Jump to content
jorsik

Piim on kole, milk is evil, mkay?

Recommended Posts

No siin saab nt. piima kahjulikkusest lugeda:

http://buduaar.ee/Article/article/kas-piim-on-meile-kahjulik-1

Selles artiklis on kyll 4 piima kasulikku punkti ka välja toodud, aga ma nendega ei nõustu.

Nt. siin saab lugeda miks piimas sisalduv kaltsium tegelikult meie luid tugevaks ei tee, vaid vastupidi nõrgestab:

http://paikesetoit.ee/10815/

Mina isiklikult olen kõikide piimatoodete vastu justnimelt sellepärast, et piim rohkem kahju kui kasu toob.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No siin saab nt. piima kahjulikkusest lugeda:

http://buduaar.ee/Ar...eile-kahjulik-1

Selles artiklis on kyll 4 piima kasulikku punkti ka välja toodud, aga ma nendega ei nõustu.

Nt. siin saab lugeda miks piimas sisalduv kaltsium tegelikult meie luid tugevaks ei tee, vaid vastupidi nõrgestab:

http://paikesetoit.ee/10815/

Mina isiklikult olen kõikide piimatoodete vastu justnimelt sellepärast, et piim rohkem kahju kui kasu toob.

Soovitus tuleviku jaoks. Kui soovid omandada uut infot - ära usu pimesi meedia-artiklites kirjutatut. Nende kirjatükkide eesmärk on shokeerida, kirjutada karismaatiliselt ning meeldejäävalt. Tihti lisatakse "fakte" millel reaalselt on vähe tõepõhja all. Kõike seda selleks, et inimesed loeksid ning loeksid ka tulevkus. Jäetakse inimestele mulje, et neile on nüüd avalikustatud enneolematult uudset informatsiooni, mis annab eelise teiste "teadmatuses" vaevlevate inimeste ees.

Kui ma leian aega siis ma uurin ja kirjutan piima kohta vähe teaduslikumalt. Seni aga katsu mitte populistliku propaganda ohvriks langeda ning proovi hoopistükkis oma arvamusi eraldiseisvate teaduslike informatsioonitükkide põhjal üles ehitada. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See buduaari artikkel on tegelikult tõlgitud Andreas Moritz jutust. Andreas Moritz on maailmas väga tuntud teadlane ja ravitseja.

Tema teab mida räägib ;-)

Ma olen toitumist palju õppinud viimase 5 aasta jooksul. Kyll aga inglise keeles. Seega eestikeelseid materjale mul väga viidata pole.

www.notmilk.com on näiteks väga hea sait, kus palju infot. :)

Muudetud kasutaja Marianna poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See buduaari artikkel on tegelikult tõlgitud Andreas Moritz jutust. Andreas Moritz on maailmas väga tuntud teadlane ja ravitseja.

Tema teab mida räägib ;-)

Ma olen toitumist palju õppinud viimase 5 aasta jooksul. Kyll aga inglise keeles. Seega eestikeelseid materjale mul väga viidata pole.

www.notmilk.com on näiteks väga hea sait, kus palju infot. :)

Appeal to Authority

See, et keegi ekspert midagi ütles, ei tee tema väiteid tõeseks selletõttu, et ta ekspert on. Nii naljakas, kui see ka pole, siis väga palju "eksperte" ajavad jubedat kelbast suust välja. Ning üldjuhul tasub kuulata vaid siiski neid, kes oma väljaütlemisi ka tõestavad vastavate materjalidega. Muidu sa kuulad vaid nende arvamust, mis on samamoodi vastuvõtlik inimlikele vigadele, emotsioonidele ja eelarvamustele nagu iga teisegi inimese puhul. Praktikas on eelarvamuste osakaal vägagi kõrge ka haritud inimeste hulgas.

Ma loengi ainult inglise-keelset kirjandust, kuna kohalikke eesti keeles tehtud uuringuid just naljalt ei leia igal teemal.

Seega viita inglisekeelseid palju võimalik.

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See buduaari artikkel on tegelikult tõlgitud Andreas Moritz jutust. Andreas Moritz on maailmas väga tuntud teadlane ja ravitseja.

