Jump to content
mait00

glükoos

Recommended Posts

Olen kuulnud et glükoosi võib otse verre süstida sest glükoosi ei ole organismil ise vaja seedida. Äkki sa seletad millist glükoosi võib üldse süstida ja kuidas see käib, kui suur energiakoatus peab olema et oleks vaja üldse süstida.

Puht uudishimust esitatud küsimus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Inimese normaalne veresuhkru tase on 3,3 - 5,5 mmol/l. Ülemäärase kehalise koormuse tulemusel, eelnevate valede toidukordade planeerimise tulemusel võib ette tulla olukordi, kus veresuhkru tase võib langeda liiga madalale. Sellest annavad märku veider käitumine, segasus, koordinatsiooni häired, külm higi, kahvatu nahk, südame pekslemine, raskemal juhul teadvuse kadu. Kui inimene on teadvusel ja tunneb selliseid ilminguid, siis tuleb võtta 2-3 suhkrutükki, mõni komm, juua spordijooki. Teadvuse kaotamise korral süstitakse glükagooni naha alla või lihasesse. Juhul kui glükagoonisüst ei aita, süstitakse glükoosi lahust veenisiseselt.

Parem on siiski enne treeningut ja võistluste käigus tarvitada regulaarselt spordijooke ja hoida veresuhkru tase normi piires kui end pildituks sõita.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänud et vastasid.

Ega ma ei tahtnudki seda proovida, me lihtsalt ühe tuttavaga olime sellest kuulnud ja tahtsime kinnitust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

hea,et see küsimus oli puht uudishimust.

asi oleks naljast olnud kaugel kui ka proovimiseni oleks jõutud.

ei tasu kõike kuuldut puhta kullana võtta.

õigesti tegid, et Oldmanilt nõu küsisid. :lol:

Muudetud kasutaja carter poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Inimese normaalne veresuhkru tase on 3,3 - 5,5 mmol/l. Ülemäärase kehalise koormuse tulemusel, eelnevate valede toidukordade planeerimise tulemusel võib ette tulla olukordi, kus veresuhkru tase võib langeda liiga madalale. Sellest annavad märku veider käitumine, segasus, koordinatsiooni häired, külm higi, kahvatu nahk, südame pekslemine, raskemal juhul teadvuse kadu. Kui inimene on teadvusel ja tunneb selliseid ilminguid, siis tuleb võtta 2-3 suhkrutükki, mõni komm, juua spordijooki. Teadvuse kaotamise korral süstitakse glükagooni naha alla või lihasesse. Juhul kui glükagoonisüst ei aita, süstitakse glükoosi lahust veenisiseselt.

Parem on siiski enne treeningut ja võistluste käigus tarvitada regulaarselt spordijooke ja hoida veresuhkru tase normi piires kui end pildituks sõita.

hmmm...aga mul oli hoopis 5,6 :) Imelik, trenniinimesena jälgin ju kogu aeg, mida söön ja millal.... :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

khm

jah, süstimine veits liig, saab ka muudmoodi

kuigi ma olen ühe korra seda süsti varianti ka näinud

kusjuures töötas:P kuid see oli ühekordne test

aga see selleks, ei propageeri seda

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Inimese normaalne veresuhkru tase on 3,3 - 5,5 mmol/l. Ülemäärase kehalise koormuse tulemusel, eelnevate valede toidukordade planeerimise tulemusel võib ette tulla olukordi, kus veresuhkru tase võib langeda liiga madalale. Sellest annavad märku veider käitumine, segasus, koordinatsiooni häired, külm higi, kahvatu nahk, südame pekslemine, raskemal juhul teadvuse kadu. Kui inimene on teadvusel ja tunneb selliseid ilminguid, siis tuleb võtta 2-3 suhkrutükki, mõni komm, juua spordijooki. Teadvuse kaotamise korral süstitakse glükagooni naha alla või lihasesse. Juhul kui glükagoonisüst ei aita, süstitakse glükoosi lahust veenisiseselt.

Parem on siiski enne treeningut ja võistluste käigus tarvitada regulaarselt spordijooke ja hoida veresuhkru tase normi piires kui end pildituks sõita.

hmmm...aga mul oli hoopis 5,6 :) Imelik, trenniinimesena jälgin ju kogu aeg, mida söön ja millal.... :D

Glükoosisisalduse referentsväärtus (s.o. 95% tervete inimeste lugemitulemus antud vahemiku piires) on naistel 3,9 - 5,9 mmol/l. Täisvere glükoosi korral on suhkurtõve piir 6,1 mmol/l. Sõrmeotsast suhkurtõbe siiski ei diagnoosita.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
hmmm...aga mul oli hoopis 5,6 :ph34r: Imelik, trenniinimesena jälgin ju kogu aeg, mida söön ja millal.... :lol:

Glükoosisisalduse referentsväärtus (s.o. 95% tervete inimeste lugemitulemus antud vahemiku piires) on naistel 3,9 - 5,9 mmol/l. Täisvere glükoosi korral on suhkurtõve piir 6,1 mmol/l. Sõrmeotsast suhkurtõbe siiski ei diagnoosita.

Ikka veenist võeti, seoses iga-aastase tööandja poolt määratud terviseuuringuga. Arst veel küsis, ega ma söönud pole midagi, et kõrge on :D Pigem arvasin, et mul see indeks madalapoolne, kuna näiteks hommikuti on alati magusavajadus...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×