Jump to content
Proteiin

Käed

Recommended Posts

vaata üle oma treeningkava - võibolla on käte puhul tegu ületreeninguga.

see ületreenitus on ikka nii ülepakutud asi! Kuidas treenivad tippkulturistid ennast huvitav (Marek Kalmus nt. 2korda päevas hommikul ja öhtul).Isegi Vähi postituses kuskil oli kirjas ,et tema tegi noorena iga päev(köiki lihasgruppe) ja pole tundnud mingit ületreenitust ega üleväsimust!See on paras jura mida aetakse minu arvates,ise teind kunagi iga päev ja pole midagi olnud. Arvatavasti ei anna sa lihtsalt korralikult trenni käsivarrele ja tervele käele!

Muudetud kasutaja matu124 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üldiselt ei ole käelihaste arendamine kuigi raske. Imelikul kombel on see raskendatud just sünnipäraselt laiade õlgade ja lameda rinnakorviga inimestel. Vaata üle oma treeningkava ja vii sisse pidevalt muudatusi, et lihased ei harjuks rutiiniga, katseta erinevate harjutustega, kordustega, puhkeintervallidega, taastumisega jne. Analüüsi tehtut ja kindlasti leiad kava, mis aitab kiiremini areneda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
vaata üle oma treeningkava - võibolla on käte puhul tegu ületreeninguga.

see ületreenitus on ikka nii ülepakutud asi! Kuidas treenivad tippkulturistid ennast huvitav (Marek Kalmus nt. 2korda päevas hommikul ja öhtul).Isegi Vähi postituses kuskil oli kirjas ,et tema tegi noorena iga päev(köiki lihasgruppe) ja pole tundnud mingit ületreenitust ega üleväsimust!See on paras jura mida aetakse minu arvates,ise teind kunagi iga päev ja pole midagi olnud. Arvatavasti ei anna sa lihtsalt korralikult trenni käsivarrele ja tervele käele!

Naer.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

täitsa lõpp jõmmid siin foorumis.

ükskõik mis teemat vaatad alati hakatakse

sõna otseses mõttes mölisema teineteisega.

nagu oleks kõik elu näinud vennad siin koos.

nagu pubekate suvelaager.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
täitsa lõpp jõmmid siin foorumis.

ükskõik mis teemat vaatad alati hakatakse

sõna otseses mõttes mölisema teineteisega.

nagu oleks kõik elu näinud vennad siin koos.

nagu pubekate suvelaager.

lõpuks..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

proovi triitseps,bitseps,ranne nädala peale ära jaotada. sedasi teha 3 nädalat siis proovi ühepäeva peale lükata käed.Ise arendasin selga endal ,et panin nädala algusesse oma seljapäeva ja tegin paasharjutusi ja päev enne selja treeningut puhkasin hiljem tegin seljale kaks korda nädalas teha.Nii muutsin ja puurisin enda selja kallal sain juurde küll raske vaevaga :lol:

Aga proovi ja uuri siin neid kavasin küll aga hoia käte üle treeningu eest muidu kannatavad teised lihas grupid käte ületreeningu all!!!

AGA VARU KANNATUST!!! Igal asjal oma aeg.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere.

Selline mure,et käte areng on tunduvalt väiksem kui keha areng..

niisiis käed tunduvad keha kõrval kuidagi peenikesed:S

Oskate midagi soovitada?

pole su kätel võrreldes kehaga viga midagi :(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
vaata üle oma treeningkava - võibolla on käte puhul tegu ületreeninguga.

see ületreenitus on ikka nii ülepakutud asi! Kuidas treenivad tippkulturistid ennast huvitav (Marek Kalmus nt. 2korda päevas hommikul ja öhtul).Isegi Vähi postituses kuskil oli kirjas ,et tema tegi noorena iga päev(köiki lihasgruppe) ja pole tundnud mingit ületreenitust ega üleväsimust!See on paras jura mida aetakse minu arvates,ise teind kunagi iga päev ja pole midagi olnud. Arvatavasti ei anna sa lihtsalt korralikult trenni käsivarrele ja tervele käele!

