Jump to content
Marek Kalmus

Küsimus eelkõige Indrek Otsusele

Recommended Posts

Nüüd siis pean ise siin foorumis nõu ja abi küsima. Äkki keegi oskab seda mulle anda?

Lugu siis järgmine, kuu aega tagasi rebestasin trennis vasaku käe triitsepsit. Juhtus see nii, et tegin harjutust istudes hantliga ühe käega pea tagant surumist. Kasutasin siiani suurimat raskust 46 kg hantlit. Jõudu oli ja 6x tuli ilusti. Tavaliselt uue raskusega piirdungi 6 kordusega, seekord aga otsustasin jätkata ja 7-da korra ajal käis mõnus ragin läbi triitsepsist.

Ehmatus oli aga suurem kui tegelik vigastus. Tõsi, käsi läks veidike siniseks aga valu ei olnud ka paiste ei läinud. Jätkasin treeninguid, seda küll ettevatlikult nö. testides. Valu ei olnud, kuid vasak käsi väsis natuke kiiremini kui parem.

Kuu aja jooksul olen pea kõik raskused endiseks saanud, seda nii õlal, rinnal kui ka triitsepsi treeningul, Harjutust millega vigastus tekkis olen küll vältinud kuna selles harjutuses venitab triitsepsi ikka väga välja ja lihtsalt ei riskinud.

TÄNA... Oli järjekordne triitsepsi trenn. Tegin selili hantlitehga vaheldumisi surumist, seda siis nii et lasen hantli pea kõrvale alla ja surun ülesse. Viimane seeria..))) Otsutasin teha 4kg suurema raskusega kui viimasel treeningul ja.......... Vasak käsi andis jällegi järgi. Käis läbi samasugune surin või ragin lihasest ja seda samas kohas. VALU JÄLLEGI EI OLE.??? Absoluutselt isegi mitte. Kuna valmistun mai lõpus olevateks fitnessi võistlusteks siis, olen küsimuse ees. KAS??? Anda praegu kehale puhkust ja keskenduda sügiseks, või????

Tegelikult huvitaks mind rohkem vanemate meeste nagu Indrek Otsuse kommentaar asjale, kuuldavasti oli ka temal mingil ajal vigastused. Biitsepsiga olen kuulnud. Kas on nüüd ka minujaoks kätte jõudnud nö füsioloogiline piir kus pean leppima sellega mis olen saavutanud, või on võimalik siiski veel edasi arendada ennast ja kui siis millised oleksid need alternatiivsed treening meetodid. Paistab et lammutamise aeg hakkab tõesti läbi saama.)

Kui Indrek oskab , viitsib või tahab mulle nõu anda siis võiks ta seda teha ka kirjutades mulle mail-i aadressile. marek@avancia.ee

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Loodame, et see ei olnud lihase rebend. Osalise rebendi puhul on valu äkiline, lihast pingutada väga valulik, täieliku rebendi puhul lihase funktsioon puudub. Verevalum küll ilmneb.

Ultraheliga on võimalik kindlaks teha lõplik diagnoos. Mina soovitaksin küll spordiarsti poole pöörduda.

Inimese vananedes pikneb ka taastumise ja vigastustest paranemise aeg, tuleb sellega arvestada.

Muudetud kasutaja OldMan poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

minu vastusest pole küll tolku aga mind huvitab milles probleem kui valu pole? omal on tihti vasakus küünarnuki liigeses valu sama harjutust ja ka muid triicepsi tehes-ma ignoreerin seda täiega.

Veel olen lugenud et profid nagu näiteks Tom Prince pidavat tegema trenni pidevalt aind valuvaigistite(ibuproifeen) all, ilmselt liigesteprobleemid nii suured...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Loodame, et see ei olnud lihase rebend. Osalise rebendi puhul on valu äkiline, lihast pingutada väga valulik, täieliku rebendi puhul lihase funktsioon puudub. Verevalum küll ilmneb.

Ultraheliga on võimalik kindlaks teha lõplik diagnoos. Mina soovitaksin küll spordiarsti poole pöörduda.

Inimese vananedes pikneb ka taastumise ja vigastustest paranemise aeg, tuleb sellega arvestada.

Minu arvamuse kohaselt peaks see olema lihase venitus, aga ultraheli abil saab kontrollida. See on õnneks kergem trauma.

Muudetud kasutaja OldMan poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei usu, et see lihtsalt venitus oli, sest ragin oli ikkagi olemas. Venituse puhul seda ei olex vist. Esimesel korral samuti, siis läks ka siniseks päris korralikult , nüüd mitte. Ise arvan, et esimese korra järgselt lihtsalt need nn. lihaskiudude katkised otsad ei jõudnud veel päriselt ära armitstuida ja nüüd rebestasin need jälle lahti, tõsi küll kergemalt. Huvitab lihtsalt kaua peab tagasi hoidma , enne kui jälle saaks raskusi korralikke hakata kasutama. Oleks krt valugi siis see annaks ka infi lihase seisundist, aga valu ei ole. Ja valuvaigisteid ka ei kasuta.)))

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul endal oli tõenäoliselt sarnaste sümtopitega trauma 2 aastat tagasi aga parema õlaga. Muidugi tegin ma õlale trenni edasi aga kergemate raskustega. Pärast 2-3 kuud vigastust juba tundsin, et kõik on ok ja hakkasin jälle õlale kangiga surumisi tegema, mis algselt põhjustaski vigastuse, kui jälle sama jama toimus. Siis juba hoidusin sellest harjutusest pikemalt. Kokkuvõttes võttis kõik see aega 8-9 kuud. Nüüd enam õnneks pole seda enam juhtunud. Mina arvan, et ei tasu enam samade raskustega tükk aega proovida, ega sellepärast lihas väiksemaks ei lähe.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×