Jump to content
Angel-liis

kui palju on liiga palju

Recommended Posts

olen 20.a..varem tegelenud 4 aastat ratsaspordiga ..ikka nii suht tihti ..nüüd hakkasin trennis käima kuid tuttavad pahandavad et pingutan üle...sest käin päevas vahest rohkem kui kahes trennis...sealhulgas bodypump,spinn,shaping........kuid kui energiat on,siis miks ma ei või seda kulutada...ja siis selline küsimus,et pärast trenni infrapuna saun??..kui on tehtud kaks trenni siis äkki sauna ei või minnagi?..ja siis kui keegi teab äkki mingit sellist saiti kus oleks välja toodud keskmised kalorikulud erinevate trennide ja tegevustega...a-la magamine jne...oleksin väga tänulik. :(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ma saan ka aru, miks nad pahandavad, sest sa võid enesele teadmata end üle pingutada, see mitme trenni asi võib kokku joosta, muidugi oleneb, kui kõvasti trennid, kuid inimene vajab taastumisaega ja selle puudumine võib lõppeda ületreeninguga või endale liiga tegemisega ja südameveaga..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Päevas nii palju küll ei soovitaks. Loomulikult, kui sellistele päevadele järgneb mitu päeva puhkust füüsilisest, siis on mõeldav, kuid vastasel juhul ootab Sind sarnaselt jätkates varem või hiljem ületreening.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

aga jah..silmad on viimasel ajal imelikud,,nagu laksu all oleks ja siis mulle öeldi,et see võib pingutusest olla.Aga mitte kohe ei tahaks ühestki trennist loobuda,,kõik meeldivad...mh..peab mingi kompromissi vist leidma..aga kui päevas kolm trenni teha siis alla 3000kcal süüa ei tohi või mis see miinimum on?Ja siis kas mul oleks soovitav näiteks süüa kreatiini..see ei anna süsivesikuid,ega rasvu ja samas lihas tuleb siis nähtavale või tuleb seda massi hoopis hullult juurde,,päris kulturist küll kuu pärast välja ei taha näha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Saun peale intensiivset trenni on küll südamele liiast.Ja kreatiin seob sul vett lihastes ja see pigem annab massi, kui reljeefi.See on ikka kulturistidele mõeldud.Ja kui sa oled ratsaspordiga tegelenud, kas sa oled siis kindel, et su organism on nii tugev, et sa võid nii palju treenida?Mina küll ei rassiks nii palju ja keskenduks ühele asjale.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See silmade asi... kas sa jood piisavalt? Veepuudusest võib selline asi olla...

See ületreeningu tont on natuke liiga kardetud siin foorumis minu arvates. Kui sündroomist teadlik olla ja asja mõistusega võtta, siis reeglid nagu, et "nii ja nii mitu päeva PEAB puhkama" muutuvad piiravateks-mõttetuteks. S.t. ületreeningu koha pealt olen Vend Vähiga ühes paadis.

Endal hakkab kujunema hoopis rezhiim, et 6 päeva trenni 1 päev puhkust B)

Aga hästi palju mängin trennide intensiivsusega ja kuulan oma sisetunnet ja tulemused tulevad ja ületreningut küll paistab kogu aeg, aga lähemale ma talle ei astu ja kui kogemata tunnen, et paar sammu lähemale, siis võtan paar päeva kergemalt ja asi jälle vinksvonks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mul see puhkepäev tingitud tööst...vahepeal tuleb ka neli trennipäeva,,,aga see silmade vesisus ei usu et veest on,kuna vett joon ikka päris palju,,igas trennis läheb 0,5 l kindlalt ära...ja õhtuti ka joon vett...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina näiteks tunnen end palju paremini sellest ajast kui hakkasin trennipäevadel jooma enne trenni päeva jooksul vähemalt liiter-poolteist vedelikku ja trenni ajal-vahetult pärast veel liiter-kaks (3h kestvus tavaliselt kokku)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mul ongi enam vähem sama moodi,,õhtuti joon tavaliselt kaks liiltrit kindlasti ja päeva jooksul veel mingi 2,5....ma muidugi ei tea kui kasulik see on,sest olen kuulnud,et kui liiga palju vett juua siis kurnab neerud ära...aga see kehtib vist ainult siis kui sunnid ennast jooma...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ületreeningu oht sõltub mingil määral ka sellest, kui palju kellegi organism on harjunud taluma rasket füüsilist tööd.

ja nagu ma aru saan, siis nii sina jrx kui ka vend vähk olete käinud kuperjanovi pataljonis, seega eeldan, et teie keha on üsna sinapeal raske füüsilise koormusega, kuid seda ei saa öelda kõigi selle foorumi külastajate kohta.

nii arvan mina. B)

Muudetud kasutaja carter poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tee tunde järgi.Kui uni hakkab peale peale pressima siis võta aegmaha ja puhka.Soovitaks peale trenni valgu ja süsivesiku rikast sööki süüa kui nii plaju trenni teed B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vend Vähk nagu ma aru saan on kaadrikaitseväelane...

mina teenisin aega Pärnus ja olin reamees ;)

Pean tunnistama, et mingisugune alus mu füüsilisele vormile sai tõesti pandud sõjaväes. Jõudu oli mul naturaalselt natuke ennegi, aga vastupidavust ikka üldse mitte (olen enamuse aja oma elust olnud väike paks poiss B) )

Peamine on ikka pidev ja aktiivne võitlusalatreening nüüdseks juba kolmandat aastat, nüüd alles hiljuti olen lisanud süsteemse võhma- ja jõutrenni.

Aga mitte seda ei tahtnud ma öelda vaid...

