Jump to content
Crissu

Rasvaprotsent naisel

Recommended Posts

Tere!

Mis on normaalne rasvaprotsent naisel? Sellisel kes käib regulaarselt trennis ja toitub tervislikult?

See hakkas huvitama, kuna mu enda rasvaprotsent on 15 ja osad ütlevad, et liiga madal naise kohta ning teised, et on normaalne. Olen muidu 163 cm pikk ja kaalun 53 kg. Käin aktiivselt jõusaalis - teen päris suurt lihastreeningut u 2x nädalas (iga 3e päeva tagant) ja aeroobset u 3x nädalas u 25 min korraga.

Kui keegi naistest teab ka oma rasvaprotsenti, siis võiks selle ka siia võrdluseks panna :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Su rasvaprotsent ongi madal - naistel vanuses 15-25 oleks normaalne rasvaprotsent vahemikus 15-23, ehk siis keskmine oleks nii 19, Sul aga miinimumi lähedane, nii et palju õnne! Räägid, et käid korralikut jõusaalis - kas peale treeningut taastavaid-arendavaid valgujooke ka kasutad? Kui huvitab ja tahad paremini ja kaugemale edasi areneda, soovitan WW Passazi kaubanduskeskuses 2. korrusel olevat uut Robocopi poodi, kus Sulle soovitatakse vastavalt Sinu eesmärkidele väga kvaliteetseid ja kasulikke tooteid! =)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sinu vanust arvestades ja trennikoormust on kõik normaalne. Eeldusel, et toitud korralikult s.t. sööd normaalselt nii süsivesikuid kui valku kui rasva, siis võid enesega rahul olla - ilmselt näed hea välja, oled terve ja heas sportlikus vormis.

Edit = ja üleüldse on rasvaprotsendi mõõtmine paras hookuspookus. Tunnen tüdrukuid, kellel on rasvaprotsent olnud aparaadi järgi 12-13 suure sportliku koormuse juures ja on nendega kõik korras olnud.

Muudetud kasutaja jrx poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sinu vanust arvestades ja trennikoormust on kõik normaalne. Eeldusel, et toitud korralikult s.t. sööd normaalselt nii süsivesikuid kui valku kui rasva, siis võid enesega rahul olla - ilmselt näed hea välja, oled terve ja heas sportlikus vormis.

Edit = ja üleüldse on rasvaprotsendi mõõtmine paras hookuspookus. Tunnen tüdrukuid, kellel on rasvaprotsent olnud aparaadi järgi 12-13 suure sportliku koormuse juures ja on nendega kõik korras olnud.

Ma toitun küll korralikult - tervislikult ja söön u 4x päevas pluss vahel väike snäkk ka vahele. Toon mõne näite.Hommikuti söön All Bran helbeid väherasvase piimaga või kaeraputru, juustu ja teraleiba. Siis lõunaks kindlasti liha (kala, kana või sealiha) ja juurilju (brokkoli, suvekõrvits, lillkapsas jne) koos extra vergin olive oiliga ja puuvilja. Siis vahepeal söön nt kodujuust, puuvilja, pähklit või kohupiima või sinki. Kui ei ole võimalik näksida vahepeal midagi sellist, siis olen söönud ka mingisuguseid energiabatoone (nt My Diet). Õhtusöögiks on ka mingi väherasvane proteiin pluss aedviljad(ka koos extra vergin olive oiliga) ja puuvili. Ja siis veel kui vahepeal isu on, siis söön juustu või sinki vms.

Söön aegajalt ka magusat - shoksi ja jäätist. Ja ka koogikesi :)

Siis kohe tunnen, et järgmine päev pean kindlasti hästi sööma :) sest rasv kipub ennekõike tulema just kõhukesele....mitte palju, aga seda on kohe tunda......

Nii on ju ok toituda või mis?

