Jump to content
jorsik

Piim on kole, milk is evil, mkay?

Recommended Posts

ei trolli, miks ma peaks, siin on arutelu piimast ja mulle on see väga südamelähedane teema. Kui teemaalgataja kysis, et kas

Piim on kole, milk is evil, siis mina vastaksin, et on kyll jah ning seletan miks. :rolleyes: See ei ole ju trollimine.

Ma ise nt. paleo dieeti ei järgi, aga kõikidest nn. kaasaegsetest moodsatest dieetidest pean seda kõige tervislikumaks.

Muudetud kasutaja Marianna poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Läkski ju paleodieedile üle. Paleodieet ei soosi ka liigsete süsivesikute söömist, mida ta oma haiguse tõttu vältis nagunii.

Ma mõtlesin, et kui sa paleo-dieedi kohta kommenteerid, et vähemalt tead, millest see koosneb.

Kui ta laks yle samaaegselt paleodieedile kui piimetoodete tarbimise lopetas, siis ei ole ju tegu ainult yhe isoleeritud muutusega.

Mulle jaab vagisi mulje, et sama teema, nagu siin eelnevalt mainiti - elustiilis tehakse samaaegselt mitmeid muutusi, kuid hiljem soovitakse tulemused kirjutada endale meeleparasema arvele.

http://en.wikipedia.org/wiki/Confirmation_bias

Muudetud kasutaja SKG poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Siin läheb jutt juba väga teemast mööda, aga proovin seletada. Selle ühe konkreetse näite puhul nii juhtus, et on ainult üks muutus ta dieedis. Jah, teised inimesed peavad loobuma paljustki veel, nt. koogist, ja kartulikrõpsudest ja koolast jne. Aga see inimene juba ennegi neid asju ei söönud oma haiguse tõttu (diabeetikutel tõstab see veresuhkru lakke). Seega ainus muutus, mida ta tegema pidi paleo dieedile üle minnes, oligi piimast ja piimatoodetest loobumine. :)

See ei ole reklaam, aga panen lingi selgituseks: http://paleo.ee/mis-on-paleo/

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Suhkruhaigus ja piim...

I tüüp - mingit väikest teooriat olen kuulnud küll piimavalguvastase immuunreaktsiooni hävitatud kõhunääretest. Pole uurinud, kas teaduslik teooria.

II tüüpi peaks näiteks vadak korrigeerima sest peaks teoreetiliselt parandama mitokondrifunktsiooni. Pole uurinud kas see teooria paika peab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah, nii see on. :rolleyes: Miks mulle paleo dieet ei istu, on see, et ei lubata palju puuvilju syya, minu jaoks on aga puuviljad hea tervise alus.

Kuid piima koha pealt olen ma paleo dieediga nõus, et ürginimesed piima ei joonud ja pole ka meile tänapäeval vaja.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Noh 9k aastat tagasi polnud muidugi ürg-aeg. :D

Aga ega me reaalselt väga ürginimest sügavuti kommenteerida ei saa. Tegemist on nii kauge ajaga, et enamus tõendeid hävinud või me pole otsa veel koperdanud. Teravilja töötlemise märke on leitud ka 100 000a tagusest ajast. Kes teab, vbl joodi siis ka juba loomade piima ahnelt, lihtsalt tõendeid säilinud väga vähe. Vbl imeti otse. :D:lol:

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui Eesti piim oleks nii puhas ja kasulik, siis miks on Eesti sydame–veresoonkonnahaiguste ja vähi poolest maailmas esirindel, samuti nagu USA–gi?

Südame-veresoonkond: sest eestlaste liikumiskultuur on ilmselt sama kehv kui Ameeriklastel. Hiljuti avaldatud 15a kestnud uuringus jäime skandinaaviale igas asjas alla. Algseis oli lastel parem, aga 15a möödudes olid kõik näitajad halvemad - aktiivsus, VO2max, rasvaprotsent, kogu krempel.

Mis puutub vähki- ei tea. Eks mingis osas tänu läänestumisele ja sööme nende tehtud sodi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma pole selles sugugi nii kindel. Eks siin jällegi mängi rolli ka see, kes uurimustöö tellib. Aga kui piimatooted kolesterooliprobleeme ei tekitaks inimesel, siis ei oleks ka mittelihasöövad taimetoitlased kolesterooliga kimpus. Millega siis seletada ära nende kolesterooliprobleem? Mitte ükski taimetoit kolesterooli ei sisalda. Muidugi võib kõik alati geenide süüks ajada eksole ;)

Nt. selle naise lugu: http://articles.lati...rol18-2010jan18

Ja siin saab vaadata hästi palju erinevaid uurimustulemusi tabelites erinevate toitumistega inimeste seas (vegan, taimetoitlane, kes sööb piimatooteid, taimetotilane, kes sööb ka kala ja tavaline segatoituja): http://www.veganheal...icles/dxmarkers

Selgelt on näha seos toitumisel ja kolesteroolil.

