Jump to content
Fre

Aeroobne hommikuti.

Recommended Posts

On plaan hakata hommikuti peale ülestõusmist staadionil jooksmas käima. Nagu ma olen kuskilt eelnevalt lugenud, siis on soovitatav käia jooksmas enne hommikusööki. Aga mida ma peaksin tegema siis, kui mul on hommikul ärgates kõht väga tühi? Mida näksida, et tühja kõhu tunne mingiks ajaks kaoks?

Põhjus: Kõhupiirkonda ja külgedele on hakanud kõvasti rasva kogunema ning olen kuulnud, et aeroobne kulutab rasva kõikjalt.

Kas hommikul 40 minutist ja kuskil 5 kilomeetrist piisab?

Milline peaks olema tempo, kui eesmärgiks on rasva põletamine (ärge pulssi öelge, ma ei saa seda mõõta)?

Kas kõhulihaste tegemine peale jooksu võimaldaks hilisemas tulevikus kõhulihased väikese rasvakihi alt esile tuua? Kui jah, siis mitu ja mis harjutusi ma peaks tavatingimustes tegema?

Milline peab olema see söök, mida ma peale jooksu sisse võtan?

P.S. Rasv on mul hakanud kogunema vist sellepärast, et kooli ajal jäi trenn 7-9 peale ja süüa jõudsin alles kuskil 10 ajal ning üsna pea läksin magama. Söök oli rikkalik ning sisaldas lisaks valkudele veel ka kõvasti süsivesikuid.

Muudetud kasutaja Fre poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kui tõesti pead enne jooksmist midagi näksima, siis võta midagi kus pole palju süsivesikuid. kodujuustu vms. 40 minutiga 5 km tundub olevat paras tempo rasvapõletuseks, aga alustuseks võiksid joosta hoopis 20 minti korraga, et organism harjuks. hiljem võid rohkem joosta.

tempo puhul räägiks siiski pulsivahemikust - rasvapõletuseks ideaalne pulsivahemik on siis kui saad jooksu ajal kaaslasega juttu ajada. kui kaaslast pole ja muidu mõõta ei oska, siis räägi kasvõi omaette:D mitte pikad jutud, ag nii kolmesõnaliste lühilausete ütlemine ei tohiks hingamist segada. kui vähegi võimalik, soovitan siiski pulsikell soetada.

kui vähegi kannatab, oota peale jooksu tund - poolteist ja siis söö valgu- ja süsivesikuterikast tavatoitu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

:blink: Kui Sul hommikul trenn vastumeelt pole ,siis LASE AGA MINNA!!! :P Mina siputan kah hommikuti ,siis on terveks päevaks hääää olla! ;) Ainult see paha ,et siis kiirustan peale trenni hommikust sööma ja mõnikord läheb trennis kauem ja varem peab ärkama ,aga arvan ,et kasulikum on ikka hommikul...igalpool ju kirjutab sellest :unsure:

Peale trenni võiks olla süsivesikud ja valgud...Pudru või mingid kasulikumad krõbinad...(mitte need laste omad)Hea pudru on rukkihelbe ja odra.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See, et sa ei saa jooksu ajal pulssi mõõta, on täiesti jama jutt. Käekell on olemas, pulssi tead küll, kust katsuda tuleb. 15 sekundit loed, siis korrutad 4-ga ja kogu lugu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nii, üks hea viis mõõta oma pulssi : Muretse endale mp3 mängija, hommikul joostes hea kuulata, ja vahepeal lihtsalt paned näpud kaelale ja vaatad mp3 mängija pealt sekundeid. 10 sekundi jooksul peaks pulss lööma ~20 korda. St pulss on umbes 120. Sest parim rasvapõletus ongi siis, kui pulss on 118 - 130 vahel. :unsure:

Edu rasvapõletamisel! :blink:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tühja kõhu peale aeroobne hea rasvapõletuseks = müüt.

Rahulik aeroobne ühtlase madala pulsiga parim rasvapõletuseks = müüt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kõik vajalikud tõestused, põhjendused, katsed, faktid ja teadusartiklid korralike katsetega on siia foorumisse postitatud viimase kuu-kahe jooksul.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tühja kõhu peale aeroobne hea rasvapõletuseks = müüt.

Rahulik aeroobne ühtlase madala pulsiga parim rasvapõletuseks = müüt.

Hommikune aeroobne , tühja kõhuga on tõhus. Sa oled kusagilt lugenud , et see on müüt , kui otsid leiad ka selliseid kirjatükke , kus väidetakse , et asi toimib. Kunagi sai ise proovitud ja see oli karm , kuu aega ja 10kg kadus( kuigi ma ei ole just pekine), siis loobusin , sest jõunäitajad hakkasid langema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selline artikkel on ka siin amazonis olemas. Ja see on vägagi loogiline, et see on tõhus. Miks ei peaks olema kui pole u 8-10 tundi midagi söönud, aga kehal on energiat vaja, ja selleks ongi salvestatud rasvasid.

