Jump to content
sdmartin

küssa

Recommended Posts

on jäänd selline mulje et need kes siin sõna võtavad on vist kõik kulturistid.seega kui sa tahad tegeleda just jõu treeninguga ,et saada max jõudu sis pole sit vist selle teema alla eriti tarku vastusedid aga ma ikkagi looadn et saab abi.mis vahe on jõu treeningul ja lihase pumpamisel ilusaks.kuidas se jõu arendamine käib äkki kelelgi on head kava olen 17a 183cm pikk,83kg raske ja surun 100 tahaks just jõudu saada lihase ilu ei loe.kui huvitab mõlema nii jõu kui lihase ehituse põhimõttet et saaks ka teisi oma trenni kaaslasi abistada nõuannetega.olen nii vist aru saand et pumpamisel on just korduste arv suur ja kilod väiksemad aga jõu poolepealt kordusi vähe ja raskused suured.tänan kõige TARGA ABI Eest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas sa loeksid läbi oma teksti, mis kirja panid ning formuleeriksid oma küsimuse(d) uuesti? Igatahes - eesti keelest on asi küll väga kaugel. Üks 17-aastane peaks suutma end korralikult nii kõnes kui kirjas väljendada :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

väga vabandan oma segase teksti üle ,kus pole vist ühtegi kirjavahemärki.kell oli juba palju ning ma olin just peolt tulnud.

küsimus oleks selline ,et ma sooviks teada saada milline näeb välja jõu treening ja lihase pumpamise oma?

Mis on nende 2 treeningu vahe harjutuste,korduste,ja raskuste vahel?

Äkki on kelelgi mule mõnda head jõutreeningu kava soovitada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

niisiis kulturistidel on erinevad treening perioodid. ( siinkohal arvan et sa pead silmas lihase ´ilu´)

tehakse vaheldumisi jõu ja massi tsükleid ja vahepeal lihase üllatamiseks ka mõned suuremate korduste arvuga treeningud - enne võistlusi muutub treening nii pikkuse kui raskuste poolest!

jõutsükli ajal arendatakse just baasharjutuste - surumine, kükk ja jõutõmme ( kuid ka teiste lihaste ) maksimaalset jõudu - kordusi on vähem ja raskused on suuremad - puhkepausid ka pikkemad n. 2-3 min.

samas massikasvatus põhineb enamasti korduste vahemikul 8-12 (kohati ka 15) ja seda siis tööseerjate puhul , enne tehakse soojendus seerja(d) loomulikult kergema raskusega ja suuremate korduste arvuga et lihas ette valmistada! puhkepausid on lühemad 1.30 on levinud puhke aeg aga samas väiksem paus tähendab suuremat intensiivsust ja vere väljavoolu vältimist lihasest!

võistluseelsel perioodil tehakse nii üelda lihvimist - kergete raskustega joonistatakse lihased välja ja ka aerobse treeningu osa tõuseb rasvapõletus eesmärgil!

jõutreeningul kasutatakse ka enamasti eelmainitud meetodeid välja arvatud see et puudub selline dieet nagu kulturistidel võistluseelselt ( kusjuures kaalu langetatakse küll vahel et mahtuda madalamasse kaalu katekooriasse)

suurem tähelepani on jõu arendamisel ja kasutatakse erinevaid kavasid nagu 5x5 . 3x3 jne. ( vabandan sest siinkohal mu teadmised on piiratumad) samas tehakse ka klassikalisi massi lisamise treeninguid - väikeste erinevustega , seda selleks et siiski suurem lihas on ka tugevam!

loodan et siin on kirjas midagi arusaadavat ja kui arvate/teate et eksisin millegagi parandage!

parimat...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mina arvan et kui sa tahad jõudu siis tuleb kõigepealt öelda mis jõudu sa tahad kui sa tahad kõva rinnalt suruda siis pumpa aga surumist edasi aga kui sa tahad tugev olla siis peaksid suurt tähelepanu pöörama oma selja ja jala tugevusele mis tugevuse näitaja see rinnalt surumine on kus sa seda kasutaksid kui kaua sa oled trenni juba teinud soovitan sul 5x5 kava proovida(see on soovitus) sellega peaksid sa saama jõudu juurde küll kuid ole ettevaatlik oma saljaga kui selg nõrk siis ära igaksjuhuks 5x5 maksimaalselt rakenda eriti just tõmbe päeval

