugeva tervisega? Toitumine on peamine erinevus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Threats from environmental contaminants, particularly persistent organic pollutants and heavy metals, and their potential bioaccumulation in the food supply, play an important role in the dietary health of countries where hunting and fishing are widespread.

http://www.medterms....rticlekey=33565

Jumal tänatud, et ma Eestis elan. Minu piim ja liha tulevad ikka poest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu piim ja liha tulevad ikka poest.

Bad hunter. Vanal ajal oleksid olnud taimetoitlane :D

Aga ega pood su lihast ja piimast pestitsiide välja ei ime. Tootmis- ja tarneahel panevad just juurde omajagu saasta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah, mul on see raamat olemas. Väga huvitav on, soovitan lugeda. Jah, raamat on kirjutatud yhe doktori poolt, aga kas mitte kõik raamatud pole kirjutatud ühe inimese poolt? Projekti endasse aga oli haaratud palju kohalikke arste.

Fakt on see, et need elanikud olid ja on sadu kordi tugevama tervisega kui nt. eestlased. Ja toitumine on peamine põhjus. Geenidel on siin vaid umbes 10% roll. Nt. on uuritud Okinawa rahvast, kes elavad väga kōrge elueani, aga niipea kui mõni neist kolib Euroopasse või Ameerikasse ja kohaliku toidulaua omastab, siis nende eluiga on viiendiku võrra väiksem kui Okinawa elanikel, missest, et tugevate geenidega alustatud elu.

Huvitav on, et enamus inimesi yldse ei seosta toitumise ja tervise tugevuse suhet. Jah, see kas teed sporti, kas suitsetad, stress jne. ka mõjutavad, aga see, mida suhu pannakse, sellel on kõige otsesem seos tervisega. Kõik, mis sisse syyakse, mõjutab tervist. Ei ole meil kurgust pärakuni raudtoru, millest kõik lihtsalt läbi läheb.

Kui sa paned autosse bensiini asemel cocat, mis siis juhtub? Missest, et teised faktorid ka autot lagundavad nagu ilmaolud ja teede konditsioon.

Ka nende China Study uurimisaluste elu ei ole ideaalne, paljud suitsetavad, ei tee trenni, on stress jne. nagu kylainimesed ikka, aga miks pole siis nt. Eesti kylainimesed nii tugeva tervisega? Toitumine on peamine erinevus.

Sellele ei vaidle üldse vastu, et kütus on tähtis - kuna piimatooted, liha jm. on kahtlemata raske seedida ja jätab jääkaineid, siis oma mõjud on. Samas, milles see nende tugevam tervis kajastub. Kui ma tahan teha 1,5 tundi rasket jõutrenni, sest see lihtsalt meeldib mulle, siis mu tervis on juba ainuüksi sealtsaadavast positiivsest energiast tugev. Võibolla jah, 70-selt kukun seetõttu kokku. Gunnar Aarma, eestlaste oma vaimne isa on öelnud, et õige mõtlemine on kõige alus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah, mul on see raamat olemas. Väga huvitav on, soovitan lugeda. Jah, raamat on kirjutatud yhe doktori poolt, aga kas mitte kõik raamatud pole kirjutatud ühe inimese poolt? Projekti endasse aga oli haaratud palju kohalikke arste.

Fakt on see, et need elanikud olid ja on sadu kordi tugevama tervisega kui nt. eestlased. Ja toitumine on peamine põhjus. Geenidel on siin vaid umbes 10% roll. Nt. on uuritud Okinawa rahvast, kes elavad väga kōrge elueani, aga niipea kui mõni neist kolib Euroopasse või Ameerikasse ja kohaliku toidulaua omastab, siis nende eluiga on viiendiku võrra väiksem kui Okinawa elanikel, missest, et tugevate geenidega alustatud elu.

Huvitav on, et enamus inimesi yldse ei seosta toitumise ja tervise tugevuse suhet. Jah, see kas teed sporti, kas suitsetad, stress jne. ka mõjutavad, aga see, mida suhu pannakse, sellel on kõige otsesem seos tervisega. Kõik, mis sisse syyakse, mõjutab tervist. Ei ole meil kurgust pärakuni raudtoru, millest kõik lihtsalt läbi läheb.

Kui sa paned autosse bensiini asemel cocat, mis siis juhtub? Missest, et teised faktorid ka autot lagundavad nagu ilmaolud ja teede konditsioon.

Ka nende China Study uurimisaluste elu ei ole ideaalne, paljud suitsetavad, ei tee trenni, on stress jne. nagu kylainimesed ikka, aga miks pole siis nt. Eesti kylainimesed nii tugeva tervisega? Toitumine on peamine erinevus.

tundub et seal on ikka numbritega jama :(

http://rawfoodsos.com/2010/07/07/the-china-study-fact-or-fallac/

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

tundub et seal on ikka numbritega jama :(

http://rawfoodsos.co...fact-or-fallac/

Hea arutelu, kokkuvõttes suht sama sellele mida ma postitasin enne.

Erinevate seoste nägemine on inimese jaoks tavaline. Meie aju kipub looma seoseid erinevate asjade vahel - kuid seoste olemasolu ei tõesta põhjuslikkust. Kui ma joon klaasi piima päevas ning mul on akne, ning akne kaob, kui ma piima tarbimise lõpetan siis kas ma võin luua seose ja järeldada, et piim põhjustab aknet? Ei saa. Absoluutselt ei saa.

