Jump to content
david

Taimne valk: soja, sojavalk, sojajahu

Recommended Posts

Ma kaldun arvama, et need hirmujutud käivad sojatoodete kohta üldiselt.See soja toidulisand on ju isolaat, mis tähendab, et seal on neid teisi aineid palju vähem.See isolaat on 88% sojavalk, samal ajal kui toorestes sojaubades on säilinud kõik need isoflavoonid ja muud ained palju suuremates kogustes.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma vaatasin neid artikleid seal läbi, kas ma saan õigesti aru, et kilpnäärme funktsioonile ja testosteroonile mõjub ebasoodsalt soja-ubade ja nendest tehtud toitude liigne tarvitamine. Aga mitte sojast saadud letsitiin üksinda. Sest väga paljudes toitudes ja toidulisandites on soja-letsitiin (mälu parandamiseks ja kolesterooli kontrollimiseks). Et siis soja letsitiin üksi on kilpnäärmele kahjutu ?

Ma ei tea kahjuks ise ka sojaletsitiini isoflavoonisisaldust. Ja Eestis pole eriti valida nii et söön ise ka tavalist sojaletsitiini.

Olen kohanud väiteid et see on ka kahjulik aga pole põhjalikumalt väidete tausta uurinud.

Testot soja isoflavoonid eriti ei alanda, organismi enda toodetud östrogeene alandavad isegi rohkem... aga olen kohanud väiteid et nt genistein vähendab androgeeniretseptorite ekspressiooni. Ja mis sest testost kasu on ilma retseptoriteta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Küsimus: Kas keegi on Tallinna toidupoodides tähele pannud sojavalgu pakke? Vanasti rimis oli näiteks, enam pole tähele pannud .

Sojavalku nagu näinud pole aga selline asi nagu sojajahu on küll silma jäänud, minu mäletamist mööda oli üsna kõrge valgu%, kuskile 50 kanti jäi vist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Küsimus: Kas keegi on Tallinna toidupoodides tähele pannud sojavalgu pakke? Vanasti rimis oli näiteks, enam pole tähele pannud .

Mis selle juraga teed ??? Muidu hiljuti nägin Roccalmares.

Muudetud kasutaja undisputed poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lugupeetud foorumikaaslased,

Lugesin otsingumootorist leitud infot nii foorumiaruteludest kui ka artiklitest selle kohta, mida foorumlased (teie) arvate sojavalgust - ütlen ausalt, häbi on. Pea et kõik inimesed, kes on sõna võtnud sojavalgu toime ja keha arenemise kohta on väitnud ühest suust, et sojavalt on täielik sodi ning seda jama pole mõtet endale sisse ajada. Ainuke asi, millega lihast saab kasvatada, on vadak - täiesti VALE! Põhjus, miks sojavalku maha tehakse on ilmselt selles, et keegi "omast arust teadja" proovis ühe koti sojavalku ning see ei maitsenud talle ning siis kujutas ehk ette, et see ei toimi kah veel... Suht mõttetu. Kui te veel ei tea, siis võtke teadmiseks, et inimesi on erinevaid ning mõnedele sobib aktiivseks lihaskasvuks vadaku valk, teistele sojavalk ja kolmandatele albumiin - see on individuaalne! Ma tean inimest, kes tõstis kehakaalu esimesed mitu aastat treenides sojavalku tarbides just 20 kg.

Teie endi harimiseks lisan veebi, kust saate lugeda soja ja vadaku kohta. Pean oluliseks märkida, et seal on nii mõneski kohas välja toodud faktid, mis tõestavad, et vadak jääb sojale alla. Ma ei propageeri sojavalku, vaid tahan just tõestada, et olge isiksused, kes räägivad asju, mida on enda nahal kogetud ning tehke selle järgi otsuseid, mis töötab, mis sobib jne mitte ärge ajage suust välja mingit jama, mida kellegi teise käest olete kuulnud.

http://www.timinvermont.com/fitness/soyvswhy.htm

Jõudu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sa ise ka saad aru mida sa räägid ? Loodan, et aastate pärast räägid vähe teist juttu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sa ise ka saad aru mida sa räägid ? Loodan, et aastate pärast räägid vähe teist juttu.

Jah, saan küll. Tundub, et ka Sina olen sellel arvamusel, et vadak on ainuke asi, millega lihast kasvatada. Ma räägin, ma ei propageeri sojat, lihtsalt tõin välja selle teise poole, mida kõik maha teevad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jah, saan küll. Tundub, et ka Sina olen sellel arvamusel, et vadak on ainuke asi, millega lihast kasvatada. Ma räägin, ma ei propageeri sojat, lihtsalt tõin välja selle teise poole, mida kõik maha teevad.