Tema teab mida räägib ;-)

Ma olen toitumist palju õppinud viimase 5 aasta jooksul. Kyll aga inglise keeles. Seega eestikeelseid materjale mul väga viidata pole.

www.notmilk.com on näiteks väga hea sait, kus palju infot. :)

Inglise keeles on võimalik ka endale toitumisteadlase diplom saada ja nime ette uhke tiitel Dr. Isegi kui sa kass oled.

129046689810394458.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma tahaks näha seda uurimustööd, kus tõestatakse, et kui jätan piima joomise ära, siis elan pikemat elu ja suren tervena.

Keskendume ikka tõelistele probleemkohtadele, miks viimastel aastakümnenditel on inimeste tervis ja kõik muu allamäge läinud.. Ehk siis kõik see mis topitakse toidu sisse, et see säiliks ja oleks söödav aastaid ja ilusam välja näeks jne...

Muudetud kasutaja MoloM poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma tahaks näha seda uurimustööd, kus tõestatakse, et kui jätan piima joomise ära, siis elan pikemat elu ja suren tervena.

Keskendume ikka tõelistele probleemkohtadele, miks viimastel aastakümnenditel on inimeste tervis ja kõik muu allamäge läinud.. Ehk siis kõik see mis topitakse toidu sisse, et see säiliks ja oleks söödav aastaid ja ilusam välja näeks jne...

Ütleks, et ka see pole nüüd see nr. 1 põhjus. Või noh, osaliselt on. Mõte selles, et meie toitumise üldine infrastruktuur on arenenud kiiremini, kui inimeste teadlikkus nendest asjadest. Maailm muutub iga hetkega keerulisemaks ja keerulisemaks. Tavainimene, kes elab oma elu ning töötab väga kitsas valdkonnas ei suuda varsti enam üldse endaga toime tulla ilma välise abita.

Autosid parandada me enam pm. ei oska, tegelt üldse tehnikat eriti mitte. Tervise koha pealt on ka asjad kusised ning toidupakendid on enamike jaoks lihtsalt lugematu sõnarida, et mis seal nüüd sees on. :D

Seega toitumine, kui selline, mis peaks olema üks tervise alustalasid on enamike jaoks puhas müstika. Kooli-haridus on puudulik ning juurdeõppimine enamikele vaevalik ja tüütu ning pidev tööstuse areng, mis erinevaid toiduaineid ja lisandeid välja mõtleb on nii kiire, et kõigega kursis olla on isegi "ekspertide" jaoks paras ettevõtmine.

Seega mõnes mõttes jah. Oleks toiduaine tööstus vähe "algelisem" oleks mõnes mõttes kõigi jaoks lihtsam. Samas ega need "lisandid" pole ainult negatiivsed. Toidu pikem säilivus-aeg on näiteks väga tähtis selle jaoks, et katta inimeste toiduvajadused ja vähendada oluliselt raiskamist. Seega on see majanduslikult ja üleüldse globaalselt väga tähtis. Osad lisa-ained on puhtalt toote tervislikkuse jaoks lisatud või lihtsalt kulude kokkuhoidmise jaoks - mis omakorda vähendab toote hinda, võimaldades inimestele suuremat ja odavamat toiduvalikut.

Seega päris nii ka pole, et kõik lisa-aineid pahad ja kõiges süüdi. Keeruline värk kõiki nüansse arvesse võtta. Kohati kardan tulevikku, kus peab WC-sse minemise jaoks ka juba eksperdi nõu küsima kuna potil on 1567 seadistust ja keha on meil nano-roboteid täis ja peame ettevaatlikud olema, et liigselt ei pasanda vms. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ütleks, et ka see pole nüüd see nr. 1 põhjus. Või noh, osaliselt on. Mõte selles, et meie toitumise üldine infrastruktuur on arenenud kiiremini, kui inimeste teadlikkus nendest asjadest. Maailm muutub iga hetkega keerulisemaks ja keerulisemaks. Tavainimene, kes elab oma elu ning töötab väga kitsas valdkonnas ei suuda varsti enam üldse endaga toime tulla ilma välise abita.

