Jump to content
Crissu

Rasvaprotsent naisel

Recommended Posts

Niipalju kui mina olen tundund ja suhelnud nende naistega, kelle treeningkoormus nii suur mingil hetkel olnud (tõsi, neid saab üles lugeda vaid ühe käe sõrmedel, nii et see on subjektiivne info) või lugenud profisportlastest, siis pole need hädad küll eriti märkimisväärsed olnud. Esiteks ma ei tea kedagi, kellel oleks need alanud enne kui rasva% alla 12-13. 15% võib veel mõne naise jaoks igati normaalne olla. Ja teiseks pärast suure treeningkoormuse lõppu on kõik taas normi läinud.

Ja noh... mõni arvabki, et mugavam ongi kui tõsisel trenniperioodil menstruatsioon ära jääb:rolleyes:

No asi võib ikka tõsiseks minna küll. Probleem nimelt selles, et võib tekkida sekundaarne amenorröa ehk teisisõnu "päevad" lihtsalt kaovad ära. Tekib siis, kui kehakaalust on kaotatud üle 15%. Lisaks nõrgestab organismi kõva trenn dieedi ajal. Ravi toimub hormoontablettidega ja asi enamasti taastub keha rasva% tõusmisel. Võib tekkida hilisemaid komplikatsioone, kuid kui asi toimus lühiajaliselt, siis enamasti suuri kahjusid ei ole, paari-kolme kuu probleemid taastuvad isegi ilma ravita ja vaid rasva%tõusmisel ja treeningkoormuse vähendamise abil. Raskematel juhtudel ja pikaajalisel põdemisel võib tagajärjeks olla lastetus ja "päevad" ei hakkagi nö ise käima enam. Nii et katsetada ei maksa...

Endal läbielatud kogemus ja enam sellist "nalja" tegema ei hakka, tahaks ikka varsti lapsi kah saada...

Muudetud kasutaja aktivist poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
rasvumist ongi kahte tüüpi, üks on siis see mida me näeme kehal ehk siis rasv asub naha alustes kudedes, teine ja märksa ohtlikum on kõhuõõne sisemine rasvumine, asub sügavamal keha sees, on paiknenud ümber elutähtsate organite ning suurendab südamehaiguste ja diabeedi tekke ohtu!

Kuidas seda mõõta ja kuidas sellest lahti saada?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuidas seda mõõta ja kuidas sellest lahti saada?

a) näpuga ;)

:) kõhuõõnde ladestab rasva stressihormoon kortisool. Kortisooli alandamine vähendab ka seda ladestust. See on kergesti mobiliseeruv rasv tegelikult. Ja kuna seda ladestab stressihormoon, siis on raske öelda, kas terviserisk on rasva või stressi tulemus. Aga jah, omaette risk on ka see just et seda rasva saab kergesti kätte; läheb verre ja ladestub sealt kuhugi ummistusi tekitama...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
a) näpuga ;)

:) kõhuõõnde ladestab rasva stressihormoon kortisool. Kortisooli alandamine vähendab ka seda ladestust. See on kergesti mobiliseeruv rasv tegelikult. Ja kuna seda ladestab stressihormoon, siis on raske öelda, kas terviserisk on rasva või stressi tulemus. Aga jah, omaette risk on ka see just et seda rasva saab kergesti kätte; läheb verre ja ladestub sealt kuhugi ummistusi tekitama...

ühesõnaga, kui organism on pidevalt suhteliselt suure stressi küüsis ja stress järsku lõpeb, siis see pole ka mitte hea.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No asi võib ikka tõsiseks minna küll. Probleem nimelt selles, et võib tekkida sekundaarne amenorröa ehk teisisõnu "päevad" lihtsalt kaovad ära. Tekib siis, kui kehakaalust on kaotatud üle 15%. Lisaks nõrgestab organismi kõva trenn dieedi ajal. Ravi toimub hormoontablettidega ja asi enamasti taastub keha rasva% tõusmisel. Võib tekkida hilisemaid komplikatsioone, kuid kui asi toimus lühiajaliselt, siis enamasti suuri kahjusid ei ole, paari-kolme kuu probleemid taastuvad isegi ilma ravita ja vaid rasva%tõusmisel ja treeningkoormuse vähendamise abil. Raskematel juhtudel ja pikaajalisel põdemisel võib tagajärjeks olla lastetus ja "päevad" ei hakkagi nö ise käima enam. Nii et katsetada ei maksa...

Endal läbielatud kogemus ja enam sellist "nalja" tegema ei hakka, tahaks ikka varsti lapsi kah saada...

Yhe k2e s6rmedel lugeda? Sellest ei tulda lihtsalt niiv2ga r22kima. Aktivistile ka suur t2nu, et teemas s6na v6ttis. Ka endal on kogemus suure treeningkoormuse ja dieedi kombinatsiooniga. Mis liig see liig, neli kuud ei menstrueerinud. Valudest ei maksa yldse r22kida...

