Jump to content

Recommended Posts

Südamereuma on kahjuks üks väga jama haigus. Südamelihase põletik kulgeb üksikute hajusate kolletena, lõpeb sidekoeliste naastude moodustumisega südamelihases, mis asendavad põletikust kahjustatud lihaskiude. See põhjustab südame jõudluse vähenemist. Reumatismil on kalduvus taaspuhkeda: vanades sidekoenaastudes arenevad ägedad värsked põletikulised muutused, mis kahjustavad jälle uusi südamelihase osi.

Meie niiskes ja külmas kliimas on sellest haigusest täiesti lahti saada võimatu. Tuleb edasi elada teadmises, et maksimumi lähedasi tulemusi ei saavuta enam kunagi. Mina pööraksin edaspidi rohkem tähelepanu aeroobsele treeningule.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Umbes 1,5 aastat tagasi hakkasin käima jõusaalis ja pool aastat tagasi hakkasin kasutama proteiini. Nüüdseks on mul aga selline jama, et kui ma olen peale trenni proteiini ära joonud siis paari päeva pärast on selline äraminemise tunne, et kohe kukun kokku. Varem sellist jama ei olnud, aga nüüd on järsku tekkinud.

Väiksena ma käisin ka ujumas (u 7 aastat) ja hetkel olen pikalt tegelenud võistlustantsuga, mis on väga koormav, nii et süda peaks nagu raskusega harjunud olema.

Millest küll selline jama olla võib? Kas äkki kasvuraskusest?Või äkki muudab see proteiin kuidagi südame töö raskemaks? Olen 15

Muudetud kasutaja kent poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Umbes 1,5 aastat tagasi hakkasin käima jõusaalis ja pool aastat tagasi hakkasin kasutama proteiini. Nüüdseks on mul aga selline jama, et kui ma olen peale trenni proteiini ära joonud siis paari päeva pärast on selline äraminemise tunne, et kohe kukun kokku. Varem sellist jama ei olnud, aga nüüd on järsku tekkinud.

Väiksena ma käisin ka ujumas (u 7 aastat) ja hetkel olen pikalt tegelenud võistlustantsuga, mis on väga koormav, nii et süda peaks nagu raskusega harjunud olema.

Millest küll selline jama olla võib? Kas äkki kasvuraskusest?Või äkki muudab see proteiin kuidagi südame töö raskemaks? Olen 15

Kasvuiga võib seda põhjustada küll! :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Umbes 1,5 aastat tagasi hakkasin käima jõusaalis ja pool aastat tagasi hakkasin kasutama proteiini. Nüüdseks on mul aga selline jama, et kui ma olen peale trenni proteiini ära joonud siis paari päeva pärast on selline äraminemise tunne, et kohe kukun kokku. Varem sellist jama ei olnud, aga nüüd on järsku tekkinud.

Väiksena ma käisin ka ujumas (u 7 aastat) ja hetkel olen pikalt tegelenud võistlustantsuga, mis on väga koormav, nii et süda peaks nagu raskusega harjunud olema.

Millest küll selline jama olla võib? Kas äkki kasvuraskusest?Või äkki muudab see proteiin kuidagi südame töö raskemaks? Olen 15

Kasvuiga võib seda põhjustada küll! :)

Aga kas ma saan sellest kiiremini lahti, siis kui ma lõpetan proteiini tarbimise ning teen rohkem aeroobset treeningut?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ükskõik, kui palju Sa siit vastuseid saad, fakt on see, et kõige õigema diagnoosi saad ikka arsti juures. Kui juba äraminemise tunne, siis oleks loll mitte doktorit külastada. Trenni ma vahepeal ei teeks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ega olegi midagi lisada, stainless andis sulle väga head nõu. Kui juba selline probleem on, siis ei anna arstile minekuga viivitada. Selle ajaga võib probleem ainult süveneda. Tervis on liiga kallis, et sellega riskida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

voib olla ka uletrennist. kas kerge fuusilise tegevusel laheb pulss lakke? kas vasid ruttu trennis?

kui jaa, siis vota aeg maha ja puhka.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võib olla on kaasasündinud südamerike. Mine kindlasti arsti juurde. Neid noori korvpallureid ja jalgpallureid on küll ja küll väljakule langenud ja jäänudki sinna.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mul ka selline probleem,et veri ei taha ajju jõuda hapniku puudusel, korra läheb pilt mustaks ja siis korras. eriti siis kui hapnikurikkast kohast hapnikuvaesesse kohta minna nagu minu tuba. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis proteiin see on? :) Ma lugesin siit, mis on California üks suurimaid sporditoidulisandite tootjaid ja üldse sealkandis atleetide seas hinnatud leht (umbes nagu meil seesama Amazon), et alla 16 aastastel ei soovitata kasutada toidulisandeid ja alla 18 aastastel soovitati kasutada ainult mõningaid kreatiine ja proteiinipulbreid.Ma ei tea, kui tõele see vastab ja kui ma vaatasin siis enam ma seda juttu üles ei leidnud, aga igatahes mõnes kohas räägitakse küll sellist juttu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

OT: mitte küll siia teemasse puutuv, kuid silma jäe eelimse postitaja poolt antud link, kust reklaamid viivad SIIA siit ka vöibolla arusaam, miks sellised küsimused tekivad, et kes missugse orientatsiooniga on, kindlasti sooviksid sarnast asja siia ka!

aga mina soovitaksin minna spordi arsti juurde alla 18 on see vist haigekassa poolt kinni makstav, vähemalt vanasti oli.

seal kindlasti räägitakse sulle midagi harivat, ja vöibolla saad ka midagi enda kohta teada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mõne aasta eest oli mul ka südamega probleeme, nimelt tekkisid rütmihäired :D

...kui olin pingutanud, nt rattaga mõnda ega sõitnud, siis oli kohe tunda, et süda taob ebakorrapäraselt ;)

Mind pandi siis neljaks päevaks haiglasse, tehti päevas päris mitu süsti ja lasti pärast koju. Kuu aega ei tohtinud trenni teha. Kõiges selles olin ise süüdi - ma ei maganud korralikult, ei toitunud korralikult, ainult koormused suurenesid koguaeg...noor ja loll olin, mis parata. :)

Arstid arvasid, et kindlasti aitas kiire kasvamine ka kaasa sellele jamale.

