Jump to content

Recommended Posts

Omast kogemusest tunudb, et on mingi roidenärv/lihaskiud haiget saanud. Mul on umbes 3 korda seda valu olnud. Viimati läks kolmanda päeva õhtuks nii hulluks, et mõtlesin juba kiirabi kutsuda - ainult hinge kinni hoides ei olnud rämedalt valus, aga kaua sa nii jõuad olla.

Kui valu läks suuremaks, siis visuaalselt oli näha kuidas rinnalihase all üks lihaskiud tõmbus pingesse/krampi ja varsti pärast seda järgneski valu. Valuvaigisti aitab!

Nüüd tean ka seda, milline harjutus selle häda põhjustas - piistu harjutus preacher's bench'i peal. Ise olin loll kah, istumise kõrgus ja pingi nurk olid sellised, mis surus liiga rinnakorvi peale. Nüüd sätin alati pingi korralikult paika ja pole enam jama kordunud.

Muudetud kasutaja olli poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

jah ka mul on seda mõnikord esinenud, et korraks sissehingates on valus. Perearst ütles mulle kunagi, et ole rahulik, see valu on sul rinnalihases mitte südames.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Armuvalu mis muud ...

Kuskil meditsiinikursustel meelde jäänud, et kui süda jamab, siis sellist konkreetset valu pole kindlas piirkonnas, vaid siis peaks olema tunne, et terve rindkere nagu rõhuks, ilma et arugi saaks, kus see valu täpselt on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

et siis soovitate keele ja ujumist - jõusaali treeninguga , eriti rinnapiirkonda peaks hoiduma jah ?

kui nüüd nädala jooksul ei saa korralikult sügavalt sisse hingata siis käin arsti juures kindlasti ära .

Loodame parimat .

Aitähh vastuste eest seni :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Endal oli sama probleem umbes 2-3 nädalat tagasi. Mõtlesin isegi arsti juurde minna. Valu tugevnes kõvasti kui hingasin sügavalt sisse. Otsustasin Oldmanile kirja saata. Siin on tema vastus :

Diagnoosi on ekraani vahendusel tõesti raske panna. Valud südame piirkonnas võivad ollad ka lihasevenitusest- rinnalihas, roietevahelised lihased, samuti närvivalu aga ka stressist. Arsti juures tehakse EKG, kuulatakse kahinaid, vajadusel koormustest.

Trenni ära nädal tee, tarvita Panangini ja Berocca`t. (B-vitamiinid).

Pidasingi väikese pausi ja valu läks ära. Puhkus tuleb kindlasti kasuks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

tänud.

mul 2 aastat tagasi oli põsekoopa põletik ning sellest ajast saati on kurk nagu koguaeg punane olnud ,(ei valuta) ning üks ninapool kinni. Spordiarst arvas et see võib tingida erinevaid haiguse jne . Krt igapool käinud arstide juures aga sittagi pole abi saanud . Keegi mingit head eriarsti oskaks soovitada ? ja mis hinda need maksavad ?:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tervist,

küsimus on puht meditsiiniline. Nimelt sain kolm nädalat tagasi väga kõvasti külma, mille peale jäid põletikku mandlid. Muid sümptomeid (ka palavikku) ei tekkinud, ning kurk oli neelatades vaid väga kergelt valulik, mis siis, et väga kole nägi vaadates välja. Valugi möödus nädala jooksul, mille peale eeldasin, et asi on möödunud. Kuid kurku vaadates ei näinud too sellegipoolest tervem välja - punetav, üks mandel paistes ja üleval. Kuna järeldasin, et põletik on seega endiselt sees, hakkasin sööma antibiootikume.

Peaks mainima, et igasugused angiinid ja tonsilliidid ei esine mul eriti tihti, ning tegu ei ole millegi kroonilisega.

See oli alles proloog tegelikule küsimusele. Olen vägagi teadlik, et selline pikaajaline mandlipõletik võib tekitada tüsistusena reumat, täpsemalt siis ka südamereumat. Nüüd viimastel päevadel olen tundnud oma vasakus rindkerepooles õrna kergelt pigistavat valulikkust (puhkeasendis). Südamereuma see nagu ei tohiks olla, kuna tollel on väga äge algus koos palaviku ja peavalude/higistamisega. Kas võib olla tekkinud hoopis südamelihase põletik?

