Jump to content
vs

Jalad...

Recommended Posts

Niisiis, naiste algajate kavas on jalale 2 harjutust, 1 neist jala pealmistele lihastele istudes(kuidas iganes neid nimetatakse :lol: ), teine kõhuli masinal ja tagumistele lihastele...

Mai tea, mina püüan endale jõusaalis käimise võimalikult meeldivaks teha, ja seepärast vahest vahetan harjutusi, lomulikult jätan lihasgrupid samaks ja mingeid kategoorilisi muudatusi ei tee, lihtsalt kardan, et kui hakkan ennast sundima millekski, mida mulle teha ei meeldi, siis tüdinen ära ja ei viitsi enam minna sinna. ;)

Siit küsimus, need 2 harjutust asendasin ma kükkidega, kang õlal ja siis selili jala surumisega, veel lisaks jala seesmised ja välised lihased ja nii 3 korda nädalas, 3 seeriat, korduseid 12-15. Mis arvate, on mõistlik või on liig?

Sportlik olen ma küll... aga olen tähele pannud, et peale trennis käimist lähevad püksid tsipa raskemini jalga ja kardan, et äkki teen siis jalga liiga palju, ja lihas hakkab megalt kasvama??

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lihas hakkab treeningu tagajärjel kasvama, aga kui teha pikemate seeriatega (nagu naisterahvad tavaliselt teevad jõusaalis) ja kerge vastupanuga siis ta lüll nii palju ei kasva , et uusi pükse peab ostma hakkama

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sportlik olen ma küll... aga olen tähele pannud, et peale trennis käimist lähevad püksid tsipa raskemini jalga ja kardan, et äkki teen siis jalga liiga palju, ja lihas hakkab megalt kasvama??

Kartus, et naised endale suured lihased saaksid on asjata, sest naiste organismis on meessuguhormoonide tase võrreldes meestega ikka madal ja seega peab ikka meeletult trenni tegema ja vaeva nägema, et endale suured lihased saaksid. Kindlasti on siin ka oluline individuaalne omapära, mõne naised ongi/tunduvad lihaselisema kui teised jne. Ja korduseid võid teha vabalt 15!

edu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma kahtleks kas on mõtet jalapressi teha lisaks kükile? Pigem kasutada küki variatsioone - kang ees kükk, kükk alusele. On põlvedele parem ja mõnusam teha ka. Taastumine on kiirem ja saab palju kükkida. See jalapress koormab nii põhiliselt ikka nelipealihast, samas kui kükk ja selle variatsioonid õigesti tehtuna koormavad ka kogu jala tagumist külge ja kannikalihast. Ja kui teed korduseid 15 ühes seerias, siis jalgade suuremaks minemise pärast küll vist muretsema ei pea.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jalapress pidi olema ohtlik siis põlvedele kui üleval lukku lasta põlved. Kas kükil on sama asi - üleval mitte lukku lasta enne kui seeria läbi? Ja kuidas see taastumine kiirem on?

mitte ainult peale trenni vaid hommikuti ka..kujutan ette ja olen sooda või ongi nii cool.gif

Ma pigem arvan, et kujutad ette, kuigi ega seda peale sinu enda keegi öelda ei saa. Ei kasva meestel jalad nii ruttu, ammugi mitte naistel. Kuna teed algajate kava saan aru et alles mõned nädalad-kuud. Muidugi, kui tahad kindel olla siis pead mõõtma oma reieümbermõõdu ja seda aeg-ajalt kontrollima :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma kahtleks kas on mõtet jalapressi teha lisaks kükile? Pigem kasutada küki variatsioone - kang ees kükk, kükk alusele. On põlvedele parem ja mõnusam teha ka. Taastumine on kiirem ja saab palju kükkida. See jalapress koormab nii põhiliselt ikka nelipealihast, samas kui kükk ja selle variatsioonid õigesti tehtuna koormavad ka kogu jala tagumist külge ja kannikalihast. Ja kui teed korduseid 15 ühes seerias, siis jalgade suuremaks minemise pärast küll vist muretsema ei pea.

Ja nelipealihas on kus? :S

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täiendan: küki variatsioonid on põlvedele paremad kui täiskükk. Mõne jalavigastuse puhul on just jalapress õige asendus kõikidele kükkidele. Aga kui jalad terved, siis ikka küki variatsioonid on minu arvates igatpidi paremad kui misiganes masin. Aga ma olen ka suht veendunud masinavastane :lol: , nii et mõni teine arvab kindlasti teistmoodi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sama probleem, püksid täitsa kitsaks jäänud kintsust ja tagumikult peale jõusaaliga tõsisemalt alustamist, kaalungi tagasi aeroobse juurde minemist, uut garderoobi ka nüüd soetama ei tahaks hakata. Ju siis mõnel naisel kasvab lihas normaalselt ka ilma sheikideta vaid kohupiima ja kodujuustu jõul:) aga jõudu tahtsin rohkem kätesse saada ja vaat mis siis nüüd juhtus, valesse kohta läks:P (okok, eks ma ju treenin ikka kõike saalis, seep.'se ongi:D)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

no kuuuuuule, toitumine paika ja tee jalga niipalju kui ise tahad, jälgi korduste arvu lihtsalt. et tuleks ilus ja sitke lihas. iga mehe suu hakkab vett jooksma kui ta näeb ilusaid ja trimmis jalgu mis katsudes pringid:)