Autosid parandada me enam pm. ei oska, tegelt üldse tehnikat eriti mitte. Tervise koha pealt on ka asjad kusised ning toidupakendid on enamike jaoks lihtsalt lugematu sõnarida, et mis seal nüüd sees on. :D

Seega toitumine, kui selline, mis peaks olema üks tervise alustalasid on enamike jaoks puhas müstika. Kooli-haridus on puudulik ning juurdeõppimine enamikele vaevalik ja tüütu ning pidev tööstuse areng, mis erinevaid toiduaineid ja lisandeid välja mõtleb on nii kiire, et kõigega kursis olla on isegi "ekspertide" jaoks paras ettevõtmine.

Seega mõnes mõttes jah. Oleks toiduaine tööstus vähe "algelisem" oleks mõnes mõttes kõigi jaoks lihtsam. Samas ega need "lisandid" pole ainult negatiivsed. Toidu pikem säilivus-aeg on näiteks väga tähtis selle jaoks, et katta inimeste toiduvajadused ja vähendada oluliselt raiskamist. Seega on see majanduslikult ja üleüldse globaalselt väga tähtis. Osad lisa-ained on puhtalt toote tervislikkuse jaoks lisatud või lihtsalt kulude kokkuhoidmise jaoks - mis omakorda vähendab toote hinda, võimaldades inimestele suuremat ja odavamat toiduvalikut.

Seega päris nii ka pole, et kõik lisa-aineid pahad ja kõiges süüdi. Keeruline värk kõiki nüansse arvesse võtta. Kohati kardan tulevikku, kus peab WC-sse minemise jaoks ka juba eksperdi nõu küsima kuna potil on 1567 seadistust ja keha on meil nano-roboteid täis ja peame ettevaatlikud olema, et liigselt ei pasanda vms. :D

Ega ma ei süüdistagi kõiki lisaaineid, on teatud grupp, mida ei oleks tegelikult tarvis toppida aga no see selleks.

Tegelikult ma ei saa aru lihtsalt neist propageerimistest, "ärge sööge piima ega piimatooteid" teine grupp jälle "ärge sööge teraviljatooteid" ühed põrutavad "ärge sööge muna, liiga palju kolesterooli" üks grupp "ei tohi süüa rasvast" jne jne...

Ja siis kui üks algaja tuleb siia foorumisse küsima, et mismoodi peaks toituma, et kaalu alandada, siis on enamus vastuseid "aga uuri foorumit, siin sellest nii palju juttu". ''

Aga huvitav, kuidas see vaene algaja peaks sellest kõigest aru saama, kuna foorumis olevate teemade põhjal tuleb tegelikult välja, et ei tohigi midagi süüa.

Minu sõnum "Ärge sööge üle". Mina elan selle põhimõtte järgi juba ca 5 aastat ja alustasin tugevas ülekaalus, olen nii tegutsedes ja mõõdukalt sporti tehes ennast ilusasti vormi saanud ja ka tervis on korras jne. Söön põhimõtteliselt kõike mis maitseb, üritan valmistada võimalikult palju ise algainetest ei osta valmistoite

Parimat

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul lööb näonaha kiiresti siledaks, kui piimatooteid piiran. Nooren olin "liiter piima päevas" mees ja valus akne oli küll kallal. Niiet kirjutagu mida tahavad, minule ei sobi.

V-o on asi töödeldud piimatoodetest. Otse talust oled ostnud ja proovinud?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See on hormoonidest- neid on liiga palju meile sobimatus vahekorras lehmapiimas.

Nt. seapiim on inimese piimale kõige ligilähedasem sisalduse poolest. Ka kitsepiim on tegelikult palju sobivam inimesele kui lehmapiim. Aga noh, inimesepiim ikka kõige sobilikum. Huvitav, kui paljud siinsetest piimajoojatest jooksid imetava naise piima kui seda poodides vabalt myydaks? Või seapiima? Kui ei jooks, siis miks mitte?