Loo moraal on see, et organismi ei saa lõpmatult kurnata, varem või hiljem ütleb miski üles. Äkki oled ise ka nii teinud endaga?

Kindlasti mine külasta arsti!...enne, kui on hilja.. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No vett joon ma suht palju. Koolis kui teised võtavad toidu kõrvale klaasi piima siis mina võtan 3.

Aga ma käisin u 2 aastat tagasi südame arsti juures ja seal olid tulemused normaalsed. Süda oli ainult veidi ülekoormatud, aga arst ütles, et see on normaalne. Mulle tehti ka EKG ja ka seal oli kõik normaalne välja avatud see, et mingi klapp laseb läbi ja seetõttu ei saa ma ka ülekaaluliseks minna.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui üks südameklapp läbi laseb, siis on sellel ikka palju hullemad tagajärjed, kui alakaalulisus.Mõõda oma pulssi puhkeseisundis ja ma olen kindel, et see on sul suurem kui 70.Kui klapp laseb läbi, siis liigub vereringesse vähem verd ja et seda kompenseerida peab süda rohkem töötama ja paisub selle tagajärjel.Sellises olukorras ei tohiks üldse suure koormusega trenni teha.Selle tagajärjelhakkabki süda ebakorrapäraselt lööma (arütmia) ja tekib eeldus teiste südamehaiguste tekkeks.Sellist asja ei saa välja ravida.

OT: mitte küll siia teemasse puutuv, kuid silma jäe eelimse postitaja poolt antud link, kust reklaamid viivad SIIA siit ka vöibolla arusaam, miks sellised küsimused tekivad, et kes missugse orientatsiooniga on, kindlasti sooviksid sarnast asja siia ka!

Ma ei süvenenud küll pikemalt sellesse sinu antud linki, kuid siin Amazonis on ka oma RATE, mis on sarnane sellele seal.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sõber tegi nii, et kuskil tund kossu ja peale seda 2 tundi saali, mingi 3-4 korda nädalas.

Nüüd on pulss kõrge, ülemine vererõhk 170, vererõhk 6,0 , südamel vist mingi väike jama ka.

Iseasi, kas see on põhjustatud ületreeningust, või on see kaasasündinud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul pulss puhkeasendis on 80 ja nooremas eas mul sellist probleemi ei olnud. Aga kas seda niimoodi ei ole võimalik välja ravida , et hakkan rohkesti aeroobset tegema?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

tuttav asi just elasin üle selle jama kaks pool kuud ei saanud midagi teha.Jõusaali trenni võid unustada vähemalt pooleks aastaks ja ega ma ühtegi rohtu ka ei saanud selle vastu.siiamaani on pulss liiga tugev

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Võib olla on kaasasündinud südamerike. Mine kindlasti arsti juurde. Neid noori korvpallureid ja jalgpallureid on küll ja küll väljakule langenud ja jäänudki sinna.

see tõsi on üks "värdjamatest" mis üleüldse eksisteerib. Tõesti on palju noori väljakutel langenud ning ka Eesti on kandnud oma kaotused. Puhaku nad rahus

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ka mul oli WPW sündroom... lahekas see, et sõjavägi lasti läbi käia selle kahtlusega midagi seletamata, mis see tegelikult olla võib. Kui võistluste jaoks tervisetõendit oli vaja, siis avastati jälle midagi kahtlast ja oligi nii... õnneks tehti asi korda. Puhkepulss kukkus sellega seoses 80'lt 60le.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Umbes 1,5 aastat tagasi hakkasin käima jõusaalis ja pool aastat tagasi hakkasin kasutama proteiini. Nüüdseks on mul aga selline jama, et kui ma olen peale trenni proteiini ära joonud siis paari päeva pärast on selline äraminemise tunne, et kohe kukun kokku. Varem sellist jama ei olnud, aga nüüd on järsku tekkinud.

Väiksena ma käisin ka ujumas (u 7 aastat) ja hetkel olen pikalt tegelenud võistlustantsuga, mis on väga koormav, nii et süda peaks nagu raskusega harjunud olema.

Millest küll selline jama olla võib? Kas äkki kasvuraskusest?Või äkki muudab see proteiin kuidagi südame töö raskemaks? Olen 15

Käi arsti juures ära ja siis valgusta teisigi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Umbes 1,5 aastat tagasi hakkasin käima jõusaalis ja pool aastat tagasi hakkasin kasutama proteiini. Nüüdseks on mul aga selline jama, et kui ma olen peale trenni proteiini ära joonud siis paari päeva pärast on selline äraminemise tunne, et kohe kukun kokku. Varem sellist jama ei olnud, aga nüüd on järsku tekkinud.

Väiksena ma käisin ka ujumas (u 7 aastat) ja hetkel olen pikalt tegelenud võistlustantsuga, mis on väga koormav, nii et süda peaks nagu raskusega harjunud olema.

Millest küll selline jama olla võib? Kas äkki kasvuraskusest?Või äkki muudab see proteiin kuidagi südame töö raskemaks? Olen 15

Käi arsti juures ära ja siis valgusta teisigi.

Ok

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×