Ajaloost ka natuke: Alles viimane sügis hakkasid mind peale haigust ahistama sarnased südameprobleemid - samasugune õrn ja pigistav valulikkus, mis esines hingamisel. Külastasin südamearsti, tehti 24h-ne EKG ja ultraheli. Kahtlustasin samuti müokardiiti, ent uuringud näitasid, et süda on korras. Küll aga diagnoositi hüperkineetiline süda, mis pidi olema sünnipärane ja mitte midagi väga ohtlikku. Sellele diagnoosile aga ei omistatud mingit seost minu kaebustega. Kaebustest sain lahti aga alles oma ema soovituse järgi tehes läbi ühe Panangini kuuri. Ehk oli tol korral tegu siis tõesti väsimusest ja ainetepuudusest tingitud vaevustega.

Hakkasin praegugi Panangini sööma, aga küsimus ongi siis kokkuvõttes järgnev: kas peaksin peale kolmenädalast küllaltki passiivset mandlipõletikku kartma mingit südameriket? Või võib see seegi kord olla väsimusest/ülepingutusest (koolis on tõepoolest rasked nädalad olnud)?

Tean, et niimoodi ekraani vahendusel on raske midagi öelda, kuid oleksin tänulik kui keegi viitsiks minu hirmpika postituse läbi lugeda ja kuidagi kommentaarida. Aitäh!

PS. Vanust on 17 a., kui see abiks on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Krooniline mandlipõletik on kõige sagedasemaks reumaatilise haiguse vallandajaks. Kas esmane haigestumine vallandab reumaatilise põletiku või mitte sõltub organismi vastupanuvõimest. Mõnel ilmnevad tüsistused varem, mõnel hiljem. Põletikulised protsessid organismis tehakse kindlaks vereanalüüsi põhjal ja lisaks tehakse veel erianalüüse selgitamaks reumaatilisi haigusi. Pöördu perearsti poole saamaks suunamist kurgu-nina-kõrvaarsti juurde.

Väsimuse korral võid võtta lisaks Pananginile ka Berocca`t ( B-vitamiinid).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas liigne trenn ja füüsiline koormus võib põhjustada südames valusid???Ma olen väga liikuv inimene ja vahel teen 2 trenni päevas ning õhtuti on raskem hingata ja südame piirkonnas torgiks nagu. Palun abi !

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Soeta endale apteegist Panangini tabletid. See sisaldab magneesiumaspartaati (Mg++ = 11,8 mg) ja 158 mg kaaliumaspartaati (K+ = 36,2 mg), mis on südamele kasulikud. Neid soovitataske füüsilise koormuse korral.

Kindlasti oota ka sellise targa mehe vastus ära nagu OldMan.

Muudetud kasutaja scorpion666 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma soovitaks minna kõigepealt perearsti juurde, las ta kuulab südant, vajadusel tehakse kardiogramm, sealt saab kindlasti pädevama vastuse kui siit foorumist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ka hea asi, kui seda saab liiga palju, võib teha hoopis halba.

Liigne trenn võib põhjustada südames valusid...ja veel palju muudki :D

Olin kunagi ületrennist põhjustatud südame rütmihäiretega haiglas!

Kindlasti külasta arsti ja lase teha EKG...enne kui on hilja :huh: ..ja see jutt ei ole hirmutamiseks, palju noori sportlasi on südamejamade pärast surnud.

Samas võib see ka tühine närvipõletik olla. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Samas võib see ka tühine närvipõletik olla. :huh:

mul on pool aastat see "tühine närvipõletik"

ükski tervisehäda pole tühine

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Suur osa valudest südame piirkonnas ei ole seotud südame tööga. Valu südame piirkonnas võib olla tingitud psüühilisest üleelamisest, stressist, roietevaheliste närvide põletikust, rinnalihase venitusest. Südame piirkonnas põhjustavad valu ka kopsu-, söögitoru- ja maohaigused.

Valu põhjustab ka südame ülepingutus.

Täpse diagnoosi saamiseks pead ikkagi pöörduma arstide poole.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mul on pool aastat see "tühine närvipõletik"

ükski tervisehäda pole tühine

Seda küll, jah, aga samas kõvasti leebem kui mingi südamelihase põletik, klapijama vms.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mina läksin ka paar aastat tagasi suure paanikaga arsti juurde et valu rinnus .. kuid õnneks oli see sama närvipõletik ... paar kuud oli ja läks üle ... nüüd see aasta samuti kuid ainult paar nädalat ... suht jama asi ... aga vähemalt pole midagi püsivat ... et ära liiga muretse muidu saad muretsemisest südamevalu:) ... et mine arsti juurde ... suvel sain nii hästi et kui läksin perearsti juurde siis sain kohe ka kõrvalmajas ekg tehtud et sain kiiresti vastuse ka ...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere! Mulle jäi silma üks OldMan´i kunagine kirjutis:

