Jump to content
Zero Cool

5x5 Süsteem

Recommended Posts

Ma olen 15 aastane ja väga heas füüsilises vormis.

Ma järgin seda kava hoolikalt (kulturistide kava), olen teinud seda kava juba 1.5 kuud.

Pole ühtegi korda vahele jätnud ja olen lisanud alati 2.5kg nädalas.

Pole sellest kavast kuidagi ära väsinud ja sooviks lisaks midagi teha, aga kas on soovitav?

Kava jõuan ilusti järgida, aga kas tohin üldse?sest ma pole teinud mingit alagajate kava ja edasijõudnutele.

Väsimust üldse ei tunne ja tahaks veel juurde teha trenni.

Abitreener ütles et võin 6x nädalas ka teha,kui ma teen KOLMAPÄEVITI ja LAUPÄEVITI ainult kõhule ja aeroobset.

Alati enne trenni venitan ennast korralikult ja peale trenni samuti.

Iga trenn kestab kokku umbes 2h (koos venitustega)

Proteiine ei tarvita ja muud tervisele kahjulikke aineid.

NB! JÄRGIN KULTURISTIDE KAVA 5x5 SÜSTEEMIS!

Tahtejõudu ja energiat jääb veel küllaga üle!

Kas mul on üldse seda kava õige järgida?

Kas võib veel kavale juurde teha puhke päevade ajast lisatrenne KÕHULE ja AEROOBSET?

Äkki keegi on nii hea ja aitaks mind veidi B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul üks küsimus kas proteiin on tervisele kahjulik sinuarust ja mis need teised ained on B) äkki jätad pudru ja liha ja muna ka söömata :)

Muudetud kasutaja inside14 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul üks küsimus kas proteiin on tervisele kahjulik sinuarust ja mis need teised ained on B) äkki jätad pudru ja liha ja muna ka söömata :)

Arstid ütlevad et proteiinid ja toidulisajad on kahulikud

Mul on sugulane arst ja ta seletas et see on viimane asi mida peaks võtma

1)tekitab vähke

Vähemalt niipalju tean.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul on sugulane arst ja ta seletas et see on viimane asi mida peaks võtma

Hea, et meil on "tarke" paberitega arste siin eesti riigis vähemalt. Või siis kohtasid, mis neidsamu "tarke" arste toodab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kes on abitreener, kes sul 6 korda nädalas trenni teha lubab? Huvitab lihtsalt! B)

Ja veel 2 tunniseid 6 korda nädalas :)

Kas siis ei või nii palju teha?

No kui sa oled juba mitmeid aastaid teinud ja lihaseed kannatavadja arenevad, siis lase aga käia!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üle 4-5 treeningnädala peaksid kindlasti tegema ühe kergema nädala. Kasutan ka ise 6 trenni nädalas varianti, aga mul on osad päevad pikemad ,kuni 2h koos aeroobsega ja mõned jälle lühikesed, ~40-60min.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul on sugulane arst ja ta seletas et see on viimane asi mida peaks võtma

Hea, et meil on "tarke" paberitega arste siin eesti riigis vähemalt. Või siis kohtasid, mis neidsamu "tarke" arste toodab.

On küll kahjulikud jah. Igasugune kontsentreeritud toitaineid sisaldav lisand, millele ei ole looduse poolt alternatiivi on tervisele kahjulik. Minu teada mõjutas suur proteiini kogus neere tugevalt.

Muidugi kahjulikul ja kahjulikul on vahe sees: üks on selline, mis põhjustab püsikahjustuse mingi lühema ajaperioodi jooksul, teine alles elu viimases veerandis hakkab ennast välja näitama. Samamoodi on ka jõusaalis käimine kahjulik B). Konkreetselt lühendab eluiga. Ja ka muud spordialad, kuid need tagjärjed avalduvad alles elu lõpufaasis. Samas kogu see hea, mida inimene sporditegemisega saavutab, on väärt neid kannatusi. Väga filosoofiliseks kiskus vist, eks aitab kah.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
On küll kahjulikud jah. Igasugune kontsentreeritud toitaineid sisaldav lisand, millele ei ole looduse poolt alternatiivi on tervisele kahjulik. Minu teada mõjutas suur proteiini kogus neere tugevalt.

