Jump to content
murelik neiu

suur mure rasva ja tselluliidiga

Recommended Posts

Selline mure et kõhul ja reitel on tugevalt n.ö võdisevat ollust ja tselluliiti,ei oska enam nagu eriti midagi peale hakata mõtlesin et kirjutan siia ja ehk keegi aitab.Tuhlasin foorumis ka pikalt ja leitsin nii mõndagi aga seal on päris palju segadust tekitavaid asju.Nimelt lugesin toitumise kohta ja see ajab päris segadusse sest igaüks kirjutab isemoodi,ei oska seda "keskteed" valida.lootsin et ehk keegi viitisb veelkord seletad mida ja kui palju ja mitu korda süüa.Ja trenniga on ka asi kehva kuna ei ole eriti haega kuhugi trenni minna siis tahtsin teada kas kepi-kõnd on hea rasvapõletaja või on veel mõni asi parem(ratas,sörkjooks) ja milline see kõige parem pulsisagedus on???Ise olen 19 a 68 kg ja 175cm

ette tänades murelik

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks see pulsisagedus mingi 75% maksimaalsest ole.Ja ega need toitumissoovitused nii kardinaalselt erinevad ei ole, et seal ära eksida võiks.Sö vähem, kui sa tarbid ja tee trenni, küll siis tulemused ka tulevad.

Muudetud kasutaja maximus89 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

tegelikult on jama veel selles ka et ma ei söö päeva jooksul peaaegu mitte midagi,ja ülekaalus olen ka jah.Põhimõtteliselt siis päevas kusagil 1-1,5 h kepi-kõndi ja mingi 4-5 korda süüa(väikesed portsionid ainevahetuse töös hoidmiseks)?Aga mida arvate sellest adkinsi dieedist?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma arvan sellest adkinsi dieedist niipalju, et sa tegelikult ei ole siin foorumis midagi vanemaid teemasid vaadanud. Lisaks Atkinsile ära unusta erinevaid salendavaid kapsleid, teesid ja tablette.

Aga tõsiselt rääkides, kuus korda päevas süüa ei ole raketiteadus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võta endale veidi rohkem aega süvenemiseks ja loe rahulikult vanemaid teemasid ja artikleid. Ega ühe õhtuga ei peagi kohe sotti saama. Mina olen siit küll nii palju informatsiooni toitumise ja treeningute kohta saanud, et ei näe vajadust selliseid kümneid kordi esitatud küsimusi uuesti küsida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kui oled algaja piisab 3 korrast nädalas aeroobset teha ( see on näiteks jooksmine ratas ja ujumine) mina soovitaks rohkem ratast ja ujumist sest jooksmine koormab liigeseid :blink: jah noh 20 minutist peaks piisama ja kui süda on tugevam hakka tasapisi koormust tõstma ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Põhirõhk peaks olema õigel toitumisel ja aeroobsel trennil. Õige toitumise reeglid on väga lihtsad, kuid neid jälgida pole alati kõige lihtsam - teadagi, et käivad igasugused isud pluss kogu aeg ei ole kooli-töö tõttu teatud asju süüa.

Mina ise jälgin sellist dieeti nagu Zone Diet. Dieet polegi ehk õige sõna, kuna tegemist on pigem elustiiliga.

Põhitoidukordi on 3 + sinna vahele 2-3 snäkki. Oluline on menüüst välja jätta kõik nisujahutooted, magus, tavaline suhkur, karastusjoogid, rasvased fritüüritud ja paneeritud toidud (nt kala taignas), pasta, rasvased piimatooted (nt puding, kohuke glasuuriga), kuivatatud puuviljad, mõned juurviljad. Süüa tuleks iga söögikorra juurde õigeid süsivesikuid, mis on aedviljad (nt brokkoli, lillkapsas, suvekõrvits, jääsalat, kurk, tomat) ja siis kindlasti u. 150gr väherasvast valku (nt kanafilee, broileri rinnafilee, vasikas, loomaliha, kala, mereannida, munavalge ilma kollaseta) ja siis et sa ka rakuehituse jaoks vajaliku "hea" rasva kätte saaksid, ka u lusikatäis extravergin oliiviõli või peotäis pähkleid. Magustoiduks 1 väiksem puuvili, mitte mitu, kuna sisaldab suhkrut. Vahepalaks võid võtta kas väherasvast sinki, juust, rasvatut kohupiima v kodujuust. Aga aint natuke....u 50-80 gr. Ja joogiks joo ainult vett! Õhtuti ka jaapani rohelist teed, millel on hea efekt ka tsellule.

Zone-i point ongi see, et vältida selliseid süsivesikuid, mis tõstavad veresuhkrut ja mis omakorda tõstab insuliini taset hüppeliselt, mis omakorda panebki orgamismi rasva koguma (see on pikk ja algul keeruline jutt). Oluline valgurikas toit ja ainult need "head" süsivesikud - aedviljad. Kui selle toitumise oma ellu võtad, siis hakkad liikuma oma õige kaalu juurde.....tervislikult. OLuline on ALATI vahepala süüa...ei tohi olla nt 6 tundi söömata, kluna siis organism on näljas, isu suur ja kontrollimata. Ja siis kui isegi sööd tervilikku toitu, ei mõju see kaalualandavat. Samuti kiirendab väikeste vahedega söömine ainevahetus. Ja ära unusta aeroobset - vöhemalt 3x nädalas kas sörkjooks, rattasõit, stepper ja u 50 min korraga ja ei tohi hingeldada.

