Jump to content
inside14

Biitseps

Recommended Posts

Huvitav küll!!

Kas teadsite, et kui teha biitsepsit kitsahaardega siis treenib biitsepsi välimistpead (kõrgus) ja kui teha laiahaardega siis biitsepsi sisemistpead (laiust).Kuulsin seda esimest korda sellelt videolt http://forum.athletes.com/fitshow/war/war3.htm

On see ka tõsi pole ausalt öeldes varem kuulnudki.

NB! muutsin postitust kuna panin algul vale video!

Muudetud kasutaja inside14 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma kuulsin sellist asja ka, et kulturistidel mitte ainult ei suurene lihasrakud vaid neid tekib ka juurde.Kui tavaliselt on inimestel sündides kindel arv lihasrakke ja need ainult paisuvad elu jooksul, siis teatud treeninguga on võimalik ka nende arvu kasvatada.Need abirakud mis lihastes on ja tavaliselt liituvad teiste lihasrakkudega, neid kasvatades liituvad sel juhul omavahel ka moodustavad uusi lihasrakke.Selleks, kui ma õieti aru sain, pidi vist lihasele mingi aja jooksul pidevalt rakendama raskust, ehk siis siduma endale raskused külge ja niimoodi oma päevad mööda saatma.

http://home.hia.no/~stephens/hypplas.htm

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina olen kuulnud küll et kitsa haardega teenib välimist pead ja laia haardega sisemist pead, see oli kirjas vist sellises raamatus nagu "Jõu, Ilu & Tervise Anatoomia"

Olen ka treeninud nii et kangiga 3x10 kitsa haardega ja 3x10 laia haardega

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kas te ei räägi mitte triipsepsi trennist, mitte biitsepsist.kui teha kitsa haardega surumist siis see jätab biitsepsi suht külmaks ju.Mis puutub uutesse lihasrakkudesse siis selle õigsuses ma sügavalt kahtlen.ehk tõisisõnu ma küll ei hakka endale rauda käte külge riputama :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kas te ei räägi mitte triipsepsi trennist, mitte biitsepsist.kui teha kitsa haardega surumist siis see jätab biitsepsi suht külmaks ju.Mis puutub uutesse lihasrakkudesse siis selle õigsuses ma sügavalt kahtlen.ehk tõisisõnu ma küll ei hakka endale rauda käte külge riputama :)

Jutt käib ikka biitsepsist, vaata seda videot mis ma üles panin.Xip tänan, ma hakkan ka siis proovima asi vist seda väärt nagu videost aru sain. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kas te ei räägi mitte triipsepsi trennist, mitte biitsepsist.kui teha kitsa haardega surumist siis see jätab biitsepsi suht külmaks ju.Mis puutub uutesse lihasrakkudesse siis selle õigsuses ma sügavalt kahtlen.ehk tõisisõnu ma küll ei hakka endale rauda käte külge riputama :)

Keegi pole surumisest ju rääkinud ???

-------------------------------------------

Ma pole haardeid varieerinud. Selline õlgade laiune haare, et käed külgedel ja pumpan. Kas see peaks siis enamvähem võrdselt treenima mõlemat pead?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mehed, kas tegu on alles algajatega või asi milleski muus, aga see mida te nö. avastanud olete on küll juba väga vana lugu, ammu teada ja tuntud.

See kitsamalt-laiemalt printsiip toimib terve keha puhul

1.

Biitsepstõste laia haardega - biitsepsi sisemine pea

Biitsepstõste kitsalt - biitsepsi välimine pea

2.

Kükk ja surumine jalgadega

jalad õlgade laiuselt (või veidi laiemalt) pöiad kergelt välja pööratud - reie sisemised lihased

jalad paralleelselt õlgadest veidi kitsamalt - reie välimised osad

3.

Kõik tõmbed lailihasele, nii kangiga kui trossil

Laiem haare, töötavad lailihased, ent rohkem lailihaste siseosad, selja keskosa lihased romb ja trapetsi alaosa (seepärast need ka nn. selja paksuse harjutused)

Kitsas haare käed liiguvad kere ligidalt - isoleerib seljalailihased, välimised osad

4.

Päkale tõusud seistes (sääred)

Jalad õlgade laiuselt pöiad hästi kergelt välja pööratud - töötab rohkeb sääre kakspealihase sisemine pea

Jalad kitsamalt pöiad hästi kergelt sisse pööratud - rõhk kandub rohkem välimisele peale

5.

Surumised lamades

Mida kitsam haare, seda enam kandub rõhk triitsepsile.