kle mida sina ka tead? Ületreening EI OLE ülepakutud asi. Kaugeltki mitte kõik jõusaalikülastajad ei ole kiire ainevahetusega inimesed ning trennist taastumine võib ühel või teisel indiviidil võtta rohkem aega kui muidu normaalseks peetakse. Kui tegu oleks alatreeninguga, siis ma ei usu eluseeski et käed ei arene. Pideva ületreeninguga kaasneb ka pidev kataboolne protsess, pideva "alatreeninguga" kindlustatakse aga anaboolsete protsesside hõlbus lõpunikulgemine.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
vaata üle oma treeningkava - võibolla on käte puhul tegu ületreeninguga.

see ületreenitus on ikka nii ülepakutud asi! Kuidas treenivad tippkulturistid ennast huvitav (Marek Kalmus nt. 2korda päevas hommikul ja öhtul).Isegi Vähi postituses kuskil oli kirjas ,et tema tegi noorena iga päev(köiki lihasgruppe) ja pole tundnud mingit ületreenitust ega üleväsimust!See on paras jura mida aetakse minu arvates,ise teind kunagi iga päev ja pole midagi olnud. Arvatavasti ei anna sa lihtsalt korralikult trenni käsivarrele ja tervele käele!

jah kuradima õige jutt. ise ka mõtlesin mis saab olla ületreening? alati tuleb ju pingutada MAX ja veelgi rohkem nagu torust tuleb-kui tahad head arengut. arnold omalajal -vaadake kuidas tema treenis-palju oli seerjaid, siis shokiteraapia, ja trennid igapäev viis tundi ja ka kax korda päevas.(ise trenni olen teind pea 10 aastat ja pole saand ületreeningut kogeda!)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere!

Jah, seda ületreeningujuttu olen ikka aeg-ajalt kuulnud ja kahjuks ei oska selle kohta midagi öelda, kuna 14 aasta jooksul ei ole seda veel kogenud. Oma kogemustest võin öelda, et nendel, kellel on ületreeninguprobleemid, neil on ka liigese-, selja-, närvi- ja igasuguseid muid toredaid probleeme ja kui mul on valida, kellega koos treenida, siis sellistest inimestest hoian eemale. Ma olen ikka näiteks toonud oma ajateenistust 1997-1998 aastal ja sealgi oli erinevaid spordimehi, kes kohe alguses kaebasid, et neil on ületreening ja krambid ja ei saa piisavalt valku süüa. Sai siis selliste virisejate pärast korduvalt kannatatud, varsti jumal karistas neid kaasvõitlejate käe läbi ja sündis ime- kellelgi ei olnud enam selliseid tervisega kaasnevaid probleeme! Treeningkoormus oli sellel ajal ikka vahel väga suur + väga vähe uneaega.

Ok, kindlasti on neid, kes jäävad oma ületreeningu jutule kindlaks ja mul ei ole kavatsust sellistega siin vaidlema hakata.

Vastuseks käte treenimise jutule nõustun OldManiga. Noor mees peab jõusaalis rohkem katsetama ja mitte kartma suuri raskuseid. Ära jää ootama teiste abile, vaid analüüsi ka ise oma treeningukava ning vajadusel vii sisse muudatused. Arenguks on vaja kogemusi !

EDU!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kui igapäev sama lihasgruppe teed ei taastu need ju järgmiseks korraks ära jne jne .. ärge unustage et lihas kasvuks on vaja ju ka korraliku taastumisaega - muidugi oleneb ka inimeset mõned taastuvad kiiremini mõned kauem :(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kui asi on selles, et k2ed ei saa piisavalt koormust, siis v6iks proovida superseeriaid teha ja yldse k2te treeningut intensiivsemaks muuta. Mul oli ka see probleem, et biitseps j2i teistest lihastest maha, siis hakkasin sellele rohkem t2helepanu p88rama, hakkasin tegema superseeriaid ning teda igasuguste teiste meetoditega piinama. Tegin seeriatevahelised pausid ka v2iksemaks ja hakkas kiiremini arenema kyll. Iga trenn yritan biitsepsi piinamisest maksimumi v6tta. Pommitan teda viimase veretilgani nii8elda :(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui asi ei ole ületreeningus, siis võib-olla on valesti treeningus. Ise olen siiski seisukohal, et ületreening on olemas. Käisin kunagi 4xjõusaali + 4xpoksi ja kuu-pooleteist pärast olin ikka päris läbi. Tekkisid uneprobleemid, valu seljas, jõuvarud pigem kahanesid. Diagnoositigi ületrenn, kuid võib-olla mõjutas seda ka toitumine, valed raskused-, valed harjutused-, valesti sooritatud harjutused :( jõusaalis. Krt seda teab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere.

