Jump to content
meesi

Pett ja kõhuvalu.

Recommended Posts

Hakkasin kuu aega tagasi petti jooma, 1 liiter päevas.Vahetevahel enne trenni(4x nädalas)1,5 tundi või peale trenni 1 liiter petti.Kuid nüüd jama selles ,kui enne ei valutanud peale petti joomist kõht siis nüüd tahab kõht rivist välja minna nii, et peab peldikkusse lippama.

Küsimus selline on kellegil teil seda jama juhtunud või on asi minu organismist(ise 20 a.)?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hakkasin kuu aega tagasi petti jooma, 1 liiter päevas.Vahetevahel enne trenni(4x nädalas)1,5 tundi või peale trenni 1 liiter petti.Kuid nüüd jama selles ,kui enne ei valutanud peale petti joomist kõht siis nüüd tahab kõht rivist välja minna nii, et peab peldikkusse lippama.

Küsimus selline on kellegil teil seda jama juhtunud või on asi minu organismist(ise 20 a.)?

äkki oli see liiga käärinud sul juba?? :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hakkasin kuu aega tagasi petti jooma, 1 liiter päevas.Vahetevahel enne trenni(4x nädalas)1,5 tundi või peale trenni 1 liiter petti.Kuid nüüd jama selles ,kui enne ei valutanud peale petti joomist kõht siis nüüd tahab kõht rivist välja minna nii, et peab peldikkusse lippama.

Küsimus selline on kellegil teil seda jama juhtunud või on asi minu organismist(ise 20 a.)?

Lapse kõht siis........ :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Peti joomine ergutab seedekulgla tegevust. Neil inimestel, kellel on kõhukinnisusega probleeme, soovitatakse juua petti. Aga liiter korraga ära juua on liiast.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Peti joomine ergutab seedekulgla tegevust. Neil inimestel, kellel on kõhukinnisusega probleeme, soovitatakse juua petti. Aga liiter korraga ära juua on liiast.

Kus see liiter siis liiast on??

Olen aastaid peale trenni petti joonud, vahel tahaks rohkemgi kui liiter juua ja pole kunagi mingit kõhujama olnud. Ja ma pole ainus kes sedasi tegi, Mina õppisin seda 2x-selt Eesti absoluutselt meistrilt Jaanus Mummilt. Minult omakorda v-olla vähem tuntud kulturist Jarek Heinaloo jne.

Minumeelest super hea proteiini jook , täpselt paras peale trenni. Liiter petti= 30g valku ja üks banaan. SUPER!

Tundub et praegused noored on vääääga nõrga tervisega, et petti juua ei saa. Neile anna ainult cocat ja limpsi, pakkide viisi kartuli krõpse peale.

Väikset peale mingit jama söönud sellepärast ei saagi piima ja petti juua.

Ema ka v-olla ei tahtnud rinda anda kui väike olid ja algusest peale üks pulbrite jama.

Ok, ega asi nii hull ka ei ole, aga eks mul on natuke vast õigus ka?

Muudetud kasutaja Marek Kalmus poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nu õigus jah, aga palju neid siin ikka on, kes näost cocat ja krõbuskeid sisse ajavad? :D

Mulle iskiklikult ei mahugi niipalju korraga sisse :lol: , hakkab üles ajama pärast... (a ma suht pisike ka võrreldes siinolijatega ;) )

Muudetud kasutaja aktivist poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nu õigus jah, aga palju neid siin ikka on, kes näost cocat ja krõbuskeid sisse ajavad? :D

Mulle iskiklikult ei mahugi niipalju korraga sisse :lol: , hakkab üles ajama pärast... (a ma suht pisike ka võrreldes siinolijatega ;) )

Ex neid on ikka omajagu. Ja kui ei söö krõbuskeid siis valitakse mingi pirukas või saiake. Oled sa näinud noori poes kes ostaksid kodujuustu või kanamune?? Vist mitte väga tihti ex? :D

Kiirelt läbu sisse ja edasi. Peaasi, et nälga ei oleks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Peti joomine ergutab seedekulgla tegevust. Neil inimestel, kellel on kõhukinnisusega probleeme, soovitatakse juua petti. Aga liiter korraga ära juua on liiast.