Vadak pole ainuke asi, aga tundub, et sina pole endale soja varjukülgesid selgeks teinud.. :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Loomulikult pole kõik täpselt must ja valge aga uuri esiteks natuke sojavalgu aminohappelist koostist. No ei ole kuidagi täisväärtuslik ju. Huvitav miks kõik lihasekasvatajad ajavad sisse kallist loomset päritolu valku, ju nad on siis kõik totud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

http://forum.bodybuilding.com/showthread.p...p;highlight=soy

Seal foorumis on sojavalgu kohta lugemist. On toodud isiklikke kogemusi, tsitaate uurimustest, mõned seal ütlevad, et soja pole paha, siin foorumis toodud link soja positiivsuse kohta ka seal ära toodud, see tundubki olema üks peamisi soja positiivsust seletav artikkel.

Soja negatiivse küljena väidetakse, et osade vitamiinide puudus tekib kehas, soja soodustab seda, seetõttu oleks lahenduseks lisaks tarbida neid vitamiine, mida teadus väidab puudu jääma kehas soja mõjul.

Teise veidi negatiivse aspektina on osade aminohapete puudus, mida loomses valgus on, lahenduseks oleks tarbida lisaks neid vajalikke aminohappeid.

Kolmanda negatiivse aspektina väidetakse, et keha maskuliinus väheneb ja feminiinus suureneb, mis lihaskasvuks pole hea, selle lahenduseks võiks siis Tribulust süia.

Sojas väidetakse olevat kahtlaseid mürke, ja nende eemaldamine pidavat keerukas ja kallis olema, ala, et kui kuumutada eriti kõrgel temperatuuril soja, siis mürgid kaovad aga valguväärtus sellega kaasnevalt, mis teeb tootjale selle valmistamise kalliks, kui nende mürkida nii on, siis oleks lahenduseks müia toodet kallima hinnaga lihtsalt ja teostada kulukas mürkidest eemaldamine ja osav reklaamikampaania otsa suure raha eest.

Soja ameerikas pidavat olema midagi maisiga sarnast Nõuka ajal, et toode sai poliitika poolt palju toetust, ses suhtes huvitav see soja.

Soja sarnaneb kanamunaga ses suhtes, et on nii pooldavaid kui ka vastu olevaid seisukohti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Lugupeetud foorumikaaslased,

Lugesin otsingumootorist leitud infot nii foorumiaruteludest kui ka artiklitest selle kohta, mida foorumlased (teie) arvate sojavalgust - ütlen ausalt, häbi on. Pea et kõik inimesed, kes on sõna võtnud sojavalgu toime ja keha arenemise kohta on väitnud ühest suust, et sojavalt on täielik sodi ning seda jama pole mõtet endale sisse ajada. Ainuke asi, millega lihast saab kasvatada, on vadak - täiesti VALE! Põhjus, miks sojavalku maha tehakse on ilmselt selles, et keegi "omast arust teadja" proovis ühe koti sojavalku ning see ei maitsenud talle ning siis kujutas ehk ette, et see ei toimi kah veel... Suht mõttetu. Kui te veel ei tea, siis võtke teadmiseks, et inimesi on erinevaid ning mõnedele sobib aktiivseks lihaskasvuks vadaku valk, teistele sojavalk ja kolmandatele albumiin - see on individuaalne! Ma tean inimest, kes tõstis kehakaalu esimesed mitu aastat treenides sojavalku tarbides just 20 kg.

Teie endi harimiseks lisan veebi, kust saate lugeda soja ja vadaku kohta. Pean oluliseks märkida, et seal on nii mõneski kohas välja toodud faktid, mis tõestavad, et vadak jääb sojale alla. Ma ei propageeri sojavalku, vaid tahan just tõestada, et olge isiksused, kes räägivad asju, mida on enda nahal kogetud ning tehke selle järgi otsuseid, mis töötab, mis sobib jne mitte ärge ajage suust välja mingit jama, mida kellegi teise käest olete kuulnud.

http://www.timinvermont.com/fitness/soyvswhy.htm

Jõudu!

Üritasid ära panna?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
täiesti VALE! Põhjus, miks sojavalku maha tehakse on ilmselt selles, et keegi "omast arust teadja" proovis ühe koti sojavalku ning see ei maitsenud talle ning siis kujutas ehk ette, et see ei toimi kah veel... Suht mõttetu.