Sellele neeruasjale on ümberlükkavaid katseid tehtud ja kui neerudel eelnevalt häda pole midagi, siis ei juhtu ka midagi.

Ja see kontsentreeritud toitainete ja looduse alternatiivi lause... ise ka aru saad, mida öelda tahtsid ve B) Suures koguses aspartaam kahjulik? Nii saan mina sellest aru ja jutt jumala õige, aga kuidas see proteiini puutub?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul on sugulane arst ja ta seletas et see on viimane asi mida peaks võtma

Hea, et meil on "tarke" paberitega arste siin eesti riigis vähemalt. Või siis kohtasid, mis neidsamu "tarke" arste toodab.

On küll kahjulikud jah. Igasugune kontsentreeritud toitaineid sisaldav lisand, millele ei ole looduse poolt alternatiivi on tervisele kahjulik. Minu teada mõjutas suur proteiini kogus neere tugevalt.

Muidugi kahjulikul ja kahjulikul on vahe sees: üks on selline, mis põhjustab püsikahjustuse mingi lühema ajaperioodi jooksul, teine alles elu viimases veerandis hakkab ennast välja näitama. Samamoodi on ka jõusaalis käimine kahjulik B). Konkreetselt lühendab eluiga. Ja ka muud spordialad, kuid need tagjärjed avalduvad alles elu lõpufaasis. Samas kogu see hea, mida inimene sporditegemisega saavutab, on väärt neid kannatusi. Väga filosoofiliseks kiskus vist, eks aitab kah.

Reeglina elab ikka sporti teinud inimene kauem, kui kodus teleka ees sõõrikuid süües ja kokat peale juues inimene :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No osa juttu on ju puhas bs.

Proteiin tekitab vähki? Neerud lähevad tuksi?

Kuidas näiteks Arnold veel elus on, ei tarvitanud tema ju ainult proteiini, muid aineid ka.

Vähki tekitavad enamasti steroidid, proteiin on aga täiesti looduslik aine, mis vähki ei tekita.

Teadjad mehed, ärge siis mune ja kanaliha sööge enam, valk on sees, saate veel üledoosi ja vähi.

Huvitab mind ausalt öeldes, kust sellised arstid tulevad B)

"On küll kahjulikud jah. Igasugune kontsentreeritud toitaineid sisaldav lisand, millele ei ole looduse poolt alternatiivi on tervisele kahjulik. Minu teada mõjutas suur proteiini kogus neere tugevalt."

No aga proteiinile on ju looduse poolt alternatiiv.

Ja ma ka muideks ei tarvita eraldi proteiinikontsentraate, lihtsalt eesmärgid on teised ning ei tunne vajadust.

Muudetud kasutaja Eastsider poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis kõigerohkem nalja teeb on see, et ARST räägib proteiinipulbrite kahjulikkusest ja samas on just arstid need, kes kirjutavad patsientidele toksilisi ravimeid välja. Kas keegi teist loeb ALATI ravimi infolehte? Midakõike seal kõrlavlmõjudena ära ei tooda. Ja teie räägite valgupulbrite kahjulikkusest..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
On küll kahjulikud jah. Igasugune kontsentreeritud toitaineid sisaldav lisand, millele ei ole looduse poolt alternatiivi on tervisele kahjulik. Minu teada mõjutas suur proteiini kogus neere tugevalt.

Muidugi kahjulikul ja kahjulikul on vahe sees: üks on selline, mis põhjustab püsikahjustuse mingi lühema ajaperioodi jooksul, teine alles elu viimases veerandis hakkab ennast välja näitama. Samamoodi on ka jõusaalis käimine kahjulik . Konkreetselt lühendab eluiga. Ja ka muud spordialad, kuid need tagjärjed avalduvad alles elu lõpufaasis. Samas kogu see hea, mida inimene sporditegemisega saavutab, on väärt neid kannatusi. Väga filosoofiliseks kiskus vist, eks aitab kah.