Muudetud kasutaja Marianna poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma pole selles sugugi nii kindel. Eks siin jällegi mängi rolli ka see, kes uurimustöö tellib. Aga kui piimatooted kolesterooliprobleeme ei tekitaks inimesel, siis ei oleks ka mittelihasöövad taimetoitlased kolesterooliga kimpus. Millega siis seletada ära nende kolesterooliprobleem? Mitte ükski taimetoit kolesterooli ei sisalda. Muidugi võib kõik alati geenide süüks ajada eksole ;)

Nt. selle naise lugu: http://articles.lati...rol18-2010jan18

Ja siin saab vaadata hästi palju erinevaid uurimustulemusi tabelites erinevate toitumistega inimeste seas (vegan, taimetoitlane, kes sööb piimatooteid, taimetotilane, kes sööb ka kala ja tavaline segatoituja): http://www.veganheal...icles/dxmarkers

Selgelt on näha seos toitumisel ja kolesteroolil.

Kolesterooli mõjutab enim erinevate rasvade ja süsivesikute vahekorrad toitudes. Sisse tarbitav kolesterool otse toidust mõjutab vähe. Taimetoitlased aga teadupoolest enamuses erinevaid süsivesikuid ju tarbivadki. Lisaks ka rasvu ja valke kindlasti, aga nende mõlema puhul on väga kerge ühekülgse menüüga reha peale astuda.

Juurde kindlasti ka kõik muu tavapärane - aktiivsus, kehakaal jms, mis võib lisafaktoreid mängu tuua.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sellegipoolest on tabelitest näha, et segatoitlastel on kõige suuremad kolesterooliprobleemid, siis on taimetoitlased ja veganid kõige tervislikumad selle poolest. Veganid ka toituvad suurel hulgal süsivesikutest, lisaks siis taimne rasv. Kolesterooliga enamasti probleeme pole.

Muudetud kasutaja Marianna poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei, ma ei usu, et tegu on vaid ameerika piimaefektiga. Siin on samuti mahepiim ja –tooted saadaval. Kui Eesti piim oleks nii puhas ja kasulik, siis miks on Eesti sydame–veresoonkonnahaiguste ja vähi poolest maailmas esirindel, samuti nagu USA–gi?

Muidugi on siin mahepuiim saadaval aga mis % elanikkonnast seda endale lubada saab?

Ja need haigused no... meil on nii vaene ja masenduses rahvas, kes ei saa endale esiteks lubada tervislikku toitu ja suures osas toitub odavast makaronist ja kartulist. Ja palju meie inimesed tarbivad alkoholi? Me oleme sellega väga sinapeal... Suitsetajate arv?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Muidu kas keegi teab mõnda sellist uuringut kus osalejad jätsid ära ainult piima? Aga olid muidu edasi oma ebatervislike eluviisidega, tegis suitsu, jõid igapäevaselt alkoholi, toitusid enamasti odavatest kiirnuudlitest, sporti ei tee? Aga piima ei joo. Et kas piim üksi ilma igasuguse muu elustiilimuutuseta toob tervise paranemise?

Seda oleks huvitav lugeda :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nt. pankreasevähki on palju seostatud just alkoholi tarbimisega, samuti maksavähki aga võta sa nüüd näpust, pigem on natuke kergemeelne teha järeldust, et nüüd piimatooted põhjustavad vähki. Vähki tekitab ikkagi mitmete faktorite koosmõju, me unustame ära ka selle kui palju on radioaktiivsust keskkonnas, milliseid katseid tehti Külma sõja ajal Venemaal, kus lõhati muuhulgas kõigi aegade suurim tuumapomm. Jah 30 on poolestusaeg aag siis tuli Tšernobõl, looduses on radoonitase üpris kõrge mõnes piirkonnas. Tänapäeva keskkond, toitlustuskeemia, üldine stressitase, kõik mõjutavad.