Mina ei usu igasugustesse atkinsi dieetidesse jne...oluline on stabiilne ja võimalikult algupärasele inimesele omane toitumine - nagu siis liha, aedviljad, puuviljad ja omega3 õli( extravergin oliveoil).

Kui huvi rohkem on, siis sisesta google-i otsingusse Zone Diet või Barry Sears ja saad ise tutvuda ka.

EDU SULLE!

Aaa ja hommikul võiks veel süüa kiudainerikast süsivesikut - nt täiskaerahelbepuder, all-bran kliid rasvatu piimaga või viil täisteraleiba. Ja u 1 nädalas nt pühapäev või teha endale ühe toidukorra just nii nagu meeldib (nt pizza või kooki), aga mõistlikus koguses :blink:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Igasugu "imedieedid"on saatanast.Sinu puhul peaks aitama söögi jaotamine 5-6 korra peale+aeroobne ~3X nädalas.Miks mulle tundub,et sööd 2X päevas - sa küll ise seda otse ei öelnud.Siukest "dieeti" peavad sumomaadlejad ...

ehk siis:

1.söö 5-6X päevas

2.kaloreid tuleb kulutada rohkem kui sööd ehk siis aeroobne(kepikõnd,ujumine,jooks,ratas - ise valid sobiva) treening 3-4X nädalas

3.ei mingeid "imedieete"

4.ära oota tulemusi kohe

5.ära mitte loodagi,et paar kuud teen,lähen vormi,siis aitab

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Suhkruid küll täielikult söögist välja ei tohiks jätta, vere suhkrusisaldus langeb liiga madalale ja siis ei jäksa sa enam üldse midagi teha ja aju tegevus väheneb.Mingi kogus suhrkut peab veres olema, see piir oli vist mingi 60 mg/dl alla selle tekib hüpoglükeemia.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Suhkruid küll täielikult söögist välja ei tohiks jätta, vere suhkrusisaldus langeb liiga madalale ja siis ei jäksa sa enam üldse midagi teha ja aju tegevus väheneb.Mingi kogus suhrkut peab veres olema, see piir oli vist mingi 60 mg/dl alla selle tekib hüpoglükeemia.

Mis nipiga sa suhkrut verre saad?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis nipiga sa suhkrut verre saad?

Ma vaatan, et sa pole vist veresuhkrust midagi kuulnud

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise olin sama probleemiga vastamisi, numbrid olid enam-vähem samad, kuid saab küll vastu hakata sellele, kuna mul on nõrgad veresooned, siis võtsin lisaks veresooni tugevdavaid tablette (askorutiin), niisiis, minu soovitused: joo palju vett ja veel kord vett, söö tihti ja vähe korraga - nagu eelmised soovitused siin, üle ei korda:P(mina olen kõigesööja, kuid rasvase ja magusaga ei liialda), tähtis on massaaž, on selline suurte punnidega harjake, kas plastmassist või puidust ning iga päev sellega masseerida probleemseid kohti, dušši jaoks võtsin endale looduslike harjastega harja ning kasutan seda, samuti kasuta dušši all käies kuuma-külma vee protseduure, kõigepealt jaheda veega, siis kuumema, lõpeta külmaga, alusta jalgade alumisest poolest, ning siis veel trenn, bodypump sai minu lemmikuks ning kui veel sörkjooksu või kepikõnde teha, siis on ideaalne. Kõik see kokku ja koletis on võidetud, kuid see kõik peab saama elustiiliks ning peab olema järjepidev, siis tulevad ka tulemused, tselluliidiga on võimalik võidelda, Jõudu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tselluliiti soodustab ka alkoholi tarbimine, suitsetamine ja stress. Nii et nädalavahetuse peod võiks luubi alla võtta küll :( Loomulikult on poeletid täis vastavaid kreeme, harju ja muud imevärki, aga ega's need ainuüksi aita, kui järjepidevust pole. Koori keha kindlasti mitu korda nädalas, et kreemid-geelid paremini mõjule pääseksid. Asjaga tuleks tegeleda ikka paar korda päevas, et mingit tulemust näha. Ja ikka meeldetuletuseks - ega miski muutu, kui ei jälgi, mida suhu paned. Ise kuuma ja külma dushi protseduuridega vaeva näha ei viitsi :) Mida aga teen, on kindlasti regulaarne saunaskäik. Peale trenni ju nagunii seal mõnus istuda. Pluss ergutab ainevahetust ja vereringet. Ka ei rebi mudimine-näpistamine nahka, kui see parajalt higine on. Kui oled eriti hakkaja, võid ju tselluliidiharja sauna kaasa võtta ja nühkida nii, et Põltsamaa paistab :( (Kindlasti vangutavad nüüd mehed pead, et "oh seda naiste elukest"...Trimmis kanni peale hakkab küll aga igaühel ila tilkuma...) Hea seedimine ja korralik uni peaks su jõupingutustele igati kaasa aitama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

veel üks asi - infrapunasaun, kui seal korra nädalas käia, saab jääkained kehast välja ning nahk muutub puhtamaks ja tsellu väheneb, kõigile see muidugi ei sobi, kuid tasub proovimist :(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×