Peale konkreetse lihase saab oma koormuse ka südame-veresoonkond, närvisüsteem, neerud, maks, muutub verepilt ja kloriidide tasakaal. Konkreetse lihase jätame puhkama 5-7 päevaks ja anname tööd teisele lihasele. Mis toimub. Süda, närvisüsteem, verenäidud ei ole veel täielikult taastunud eelmisest koormusest ja töötavad kerge väsimuse foonil, järelikult mitte kõige efektiivsemalt. Edasi. Töötame selle lihase läbi ja jätame ta taastuma 5-7 päevaks ning asume järgmise lihase juurde. Süda, verenäidud jne. ei taastu jälle täielikult ja anname uue koormuse otsa. Nüüd on süda väsinud veel rohkem kui eelneval korral ja täielikult taastumata anname talle jälle suure koormuse. Nädala lõpuks on kõik lihased korralikult läbi töötatud ja süda väsinud. Esmaspäeval alustades uut ringi, kui lihased on maksimaalselt taastunud, ei pruugi süda ja närvisüsteem olla välja puhanud. Järelikult, sundides ennast maksimaalselt pingutama iga päev, jõuate te ületreeningu künnisele.

Mure selline. Nimelt olen ise igal aastal umbes kaks kolm korda uuesti alustamas jõusaali treeninguid.

Ja asi näeb tavaliselt välja nii, et alguses on tervis järjest parem aga siis kolme kuni kuue kuu pärast olen südamega kimpus taas ning pean treenimise lõpetama.

Mingi 7 a tagasi pandi mulle südamereuma välja ja pärast seda ei olegi saanud järjest aastatki treenida ilma et vahepeal südamejamad ei tuleks - extrasüstolid. Nö "pakend" kasvab väga hästi kui vähegi liigutan aga sisu ei taha kuidagi järgi tulla!

Saan aru, et peaks ehk enam aeroobset tegema aga see rauatõstmine meeldib, mis teha.

Pikk lugu lühikeseks, tekkis paar küsimust:

1. Kui pikk võib olla maksimaalne vahe (puhkepäevad) sama lihasgrupi treenimisel selleks, et lihase kasv ja areng ikka toimuks?

2. Eelnevast küsimusest tingituna - kuidas siis võiks nö lihastreeningu ja südametaastumise suhe olla? Kuidas jõuttrennid ja puhkepäevad (südamele siis) peaks jaotatud olema?

Tänud!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

see puhkepauside vahe oleneb sinu vormist ja ka aeroobse tasakaal sõltub ainult sinust. 3x nädalas peaks aeroobset teha. Alusta vaikselt, küll pärast jõudu ja jaksu rohkem

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Saan aru, et peaks ehk enam aeroobset tegema aga see rauatõstmine meeldib, mis teha.

See, sul rauaga meeldib möllata ei tähenda ju et aeroobset ei peaks/tohiks teha. Trenni lõppu ~30min oleks ka väga hea.

Pole nüüd mingi südame spets ja väga palun, et kui ma nüüd eksin siis keegi mind parandaks, aga ma usun, et kui teha ka aeroobset siis on ka süda paremas korras.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See, sul rauaga meeldib möllata ei tähenda ju et aeroobset ei peaks/tohiks teha. Trenni lõppu ~30min oleks ka väga hea.

Pole nüüd mingi südame spets ja väga palun, et kui ma nüüd eksin siis keegi mind parandaks, aga ma usun, et kui teha ka aeroobset siis on ka süda paremas korras.

On ikka jap aeroobne arendab südame lihast.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

põhimõtteliselt on kord nädalas lihast teha täiesti normaalne, kui kava on korralikult jaotatud.

ja aeroobne on väga tähtis. alguses ei soovitaks 30 min peale jõutrenni teha, see on päris suur koormus. alustaks 15st ja mõne nädalaga võib 30 peale tõsta

teine võimalus oleks aeroobset eraldi päeval teha

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Enne, kui trenni teha on vaja ennast korralikult terveks ravida. Arvestada tuleb ka nende "neetud" ravimite n6rgestavat m6ju organismile.

Taastumise ajal v6iks treening v2lja n2ha ravikehakultuurina. See v6ib aega v6tta m6ne kuu. Edasi on tunde kysimus...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×