Aeroobne kindlasti pole parim viis rasva põletamiseks. Mõned väidavad, et HIIT on, ise teen ka HIITi nüüd kuna 30 min järjest sõita/kõndida on masendavalt igav. HIIT on vähemalt huvitavam, loen sekundeid, millal spurtida ja millal hakata spurtima ja aeg lendab. Kõige paremini saab rasvu põletada ikkagi toitumisega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pikas perspektiivis tõmbab see ainevahetuse kiiruse alla. Halvem nii lihaskasvule kui rasvapõletusele.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Selline artikkel on ka siin amazonis olemas. Ja see on vägagi loogiline, et see on tõhus. Miks ei peaks olema kui pole u 8-10 tundi midagi söönud, aga kehal on energiat vaja, ja selleks ongi salvestatud rasvasid.

Aeroobne kindlasti pole parim viis rasva põletamiseks. Mõned väidavad, et HIIT on, ise teen ka HIITi nüüd kuna 30 min järjest sõita/kõndida on masendavalt igav. HIIT on vähemalt huvitavam, loen sekundeid, millal spurtida ja millal hakata spurtima ja aeg lendab. Kõige paremini saab rasvu põletada ikkagi toitumisega.

Keegi ei viitsi arvutada , mina ka mitte! :blink:

Pool tundi sörkjooksu kulutab ca 300 kcal, sellest ca 50 % kulutatakse rasvu, rasvad annavad 1g =9 kcal energiat, järelikult 150:9= 17(seitseteist) g kulutatud rasvu. On seda palju või vähe? :unsure:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Keegi ei viitsi arvutada , mina ka mitte! :blink:

Pool tundi sörkjooksu kulutab ca 300 kcal, sellest ca 50 % kulutatakse rasvu, rasvad annavad 1g =9 kcal energiat, järelikult 150:9= 17(seitseteist) g kulutatud rasvu. On seda palju või vähe? :unsure:

Mis selle arvutuse mõte oli? See number ei ütle mulle midagi, ei tea on see palju või vähe. Igatahes rasvade põletamiseks ma oma treeningus midagi ei muuda, 4x30 min treeningut teen jõusaalile ikka lisaks et oma vastupidavust hoida või ka suurendada kui võimalik. Lihtsalt söön vähem, kui vaja kehal ja selle peab keha rasvadest võtma, polegi oluline mida millal kulutab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis selle arvutuse mõte oli? See number ei ütle mulle midagi, ei tea on see palju või vähe. Igatahes rasvade põletamiseks ma oma treeningus midagi ei muuda, 4x30 min treeningut teen jõusaalile ikka lisaks et oma vastupidavust hoida või ka suurendada kui võimalik. Lihtsalt söön vähem, kui vaja kehal ja selle peab keha rasvadest võtma, polegi oluline mida millal kulutab.

Selle arvutuse mõte oli, et rasvade vähendamiseks tuleb õigesti toituda. Kuna rasvade energeetiline väärtus on suur, siis suure koguse energia saamiseks kulutatakse vähe rasvu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mitu korda nädalas on optimaalne, et kulutataks maksimaalselt rasvu, aga minimaalselt lihaseid?? Hetkel teen 30-40 minutit ja 5km, aga ei tea mitu korda peaks nädalas käima jooksmas. Sellele lisaks on plaan teha veel 1x sõudmist(15 min)+veloargomeetit(30min).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui sa tahad kulutada rasvu ja säilitada lihast siis HIIT on sinu sõber. Ja kunagi mitte midagi ei tohi teha tühja kõhu peale.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eesti keeles on see siis KIIT: Kõrge intensiivsusega intervalltreening. Põhimõtteliselt tähendab, see maakeeli "lõike". Ehk siis intensiivsed pingutused vahelduvad rahulikumate "puhkepingutustega". Konkreetseid "protokolle" KIITi tegemiseks on erinevaid.

Üks lihtsamaid ja levinumaid on näiteks "Tabata intervall" - ehk siis 20 sekundit tööd ja 10 sekundit puhkust vähemalt 8 seeriastes tsüklites.

Üks põhjalikumaid ja paremaid on TAKU KIIT, mille võid leida SIIT

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
vaatasin küll otsingust aga ei saanud ikka täpset sotti, mida see HIIT endast kujutab. äkki keegi seletaks lihtsalt ja maakeeli lahti?

High-intensity interval training

järjekordne haip

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Defineeri "haip"...

Lõike on kogu aeg tehtud... lihtsalt viimaks omati on asi korralikult süsteemistatud ja teaduslike uuringutega kinnitatud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×