Keegi ei garanteeri, et sugufunktsioonid taastuvad.

Ylikooli juures m66deti, v2ideti, et olevat olnud alla 10... tont seda teab. Mingi aeg hoidsin 13 % massiperioodil, see t2hendas kyll funktsioneerimist, kuid...see oli pigem selline vegeteerivat laadi.

Kui sa oled 15 % harjunud, oledki selline kogu aeg olnud, siis ei maksa paanitseda. Tuleb korralikult syya, et toitainete osas ei tekiks puuduj22ke.

Kuid igasugune kaalulangus ei tuleks kyll k6ne alla.

Muudetud kasutaja AileKuuda poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No asi võib ikka tõsiseks minna küll. Probleem nimelt selles, et võib tekkida sekundaarne amenorröa ehk teisisõnu "päevad" lihtsalt kaovad ära. Tekib siis, kui kehakaalust on kaotatud üle 15%. Lisaks nõrgestab organismi kõva trenn dieedi ajal. Ravi toimub hormoontablettidega ja asi enamasti taastub keha rasva% tõusmisel. Võib tekkida hilisemaid komplikatsioone, kuid kui asi toimus lühiajaliselt, siis enamasti suuri kahjusid ei ole, paari-kolme kuu probleemid taastuvad isegi ilma ravita ja vaid rasva%tõusmisel ja treeningkoormuse vähendamise abil. Raskematel juhtudel ja pikaajalisel põdemisel võib tagajärjeks olla lastetus ja "päevad" ei hakkagi nö ise käima enam. Nii et katsetada ei maksa...

Endal läbielatud kogemus ja enam sellist "nalja" tegema ei hakka, tahaks ikka varsti lapsi kah saada...

kas kellegil on midagi sarnast juhtunud ja oskab rääkida,kaua paranemine sellest aega võttis(e.päevad tulid tagasi) `?

ning kas siis ei tohi trenni üldse teha või tohib,aga eelnevat vähendada?

paluks veel soovitusi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Palun vastake,kes vähegi teab midagi. Kõik artiklid jms on ka teretulnud.

Kõige parem oleks muidugi , kui keegi räägiks , kuidas ise sellest paranes!

Abi !

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina olen 173 cm ja 58 kg kuskil. Rasvaprotsent shapingu mõõtmise järgi 20 ringis (ehk siis selle mehaanilise asjaga, millega volte mõõdetakse jne, pärast kuidagi treener arvutab). Aga kaubanduskeskuses elektrooniline masin näitas mulle 38 <_<:(:D Muidu trennis käin 2 korda nädalas ja 3 korda nädalas jooksmas. Ilmselt see kaubanduskeskuse oma ajas iba või mis te arvate?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
M Aga kaubanduskeskuses elektrooniline masin näitas mulle 38 :D:(:D Muidu trennis käin 2 korda nädalas ja 3 korda nädalas jooksmas. Ilmselt see kaubanduskeskuse oma ajas iba või mis te arvate?

Ära usu.

Taoliste jubinatega võid sõpru-sõbrannasid kiusata.Oma ~45kg kaaluv(~160cm pikkuse juures) elukaaslane pidi ära minestama,kui analoogiline julla tal rasvaprotsendiks 35 näitas ..., <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
sinu mõõdud juba vihjavad ju, et see kaubanduskeskuse asi valetas.. ju seal andmete sisestamisega midagi puusse pandi

Mida rohlkem andmete sisestamist jubin nõuab,seda ebausaldusväärsem ta on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kas kellegil on midagi sarnast juhtunud ja oskab rääkida,kaua paranemine sellest aega võttis(e.päevad tulid tagasi) `?

ning kas siis ei tohi trenni üldse teha või tohib,aga eelnevat vähendada?

paluks veel soovitusi.

Kõige pikemalt olid ära pea 2,5 aastat ja ega ise ei tulnudki tagasi, määrati hormoone. Ei tea ka, kas praegu nö ise käiks, kuna tarbin pille- nendeta käiks mingil määral ka siis, kui rasva% veidi liiga madal. Kui võrrelda enne ja pärast, siis asi on muutunud poole lühemaks ja poole kergemaks. Kas trennist, pillidest või millestki muust, kes seda teab. Trenni tegin kõvasti, praegu veel kõvemini, aga toitumises on tehtud suuri korrektuure.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere!

TUndub,et need masinad valetavad ikka korralikult vist.. Igatahes ma mõõtsin laup. Ilumessil ja 11.9 % oli ja olen just juurde võtnud ning täiesti normaalne..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kõige pikemalt olid ära pea 2,5 aastat ja ega ise ei tulnudki tagasi, määrati hormoone. Ei tea ka, kas praegu nö ise käiks, kuna tarbin pille- nendeta käiks mingil määral ka siis, kui rasva% veidi liiga madal. Kui võrrelda enne ja pärast, siis asi on muutunud poole lühemaks ja poole kergemaks. Kas trennist, pillidest või millestki muust, kes seda teab. Trenni tegin kõvasti, praegu veel kõvemini, aga toitumises on tehtud suuri korrektuure.