Laiem haare - rõhk rinnale

Loomulikult tegemist ei ole antud lihaste täieliku isoleerimisega - siin saame rääkida vaid rõhu asetusest lihase ühele või teisele regioonile.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma teen tavaliselt seistes laia haardega ja scott`i pinnal kitsaga :)

Jah teen ise täpselt samamoodi, lihtsalt istub kuidagi paremini. Aeg - ajalt ka muidugi seistes kitsalt. Eelpool diskuteerijatele veel niipalju, et tegelikult ei tohiks kitsa haardega küll kergem olla. Kuna kitsas haare kannab rõhu just välimisele peale ning reeglina on kulturistidel ja eriti veel tavaharrastajal just välimine pea nõrgalt arenenud. Kui välimine pea on nõrgalt arenenud on sellest kohe aru saada, kui näitate topeltbiitsepsi tagant - sel juhul pole seda tagant praktiliselt üldse näha.

Ja kui välimine pea on hästi arenenud, siis muutub biitseps selliseks paksuks ja "kandiliseks" nagu näiteks Marek Kalmusel on!!!

Ja loomulikult nagu kõige puhul, nii ka selles küsimuses ei saa üle ega ümber individuaalsusest - mõnel areneb see välimine pea rohkem teisel jälle vähem ja ei taha kuidagi esile tulla!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Seda ütlen teile 100% kindlalt ära. Vöötlihasrakud EI OLE pooldumisvõimelised ja nende arv organismis EI SAA kasvada.

Aga muidu, hea avastuse olete teinud. Ise pole varem katsetanud et kitsa haardega tehes ei ole see mis laiaga ja üleüldse pole siis tõesti varem selleüle mõtisklenud, miks üldse kasutatakse kitsast ja laia haaret? Eks ikka selleks, et tulemused oleksid täiuslikumad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võin avastust veel niipalju täiendada, et kui seda biitsepstõstet seistes teete, pange käed maksimaalselt sirgelt ette, küünarnukid ei olegi sel juhul niivõrd külgedel, vaid tulevad külgedelt natuke ettepoole ning kallutage kergelt ette - siis on tunda, kuidas biitseps töötab, eriti selle välimine osa!!!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Seda ütlen teile 100% kindlalt ära. Vöötlihasrakud EI OLE pooldumisvõimelised ja nende arv organismis EI SAA kasvada.

Kurupt, kust sa seda nii kindlalt väidad, et vöötlihasrakud ei ole pooldumisvõimelised, ma tegin oma ülikooli lõputöö sel teemal. Ja kuigi midagi 100% tõepoolest väita ei saa, kuna asi alles suuresti selgitamisel, on siiski vägagi tõenäoline, et vöötlihasrakud omavad võimet poolduda ning kiude tekib juurde. Siinkohal on aga teadlased erinevatel seisukohtadel. Üks koolkond arvab, et pärast maksimaalset hüpertrofeerumist, kui kiud on teatud suuruse saavutanud, teatud mõõtmetesse kasvanud, siis see emalihaskiud pooldub ja sellest tekib kaks uut tütarlihaskiudu. Seda nimetataksegi nn. splittinguteooriaks.

Samuti on tõestatud, et mehhaaniliste traumade ja vigastusete tulemusena hakkab organism uusi kiudusid tootma, samuti jällegi hakkavad emakiud poolduma, et lihase struktuuri taastada. Katseliselt on see ära tõestatud. Ning teatud mõttes, intensiivne ja hardcore jõutreening ei ole ju ka midagi muud, kui lihase mehhaaniline kahjustus, ainult, et mikrotasandil. Sellega ongi ainult see point, et sellise treeningtasemeni tuleb jõuda, selliseid koormusi, intensiivsusi ja vastupanusid, mis selliseid muutusi esile kutsuks ei jõua algaja ega ka keskmise tasemega harjutaja üldse taluda ega saavutada. On üsna tõenäoline, et sellised parameetreid, mis fenomeni esile kutsuks, suudab täita vaid steroide kasutav kulturist. Tegemist teatud mõttes ka justkui valuläve ületamisega.

See, millest ennist oli juttu, et raskused käte otsas ja kiudusid tuleb juurde - ka see ei ole üdinisti vale - õigemini, sellise uurimisjärgus ja hüpoteetilise teema korral on raske väita mis õige mis vale. Tõepoolest rottidega läbiviidud katsetest on saadud tulemusi, mis kinnitavad, et venitusliku iseloomuga koormused põhjustasid kiudude arvu suurenemist. Muidugi kas see ka 100% inimestel paika peab, ei julge ma väita, ent mida see meie puhul võiks tähendada, on see, et kasutades harjutustes venitusmomenti ja selliseid harjutusi, kus venitusmoment hästi tuntav (nt. biitsepstõste hantlitega kaldpingil) - võiks viia teatud treeningstaazi ja koormuste juures samade tulemusteni.