tegelikult on nii et sport on ka kahjulik kui vaadata asja selle nurga alt, et kõik mis liigub see kulub ja sporti tehes me ju liigutame oma keha rohkem kui need inimesed kes sporti ei tee. öeldakse ju ka nii et kui oleme kartuli ära söönud peame ootama tunnikese kui võime süüa liha, kõike koos süües pidavat olema kahjulik, aga inimesed on ju elanud tuhandeid aastaid nii et söönud kõike ja segamini. ja siit nüüd see et olge rahulikud, pole see asi nii hull midagi B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tegelikult alla 16-aastastel ei soovitata jah toidulisandeid nagu valgupulber ja kreatiin võtta.Aga kui sa tunned, et peale trenni oled veel wäge täis ja jõuaksid iga päev juurde teha siis on asi hoopis selles, et SA EI TEE PIISAVALT INTENSIIVSELT.Tee suuremate raskustega, puhka harjutuste vahepeal ainult minuti või alla selle.Kui sa teed piisavalt intensiivselt, siis sa enam ei tunne, et oled liiga väge täis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Reeglina elab ikka sporti teinud inimene kauem, kui kodus teleka ees sõõrikuid süües ja kokat peale juues inimene :D

kui sa trenni ei tee aga päris niisama teleka ees sõõrikuid ei vintsuta ja suitsu ja alkot ka suurtes kogustes ja mida veel.. elad normaalselt, siis ikka selab kauem küll. Treenimine, jooksmine, suurendavad kehas vabade radikaalide hulka, arvata võib, mida need üliaktiivsed osakesed meie kehaga teevad :o nii et kõrges vanuses läheb asi käest ära -- kuulsin seda juttu väga targalt keemikult paar aastat tagasi nii et kui ma midagi valesti olen öelnud, siis mitte teadmatusest vaid lissalt halvast mälust .. eks

lisaksin veel, et mina pooldan sporti :( fuck vanadus, võib olla ma suren 50 aastaselt autoavarii tagajärjel? vähemalt siis sain ma elada sinnamaani ilusa trimmis kehaga

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rebane sa tee robot sellistele meilidele vastamiseks.

if (find(proteiin on paha, ma teen trenni 8 korda nädalas, ma ei söö keemiat nagu valk etc)) then

sendmail:

"Oled väga kõva mees. Kahju et pead kusikute seas elama. Konto kustutatud. Head aega."

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Rebane sa tee robot sellistele meilidele vastamiseks.

if (find(proteiin on paha, ma teen trenni 8 korda nädalas, ma ei söö keemiat nagu valk etc)) then

sendmail:

"Oled väga kõva mees. Kahju et pead kusikute seas elama. Konto kustutatud. Head aega."

:( hea idee :D:o

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Njah, eks igal ühel ole oma arvamus. Ma lähtun sellest kulumise vaatenurgast just. Igasugune bioloogiline vms süsteem omab teatud eluiga. Mida suurema koormusega asi töötab, seda varem tal tööiga täis saab. Neerud saavad teatavasti kõvasti vatti valke organismi ümberpuhastades, mida suurem koormus, seda varem lõppeb neer otsa. Lisaks on lisandite korral organismi-sisese taastumisprotsessi kiirus oluliselt suurem looduse poolt pakutavatest võimalustest.

Teine poolt tegur valkude kahjulikkuse kohta on fakt, et inimese arenemine läbi miljonite aastate on toimunud just looduse poolt pakutud toitude abil. Toidulisandid on alles kuni 50-ne aasta vanune nähtus ning nende olemus on tunduvalt erinev tavatoidust.

"Kuidas näiteks Arnold veel elus on, ei tarvitanud tema ju ainult proteiini, muid aineid ka."

Ei ole kokkupuutunud Schwarzi tervise varjukülgedega. Raske on uskuda, et nii jõkralt oma organismi piinanud inimene enam sellises vanuses täiesti terve on. Vaevalt, et see üldse meedias avalikult tahelepanu saab tema elu jooksul. Kindlasti on mainimisväärt fakt, et nii kõrge profiiliga tegelinski saab endale tipparste lubada, kes suudavad peaaegu imet teha.

Kasutajale Eastsider: munad jms ei ületa valgusisaldus ju 20...30%, aga mõned valgukontsentraadid on miski 90% ja rohkemgi, raske on võrrelda neid, kuigi üks on teise derivaat.

Aga jah, eks igaüks usub, mis tahab, sõimata pole vast mõtet teist selle pärast.

Küsiks ka veel seda, et kas valkude eraldamisel munadest jms mitte ei kasutata mingeid sünteetilisi aineid vms keemiat, millest osa jääb hiljem samasse toidulisandi pulbrisse?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×