Kus see liiter siis liiast on??

Olen aastaid peale trenni petti joonud, vahel tahaks rohkemgi kui liiter juua ja pole kunagi mingit kõhujama olnud. Ja ma pole ainus kes sedasi tegi, Mina õppisin seda 2x-selt Eesti absoluutselt meistrilt Jaanus Mummilt. Minult omakorda v-olla vähem tuntud kulturist Jarek Heinaloo jne.

Minumeelest super hea proteiini jook , täpselt paras peale trenni. Liiter petti= 30g valku ja üks banaan. SUPER!

Tundub et praegused noored on vääääga nõrga tervisega, et petti juua ei saa. Neile anna ainult cocat ja limpsi, pakkide viisi kartuli krõpse peale.

Väikset peale mingit jama söönud sellepärast ei saagi piima ja petti juua.

Ema ka v-olla ei tahtnud rinda anda kui väike olid ja algusest peale üks pulbrite jama.

Ok, ega asi nii hull ka ei ole, aga eks mul on natuke vast õigus ka?

täpselt! kuradima õige jutt! kust otsast on liiter petti palju? ise alustasin taas dieediga üle pika aja. jõin ka peale trenni liiter petti ja paar õuna ja tunne oli et jooks teise liitri veel ja paar õuna muidu kõht tühi. aga vahel piisab ka liitrist kõhutäitmiseks.

mai tea varem nagu sai joodud petti päevas liitrite viisi ja seda tegid paljud kulturistid, mõni aasta tagasi vähemalt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

üks tark arstitädi ütles mulle, et enam kui pooltel eestlastel on laktoositalumatus ja nad ise ei tea seda....nii et kui peale piimatoodete söömist lööb kõhu lahti siis tuleks piimatooteid vältida, nagu mulle öeldi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Peti joomine ergutab seedekulgla tegevust. Neil inimestel, kellel on kõhukinnisusega probleeme, soovitatakse juua petti. Aga liiter korraga ära juua on liiast.

Kus see liiter siis liiast on??

Olen aastaid peale trenni petti joonud, vahel tahaks rohkemgi kui liiter juua ja pole kunagi mingit kõhujama olnud. Ja ma pole ainus kes sedasi tegi, Mina õppisin seda 2x-selt Eesti absoluutselt meistrilt Jaanus Mummilt. Minult omakorda v-olla vähem tuntud kulturist Jarek Heinaloo jne.

Minumeelest super hea proteiini jook , täpselt paras peale trenni. Liiter petti= 30g valku ja üks banaan. SUPER!

Tundub et praegused noored on vääääga nõrga tervisega, et petti juua ei saa. Neile anna ainult cocat ja limpsi, pakkide viisi kartuli krõpse peale.

Väikset peale mingit jama söönud sellepärast ei saagi piima ja petti juua.

Ema ka v-olla ei tahtnud rinda anda kui väike olid ja algusest peale üks pulbrite jama.

Ok, ega asi nii hull ka ei ole, aga eks mul on natuke vast õigus ka?

Vaata Marek, inimesed on erinevad, see, mis sulle vähe, on mõnele liiast. :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
küsin kähku teemasse vahele. Kumb on soovituslikum (lihaste)treenijale kas pett v. keefir? pigem pett vist? 

Mõlemad on kasulikud, aga mulle meeldib keefir rohkem, sest see ajab kiiremini purju. :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

keefir on ka valgukotike ju. ise joon rasvata keefirit ja petti m6lemat. Marek - pole nyyd m6tet neid t2nap2eva noori niimoodi kah yhtlustada eksole. Ja selle coca ja krõpsude kohapealt on kah nii, et igayhele oma. Ilus keha on raudselt iga inimese huvides, kuid iseasi on see, kas ilus keha ka igayhel eesm2rgiks on seatud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Peti joomine ergutab seedekulgla tegevust. Neil inimestel, kellel on kõhukinnisusega probleeme, soovitatakse juua petti. Aga liiter korraga ära juua on liiast.