PS! Paljude meeste nõrkus on naiste juures "võimsamad" reied kui muidu peenikesed ja olematud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jalapress pidi olema ohtlik siis põlvedele kui üleval lukku lasta põlved. Kas kükil on sama asi - üleval mitte lukku lasta enne kui seeria läbi? Ja kuidas see taastumine kiirem on?
mitte ainult peale trenni vaid hommikuti ka..kujutan ette ja olen sooda või ongi nii cool.gif

Ma pigem arvan, et kujutad ette, kuigi ega seda peale sinu enda keegi öelda ei saa. Ei kasva meestel jalad nii ruttu, ammugi mitte naistel. Kuna teed algajate kava saan aru et alles mõned nädalad-kuud. Muidugi, kui tahad kindel olla siis pead mõõtma oma reieümbermõõdu ja seda aeg-ajalt kontrollima :lol:

Naistel on just alakeha lihased kergemini arendatavad kui meestel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Täiendan: küki variatsioonid on põlvedele paremad kui täiskükk. Mõne jalavigastuse puhul on just jalapress õige asendus kõikidele kükkidele. Aga kui jalad terved, siis ikka küki variatsioonid on minu arvates igatpidi paremad kui misiganes masin. Aga ma olen ka suht veendunud masinavastane :lol: , nii et mõni teine arvab kindlasti teistmoodi.

täielikult masinavastane ei tasu kohe kindlasti olla. Ise eelistan kah ikka baasharjutusi, kuid masinaid täiesti kasutamata jätta oleks rumalus. Lihased vajavad vaheldust. Toon lihtsa näite : muidu treenin ühes jõusaalis, kus teen pidevalt ka jalgu ning lihasvalu sai juba suht võõraks tundeks. Läksin siis jalapäeval teise saali, kus tegin sealsed jalamasinad(mis erinesid enda jõusaali omadest) läbi ja vaat kus lugu, järgmisel päeval olid jalad siit-sealt valusad. See tähendab et suutsin kaasada tänu teistsugusele masinaehitusele töösse ka need lihased, mis muidu niipalju vatti ei saa.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sama probleem, püksid täitsa kitsaks jäänud kintsust ja tagumikult peale jõusaaliga tõsisemalt alustamist, kaalungi tagasi aeroobse juurde minemist, uut garderoobi ka nüüd soetama ei tahaks hakata. Ju siis mõnel naisel kasvab lihas normaalselt ka ilma sheikideta vaid kohupiima ja kodujuustu jõul:) aga jõudu tahtsin rohkem kätesse saada ja vaat mis siis nüüd juhtus, valesse kohta läks:P (okok, eks ma ju treenin ikka kõike saalis, seep.'se ongi:D)

See on ju enesest mõistetav et aeroobne on sama tähtis kui jõusaal, seda siis kombineeritult, muidu ei saagi vajalikke tulemusi ja toit loomulikult ka primaarne! :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oleneb, kuidas jalgu treenida (lihas kasvab ju suuremaid raskusi ja vähem kordusi tehes). Enda puhul ka tähele pannud, et reied suht hästi arenevad (kuigi tahaks rohkem hoopis säärt ja ülakeha...) Jalad saavad mul ka üsna palju vatti: kiiruisutamine, bodypump, jõusaal. Jõusaalis väga palju ei teegi: sirutused ette masinal, press ja lõpuks vahel ka kükid ilma raskuseta (spets pingil), lisaks veel reie tagakülje harjutused (2) ja harjutused säärele (2) 1 harjutus reie eemaldajatele ja 1 reie lähendajatele. Väga seal valikus midagi muutnud ka ei ole (no ikka kükke kangiga ka teen vahel, pressi asemele, aga ei ole just lemmikharjutus...), sest vahelduse saavad jalad uisutamisest ja pumbist kätte ma arvan. Ja tähtis--venitused! Jala teeb ilusaks pringiks spagaat, nagu olen avastanud. Nii et üritan seda teha nii peale aeroobset, peale jalapäeva kui ka bodypumbis.

Mis riietesse puutub, siis jah, teksasid ma endale poest enamasti ei leia (mis reitest paras, see vöökohast hirmus lai :) ) ja lepin sportlikuma garderoobiga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×