PS ei ole teiste asi kas ma kirjutan kirjavahekärkidega või ilma mis see teiste p####t nokib? seletage mulle ära

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

tahaks olla iki üleni tugev

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mina arvan et kui sa tahad jõudu siis tuleb kõigepealt öelda mis jõudu sa tahad kui sa tahad kõva rinnalt suruda siis pumpa aga surumist edasi aga kui sa tahad tugev olla siis peaksid suurt tähelepanu pöörama oma selja ja jala tugevusele mis tugevuse näitaja see rinnalt surumine on kus sa seda kasutaksid kui kaua sa oled trenni juba teinud soovitan sul 5x5 kava proovida(see on soovitus) sellega peaksid sa saama jõudu juurde küll kuid ole ettevaatlik oma saljaga kui selg nõrk siis ära igaksjuhuks 5x5 maksimaalselt rakenda eriti just tõmbe päeval

PS ei ole teiste asi kas ma kirjutan kirjavahekärkidega või ilma mis see teiste p####t nokib? seletage mulle ära

Just sinusuguste pärast, metanist, ongi paljudel kodanikel kujunenud arusaam, et siis, kui mõistust jagati, olid kulturistid trennis. Sinu puhul on sinu aju kubatuur ilmselt pöördvõrdeline sinu lihasmassiga (kui sul sedagi on). Eelkõige näitab korrektne kirjakeel seda, mismoodi sa endasse suhtud. Kui sa iseennast ei austa, siis miks peaksid teised seda tegema?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
PS ei ole teiste asi kas ma kirjutan kirjavahekärkidega või ilma mis see teiste p####t nokib? seletage mulle ära

Mis siin seletada. Kui ikka igas lauses on räme error sees, siis läheb see (postitus/teema) lihtsalt kustutamisele. Simple as that. Läbu ma ei salli.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jõu arendamisel on põhirõhk baasharjutustel , see peaks selge olema, ülejäänud on abistavad ehk lisaharjutused ja nii peaks nendesse ka suhtuma.Üks labane variant oleks teha kolm trenni nädalas , küki , surumise ja jõutõmbe päev. Kui su huviks on rammumees , siis surumise baasharjutus oleks seistes eest surumine.Baasharjutuste raskused tõusevad nädalst nädalasse, alustad raskusega millega teed 3x10, lisad iga nädal surumisele 2,5 ja kükile j-tõmbele 5kg juurde.Kui kordused langevad viieni , siis tee kaks seeriat. Tsükkel lõpeb 2x3 või 2x2, siis puhkad nädala ja võid maxi proovida või alustada uue tsükliga. Midagi sarnast olen ise teinud kunagi ja jõutõstmise kogusumma paranes kahe kuuga üle 50kg. Mõned asjad mis võivad selle muidu lollikindla kava p..sse keerata on , kiirustamine s.o,alustad liiga suurtest raskustest, paned juurde liiga palju korraga, lisaharjutusi liiga palju ja liiga raskelt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
tekita endale aju!

ja see kas mul on aju pole ültse teiste asi

Just sinusuguste pärast, metanist, ongi paljudel kodanikel kujunenud arusaam, et siis, kui mõistust jagati, olid kulturistid trennis. Sinu puhul on sinu aju kubatuur ilmselt pöördvõrdeline sinu lihasmassiga (kui sul sedagi on). Eelkõige näitab korrektne kirjakeel seda, mismoodi sa endasse suhtud. Kui sa iseennast ei austa, siis miks peaksid teised seda tegema?

kas sa palun seletaksid mulle lahti kuidas näitab korrektne kirjakeel seda, missmoodi ma endasse suhtun?

ja see ka veel et räägi enda eest ma ei ole kulturist

Muudetud kasutaja metanist poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×