Jump to content
ronija

Kasvamine.

Recommended Posts

Natuke segadus on peas :S Kui ma teen korralikult trenni ja söön kodust toitu nii kuis juhtub ytleme 3 korda päevas, kas siis lihas ikka kasvab??

V6i Saab massi vaid kindla dieediga?

Dieetide enda kohta tean ja olen praegu ka 3 kuisel massikasvatus dieedil\treeningul. Kuid kas pärast seda v6iksin siirduda tavainimese moodi sööma ja lihas ikka areneb? (loomulikult aeglasemalt kindlasti ja mingi piirini ehk, olenevalt muidugi mis toidulaual tavaliselt on?)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kolm korda päevas süües küll mingit erilist lihaskasvu oodata pole sa peaksid ikka sööma kusagil 5-6 korda.Päevas peaksid saama iga keha kilogrammi kohta kusagil 2-2,5g valku.Nii et korruta ja vaata mitu korda tuleb,ühest toidukorrast peaksid saama kusagil 30g ringis valku.

Abi on ka sellest

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nagu ma ytlesin, dieetidest tean oskan ise ka arvutada vajaminevad kalorid, sysivesikud, proteiinid, rasvad bla bla. Ja praegu nagu ytlesin olen massidieedil, vahelduvalt 6 - 7 korda päevas söön ca 30g proteiini toidukord.

Aga hiljem. Pärast massiperioodi. Tavainimese moodi toituda tahaks taas. Kas kasvan siiski ajapikku ( olgu see aeg siis aasta kaks.... kymme ) aga lihas areneb mingi piirini vastavalt tavainimeslikule toitumisele?

Seda lehekylge tean ka, aga ise ei kasuta :D

Muudetud kasutaja ronija poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas dieedil ei olla tavaliselt mitte mahavõtmiseks? Söö korralikult ning küll see lihas kasvab. Alguses kindlasti igal juhul. KUi ise kunagi alustasin, siis ei teadnud mingist toitumisest ega lisanditest midagi. Ometi kasvas isu kõvasti kui hakkasin trenni tegema ja ka massi tuli korralikult. Söö, puhka ja tee trenni ning küll kasvavad kõik olulised näitajad!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Puhkan ja kohe lähengi magama, mul k6ik selge kuidas asi käib..

Ainus mida ma hiljem tahan on loobuda söömisest 6 korda päevas!

Dieet - läbim6eldud toitumine! ( maha v6tta juurde v6tta vmi )

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tegelikult ma arvan et see 6 korda päevas söömin on ületähtsustatud nagu mõned muudki asjad. Kulturistidel ju iga pisike kiud lihast tähtis ja seepärast süüakse tihti et ikka oleks seda proteiini kogu aeg kehal võtta.

Võibolla pole ka nii palju valku vaja süüa, vähemalt alguses (kasvad ikkagi), mul on vähemalt selline tunne-kogemus oma säärtega, kuigi mine sa tea. Pole mõtet siin vaielda ju ka, mina olen suht kindel et saab ka 3-4 korda süües lihast kasvatada, kuigi oma peal ma seda katsetama ei hakka ja pole mõet mind süüdistada ka kui ei kasva.

Kindlasti võibolla mitte päris nii palju kui koguaeg valku õgides, kuid siiski saad ka toidust ju valke ja lihas mingil määral ikkagi kasvab. Samas 3 korda päevas on raske kalorite ülejääki tekitada (vähemalt mul oleks), pead sööma 1200-1500 kcal eined. Muidugi rasvade ja limonaadi peal ainult olles pole see probleem, kuid siis ei arene ka. Tavalise toidu peal peaks siiski vähemalt alguses lihas kasvama (esimesed 6 kuud, või kuni aasta), sest ka tavainimese toit sisaldab ju valke (söövad ka iga päev kas liha, mune, piima, jogurtit vms, küll mitte iga 3 tunni tagant) + oma roll peaks siinkohal olema ka geenidel

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selle jaoks ei pea just kindlat dieeti pidama. Muidugi tulemused peaksid olema kiiremad, kui ikkagi kogu aeg valku saad, aga kasvad ka siis kui toitumismenüüd ei järgi.

Sööd hommikul nt putru, võtad kõrvale piima seda ikka kodus on. Koolis jood supilörride kõrvale piima, või otsid kuskilt kastmest lihatükke välja :D Kodus võid ka süüa ütleme mida on siis, sh ka nt jogurtit, piima, kindlasti leiad mõnikor kodust ka liha, kala.

Eks seda valku leiad igalt poolt ja põhimõtteliselt peaks see aitama igati kaasa, ei saa küll just 30g iga toidukord kuid vähemalt parem kui mitte midagi. Ja kellel väga kulturismi eesmärke pole, ega väga kiireid tulemusi vaja, saab läbi ka ilma proteiinisheikide ja toitumismenüüta. Lihtsalt hea füüsiline vorm, hea välimus, hea enestunne

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Natuke segadus on peas :S  Kui ma teen korralikult trenni ja söön kodust toitu nii kuis juhtub ytleme 3 korda päevas, kas siis lihas ikka kasvab??

V6i Saab massi vaid kindla dieediga?

Dieetide enda kohta tean ja olen praegu ka 3 kuisel massikasvatus dieedil\treeningul. Kuid kas pärast seda v6iksin siirduda tavainimese moodi sööma ja lihas ikka areneb? (loomulikult aeglasemalt kindlasti ja mingi piirini ehk, olenevalt muidugi mis toidulaual tavaliselt on?)

Näiteks minul tuli 5 kuuga biitsepsile 2-3 cm juurde, rinnale 5-6 cm juurde jne, kaal suurenes ka 1kg, ning toit oli täiesti tavaline ning valguvaene. Iseasi on muidugi see, kas need tulemused sind rahuldaks.

Märgin ka juurde, et täitsa algaja ei ole, paar aastat tegelenud, kuid mitte väga tõsiselt.

Kuni arengut on, võib teha ilma lisaproteiinita, ning kui ka korraliku toitumisega ikka arengut ei ole, siis tuleks hakata võtma proteiini. Muidugi kui raha on, siis andke aga koguaeg minna :D

ja loomulikult on südamete ja asjadega korras, kontrollimas käidud B)

Muudetud kasutaja Eastsider poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah, see on tõsi, et alustades tuleb juurde ka ilma korraliku söömiseta, kuid see on oma enda keha vägistamine ,kuna valku on organimil üleüldiseks tööks ka suht palju vaja ning kui sa tegeled veel intensiivse treenimisega, võtavad su lihased endasse rohkem aminohappeid, mis jätab neid ülejäämid kehale veelgi vähem, ühesõnaga sa piinad oma keha. Ma tean ise juhtumit, kus üks inimene käis kaks kuud järjest trennis süües ainult kaks korda päevas, tulemused paranesid algeses jõudsalt, kuid asi lõppes sellega, et ühel trennipäeval jättis ta trenni pooleli, kuna tundis ennast jõle halvasti, pärast arsti juurde minnes küsis doktor ta käest, et ega teil ratastooli ei ole vaja, et koju saada, sest ta üleüldised näitajad olid niivõrd nigela. Ühesõnaga üle on ennast nii väga kerge treenida, mis omakorda võib tekitada püsiva südamekahjustuse, kuna südamelihased muutuvad väga nõrgaks.

Muudetud kasutaja Axer poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×