Muudetud kasutaja IVARK poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nt. pankreasevähki on palju seostatud just alkoholi tarbimisega, samuti maksavähki aga võta sa nüüd näpust, pigem on natuke kergemeelne teha järeldust, et nüüd piimatooted põhjustavad vähki. Vähki tekitab ikkagi mitmete faktorite koosmõju, me unustame ära ka selle kui palju on radioaktiivsust keskkonnas, milliseid katseid tehti Külma sõja ajal Venemaal, kus lõhati muuhulgas kõigi aegade suurim tuumapomm. Jah 30 on poolestusaeg aag siis tuli Tšernobõl, looduses on radoonitase üpris kõrge mõnes piirkonnas. Tänapäeva keskkond, toitlustuskeemia, üldine stressitase, kõik mõjutavad.

Väga õige.

Japsid vist väga palju piima ei tarbi, aga peale hiroshimat oli (on) neil ka vähitase ilmselt roppkõrge.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma pole selles sugugi nii kindel. Eks siin jällegi mängi rolli ka see, kes uurimustöö tellib. Aga kui piimatooted kolesterooliprobleeme ei tekitaks inimesel, siis ei oleks ka mittelihasöövad taimetoitlased kolesterooliga kimpus. Millega siis seletada ära nende kolesterooliprobleem? Mitte ükski taimetoit kolesterooli ei sisalda. Muidugi võib kõik alati geenide süüks ajada eksole ;)

Nt. selle naise lugu: http://articles.lati...rol18-2010jan18

Ja siin saab vaadata hästi palju erinevaid uurimustulemusi tabelites erinevate toitumistega inimeste seas (vegan, taimetoitlane, kes sööb piimatooteid, taimetotilane, kes sööb ka kala ja tavaline segatoituja): http://www.veganheal...icles/dxmarkers

Selgelt on näha seos toitumisel ja kolesteroolil.

Lasen puusalt ja pakun, et keskmine vegan on ka fyysiliselt aktiivsem kui keskmine segatoiduline, mis yks madalama kolesterooli pohjuseks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lasen puusalt ja pakun, et keskmine vegan on ka fyysiliselt aktiivsem kui keskmine segatoiduline, mis yks madalama kolesterooli pohjuseks.

Tubli, Watson.

Looduses lõvi murrab ühe gaselli maha ning sööb ära, siis on tal nädal aega kõht täis ja ta lebotab päikese käes. Gasellid aga käivad hommikust õhtuni pea maas ja näksivad rohtu, et mitte nälga ära surra. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lasen puusalt ja pakun, et keskmine vegan on ka fyysiliselt aktiivsem kui keskmine segatoiduline, mis yks madalama kolesterooli pohjuseks.

See on tõsi küll, kuigi veganite puhul alati imestatakse, et kuidas nad üldse veel elus ja terved on, vaevlevat nad ju valgupuuduses, B12 vaeguses ja mis veel. :) Samuti olen ma täheldanud, et tavaliselt on veganid ka äärmiselt intelligentsed inimesed, oma ala professionaalid ja positiivsed elurõõmsad inimesed. Kindlasti on toitumisel suur roll ka siin. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Samuti olen ma täheldanud, et tavaliselt on veganid ka äärmiselt intelligentsed inimesed, oma ala professionaalid ja positiivsed elurõõmsad inimesed.

Nojah, mis see 99% fitness.ee kasutajate kohta ütleb? B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma pigem ütleks, et suur osa Veganeid on lihtsalt võltsid.

Kui nad paistavad välja elurõõmsad ja intelligentsed siis seda pigem selle tõttu, et nad tõsimeeli usuvad, et nende "elustiil" on kuidagi moraalselt kõrgemast klassist ning kuidagi loodust/loomi kaitsev ja üldist "hoolivust ja sümpaatsust" propageeriv. Ning läbi selle on võimendatud kogu nende persona. Ma ütleks, et see on lihtsalt võlts. Mitte alati, aga piisavalt tihti IMO.

Kui neid piisavalt pinnida siis tuleb üldiselt nende tõeline olemus välja. Mis on tihtipeale madala enesehinnanguga, häbelik ja nõrk maailmas eksinud olekuga isiksus.

Veganism on tihti lihtsalt kaitsev fassaad mida aktiivse kilbina kasutatakse, et ennast unikaalsemaks teha. Leida kaaslasi ning tõsta enese-hinnangut. Võimendada oma eksistentsi väärtust ning läbi selle end nähtavaks tehes pürgida edasi teistes eluvaldondades.

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×