Ja oma välise ormi üle ma jah ka kurta ei saa.....lihased ikka paistavad ilusti välja :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah kõik on hästi :)

Nüüd postita pilte, et saaksime anda lõpliku hinnangu :)

Ei tegelikult alati hea meel kuulda, et inimesed viitsivad endaga vaeva näha, ilma minemata äärmustesse või meeletult otsimata mingeid "lihtsaid lahendusi".

Õige trenn ja toitumine ei ole ju nii raske ja pagana meeldiv on ka ju.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Käin ka väh. 3korda nädalas trennis ja pyyan syya 5korda päevas ja minu rasvaprotsent 14,3. Ise olen kyll 160cm, kaal 49kg,aga ei tunne kyll,et tervis kannataks! Olen ka peale jõutrenni valgujooke joonud! Või on minu pikkuse juures rasva% norm?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Käin ka väh. 3korda nädalas trennis ja pyyan syya 5korda päevas ja minu rasvaprotsent 14,3. Ise olen kyll 160cm, kaal 49kg,aga ei tunne kyll,et tervis kannataks! Olen ka peale jõutrenni valgujooke joonud! Või on minu pikkuse juures rasva% norm?

rasvaprotsent küll pikkusest ei olene :)

oleneb kus rasv asub naisel. talje peaks võim peenike olema. pepul ja tissidel aind rasvkudet vaja

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Su rasvaprotsent ongi madal - naistel vanuses 15-25 oleks normaalne rasvaprotsent vahemikus 15-23, ehk siis keskmine oleks nii 19, Sul aga miinimumi lähedane, nii et palju õnne! Räägid, et käid korralikut jõusaalis - kas peale treeningut taastavaid-arendavaid valgujooke ka kasutad? Kui huvitab ja tahad paremini ja kaugemale edasi areneda, soovitan WW Passazi kaubanduskeskuses 2. korrusel olevat uut Robocopi poodi, kus Sulle soovitatakse vastavalt Sinu eesmärkidele väga kvaliteetseid ja kasulikke tooteid! =)

Ei kujutaks ette ennast 25% rasvaga :) täielik pirukas vist paistaks välja, mingid keskmised näitajad need ongi keskmiste inimeste jaoks - aga mitte nendele kes 6x trenni teevad. Mis need valgujoogid siia puutuvad?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Valgujoogid puutuvad siia niipalju, et aitavad lihastel areneda ja taastuda - mis on väga tervitatav, kui inimene jõusaalis korralikult treenib!

jah, täpselt nii, ja tarbin ka ise valgujooki 1-2X päevas, oleneb asjaoludest, ja minupuhul vähenes rasvaprotsent selle tulemusena veelgi (sellega olen muidugi väga rahul).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul on nais tuttav, kes käis just oma rasva % mõõtmas ja tulemusex oli 41% :):P Aga ta ei näe üldse paks välja, vaid selline naiselik...

minu onutütar ja minu lellepoeg, vot nendega oli ükskord nii jne...lähtusin pirukaks olemisega ainult endast, mul jumala suva milline keegi teine näeb väja 41% rasvaga :D - eelkõige on inimestel erinevad eesmärgid ja kui nad on õnnelikud siis on ju kõik ok! :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul rasvaprotsent 25-26, teen trenni 4-5 korda nädalas ja ausaltöeldes end väga pirukaks ei pea. Pikkus 170, kaal 60, vööümbermõõt 65. Sõltub vist sellest, kus see rasv asub. Ma pakun, et minu oma asub pigem siseorganite ümber, kui naha all.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Need elektroonilised masinad valetavad ka. Ja siseorganite ümber olev rasv on max ca 3-5 % mitte rohkem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul aasta-pooleteise tagused mõõtmised näitasid 15-18%, on ka vähem olnud, aga siis juba tekkisid tervisega jamad...

