Jump to content
Crissu

SQUAT

Recommended Posts

Mis te arvate sellest harjutusest?

Olen naine ja olen nyyd seda harjutust teinud u 8 kuud ja mulle meeldib see väga. Aga vahepeal jääb alaselg nagu valusaks, et siit tekkiski küsimus: et ega see pikka aega tehaes seljale hakka?

Praegu kasutan raskuseks 65 kg ja tahaks veel kaalu juurde panna, kuid kardan, et järsku mõjub seljale halvasti....

Kas keegi teab? Ja kuidas ise sellesse harjutusse suhtute?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

to crissu:

võibolla asi väheses venituses/soojenduses või harjutust tehes kallutad keha liialt ette, mis on halb alaseljale.

Endal oli selline probleem, kuna suure raskusega kippusin keha ette kallutama.

Nüüd jälgin rohkem rühti.

Samuti võtsin kavasse küki kang rinnal, mis sunnib keha sirgena hoidmist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Harjutus on hea. Selga võid vigastada täiesti reaalselt. Selle vältimiseks treeni regulaarselt alaselga ja kõhtu. Ka ülaselga tasub treenida, sealt on ka võimalik selgroogu vigastada. Kõige turvalisem on siis teha, kui oled enne kükkimist vahetult selja "verd täis pumbanud".

Tõstevööd peaksid kindlasti kasutama, vähendab selja vigastamise ohtu tunduvalt.

Pärast trenni peaksid alati rippudes selgroo lahti venitama, ja üldse selga igatpidi venitama.

65kg on naiste mõistes suhteliselt hea raskus juba, juurde võib alati panna :lol:, aga ei tohi uue raskusega pingutada viimaste korduste tegemisel. Pärast nädalast või pikemat pausi ei tasu samuti kohe uue raskusega jätkata treeninguid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Harjutus on hea. Selga võid vigastada täiesti reaalselt. Selle vältimiseks treeni regulaarselt alaselga ja kõhtu. Ka ülaselga tasub treenida, sealt on ka võimalik selgroogu vigastada. Kõige turvalisem on siis teha, kui oled enne kükkimist vahetult selja "verd täis pumbanud".

Tõstevööd peaksid kindlasti kasutama, vähendab selja vigastamise ohtu tunduvalt.

Pärast trenni peaksid alati rippudes selgroo lahti venitama, ja üldse selga igatpidi venitama.

65kg on naiste mõistes suhteliselt hea raskus juba, juurde võib alati panna :lol:, aga ei tohi uue raskusega pingutada viimaste korduste tegemisel. Pärast nädalast või pikemat pausi ei tasu samuti kohe uue raskusega jätkata treeninguid.

Hea harjutus

umbes 25% juhtudel võid ennast vigastada

tee seda kindlast

kui sa üle tee minnes jääd 25% tõenäosusega auto alla kas sa lähed üle tee?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kükid kastile vahelduseks sisse!

(mul hetkel vasikavaimustus nendest)

JRX, ma ei saanud sellest sinu lausest aru: mis tähendab kükke kastile sisse tegema? See on vist mingi jõusaali släng, mida ma ei tea :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See tõstevöö tundub küll olevat suurte jõumeeste teema....mul oleks vist tiba imelik seda endale ümber panna.....Ja tegelt ei teagi kuidas seda teeksin...kas tõmmata pingule või....... :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

loomulikult ysna pingule et fikseeriks selja asendi 2ra. Ei ole see t6stevöö midagi nii j6umeeste teema, see on nende teema kes turvaliselt trenni soovivad teha. tegelt tahtsin küsida rahvalt kas keegi on tuttav väljendiga : SQuat till you puke! Ja seda, et on siis keegi pärast kükkimist oksendanud kah? Mind ühekorra on iiveldama kyll ajanud, treenisin heasti yle:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ma oksele pole hakanud,aga on nii old et kui suurema raskusega kükke teen siis peale seeriat hakkab pea täiega ringi käima ja iiveldust on ka esinenud!

See peaks olema märk sellest, et on liiga vähe aeroobset tehtud. Endal oli vahepeal sama probleem. Nüüd teen nädalas 4-5 korda aeroobset ja asi ok.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tõstevööd peaksid kindlasti kasutama, vähendab selja vigastamise ohtu tunduvalt.

ja kus XS-suurust tõstevööd ka müüakse või sellist, mille ümbermõõdu saab tõmmata kuni 55-65 cm-ni? Kaks ringi ümber keerata? B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ma oksele pole hakanud,aga on nii old et kui suurema raskusega kükke teen siis peale seeriat hakkab pea täiega ringi käima ja iiveldust on ka esinenud!

See peaks olema märk sellest, et on liiga vähe aeroobset tehtud. Endal oli vahepeal sama probleem. Nüüd teen nädalas 4-5 korda aeroobset ja asi ok.

Tegelikult on see märk ületreeningust! Profileeris on kõik kulturistid sellega tuttavad ning ka Arnold on öelnud, et on palju kordi pärast trenni oksendanud - aga see kõik on enda huvides - märkis ta lõppu. B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ma oksele pole hakanud,aga on nii old et kui suurema raskusega kükke teen siis peale seeriat hakkab pea täiega ringi käima ja iiveldust on ka esinenud!

Võimalik , et kang on sul turjal liiga kõrgel,kaela peal , mõnel vajutab niimoodi vere natuke kinni, aga võibolla ma ajan jama, proovi natuke madalamale panna.Aga palju see suur raskus sul on?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

siin võib põhjusi olla kümneid:

selgroo kõverused: skolioos, küfoos, lordoos

lülide vahelised kettad võivad närvile hakkata mõju avaldama

lülid vahe võib olla liiga suur, mis annab raskustega tunda

lülidevahelin kõhre võib olla krobeline jne jne

soovitan arsti juurest läbi käia ja pilt kõigepealt seljast teha, kui see on korras, siis tuleb oma tehnika üle vaadata.. ning muidugi võib korsetiosa ka nõrk olla, siis tuleb seda lihtsalt järgi treenida

kontakteeru erialaarstidega, saad kindlasti mingi vastuse

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×