Jump to content
rainisk

kui vanalt oleks normaalne alustada?

Recommended Posts

kui vanalt oleks teie arust normaalne alustada jõusaalitreeninguga?

praegu olen 14 (varsti saan 15) käin jõusaalis ülepäeva....ja koormused on väiksed...seeriate vahelised pausid suht pikad...enne trenni soendust....peale trenni venitused...

aga mida ma peaks silmas pidama veel et trenn tervise peale ei hakka?

et millised oleks põhinõuanded algajtele?mitu korda nädalas oleks optimaalne jõusaalis käia?...jne

ja kui vanalt te ise alustasite?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

keegi ei keela sul käia ju seal.Ise ka käisin 7 aastaselt jõusaalis aga see oli paras pulli tegemine seal sellise vanuse juures.Keegi pole sulle vanuse piirangut pannud ju!!!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ega ma piirangust räägi...lihtaslt kuidas see tervisele/füüsisele mõjub...aga selle artikli ma lugesin kohe peale teema tegemist (enne ei otsinud :D )

aga mida ma kükkide tegemisel silmas pean pidama (ma teen muidu poolkükke) ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

targad ja töökad professorid ja muud seesugused on öelnud, et paljude spordialadega ei tohiks alustada enne 16-17. eluaastat. seda siis lähtudes indiviidi enda tervise huvidest. kui kõik selle õpetuse järgi käituksid ja toimetaksid, siis võiks niimõnegi spordiala maailmarekordite tulemeid julgelt kehvemaks kärpida. eks tegelikult ole tõsifakt ka see, et sportlased hakkavad üsna tihti oma tervise peale mõtlema alles siis, kui selleks on tegelikult aeg juba liiga hiline. vot tak.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
aga mida ma kükkide tegemisel silmas pean pidama (ma teen muidu poolkükke) ?

Hm, mul ei tule kahjuks allikas enam meelde, kuid kuskilt lugesin, et sellises eas pole soovitav maksimaalse raskusega jalgu teha. Just selles eas on suur oht jalga vigastada, nt. põlvi, muuhulgas ka ristluupiirkonda. Ühesõnaga - treeni tasa ja targu, ära aja rekordeid taga. Hea harjutus reie-nelipealihaste arendamiseks on jalgade sirutamine. Koormab märgatavalt vähem põlvi kui kükkimine.

Muudetud kasutaja Vahue poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu arvates on paras aeg jõusaalis iseseisvalt midagi ära teha 16-17 aastasele (see on vanus on muidugi inviduaalselt väga erinev). Nooremena jõusaali minnes peks kindlasti treeneri käe alla treenima.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Does Weight Lifting Stunt Growth in Height?

I get this question all the time: "I'm in my teens and I want

to start weight lifting. But someone recently told me that

weightlifting can stunt my growth. Is this true?"

It's seems this myth will never die. But I will try again to

kill it.

The whole notion of growth being stunted by weight lifting is

a myth. It didn't stunt the growth of Shaquille O'Neal, David

Robinson, Karl Malone, Michael Vick, etc. They all started

lifting in their early teens, and all have gone on to be well

over 6' tall and star in professional sports.

Dave Draper and Arnold Schwarzenegger started lifting very

young and both are 6'1" or taller. Lou Ferrigno started

working out at 14 years old at the height of 5' 9" and grew to

6' 5" - taller then anyone in his family!

So the answer is no, weightlifting does not stunt height growth, or

any other kind of growth, for that matter. There is no scientific

evidence to support such ideas and, in fact, books such as the

Russian, School of Height, suggest that weight training may

stimulate growth. The latest weight training studies done on

teens showed only positive effects.

I'd also point out that activities such as running and jumping

create forces on the body that are six to eight times one's body

weight. The compression forces on his legs and spine are far

greater in running and jumping than they will ever be in

squatting or pressing over head.

Not only will proper weight training not stunt growth, it allows

teens to grow up with stronger muscles and bones, along with a

healthy lifestyle. It certainly benefits any other sport they

engage in.

Even though proper weight training protocols will not inhibit

growth, the risk for such occurrences and injuries are just like

anything else. If you have proper instruction and a

well-organized program,,your chances are very low.

It is important to learn the basics of weight training and get

medical clearance from your doctor before you begin.

Careful attention should be paid to correct weightlifting form, and

not using too much weight or too much stress placed on the

joints. This is still true, of course for everyone, regardless

of age, and no one should ever try to do more weight than they

can reasonably lift, otherwise injury can occur.

Correct technique will reduce any risk of injury and develop your

strength more effectively than not training with proper technique.

The greatest benefits and smallest risks occur when 8 to 15

repetitions can be performed with a given weight before adding

weight in small increments.

Remember if you are going to exercise regularly always do a

warm up followed by some stretching. After your workout take

5-10 minutes to cool down and do some more gentle stretching.

Studies have shown that people who warm up and cool down

adequately have far fewer injuries.

“In general, if children are ready for organized sports they are ready for strength training,” says Dr. Faigenbaum. If they can understand and follow instructions, they're ready. “Children as young as age six have participated in youth strength training, and many eight-year-old boys and girls have benefited from regular participation in a supervised strength training program.”

I believe it’s best to wait until the child shows an interest in lifting. Pushing a kid to lift before he or she is ready is one of worst things a parent or coach can do. Lifting should be the kid’s idea, not the parent’s. Encourage, but don’t push; that’s the key.