Ilmselt on ka küsijal hea põhi all kui ta jaksab niimoodi trenni teha. Ja kuidas muidu see põhi tuleb kui mitte mõistusega trenni tehes.

Üks kuum sõna "väljamaa" sporditreeningus on hetkel nn. SAID põhimõte e. Specific Adaptations to Imposed Demands. Eesti keeli siis võiks olla see KVEN e. Kohanemine Vastavalt Esitatud Nõudmistele.

Selle jutu kontekstis on sellel tähtsus selline, et:

Kui jääd ületreeningutonti kartma ja ei julge end viia nii kaugele, et võiksid seda piiri käega katsuda, siis ei jõua sa ka enda maksimaalsele vormile iial nii lähedale, et saaksid seda käega katsuda.

Nii arvan mina.

Kui eesmärgiks on tervisesport ja niisama meeldiv ajaviitmine ning enese piiride testimine naudingut ei paku, siis võib muidugi treenida lõdvemalt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ma ise mõtlen ka,et miks ma ei või teha trenni niipalju kui ma ise arvan et ma jõuan...ja samas trennil ja trennil on vahe...bodypumpi võib niisma võimlema ka minna...sest palju ju oleneb ikka tahtmisest..ja kui olla väsinud ja tüdinud siis pole ka tahtmist...a ja palju ma neid süsivesikuid pärast trenni süüa võin kui eesmärgiks pole massi juurde kasvatamine,,,,mingi paarist õunast piisab onju...a ja siis selline asi,et kui pärast shapingut pole lubatud kolm tundi süüa,aga mul on päevas vahest mitu trenni siis kas võib seda aega äkki vähendada v?...muidu tuleb nii välja ,et kui näiteks kaks shapingut päevas ja mingi jõutrenn ka siis ei jõuagi süüa...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ma ise mõtlen ka,et miks ma ei või teha trenni niipalju kui ma ise arvan et ma jõuan...ja samas trennil ja trennil on vahe...bodypumpi võib niisma võimlema ka minna...sest palju ju oleneb ikka tahtmisest..ja kui olla väsinud ja tüdinud siis pole ka tahtmist...a ja palju ma neid süsivesikuid pärast trenni süüa võin kui eesmärgiks pole massi juurde kasvatamine,,,,mingi paarist õunast piisab onju...a ja siis selline asi,et kui pärast shapingut pole lubatud kolm tundi süüa,aga mul on päevas vahest mitu trenni siis kas võib seda aega äkki vähendada v?...muidu tuleb nii välja ,et kui näiteks kaks shapingut päevas ja mingi jõutrenn ka siis ei jõuagi süüa...

Süsivesikud on organismi peamine ja tähtsaim energiaallikas nii koormuse ajal kui peale koormust. Optimaalse toitumisega pead tagama, et organismi süsivesikute varud oleksid küllaldased. Süsivesikute varu jätkub intensiivselt treenides 60-90 min, peale seda organismi töövõime tunduvalt langeb ja tekib kiire väsimus. Selleks, et seda ilmingut vältida, pead treeningu ajal ja peale treeningut tarbima spordijooke. Süsivesikute imendumine on kõige kiirem esimesel tunnil peale treeningut, ca 1 g süsivesikuid kilogrammi kehakaalu kohta tunnis. Peale trenni võib süüa ka 1-2 banaani jogurtiga. Kahe trenni vahel võid kindlasti süüa midagi kergesti seeduvat. Juhul kui jätad energiavarud taastamata, siis viimane trenn kulgeb ebaeffektiivselt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
et siis ütleme,et kui mul on kolm trenni ja kõigi nende trennide vahe on umbes 30 minutit siis on kasulik peale igat trenni juua ja süüa näiteks mingi puuvili?

Juua tuleks enne trenni , trenni ajal ja peale trenni. Kuna vesi moodustab 50 -70 % inimese kogu keha massist, siis 2 % vedelikukaotusel, s. o. 0,5-1,5 l väheneb samuti töövõime oluliselt. Vedelikukaotusel 4-5% tekivad juba tervisehäired - südamearütmia, lihaskrambid.

Banaan ei ole valitud juhuslikult, kuna on kõrge glükeemilise indeksiga, õunad on madala GI -ga. Selleks, et saada 50 g süsivesikuid, tuleb ära süüa ca 0,5 kg õunu või üks banaan.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
aga olen kuulnud,et enne hommikust trenni ei ole soovitav süüa..siis on rasvapõletus parem,,ja kas pärast trenni tuleks süüa 1h jooksul või 1h pärast(välja arvatud shaping).

Kõik sõltub eesmärkidest, mida tahetakse saavutada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kaalu ikka langetada...

ja siis veel selline asi....mul on viimasel kahel trennil bodypumpis jalalihastele harjutusi tehes nii olnud,et jalg hakkab surisema...(samamoodi kui näiteks tükk aega oled ühes asendis olnud siis ka samamoodi)...ja siis kõhulihast tehes selili ei saa jalgu vaheldumisi ette suruda(sama ka shapingus),,sest puus nõksub iga kord kui jalga sirutan ja see pole valus,aga mega ebameeldiv..millest see tuleb...üx variant on äkki,et d vitamiini puudus

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Paljud inimesed väidavad, et pingutad end le ja pingutad end üle. Aga tuleks mõelda, kui palj need inimesed ise sporti harrastavad, kes seda räägivad..

Hmmm, minu tutvusringkonnast väga vähesed. Arvatavasti on oma sisetudele kõige õigem kindlaks jääda. Kui aga tõesti esinevad ülevsimuse tunnused, siis on vist aeg pausi pidada:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×