Jump to content
david

Taimne valk: soja, sojavalk, sojajahu

Recommended Posts

Loe ja loe, aga targemaks ei saa. B)

See ongi ju lõputu ring. Ajas sisuliselt muutumatu inimkeha juures on täna sellised tõekspidamised ja homme teistsugused. Lisaks ei kiputa kõiges heas ka alati üksmeelel olema.

Mingi ütelus oli kah a la the more I read about it, more complicated it becomes. No ega siin muud ei jäägi üle kui kuulata pikkade kogemustega tegelasi ja soovi korral ise natuke eksperimenteerida. :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See ongi ju lõputu ring. Ajas sisuliselt muutumatu inimkeha juures on täna sellised tõekspidamised ja homme teistsugused. Lisaks ei kiputa kõiges heas ka alati üksmeelel olema.

Mingi ütelus oli kah a la the more I read about it, more complicated it becomes. No ega siin muud ei jäägi üle kui kuulata pikkade kogemustega tegelasi ja soovi korral ise natuke eksperimenteerida. B)

No nende kogemustega inimeste kuulamisel on probleeme. Nad soovitavad seda, mis nende jaoks töötab.

Kui on 10 erinevat meetodit, mis kõik töötavad sama hästi, siis milleks ennast piirata? Vali see, mis sobib. Lihtsalt mõned treenerid kisavad enda metoodikast kui kõige paramast. Mis nende jaoks vbl ongi ning ka nende õpilaste tulemusi arvesse võttes.

Aga see ei tähenda, et tulemusi muud moodi ei saaks.

:P

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest werty123

Tere!

Enamus valgud, mida teistehulgas ka fitshopis müüdakse, sisaldavad umbes 75% valku. Kas võiks asendada selle tavalise sojajahuga, mis sisaldab 1g rasva, 36g süsikaid ja 50g valku? Samas on hinnavahe suur- spetsvalk u 25euri kilo aga sojajahu aint 6 euri kilo. Mida arvate?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Soja võib võtta küll. Enamasti lihtsalt maitse sitt ning peab vaatama, kas antud tootes on kompenseeritud naturaalselt esineva soja puhul teatud aminohapete madal tase. Kui ei ole siis peaks kindlasti lõviosa valkudest saama täisväärtuslikest allikatest ning soja peale niimitteväga lootma jääma - kui plaan lihaseid maksimaalselt arendada.

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hapendamata soja on kilpnäärmele kahjulik, kogustest vist alates 50g.

Eks munad kuivavad ka natuke, viljakus langeb.

Samas vist tugevdab luid.

Kui palju seda hapendamata soja kasutuses on? Kas enamik soja toodetes on hapendatud või hapendamata?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui palju seda hapendamata soja kasutuses on? Kas enamik soja toodetes on hapendatud või hapendamata?

Kui ise ei hapenda ja pole kirjas et hapendatud, siis peaks toores olema...

Toote puhul oleneb, kui kaugel ta sojast üldse on, soja fosfolipiide süüa peaks üsna mõistlik olema. Iseasi et neid kiputakse hüdrogeenima tänapäeval ja seda ei mainita kusagil.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ma ostsin ka omale selle soija90. tihti läheb pärast tarvitamist süda pahaks. ei tea, kas see soja pole my cup of tea, või lihtsalt organism ei talu seda? südame ajab pahaks just piimaga juues, kuigi piimaga mulle see maitseb.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

tean, et see teema kordub siin, aga eelmist vist väga aktiivselt enam ei jälgita. ostsin omale soija90, kõige rohkem meeldib mulle seda piimaga juua, aga mul läheb pärast joomist tihti süda pahaks. kas ma peaksin lõpetama selle tarvitamise, või organism alles harjub sellega? hakkasin tarvitama seda alles hiljuti

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

tean, et see teema kordub siin, aga eelmist vist väga aktiivselt enam ei jälgita. ostsin omale soija90, kõige rohkem meeldib mulle seda piimaga juua, aga mul läheb pärast joomist tihti süda pahaks. kas ma peaksin lõpetama selle tarvitamise, või organism alles harjub sellega? hakkasin tarvitama seda alles hiljuti

Oled proovind joogi jogurtiga? Peaks kindlasti parem olema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma oskan seljuhul soovitada seda, et proovi näiteks mingi teise tootja sojavalku. Ma ise Fasti tooteid ei tarvita, kuna eelistan seda et tootja oleks oma toodanguga algusest lõpuni seotud, mitte ei ostaks toorainet kusagilt mujalt sisse.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

olen joonud vee ja piimaga. asi pole maitses otseselt, mõlematpidi kannatab juua. aga just see on jama, et pärast tarvitamist hakkab sees keerama.

Valguga ei tohiks mingit harjumisperioodi küll olla. Kui peale selle tarvitamist mingi tunne olema peaks, siis peaks olema pigem veidi värskem ja taastunum kui kõhus keeramine.

Ehk siis ma ütleks selle peale, et su keha annab mõista, et see ei sobi talle, ära piina.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

17 aastaselt algas suvevaheaeg kolm kuud juunist augustini soetasin 3kg soja90 valku ja rinnalt surumine paranes 100pealt 112,5 peale.

Toidulisandid pole ime asjad.Põhiline normaalne treening ja õige toitumine.Toidulisandid nagu kirss tordil vaid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sojavalk pole ise-enesest halb valik. Lihtsalt maitse on enamike jaoks sitt, mis sitt. Aga odav on vähemalt. :P

Igal juhul oleks tobe kogu oma päevast valguvajadust ainult ühest allikast saada, ning ma ei kujutaks ka ette mingi 200g sojavalku päevas tarbida. Sick.