What age should they start?

This is more of an ethical question. A child can start training with weights at any age, but the real question is: should they? Providing they have a well-designed program and constant supervision by a qualified trainer they will achieve benefits from weight training. But before you do start your child with weights consider what they are trying to achieve.

·If it is to improve their sport, then you will find that concentrating more on the skills of the sport, rather than strength will usually provide faster improvements.

·If you are looking to build muscle and strength, then it's no good starting them with weights until they start producing testosterone. This is usually between 14-17 years.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Näiteks mina tahtsin ka juba 2 aastat tagasi jõusaali minna, kuid ma olin siis veel suhtelselt lühike. Ja siis ma ootasingi paar aastat, kunas pikkust viskasin ning läksin esimesel võimalusel jõusaali.

Ma tegin seda selleks, kuna ma kartsin alguses, et jõusaal võib minu kasvu mõjutada ( äkki jään kasvust kinni) ja ma ei tahtnud nii lühikeseks jääda kui ma sel ajal olin. Ma olen jah siit lugenud, et jõusaal ei mõjuta kuidagi kasvamist, kuid ma põdesin tol ajal oma pikkuse pärast ja ma mõtlesin, et parem karta kui kahetseda :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma alustasin 14-aastaselt ja praegu olen 15. Pikkust juba natuke üle 180 cm ja muudkui aga kasvan. Kus juures teen ka kükke ja jõutõmmet aga lihtsalt peale trenni venitan korralikult selga ja jalgu.Ma arvan, et on täiesti induviduaalne kuidas jõusaal kasvule mõjub - mõni kasvab tänu sellele pikemaks, mõni jääb aga lühikeseks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma alustasin 14-aastaselt ja praegu olen 15. Pikkust juba natuke üle 180 cm ja muudkui aga kasvan. Kus juures teen ka kükke ja jõutõmmet aga lihtsalt peale trenni venitan korralikult selga ja jalgu.Ma arvan, et on täiesti induviduaalne kuidas jõusaal kasvule mõjub - mõni kasvab tänu sellele pikemaks, mõni jääb aga lühikeseks.

minumeelest on selle juures väga tähtis turvalisus

et ennast ära ei nihesta

kui ikka tõstes mingi selgroodiski paigast ära ajad ja samal ajal edasi kasvad võib see ju suht jama värk olla

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sellises vanuses on veel liigesed nõrgad.Kui mina alustasin 13 aastaselt jõusaaliga olid mul varsti õla, põlve ja randmeliigesed valusad ja see probleem on ka paljudel teistel olnud.Sa peaksid algul baasharjutusi (kükid, rinnalt surumine) vältima omaenda tervise huvides ja tegema näiteks masinatel isoleeritud harjutusi, mis koormavad liigeseid vähem.Vana kooli treenerid räägivad ka, et see paneb kasvu kinni aga tõele see küll ei vasta, pigem on vastupidi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma alustasin 14-aastaselt ja praegu olen 15. Pikkust juba natuke üle 180 cm ja muudkui aga kasvan. Kus juures teen ka kükke ja jõutõmmet aga lihtsalt peale trenni venitan korralikult selga ja jalgu.Ma arvan, et on täiesti induviduaalne kuidas jõusaal kasvule mõjub - mõni kasvab tänu sellele pikemaks, mõni jääb aga lühikeseks.

Müüt kasvu kinnijäämisest jõusaalis käies on visa taanduma. Fitness.ee's ja siin foorumis on püütud selgitustööd teha, kuid ikka kardetakse jõusaali mõju kasvule. See, et edukamad ja tugevamad jõutõstjad lühikesed on, ei ole kõva jõusaalitrenni tagajärg, vaid neil on kergem raskusi tõsta, kuna nad peavad harjutuse sooritamiseks läbima lühema maa, st kangi käik on lühem. Ja mida lühem on kangi käik, seda kergem on harjutust sooritada.

Ja et paljud kulturistid lühikest kasvu on tuleneb minu loogika kohaselt sellest, et lühemal/väiksemal inimesel on palju kergem kasvatada proportsionaalselt suurt lihast (näiteks 40 cm ümbermõõduga biitseps tundub 160 cm pikkuse mehe puhul kõvasti suurem kui 190 cm pikkuse mehe puhul). Et kasvada peab lühem mees ka kõvasti vähem sööma kui pikk mees, sest väiksema massiga keha tarbib ja vajab vähem arenemiseks. Seega peaks lühem kas olema eeliseks ka kasvamisel kulturismi mõttes.

Kulturistide kohapealt võite mind parandada, kuna see on mu enda teooria ja ma võin eksida

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere kõigile!

Tundub, et foorumis leidub hulgaliselt mõistlikke arvamusi, erinevalt Janar Rückenbergi vastavast artiklist, kus propageeritakse jõutreeningut juba 6-ndast eluaastast. Imbub läbi, et artikkel on kirjutatud läbi segaste emotsioonide, kasutades ohtralt RASVAST SUURT KIRJA CAPS LOCKIGA. Väga ebausaldusväärne ja vastutustundetu, seda enam, et ühe inimese/kildkonna arvamust ei tasu peaaegu kunagi liiga tõsiselt võtta. Kuulata tuleb mitmeid erinevaid variante ja leida kuldne kesktee.

Olge ikka mõistlikud ja ärge otsige ei tea mida, kaotades teekonnal selle, mis teil olemas on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×