Jump to content
-Jaanus-

Jää või keset trenni magama

Recommended Posts

Tervist!

Probleem järgmine: jalapäeval tekib keset trenni selline uni, et jää või kohe magama. Tavaliselt teen ma 3-5 seeriat kükki kangiga ja peale seda jalapressi (lisaks veel paar harjutust). Aga just jalapressi ajal tekib see uni, st hakkan haigutama ja silmad vajuvad kinni. Haigutamine tuleb hapniku puudusest ajus, aga sügavalt hingamine ei aita ka, kuna raske on hingata sügavalt.

Tuttav arvas, et üks kahest kas vere suhkur või vere rõhk on madal. Kõrge ja madal vere rõhk on mingil määral päritav ka ning mul on mõlemaid nähtusi nii isa- kui emapoolses suguvõsas. Endal on mul mõõdetud ka vererõhku 110/170 pärast järjekorras seismist (doonoripäeval). Kuid kõrge ja madal vereõhk korraga ei saa vist probleemisk olla..

Äkki sa Oldman oskad täpsemalt öelda, milles probleem olla võib?

Oma arvamuse võiksid ka kõik teised lisada, kes midagi asjalikku selle kohta öelda oskavad või kellel sama probleem on või on olnud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

hakkan haigutama sel ajal kui teen rattaga soendust.ei loe on see siis hommikul,lounal voi ohtul.alati on suu nii laiali,vaga raske on sel ajal hingata sygavalt sisse ka :D ei tea jah millest see on :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kui endal selline une/väsimuse sündroom tekib panen enne igat seerjat endale paar tugevamat laksu vastu nägu! tõmbab kohe selgeks!

ära ainult siniseks löö - parimat...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma arvan, et see enda peksmine ei ole kuigi efektiivne. Kui uni tuleb peale, mine loputa kraanikausis nägu külma veega. Tegelikult võiks enne trenni dussi all käia, lase vaheldumisi jahedat ja sooja vett - see teeb erksamaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest matike

Mul in endal ka selline asi,ei aita miski eriti,aga kui juua vett kuhu on lisatud glükoosi või dekstroosi,siis veits aitab,isegi väsimust lihastes vähendab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
hakkan haigutama sel ajal kui teen rattaga soendust.ei loe on see siis hommikul,lounal voi ohtul.alati on suu nii laiali,vaga raske on sel ajal hingata sygavalt sisse ka :huh: ei tea jah millest see on :)

Haigutamine seostub siiski sellega, et vaim ja keha on väsinud ja vajud suht oma mulli ning ei jõua eriti hingata, siis organismi kaitserefleksist "ahmid õhku" ehk haigutad. Jooksmine soojenduseks, jooksed suht higistamapanevas tempos, hingamine on siis juba hädavajalik, vaevalt siis mingid haigutused vahele tulevad :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tee 4+1. see on 4 kiiret sisse ja välja hingamist nii et "ninast tatti lendab" ja siis 1 kord häääästi sügavalt sisse hingamine.Soovitan paar korda teha.Tallad on vastu maad.Algul paneb pea ringi käima aga kui seda teha 2x päevas harjub ära.Tõmbab meele värskeks.Kui rahva ees on nõme teha siis mine WC-sse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tervist!

Probleem järgmine: jalapäeval tekib keset trenni selline uni, et jää või kohe magama. Tavaliselt teen ma 3-5 seeriat kükki kangiga ja peale seda jalapressi (lisaks veel paar harjutust). Aga just jalapressi ajal tekib see uni, st hakkan haigutama ja silmad vajuvad kinni. Haigutamine tuleb hapniku puudusest ajus, aga sügavalt hingamine ei aita ka, kuna raske on hingata sügavalt.

Jalalihased on ühed suuremad lihased inimesel. Jalalihaseid pumbates koondub palju verd lihasesse ja kui südamelihas ei ole küllalt arenenud, jääb peaaju varustatus verega kesiseks. Kuna aju saab vähem verd ja sellega ka hapnikku, tekibki haigutamine. Küki ajal on kang turjal, mis omakorda surub veresooni kinni. Teine põhjus on see, et suured lihased tööd tehes kulutavad palju energiat ja kui glükogeeni varud on otsakorral, siis tekib väsimus ja unisus. Organism kaitseb sellega ennast ülekoormuse eest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No mida texti :P

Sa tead, et toidust saab kah valku? :)

MÖHH?

MIDA KOMMENTAARI?

No mida texti :lol:

Sa tead, et toidust saab kah valku? :huh:

Südamelihast TULEB KA treenida ja siin ei piisa lihtsalt valguga forsseerimisest

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Südamelihast TULEB KA treenida ja siin ei piisa lihtsalt valguga forsseerimisest

Ma olen jah viimasel ajal aeroobsele vähe rõhku pannud. Seda viga tuleb kindlasti parandada :)

Ja suured tänud Oldmanile asjaliku info eest!

Muudetud kasutaja -Jaanus- poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×