Jump to content
Joutostja

Kükkimine ja O-põlved.

Recommended Posts

Ei teadnud kas Oldmanilt või Atsonilt küsida, aga mõlemad võiksid vastata küll.

Mul on lampjalgsusest tingitud O-põlved. Jalad seistes koos on siis patellade vahele mahub 4 näppu(nii vist vaadatakse kui süvenenud see on?). T.Tein ütles, et väga hull ka pole, elab ära, iseasi kuidas trenniga hakkab olema. O-jalgade pärast ei jaotunud koormus kükkides põlve keskele vaid põlve siseossa, seega tekkisid väiksed siseosa valud(patella kõrvalt). Muidu põlved täitsa korras, saab käia jne, ainult kükkides hakkasid juba 90kg seeriatega lõpuks valutama(ka trenni ajal).

Lasin endale siis tallatoed polikliinikus teha, olen kuu aega nüüd käinud ja plaan on hakata vaikselt kükkima.

Kuidas peaks tehniliselt kükk välja nägema, kuidas jalad asetsevad jne, et põlvi võimalikult palju hoida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui mul oleksid sellised probleemid, ma väldiks üldse kükkide tegemist, sest kükid on väga suur koormus põlvedele ja kang turjal omakorda lisaraskus tallavõlvile. On olemas spets. jalatrena?öör, kus saab anda koormuse nii reie esiosa- kui ka tagaosa lihastele ja ka säärtele. Mingi koormus on ka sellel juhul põlvedele, kuid mitte nii suur kui kükkimise ajal. Pealegi võib vale tehnika ja suur koormus kükkide ajal tekitada traumaohu.

Vt. näit harjutusi jalgadele: Tööriistad-> Harjutuste pank-> Jalg->Jalgade sirutamine trena?ööril.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuna ma ei ole siiski konkreetselt jalgu näinud, erinevalt T. Teinist, siis on minu poolt pakutavad harjutused soovitusliku iseloomuga. Kui sobivad, siis tee, kui ei siis, siis ära tee.

Mõned harjutused on veel: kükid kastile ja poolkäärkükk vaheldumisi üks jalg ees, siis teine.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga kas siis võib teha kui mul valu näiteks enam üldse ei teki? Ma nüüd hakkaks vaikselt tegema, esimesed nädalad väiksemad raskused ja siis hiljem suuremad ning pidevalt jälgin kuidas põlved on?

Tean et varvastest ei või põlved ettepoole minna ja jõukükk peaks põlvedele väiksema koormusega olema?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Proovi laialt kükki , westside stiilis , põlv töötab palju vähem , enamus tööd teevad selg ja jala tagaosa. Laialt kükki ära tee ilma küki trikoota , ka väikeste raskustega mitte.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

vaatasin, et mul põlves nagu väike lõtk sees kui jalga voodis raputada vasakule-paremale. Käies ei tunne seda.

see lai kükk on nii et mõlemad jalad 45 kraadi väljapoole keha suhtes ? olen seda teinud aga ilma trikoo ja suurte raskusteta - kas see võis rikkuda põlvi ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Endal ka mingi kamm põlvedega, kuid tükki tahaks väga teha ...

kuidas kindlaks teed et sul o põlved ?

Tee sel juhul kükid kastile ja kasuta põlvesidemeid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No kui Teini juures käisin, siis seisin, kannad-pöiad koos ja siis öeldi, et o-põlved.

Nt kui ma püsti seisan, panen jalad kokku ilusti alt siis põlvede vahele mahub 3 näppu kõrvuti.

Seda kastile kükki peaks proovima hakkama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul on ka natuke o-põlved. Kuid vahele mahub 1 näpp, ehk natuke vähem o-s. Õnneks mul pole (veel) mingeid tõsiseid jamasid. Üldsegi väga vähestel inimestel maakeral pidid olema ideaalsed jalad, enamikel ikka kas x-jalad (põlved koos, aga alt ei lähe kokku) või o-jalad (alt koos, aga oõlved ei löhe kokku)

Ot, patella on see põlvepea vist ? Jalad alt koos siis põlveluude vahe (patellade) on ka u 4-5 näpulaiust. Mul siis sama jama.. :o

Muudetud kasutaja Mr.Y poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul ka O jalad ja p6lvedega probleeme ja kykke olen teinud ka läbi valude B) Erm mul mahub mingi 2,8 s6rme vist :rolleyes:

Muudetud kasutaja ronija poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul ka O jalad ja p6lvedega probleeme ja kykke olen teinud ka läbi valude B) Erm mul mahub mingi 2,8 s6rme vist :rolleyes:

Inimesed on küll väliselt sarnased, aga anatoomiliselt erinevad. Mõnele sobivad paremini ühed harjutused, teisele teised. Tuleb otsida selliseid variante jalgade asetusega, et valus ei oleks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mulle ei meeldi üldse smith kuid olude sunnil on vaja sellega teha kuna muud võimalust pole.

Oldman see harjutus ei sobi, ma tahan täiskükki teha, tagumik kandadeni ... kas smithil on see ohtutu ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mulle ei meeldi üldse smith kuid olude sunnil on vaja sellega teha kuna muud võimalust pole.

Oldman see harjutus ei sobi, ma tahan täiskükki teha, tagumik kandadeni ... kas smithil on see ohtutu ?

Miks sa tahad täiskükki teha?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Seepärast ongi olemas ka selline vahva harjutus nagu box squat e. kükk kastile.

Smithi masin unusta kohe ära.

On professionaalseid jõutõstjaid, kes treenivad ainult kükki kastile ja täiskükki teevadki praktiliselt ainult võistlustel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×