Aga niisama menüü rikastamiseks valguga sobib ta nagu iga teinegi valk - eeldusel, et maitset talud ja sees keerama ei aja. Igasugu imendumisprobleemid pole küll aktuaalsed. Aeglasemini võib ta imenduda aga see pole oluline.

Bioväärtus vbl nõksa kehvem kui loomsetel valkudel aga ka siin mitte oluliselt. Aminohapete profiil on väga hea - sest enamus firmasid lisavad veel mõnda aminohapet juurde, mida sojas muidu nõksa vähe on.

Ütleme nii, et väga rahakotisõbralik ning taimetoitlastele üks väheseid valikuid. Aga jah... see maitse, see maitse. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tahtsin uue teema teha, aga näe leidsin vana teema hoopis.

Näen ka, et vastuseid ei paista olevat

Ennast hakkas huvitama sama teema. Kas sojajahu SAAKS asendada tavalise nisujahuga? Mis asjad sellest välja tuleksid? Kas toit jääks nagu tavalise jahuga, ainult, et on lisa sojavalku?

Poes oleval sojajahul on min 50g valku 100g kohta.

Mis on teie muljed, olete kasutanud keegi?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No korralikke küpsetisi sellega mina igal juhul teha ei mõistnud. :D Mõtlesin ka, et oh saab ikka muffineid süüa aga koos lisavalguga, eriti hea variant. Aga iga kord kui ma proovisin, tuli välja mingi plönn, mis ei maitsenud ka just kõige paremini. Vb saia/leiba annaks teha või kastmetes kasutada, aga keekse just ei tee sellest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sojajahul on see viga, et ta ei seo nii hästi kui tavaline jahu, gluteeni puudumise pärast. Seega võivad pannkoogid ka vedelamad jääda, aga kui ära proovid, anna teada, minu jahu ootab oma aega kapis :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lõpuks sain ära proovitud ^_^

Tegin hunniku tainast:

2 muna - 119g

Haljase 7-viljahelbe puder (mida veel elult tahta :P ) - 90g

Piim 2,5% - 340g

MySoya Sojajahu - 80g (377 KCal, 49g valku, 0g süsivesikuid, 6g rasva)

Näpuotsatäis soola ja suhkrut

Esimese proovisin teha suure pannkoogi ja nagu võite arvata siis midagi ilusat sealt välja ei tulnud ja pannkook selle kohta nimetada on palju. Siit moraal, edasi tegin väikseid pannkooke ;) Need olid juba päris head, andis korralikult ümber keerata. Kokku tuli 14 kulbikogusetäis kooke. Oleks valgupulbrit olnud, oleks ka seda vist tõrtsu lisanud ja siis veel mõningaid kookoshelbeid/ mandlilaaste - maitse asi. Kes tahab võib ka piima asemel keefiri panna, tuleksid paksemad ^_^

1 Koogi toiteväärtus:

Kcal - 69

Valk - 5,4g

Süsivesikud - 5,6g

Rasvad - 2,1g

Nende kookide juures siis põhiline - TEHKE VÄIKSED KOOGID

Sõin ma neid nagu pannkooke ikka kihiliselt noa ja kahvliga. Pannkook - kohupiim - pannkook - mustikad - pannkook - kohupiim - pannkook - marjad. MEHISELT ;)

Õnne ja edu proovimisel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Toorest sojajahu süüa, peab ikka tahtmine olema :huh:

Ja nisujahu valguallikana...

Otsing siin foorumis ei tööta, annab mingeid väga imelikke tulemusi, aga värske soja negatiivsetest omadustest on kirjutatud kilomeetreid.

Nii soja kui nisu võiks hapendada, selle käigus laguneb üht-teist kahjulikku.

Otsingul võib paremaid tulemusi saada googli abil kui lõppu "site:forums.fitness.ee" panna. Ehkki ka googli sisukvaliteet käib meeletu kiirusega alla.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ega ei olnudki mu eesmärgiks teha sojast oma valguallikat ning toorelt JAHU süüa, ei tule mõttessegi. Oli soov teada kas saab nisujahu sojajahuga asendada siis vastuseks sain, et mingil määral küll, kuid see ei ole ikka see -_-

Veel on muidugi proovimata igasugused täistera-, maisi-, kookos- ja ei tea veel mis jahud ^_^

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina leidsin veel ühe rakenduse: paneeritud brokkoli :D

Tavaline aurutatud brokkoli hakkas juba üle viskama ja mõtlesin, et prooviks.

Kastsin aurutatud brokkolid kõige pealt jahu sisse, siis muna segusse, esimesel korral kastsin uuesti jahu sisse ka, jäi taignasem, teistel kordadel enam ei viitsinud mässata mitme kihiga. Panin kõik õisikud korraga ahju ja u 15 minutiga oli täitsa korralik eine valmis. Kodujuustu kõrvale ja nom :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ega ei olnudki mu eesmärgiks teha sojast oma valguallikat ning toorelt JAHU süüa, ei tule mõttessegi

Toore all ma mõtlesin sellist soja mida ei ole kääritatud ega hapendatud. Värske soja sisaldab palju kahtlast materjali.

Mandel ja kookos peaks heakskiidetud jahuasendajad olema. Gluteeni liimitaolisi omadusi peaks andma igasuguseid paksendajad piprapoes. Piprapoe guarkumm oli küll veidra maitsega, ma ei tea kas peabki selline olema. Guarkummiga tehakse jäätist nii et ilmselt on nõrgema maitsega guarkumm ka olemas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×