Selline mure,et käte areng on tunduvalt väiksem kui keha areng..

niisiis käed tunduvad keha kõrval kuidagi peenikesed:S

Oskate midagi soovitada?

Võib-olla rahmeldad liiga. Küll näinud saalis kodanikke, kes raskustega sellise hooga vehivad, et kohe kohe tõusevad lendu :(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
vaata üle oma treeningkava - võibolla on käte puhul tegu ületreeninguga.

see ületreenitus on ikka nii ülepakutud asi! Kuidas treenivad tippkulturistid ennast huvitav (Marek Kalmus nt. 2korda päevas hommikul ja öhtul).Isegi Vähi postituses kuskil oli kirjas ,et tema tegi noorena iga päev(köiki lihasgruppe) ja pole tundnud mingit ületreenitust ega üleväsimust!See on paras jura mida aetakse minu arvates,ise teind kunagi iga päev ja pole midagi olnud. Arvatavasti ei anna sa lihtsalt korralikult trenni käsivarrele ja tervele käele!

Mina EI treeni 2 xpäevas, vähemalt kangiga mitte. Teen küll hommikul aeroobse treeningu ja õhtul kangi trenni+aeroobse, kuid see on midagi muud. Samuti on minu taastumine mõnede jaoks uskumatult pikk. Nimelt treenin korraga ainult ühte lihasgruppi ja uuesti teen sama lihast alles iga kaheksas päev, vahel isegi alles 10-ndal päeval. Sellise trenni juures ei saa muidugi olla juttu ületreeningust. Kuid ka minu treening raskused on sellevõrra palju suuremad kui neil kes treenivad lihast 2x nädalas. RASKUS on aga otsene näitaja kas kasvad või ei. Kui see näitaja ei suurene siis pole ka progressi.

Tõsi, esimesd viis-kuus aastat treenisin minagi lihast 2x nädalas ja kõik toimis. Mingi aja pärast aga edasiminek seikus. Tegin omad järeldused ja pikema taastumisega treenma hakates hakkasin uuesti arenema.

Kui ma hetkel üritaks hakata treenima lihast 2x nädalas, langeks mu treening raskused peagi , pakun 20%, see aga omakorda annaks tagasimineku lihasmassi osas mida mul on niigi vajaka.

Nii et igal ajaetapil oma lähenemine asjale.

NB! KUULAKE MIS KEHA TEILE ÜTELDA TAHAB JA TE ARENETE EDASI KA 40 AASTASELT USUN.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

endal oli sama mure, aga selle lahedas tööriistade alt käte treeningkava võtmine :)

siis pool aastat selle järgi ja tulemusi on "käega katsuda" :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis asi on superseeriad?

Superseeria on üks treeningu erimeetod. Tema olemus seisneb järgmises. Kui tavaliselt tehakse kõikide seeriate vahel pause, siis siin sooritatakse kaks või kolm seeriat erinevaid harjutusi ilma puhkuseta. Need harjutused võivad olla ühtedele samadele kui ka erinevatele lihastele, kuid võimalikult lähedastele lihasrühmadele, nt. biitseps-triitseps-biitseps.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui asi ei ole ületreeningus, siis võib-olla on valesti treeningus. Ise olen siiski seisukohal, et ületreening on olemas. Käisin kunagi 4xjõusaali + 4xpoksi ja kuu-pooleteist pärast olin ikka päris läbi. Tekkisid uneprobleemid, valu seljas, jõuvarud pigem kahanesid. Diagnoositigi ületrenn, kuid võib-olla mõjutas seda ka toitumine, valed raskused-, valed harjutused-, valesti sooritatud harjutused :D jõusaalis. Krt seda teab.

Nõustun täielikult! Ise sai kunagi käidud 2 nädalat jutti 5 x nädalas + pallimängud ja siis oli nii jõhker ületreening, et nädal aega jutti ei olnud und, kõik lihased valutasid ja päevad läbi suikusid nagu mingi rämedama pohmelliga inimene maailmas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×