Muudetud kasutaja Marianna poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Huvitav, kui paljud siinsetest piimajoojatest jooksid imetava naise piima kui seda poodides vabalt myydaks? Või seapiima? Kui ei jooks, siis miks mitte?

Oleneb, kus rohkem valku on! :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

V-o on asi töödeldud piimatoodetest. Otse talust oled ostnud ja proovinud?

Kindlasti on vahe sees erinevatel toodetel. Või on täiesti ok, hapukoor kah enamvähem, puhas piim vist kah, kuigi seda joon vähem. Pastöriseeritud standardpiim on kõige hullem, tõenäoliselt koguse tõttu, mis seda korraga sisse valada annab.

Tegin ka koduse laktoositalumatuse testi kunagi, olin väga pikalt näljas ja siis valasin pool liitrit piima sisse, mingeid vaevusi polnud, niiet laktoositalumatust mul pole. (vähemalt selle testi järgi)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tegemist on puhtalt kultuurse/logistilise/resursi probleemiga, mis puudutab erinevate piimade tarbimist. On kohti maailmas, kus piimade valik on vägagi lai - kaasa arvatud ka inimese piim. Samas meil peab omajagu otsima, et leida midagi peale tavalise lehma-piima. Ideeliselt tarbiks ka ise teisi piimasid ning usun, et mõne aja pärast harjuksin kõigi valikutega.

Kultuurne osa kui selline pole muidugi mingi argument piima kasulikkuse mõõtmiseks. Samamoodi võiks küsida, et miks meil Koera-liha ei sööda? Kuigi mõnes maailma osas on see vägagi tavaline. Samamoodi ei sööda mõnes riigis sealiha või ei puututa lehmi. Päris palju toiduvalikuid on kultuurse või asukoha/resursi/logistika põhjal, mitte meditsiini või üldise toitumisse vajalikkuse/kasulikkuse põhjal paika pandud. Seega argumenteerimiseks selline nurk ei sobi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kitsepiim võib maakohtades täitsa olemas olla ja pidi lausa raviva toimega olema. Kui järgi mõelda, siis mõnes poes vist ka näinud, aga üsna kirve hinnaga. Osade jaoks on kitsepiim ka paremini talutav.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No siin saab nt. piima kahjulikkusest lugeda:

http://buduaar.ee/Ar...eile-kahjulik-1

Selles artiklis on kyll 4 piima kasulikku punkti ka välja toodud, aga ma nendega ei nõustu.

Nt. siin saab lugeda miks piimas sisalduv kaltsium tegelikult meie luid tugevaks ei tee, vaid vastupidi nõrgestab:

http://paikesetoit.ee/10815/

Mina isiklikult olen kõikide piimatoodete vastu justnimelt sellepärast, et piim rohkem kahju kui kasu toob.

http://www.charlespo...ancer-Risk.aspx

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22043817

Muudetud kasutaja ROtter poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Piim ja piimatooted võivad vähendada erinevate vähihaiguste riski:

http://www.ncbi.nlm....pubmed/18842797

http://www.ncbi.nlm....pubmed/10189040

http://www.ncbi.nlm....pubmed/19116875

Suht kusised uuringud, aga ma ei viitsinudki sügavalt otsida. Esimesed google vastused lihtsalt. :P

-------------

Tegelikult see on lihtsalt vee mudaseks ajamine. Ma ei viitsi hetkel eriti süveneda, sest teema on keeruline ning liiga palju küsimusi on õhus. Seda ütlen küll, et las igaüks teeb mida tahab. Mina ei näe hetkel piisavalt palju tõestusmaterjali, mis sellist muljet jätaks, et piimatooteid peaks raudkindlalt parema tervise jaoks vältima.

Agasid on, kindlasti jah. Aga selliseid "agasid" on toitumisteaduses pidevalt. Alates kolestoroolist ja küllustunud rasvadest kuni selle piima segaduseni välja. Ning pea enamasti on rohkem tegemist mitmete erinevate faktorite koosmõjuga ning Liialdamistega, mitte otseselt ühe toiduaine otsese eraldiseisva negatiivse mõjuga.

