Jump to content
sdmartin

jõud

Recommended Posts

tuli selline küsimus,et palun kas keegi oskab mulle ära seletada kuidas tuleb se jõud lihasese.kuidas saab ni lambi asi nagu lihas liigutada näiteks 50kg raskust.ja miks siis on lihas tugevam kui ta on suurem.teile vast on se loll küsimus aga ma nii teadmiste huviline et tahaks tääda:)äitäh

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No, eks see lihaste funktsioon ole ikka jäsemeid jne liigutada, ja lihaseid treenides on lihas suuteline veelgi "raskemaid" asju liigutama..

Lähtu sellest, et lihaste üks funktsioonidest on liikuvuse võimaldamine..

Aga mida ka mina tean xD

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See on üks mõistatuslikemaid ja ilusamaid asju maailma, mis on nii mõistatuslik, et inimene teab et treenides läheb lihas suuremaks ja saavutab jõudu :)

Aga ka mina olen sellest mõelnud, kuidas saab üks lihas olla tugev, licalt, rakkudest ja kudedest koosnev päts :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lihas oleks lihtsalt üks päts kui närvisüsteemi ei oleks.

Ja koed koosnevad rakkudest. Lihas ongi kude.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

lihase ehitus on nagu tõmblukk! pingutades läheb see tõmblukk kokku(rebestuse näol läheb see tõmblukk katki). Lihase kasv/areng on tingitud tõmbluku väikestest vigastustest. väga lihtsa ja piltliku ylevaate sai praegu. kui keegi tunneb tõsist huvi antud teema vastu siis andke teada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kuulsin et lihasmassi ja jõu vahel pole mittemingisugust seost....

näide:

suurte tissidega mees surub rinnalt maks 60 kg , teine kellel pole väliselt yldse massiivsed tissid surub 120 kg.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Seos on ikka. Kui sellel kes surub sul 120 kilo oleks suuremad lihased, suruks ta ilmselt rohkem.

Seos on aga see ei ole 100%line. Seega, kui on suurem lihasmass, siis on ka eeldusi suruda rohkem. Aga tõepoolest võib olla ka nii, et on suur lihasmass, aga suruda ei jõua muffigi...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Imelik tõesti.. Mu klassivennal näiteks on suuremad lihased üldpildis, kui sellel 14a posil, kes 120-140kg surus vist rinnalt. Aga mu klassivend surub vast 60kg max.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Välimus on petlik. Noorena, kui ma 65kg kaalusin surusin ma rohkem, kui praegu. Praegu olen 80 kilone tundun palju suurem ja tugevam aga olen ikka nõrgem. Need kes suured tunduvad ja jõudu sellegi poolest ei ole on järelikult paksu kondiga ja kõva rasva sisaldusega inimesed. Lihas tundub ju palju suurem, kui seal sendine peki kiht peal on :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

no mingi seos ikka on

ses suhtes, et "ilma tissideta mees" ikka 100 kilo ei suru

ja tegelikult on surujad ja kulturistid erinevat sorti ja erinevate eesmärkide peal ka, erinevalt trennitud, surujad on hetke max jõu peal väljas ju

üks näite ka klassivennast

130kg, 120 kiloga teeb 12+, rasvatissid

käed poolemeetrised, aga teeb 12 kiloste hantlitega.... :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lihased koosnevad pikkkadest kiududes , seda teavad kõik, ma ka tean . aga vist oli nii et iga kiuni viib närvirakk, et siis ärrituse korral tekivad keemilised reaktsioonid ja siis lihas tõmbub kokku või läheb lõdvaks?

ja tegelikkuses on lihased umbes 10 korda tugevamad vms, aga keha ehitus on tehtud selliseks, et inimene suudab rakendada palju vähem, kui tegelikult, aga see eest KIIRESTI. looduses on paika pandud, et kiiremad saavad ikka paremini hakkama.

mis oleks kasu teost, kes suudab tonniseid autosid ümber lükata, kui ta ei suuda ... toitu jahtida?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

vot se oli vastus mis ma ootasin:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×