Äkki on põhjus kaloraažis? Valkude koguses? Rasvade koguses? Süsivesikute koguses? Või nende ala-tüübites? Vbl piima juues olen energilisem ja liigun rohkem, vbl hoopis vähem? Äkki ostan piima ühest kindlast poest kus puutub kokku allergeenidega? Vbl on midagi selles spetsiifilises piimatootes? Vbl piimaklaas kust joon on kaetud materjaliga, mis allergeenne? Jne jne jne. Seose olemasolu annab vaid alust edasisteks uuringuteks - järeldusi pole mõtet tegema hakata, sest tegemist on laialdaselt huupi pakkumisega.

The China Study annab meile hunniku erinevaid hüpoteese mida me võiksima kontrollima asuda teaduslike meetoditega. See "uuring" ei ole ise tõendusmaterjal argumenteerimiseks, isegi, kui autor seda väidab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Leegi-H, ja kust tulevad selle blogija numbrid selle nn. vastu-uurimustöö jaoks? Lihtsalt netist. Pole ta ei teadlane ega keegi muu, kes asjaga ise tegeleks.

Ma pigem usun uuringus reaalselt osalenud maailmakuulsa arsti reaalse uutimustöö tulemusi, mille taga on ka paljud teised arstid ja ka ülikoolid teadlastega.

Muudetud kasutaja Marianna poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Õhk on erineva saastatusega (ja pÕhjustab erineval määral surmasid) isegi Tallinna linna piirides ( http://www.envir.ee/...nn_ohk_ARTH.pdf ).

Kõige kahjulikumat fraktsiooni PM0,1 Eestis seni üldse ei mõõdeta, seadmed on hankimisel. Aga üldiselt käib see fraktsioon käsikäes mõnevõrra jämedamatega ja on väga rikkalikult esindatud piki autotranspordikanaleid. Juba mõned puud piki tänavat parandavad olukorda märgatavalt. Kõige paremini parandab muidugi vihm :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Leegi-H, ja kust tulevad selle blogija numbrid selle nn. vastu-uurimustöö jaoks? Lihtsalt netist. Pole ta ei teadlane ega keegi muu, kes asjaga ise tegeleks.

Ma pigem usun uuringus reaalselt osalenud maailmakuulsa arsti reaalse uutimustöö tulemusi, mille taga on ka paljud teised arstid ja ka ülikoolid teadlastega.

AncelKeys.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hea arutelu, kokkuvõttes suht sama sellele mida ma postitasin enne.

Erinevate seoste nägemine on inimese jaoks tavaline. Meie aju kipub looma seoseid erinevate asjade vahel - kuid seoste olemasolu ei tõesta põhjuslikkust.

Bad science?

Leegi-H, ja kust tulevad selle blogija numbrid selle nn. vastu-uurimustöö jaoks? Lihtsalt netist. Pole ta ei teadlane ega keegi muu, kes asjaga ise tegeleks.

Ma pigem usun uuringus reaalselt osalenud maailmakuulsa arsti reaalse uutimustöö tulemusi, mille taga on ka paljud teised arstid ja ka ülikoolid teadlastega.

Ma jubedasti tahaks neid uuringumeetodeid lähemat vaadata. Aga ma ei taha oma raha selle autori tasukusse anda ega selel raamatu lugejanumbreid raamatukogus tõsta :)

Minuarust on need lingitud numbrid võetud sellest raamatust endast ja pandud ilusti graafikutesse ilam kirsse noppimata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Esimene pilt juba siit käis läbi. Seda kassi on ilmselgelt piimaga toidetud ja kass on sellega harjunud, mitte et see tema jaoks kuidagi hea ja kasulik oleks. Teisel pildil tõesti ei ole kass, samas on see siiski loomapoeg, kes vajab veel emapiima ja me ei tea ju selle pildi tagamaid, sai tema oma ema surma? Looduses on ennegi juhtunud, et erineva liigi loomapojad hakkavad piima imema teise liigi imetavalt emalt (kui too lubab). Loomapojad ja ka inimbeebid tunnevad väga tugevalt piima lõhna, see lõhnataju aga kaob kiiresti. Nt. täiskasvanud mees ei tunne poes enda kõrval seisva imetava naise piimalõhna, aga tema laps tunneb. Beebi tunneb oma ema piimalõhna ka teise toa otsa. Neid eksperimente on palju tehtud.

Sama ka loomapoegadega, neil on piimavajadus ja nad tunnevad piimalõhna, sellepärast vastsündinud pimedad loomapojad leiavad alati ema rinna üles. See tugev piimalõhna tundmine aga kaob, täiskasvanud inimesed seda ei tunne (sest neil pole enam piima vaja), ka mitte täiskasvanud loomad. Ka kaob ära rinnaimemisinstinkt, enamus täiskasvanud inimestest hakkaksid oksele kui peaksid lehma udarast piima imema. Ma tean meest, kes oma naisel rinnapõletiku puhul yritas tal rinnast piima välja imeda, ta isegi ei neelanud seda piima, vaid sylitas välja, aga olevat nii jälk see tegevus olnud. Sellepärast täiskasvanud loom ega inimene ei hakka iialgi teise looma rinda otsima ja imema. Aga täiskasvanud loomad ja ka mehed tunnevad teisi lõhnasid, nt. emase lõhna kui on paaritumise aeg. Igal asjal oma aeg: piim beebidele, paaritumine täiskasvanuile, selleks on instinktid, mis saavad alguse vajadustest.

Loodus ei ole loll. Inimesed üritavad alati igas asjas loodust üle trumbata, aga kaotajaks on alati inimene.

Muudetud kasutaja Marianna poolt
  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sellele pildil ei ole tõesti kass, aga pole ka loomapoeg. See on pesukaru ja tundub olevat lapseeast väljas. Selle pildi tagapõhja ma ei tea. Võib-olla see on lavastatud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×