Hmm ohoo uus guru lõi platsi puhtaks või mis ? :rolleyes:

Kui keegi viitsib soja isoflavoonide mõju androgeenidele, östrogeenidele, androgeeniretseptorite ekspressioonile jne selgeks teha siis rääkige mulle ka. Seni soovitaks ettevaatlik olla. Pealegi on kahjulik või koormav mõju kilpnäärmele juba täitsa selge.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sa pole siin foorumis poolt aastatki olnud ja trenni oled teinud (nagu ühest su postitusest selgus) aastakese. Vara ei ole kogu selle foorumi rahva pärast häbi tunda?

Sa tead inimest, kes tõstis sojavalguga kaalu 20 kg? Ma tean inimest, kes tõstis 40kg. Saiakestega. :rolleyes:

Süvenesid sa ka neisse teemadesse, kus sojavalgust räägiti? Ma väga ei ole näinud nagu inimesed väidaksid siin, et sojavalguga ei ole võimalik lihast kasvatada. Pigem on osutatud soja puhul neile asjaoludele, mis CharlesRoos välja tõi. Mõttetu lahmimisega sa kaugele ei jõua...jätad endast rumala mulje ainult.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis te kaklete. Wola üritab ju öelda, et on olemas ka teistsuguseid valkusid peale vadakuvalgu. Muide tema jutt selle kohta, et enamus foorumlasi siin täiesti lojaalselt ja pimesilmi proovivad samamoodi treenida kui nende iidolid ning sedasama ka teistele "peale suruvad" on kyll täiseti tõsi. Oma peaga mõtlemist ja eksperimenteerimist võib siin kohata küll väheste puhul :D Eksperimenteerimine just ongi see, mis edasi viib. Kõik asjad ei toimi kõigi inimeste puhul samamoodi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sa pole siin foorumis poolt aastatki olnud ja trenni oled teinud (nagu ühest su postitusest selgus) aastakese. Vara ei ole kogu selle foorumi rahva pärast häbi tunda?

Sa tead inimest, kes tõstis sojavalguga kaalu 20 kg? Ma tean inimest, kes tõstis 40kg. Saiakestega. :D

Süvenesid sa ka neisse teemadesse, kus sojavalgust räägiti? Ma väga ei ole näinud nagu inimesed väidaksid siin, et sojavalguga ei ole võimalik lihast kasvatada. Pigem on osutatud soja puhul neile asjaoludele, mis CharlesRoos välja tõi. Mõttetu lahmimisega sa kaugele ei jõua...jätad endast rumala mulje ainult.

Ma tean inimest, kes tõstis sojavalguga kehakaalu 20kg esimeste aastatega! Kui Sa ei usu, siis see on Sinu probleem. Jällegi saame tõestada, et inimene ei tea soja mõjust ja toimest midagi. Ma kordan: valgu mõju on individuaalne ning sellele inimesele sobis. Kas Sa tead, kas Sulle sobib soja? Ilmselt ei tea, sest Sa ei ole sojat tarvitanud umbes 3 aastat treenides.

Kas ma olen kuskil maininud, et minu kõik 6 söögikorda koosnevad ainult sojast? Ei! Ainult trennijärgne sheik. Ülejäänud aja söön erinevaid loomseid valke. Seega algab ikka treeningute tulemus tavasöögist, puhkusest ja treenimisest - ning selle otsa käib trennijärgne sheik, mis omab head lisaväärtust.

Minu algse kirjutise eesmärk ei olnud teps mitte propageerida sojavalku. Andsin mõista, et inimtüübid on erinevad ning inimestele mõjuvad erinevad asjad. Siin foorumis jooksevad aga kõik ühes karjas Eesti tegijate järgi, kes räägivad et sojat ei kõlba isegi mitte kanalisatsiooni valada. Palun väga, jookske, mul polegi selle kohta midagi öelda, vaid tahtsin öelda, et sojavalgul on mitmeid tugevaid argumente, et teha ära vadakule. Muidugi on sojal miinuseid, aga neid on ka vadakul. Igal asjal on omad plussid ja miinused.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võrdlesin amino-happelist koostist vadakul ja sojal ühe tootja (Nutrabio) baasil.