Praegu ei kavatse mõõta sest:

1)need masinad ei anna ju 100% õiget tulemust

2)mis see mulle annab? peegel ja mõõdulint palju paremad ülevaate andjad...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul rasvaprotsent 25-26, teen trenni 4-5 korda nädalas ja ausaltöeldes end väga pirukaks ei pea. Pikkus 170, kaal 60, vööümbermõõt 65. Sõltub vist sellest, kus see rasv asub. Ma pakun, et minu oma asub pigem siseorganite ümber, kui naha all.

rasvumist ongi kahte tüüpi, üks on siis see mida me näeme kehal ehk siis rasv asub naha alustes kudedes, teine ja märksa ohtlikum on kõhuõõne sisemine rasvumine, asub sügavamal keha sees, on paiknenud ümber elutähtsate organite ning suurendab südamehaiguste ja diabeedi tekke ohtu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis moodi seda rasva % mõõdetakse ja kas Pärnus saab mõõta?

Ennast naisena ei tunne aga see ei tohiks veel põhjus olla uut samasugust foorumit alustada.

Arvasin siiani, et mul võiks 0% olla aga siinsest jutust näen, et ilmselt ehk 15-20.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sa oleks surnud kui see 0% oleks :)

Spordiarstid peaksid mõõtma klambritega, see on täpne kui seda teeb proff. Siis levivad veel need elektroonilised mõõtevahendid, mis sa võtad kätte ja see arvutab keha elektrijuhtivuse järgi tiheduse ja selle järgi rasvaprotsendi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rasvaprotsendiga on ka nii, et kui seda 25-26% on, siis ei tähenda et kõik kohe hullusti on. Lihtsalt TERVISLIKUST seisukohast lähtudes on kõik normaalne - rasv kui selline ei koorma sinu tervist.

Välimise rasvaprotsendi paneb paika peegel - kui sealt vaadates oled igati trimmis, siis pole ka 25% tulemusega midagi karta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sa oleks surnud kui see 0% oleks :)

Spordiarstid peaksid mõõtma klambritega, see on täpne kui seda teeb proff. Siis levivad veel need elektroonilised mõõtevahendid, mis sa võtad kätte ja see arvutab keha elektrijuhtivuse järgi tiheduse ja selle järgi rasvaprotsendi.

Mul on mõõdetud nii nende nn klambritega kui ka selle elektroonilise masinaga. Mulle tundub see klambritega "näpistamine" usaldusväärsem miskipärast kui masinaga....kuidagi kahtlane on see, et hoiad lihtsalt seda asjandust sirgete kätega ja siis kohe terve su keha rasvasisaldus teada... :)

Mul tehti nii, et "näpistati" erinevate kehaosade pealt, siis veel mõõdeti luude jämedust (vms) pluss pikkus\kaal ja siis sisestati arvutisse, kus see arvutas rasva%, lihasmassi, ideaali ja veel igasugu asju....See tundus päris hea meetod olevat....

A muidu olen ka kuulnud, et kui naise on rasva% liiga madal, siis hakkavad igast "naisthädad" peale.....seega vist alla 15 % kindlalt lasta ei tohiks?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Niipalju kui mina olen tundund ja suhelnud nende naistega, kelle treeningkoormus nii suur mingil hetkel olnud (tõsi, neid saab üles lugeda vaid ühe käe sõrmedel, nii et see on subjektiivne info) või lugenud profisportlastest, siis pole need hädad küll eriti märkimisväärsed olnud. Esiteks ma ei tea kedagi, kellel oleks need alanud enne kui rasva% alla 12-13. 15% võib veel mõne naise jaoks igati normaalne olla. Ja teiseks pärast suure treeningkoormuse lõppu on kõik taas normi läinud.

Ja noh... mõni arvabki, et mugavam ongi kui tõsisel trenniperioodil menstruatsioon ära jääb:rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

see elektrooniline rasvaprotsendi mõõtja tundub kuidagi ebausaldusväärne jah. Paar nädalat tagasi sai sellega mõõdetud ja tulemus oli 8,4%. Paar päeva tagasi sai uuesti mõõdetud ja siis näitas juba 6,7% :) . Kaalu on mul u 73 ja pikkust 178. Kui neid % uskuda, siis peaksin ma olema kohe-kohe lavale mineku konditsioonis :) . Aga peegli järgi seda päris öelda ei saa.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×