Aktivist, kas Sul alguses (päris alguses) toimus korralikult? Kas tarvitad ikka hormoone või oled asja korda saanud? Võib-olla on kellelgi veel kogemusi? Endal mul ka eelpoolnimetatud probleem, aga samas väike rasvapolster peal ja trenniga pole enda teada üle pingutanud. Kõige vähem olen 175cm juures kaalunud 62kg. Küsimus selline, et kas valkude ja heade rasvade piisav tarvitamine võiks hormonaalsüsteemi seisu parandada (kuna on hormoonide ehitusmaterjalid, koostisosad)? Ehk saab kuidagi toitumisega süsteemi nii käima, et võib hormoonravimitest vabaneda?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Palun vastake,kes vähegi teab midagi. Kõik artiklid jms on ka teretulnud.

Kõige parem oleks muidugi , kui keegi räägiks , kuidas ise sellest paranes!

Abi !

Minul taastus ise. V6tsin kaalus juurde ja taastus...

Eks ma suhtu endasse nagu laborisse :D ...k6ige mugavam on asju katsetada :D Hetkel on pooleli yks j2rjekordne "projekt", mida tahaks kunagi ka "kaante vahele" saada.

J2rsk kaalut6us ja kunstlikult tekitatud tsykkel (hormoonpreparaadid) ei tundu mulle kyll head lahendid vaevuste k6rvaldamisel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minul taastus ise. V6tsin kaalus juurde ja taastus...

Eks ma suhtu endasse nagu laborisse :D ...k6ige mugavam on asju katsetada :D Hetkel on pooleli yks j2rjekordne "projekt", mida tahaks kunagi ka "kaante vahele" saada.

J2rsk kaalut6us ja kunstlikult tekitatud tsykkel (hormoonpreparaadid) ei tundu mulle kyll head lahendid vaevuste k6rvaldamisel.

Pigem on järsk kaalutõus hormoonpreparaatide kasutamisest tingitud, kuigi see ei pruugi ka tõusta. Oleneb konkreetsest inimesest ja tema organismi eripärast. Tean kahte minu ema põlvkonna inimest, kes mõlemad võtsid mõned aastad tagasi hormoonravimeid tarvitama hakates 7kg juurde, kuid neist loobudes taastus endine kehakaal üsna ruttu iseenesest (kumbki neist teineteist ei tunne, seega ei saa ühe jutt ka teise omast mõjutatud olla).

Minule väitsid nii günekoloog kui ka endokrinoloog, et kuigi hormoonpreparaatidel on kõrvalmõjud, on nende tarvitamine siiski vajalik, kuna vastasel juhul tekib organismi enneaegne vananemine. Kui tahan kunagi last, siis ei jää muud üle, kui kasutada. Piltlikult öeldes, seisev mootor läheb ju ka rooste :D

Aga mis projektiga tegu on, Aile, kui tohib küsida?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Pigem on järsk kaalutõus hormoonpreparaatide kasutamisest tingitud, kuigi see ei pruugi ka tõusta. Oleneb konkreetsest inimesest ja tema organismi eripärast. Tean kahte minu ema põlvkonna inimest, kes mõlemad võtsid mõned aastad tagasi hormoonravimeid tarvitama hakates 7kg juurde, kuid neist loobudes taastus endine kehakaal üsna ruttu iseenesest (kumbki neist teineteist ei tunne, seega ei saa ühe jutt ka teise omast mõjutatud olla).

Minule väitsid nii günekoloog kui ka endokrinoloog, et kuigi hormoonpreparaatidel on kõrvalmõjud, on nende tarvitamine siiski vajalik, kuna vastasel juhul tekib organismi enneaegne vananemine. Kui tahan kunagi last, siis ei jää muud üle, kui kasutada. Piltlikult öeldes, seisev mootor läheb ju ka rooste :D

Aga mis projektiga tegu on, Aile, kui tohib küsida?

Mul on piinlik tunnistada, kuid ma ei ole ikka veel oma bakalaureuse t88d 2ra teinud. Teema, millega ma tegelesin... alates 9 klassist (fysioloogia kateedris) ei huvita mind juba ammu ning lihtsalt midagi teha...ka ei tahaks.

Ma ei tahaks hetkel eriti t2psustada... Luban, et k2in Tartus jutuajamisel (legendi j2rgi peaksin endale juhendaja leidma...) siis panen vajaliku kontingendi leidmiseks kysimustiku yles. Ma loodan, et meil saab huvitav olema :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×