Whey Amino Acid Profile: 		Soy Amino Acid Profile: 	
(per 25 grams of protein - 1 scoop) (per 25 grams of protein - 1 scoop)

Alanine           1,219 mg Alanine             3,800 mg
Arginine             506 mg Arginine            6,700 mg
Aspartic Acid    2,737 mg Aspartic Acid    10,200 mg
Cysteine            642 mg Cysteine           1,100 mg
Glutamic Acid   4,435 mg Glutamic Acid   16,800 mg 
Glycine              391 mg Glycine             3,700 mg
Histidine            483 mg Histidine           2,300 mg
Isoleucine       1,656 mg Isolucine          4,300 mg
Luecine           2,576 mg Luecine            7,200 mg
Lysine            2,024 mg Lysine              5,600 mg
Methionine        485 mg Methionine        1,100 mg
Phenylalanine    737 mg Phenylalanine    4,600 mg
Proline           1,794 mg Proline             4,500 mg
Serine            1,219 mg Serine              4,600 mg
Threonine       1,840 mg Threonine         3,300 mg
Tryptophan        437 mg Tryptophan       1,200 mg
Tyrosine            712 mg Tyrosine           3,300 mg
Valine            1,449 mg Valine              4,400 mg

Andmed võtsin siit:

http://www.nutrabio.com/Products/soy%20protein%20isolate.htm

http://www.nutrabio.com/Products/whey_protein_isolate.htm

Antud näite puhul on näha, et aminohapped on samad nii sojas kui vadakus.

Kas valisin v-b halva näite, sel juhul võib keegi teine parema amino-happelise võrdluse tuua mõne teise toote näol.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üldiset on ju kõik tore.

Meil on inime,kes on valmis ise-endal eksperimenteerima ja tõestama,et kõik ülejäänud on lollid.

Eks jääme ootama tulemusi.Paari aasta pärast on näha,kas meil on uus tipptegija või peavad sojavalgu kasulikke omadusi mitte tundvad arstid meie novaatori tervise päästmisega tegelema hakkama,

:D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Võrdlesin amino-happelist koostist vadakul ja sojal ühe tootja (Nutrabio) baasil.

Whey Amino Acid Profile: 		Soy Amino Acid Profile: 	
(per 25 grams of protein - 1 scoop) (per 25 grams of protein - 1 scoop)

Alanine           1,219 mg Alanine             3,800 mg
Arginine             506 mg Arginine            6,700 mg
Aspartic Acid    2,737 mg Aspartic Acid    10,200 mg
Cysteine            642 mg Cysteine           1,100 mg
Glutamic Acid   4,435 mg Glutamic Acid   16,800 mg 
Glycine              391 mg Glycine             3,700 mg
Histidine            483 mg Histidine           2,300 mg
Isoleucine       1,656 mg Isolucine          4,300 mg
Luecine           2,576 mg Luecine            7,200 mg
Lysine            2,024 mg Lysine              5,600 mg
Methionine        485 mg Methionine        1,100 mg
Phenylalanine    737 mg Phenylalanine    4,600 mg
Proline           1,794 mg Proline             4,500 mg
Serine            1,219 mg Serine              4,600 mg
Threonine       1,840 mg Threonine         3,300 mg
Tryptophan        437 mg Tryptophan       1,200 mg
Tyrosine            712 mg Tyrosine           3,300 mg
Valine            1,449 mg Valine              4,400 mg

Andmed võtsin siit:

http://www.nutrabio.com/Products/soy%20protein%20isolate.htm

http://www.nutrabio.com/Products/whey_protein_isolate.htm

Antud näite puhul on näha, et aminohapped on samad nii sojas kui vadakus.

Kas valisin v-b halva näite, sel juhul võib keegi teine parema amino-happelise võrdluse tuua mõne teise toote näol.

No? Näed ju isegi, et Sinu toodud näites jääb vadak sojale alla (siiski ma siinkohal ei laida vadakut!). Tooteid on erinevaid, minu soja on koos albumiiniga (segu kahest valgust) ning võrdlesin isegi Gold Whey Standardiga aminohappelist koostist ning minu segu oli üle. Lisaks aminohapetele oli ka vitamiine rohkem, aga see oleneb juba tootjast, mida ja kui palju ta sinna sisse paneb.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas ma olen kuskil maininud, et minu kõik 6 söögikorda koosnevad ainult sojast? Ei! Ainult trennijärgne sheik. Ülejäänud aja söön erinevaid loomseid valke. Seega algab ikka treeningute tulemus tavasöögist, puhkusest ja treenimisest - ning selle otsa käib trennijärgne sheik, mis omab head lisaväärtust.

Ehk siis sa ka ise kinnitad, et enamus vajaminevast valgust on sul loomset päritolu?? Milleks siis nii kõvasti siin lokku lüüa ja süüdistada foorumlasi harimatuses?? :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×