Inimkatsete tulemuse lugemise muudab peaaegu, et võimatuks asjaolu, et me ei saa kelleltki tervet lihast ära võtta ja kiudude arvu üle lugeda. Selleks aga, et anda lõplik vastus sellele fenomenile, peavad teadlased just omama võimalust analüüsida tervet lihast. See on paraku aga võimatu!

Mis veel oluline ja 100% kindel - on indiviidid, kes sünnipäraselt suurema kiudude arvuga, kui keskmine indiviid - Flex Fheeler pidavat üks sellistest õnnelikest olema!

Lõpetuseks veel niipalju, et muidugi, ma ei ole teadlane, ent olen lugenud/kuulnud tõestatud fakte, mis isiklikult mul lubavad küll uskuda, et kiudude arvu suurenemine teatud tingimustel on võimalik ja vägagi!!!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Huvitav küll!!

Kas teadsite, et kui teha biitsepsit kitsahaardega siis treenib biitsepsi välimistpead (kõrgus) ja kui teha laiahaardega siis biitsepsi sisemistpead (laiust).Kuulsin seda esimest korda sellelt videolt http://forum.athletes.com/fitshow/war/war3.htm

On see ka tõsi pole ausalt öeldes varem kuulnudki.

NB! muutsin postitust kuna panin algul vale video!

Täielik jama, vastupidi on asjalood......

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Huvitav küll!!

Kas teadsite, et kui teha biitsepsit kitsahaardega siis treenib biitsepsi välimistpead (kõrgus) ja kui teha laiahaardega siis biitsepsi sisemistpead (laiust).Kuulsin seda esimest korda sellelt videolt http://forum.athletes.com/fitshow/war/war3.htm

On see ka tõsi pole ausalt öeldes varem kuulnudki.

NB! muutsin postitust kuna panin algul vale video!

Täielik jama, vastupidi on asjalood......

Mis sa sellega Marek öelda tahad, et see mis nad videos tegid ja rääkisid on vale.Ja kas kõik eespool rääkinud Oskar ja teistel pole õigus.Kuidas siis õige on sellepärast ju tegingi selle teema kas on võimalik või mitte.Nii ei saa ju aru kui üks väidab üht teine teist B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma olen tähele pannud, et treeningvideotes teevad kulturistid alati kiiresti biitsepsit ja aitavad natuke kehaga kaasa. Olen ma millestki valesti aru saanud? Ise teen võimalikult rahulikult ja kontrollitult.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma olen tähele pannud, et treeningvideotes teevad kulturistid alati kiiresti biitsepsit ja aitavad natuke kehaga kaasa. Olen ma millestki valesti aru saanud? Ise teen võimalikult rahulikult ja kontrollitult.

Sa ei ole valesti arusaanud olen ka näinud, et paljud kõigutavad kehaga kaasa.Võibolla sellepärast, et kasutavad liiga suuri raskuseid millega ei jõua korralikult seerjat teha.Kuid kui tahad lihast siis ikka õige tehnikaga "jätke oma ego koju kui tahate suuremaid lihaseid" nii ütles Milos Sarcev!! B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma olen tähele pannud, et treeningvideotes teevad kulturistid alati kiiresti biitsepsit ja aitavad natuke kehaga kaasa. Olen ma millestki valesti aru saanud? Ise teen võimalikult rahulikult ja kontrollitult.

Selline on kohe treeningu erimeetod! :ph34r:VARASTAMINE(Cheating)-harjutuse ebapuhas sooritamine kui osa tööd tehakse ära teiste lihaste abiga.Siis kui seeriat ei taheta poolei jätta. Aga kui kogu seeria tehakse selle meetodiga, siis mina seda õigeks ei pea, aga kui arenevad, andku minna! Erinevaid inimesi on ju lõputult ja tase on neil ikkagi teine kui tavaharjutajal!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Potentsiaalne kasu varastamise meetodis on see, et programmeeritakse närviteid ja järgmisel korral on lihtsam teha seda seeriat lõpuni natuke õigemini ja siis veel õigemini. Kui pooleli jätta, siis tuleb aga minna tagasi väiksema raskuse juurde.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Veidi küll vana teema, aga seoses lihasrakkude arvuga nagu paremat teemat ei leidnud ning lihasrakkude arvu kohta just tahakski küsida: kas/kuidas seda kindlaks teha saab kui palju kellelgi neid rakke on? Kas just täpse arvuna, aga näiteks kasvõi, et keskmisest rohkem või keskmisest vähem? See vist on mingi keerukas meditsiiniline uuring? ;) Põhimõtteliselt siis, et kellel on neid rakke rohkem, siis sellel on kergem suuremaid lihaseid saavutada?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ei seda ei saagi kindlaks teha, võibolla ainult väga ligikaudselt kaaludes ja samuti ei olene lihasrakkude arvust see kui suureks su lihased kasvavad, vaid lihaskiudude tüübist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×