Jump to content
Fre

Venitamine

Recommended Posts

Kas liigne venitamine võib takistada lihase arengut? Mul on "halvaks" harjumuseks saanud, et venitan nii paar minutit peale iga tehtud seeriat. Tänu sellele suudan teha 4x ühte harjutust ilusti ära. Tunne on kuidagi värske ja parem, kui lihtsalt istuda ja siis hakata jälle uut seeriat tegema. Mis teie sellest arvate?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

paljud seda seeriate vahel ei tee, kuna mõnel see vist veidi vähendab tulemusi...vähemalt nii olen kuulnud, aga minumeelest on see igati kasulik ja aitab vältida vigastusi.

ma arvan et piisab lühemast ajast ka, näiteks minut, muidu läheb ilgelt pikaks see treening

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui sa iga seeria lõpus paar minutit venitad, siis pikendab see oluliselt puhkepausi seeriate vahel ja samas jääb ka taastumiseks rohkem aega. Võib-olla selle pärast jõuadki rohkem. Aga see liigne puhkus eriti midagi head ei tee, parem on teha intensiivsemalt, siis on rohkem kasu, kui sa just mingit spetsiifilist jõutõstmist ei tee. Parem oleks siiski minu arvates mitte venitada ja vähem puhata seeriate vahel.

Muudetud kasutaja alessandro poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui sa iga seeria lõpus paar minutit venitad, siis pikendab see oluliselt puhkepausi seeriate vahel ja samas jääb ka taastumiseks rohkem aega. Võib-olla selle pärast jõuadki rohkem. Aga see liigne puhkus eriti midagi head ei tee, parem on teha intensiivsemalt, siis on rohkem kasu, kui sa just mingit spetsiifilist jõutõstmist ei tee. Parem oleks siiski minu arvates mitte venitada ja vähem puhata seeriate vahel.

mis kasu?

mis ajast venitamine puhkus on?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No kui sa iga seeria vahel 2 minutit venitad, siis on tööseeriate vahel vähemalt 2 minutit paus. Misasi see venitamine siis on, kui mitte lihase lõdvestamine?

lõtv lihas on ilma pingeta

venitades tekib pinge

mine WC-sse ja proovi püksikummiga järele

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lihase eelneval venitamisel, nagu seda tehakse paljude kehaliste harjutuste puhul, saavutab lihas võime suuremat pinget arendada ja tugevamalt kontraheeruda. Samas aga ülemäärasel väljavenitamisel langeb lihase töövõime uuesti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ma ei hakkaks lihast püksikummiga võrdlema. Kumm ei lähe kokkusurumisel pingesse. Nii palju, kui mina näinud ja kuulnud olen, siis ükski kulturist pärast igat seeriat ei venita.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kõigepealt tuleb teha selgeks,millisest venitusliigist on jutt! Eeldatavasti siiski staatilisest venitusest ja sellega on kindel sott - see venitusliik kuulub treeningu lõppu,sest lõdvestab lihaseid ja rahustab maha närvisüsteemi;on kindlaks tehtud võimsuse kuni 18 %-line vähenemine,kui harjutusele eelneb staatiline venitamine.Treeningueelsed ja -aegsed venitused peavad olema dünaamilised venitused.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Staatiline: võtad mingi asendi ja siis hoiad seda

Dünaamiline: venitad hoogsate liigutustega mingis suunas läbi terve liikuvustrajektoori

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina venitan ka peale igat seeriat veidike. Nii jaksab kauem. Aga jah, on vahe, kuidas venitada seeriate vahel ja pärast trenni. Seeriate vahel on selline kergelt taastav ja soojendav venitus, trenni lõpus aga eesmärgiks lihas ilusti pikaks tagasi saada ja ühtlasi painduvust suurendada, hoides lihast veidi kauem venitusasendis (nt spagaat)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×