Jään ootama vähe paremaid tõendeid selle kohta, et piima vältimine on tervisele suur kasutegur. :)

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Piim ja piimatooted võivad vähendada erinevate vähihaiguste riski:

http://www.ncbi.nlm....pubmed/18842797

http://www.ncbi.nlm....pubmed/10189040

http://www.ncbi.nlm....pubmed/19116875

Suht kusised uuringud, aga ma ei viitsinudki sügavalt otsida. Esimesed google vastused lihtsalt. :P

-------------

Tegelikult see on lihtsalt vee mudaseks ajamine. Ma ei viitsi hetkel eriti süveneda, sest teema on keeruline ning liiga palju küsimusi on õhus. Seda ütlen küll, et las igaüks teeb mida tahab. Mina ei näe hetkel piisavalt palju tõestusmaterjali, mis sellist muljet jätaks, et piimatooteid peaks raudkindlalt parema tervise jaoks vältima.

Agasid on, kindlasti jah. Aga selliseid "agasid" on toitumisteaduses pidevalt. Alates kolestoroolist ja küllustunud rasvadest kuni selle piima segaduseni välja. Ning pea enamasti on rohkem tegemist mitmete erinevate faktorite koosmõjuga ning Liialdamistega, mitte otseselt ühe toiduaine otsese eraldiseisva negatiivse mõjuga.

Jään ootama vähe paremaid tõendeid selle kohta, et piima vältimine on tervisele suur kasutegur. :)

Nii palju kui olen lugenud, siis piima eitamine on alternatiivsetes tervise ja muudes süsteemides väga levinud (st, et ilmselt ei tulene eitav suhtumine ainult ühest allikast). Enamasti räägitakse aga siiski ainult piima (ja juustu) kahjulikkusest. Piima soovitataksegi tarbida piimatoodete näol. Kohupiima peetakse heaks.

Parandage mind, kui eksin.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Fermenteeritud hapendatud piimatooted on tõesti kergemini seeditavad inimese poolt- hapukoor, keefir, jogurt, kohupiim, hapupiim jne. aga see on ka ainus boonus lihtsalt piima ja juustu ees.

Teine suur probleem on ka piima ja sellest toodetud toodete pastöriseerimine. Selle kahjulikkusest on väga palju kirjutatud.

Muudetud kasutaja Marianna poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kitsepiim võib maakohtades täitsa olemas olla ja pidi lausa raviva toimega olema. Kui järgi mõelda, siis mõnes poes vist ka näinud, aga üsna kirve hinnaga. Osade jaoks on kitsepiim ka paremini talutav.

Arvestades tootmismahte siis ma tahaks teada kui gurmeetooteks sea- või nt koerapiim saaks. Ja minuteada saab inimesepiima ka osta aga nt minu kuupalgast slleks ei piisa ja näed olengi kimpus oma lehmapiima joomisega.

Tegemist on puhtalt kultuurse/logistilise/resursi probleemiga, mis puudutab erinevate piimade tarbimist. On kohti maailmas, kus piimade valik on vägagi lai - kaasa arvatud ka inimese piim. Samas meil peab omajagu otsima, et leida midagi peale tavalise lehma-piima. Ideeliselt tarbiks ka ise teisi piimasid ning usun, et mõne aja pärast harjuksin kõigi valikutega.

Kitse ja lamba jusutud on väga mõnusad miks mitte siis ka nende piim eks kui see oleks laialdase leviku ja lubatava hinnaga...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Fermenteeritud hapendatud piimatooted on tõesti kergemini seeditavad inimese poolt- hapukoor, keefir, jogurt, kohupiim, hapupiim jne. aga see on ka ainus boonus lihtsalt piima ja juustu ees.

Teine suur probleem on ka piima ja sellest toodetud toodete pastöriseerimine. Selle kahjulikkusest on väga palju kirjutatud.

Võta endale aeda isiklik lehmake. Saad teda "inimväärselt" ülal pidada ja toita teda kasuliku söödaga mitte ebaloomulike jõusöötadega ja töötlemata piima juua

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×