Tegemist võib olla ka laktoositalumatusega, 2-3 g laktoosi päevas vaevusi ei põhjusta, rohkem aga küll. Iga inimene saab selle ise kindlaks teha katse-eksituse meetodil palju ta laktoosi talub. Petis on küll piimhappebakterid hapnemisel piimasuhkru osaliselt endi vajadusteks ära tarbinud ja vähem on teda kui piimas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas keegi oskab ütelda, on võimalik laktoositalumatust tõsta.

Enamasti esineb laktaasi hulga osaline vähenemine vananemise, seedekulgla haiguste ja geneetiliste põhjuste tõttu. Kaasasündinud täielik laktaasi defitsiit on suhteliselt haruldane.

Ära nüüd kohe ise ravima hakka, pöördu enne arstide poole testide tegemiseks. Tegu võib olla ka vale toitumise tagajärjel tekkinud kõhuprobleemidega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Peti joomine ergutab seedekulgla tegevust. Neil inimestel, kellel on kõhukinnisusega probleeme, soovitatakse juua petti. Aga liiter korraga ära juua on liiast.

Kus see liiter siis liiast on??

Olen aastaid peale trenni petti joonud, vahel tahaks rohkemgi kui liiter juua ja pole kunagi mingit kõhujama olnud. Ja ma pole ainus kes sedasi tegi, Mina õppisin seda 2x-selt Eesti absoluutselt meistrilt Jaanus Mummilt. Minult omakorda v-olla vähem tuntud kulturist Jarek Heinaloo jne.

Minumeelest super hea proteiini jook , täpselt paras peale trenni. Liiter petti= 30g valku ja üks banaan. SUPER!

Tundub et praegused noored on vääääga nõrga tervisega, et petti juua ei saa. Neile anna ainult cocat ja limpsi, pakkide viisi kartuli krõpse peale.

Väikset peale mingit jama söönud sellepärast ei saagi piima ja petti juua.

Ema ka v-olla ei tahtnud rinda anda kui väike olid ja algusest peale üks pulbrite jama.

Ok, ega asi nii hull ka ei ole, aga eks mul on natuke vast õigus ka?

Vaata Marek, inimesed on erinevad, see, mis sulle vähe, on mõnele liiast. :lol:

Täiesti arusaadav. ;) Millegipärast ei selgitata niiväga noortele kui ohtlik on aga süüa valgest peenjahust tooteid ja soolaseid ja rasvaseid kartuli krõpse. Cocast ja limonaadist rääkimata. Isegi teles reklaamitakse neid rohkem kui piimatooteid.

Miks see nii on seda me teame kõik, aga siiski võiks noortele selgitada rohkem juba maast madalast, et kõik mis teles reklaamitakse pole hea.

Tulen jälle sellejuurde tagasi millest olen juba rääkinud, et koolides peaks olema selline aine mis käsitleb tervislikku toitumist. Ja mitte üks tund nädalas vaid 2-3 tundi.

Muidu on 20 aasta pärast kõik lapsed sellised, et ei saa piima juua. Lähevad üleni lapiliseks kohe.

Muudetud kasutaja Marek Kalmus poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vahepeal jõin peale trenni liiter alma piima ära. Täitsa hea oli, peale joomist tuli selline magus maitse suhu. Eks ta korraks täitis kõhtu, aga mõne ajapärast jälle tühi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hmm ... ka mina joon petti kui ka keefiri vägagi hea meelega ;) Lausa liitrit korraga ära juua ei jaksa, aga pool kindlasti ja tarbin seda meeldamini kui proteiini jooki ... talutavam maitse minu jaoks.

Aga liiter petti/keefiti läheb päevas kindlasti ... paar kuud tagasi läks isegi vahel 2, kuna seda oli hea kooli kaasa võtta ja siis mõnusasti tunni ajal luristada ...

ja kõhuga pole kunagi probleeme olnud ...

... võib olla teema algataja oleks pidanud alusatma algul väiksematest kogustest ??? Organism vajab harjumist ja kõik mis ei tundu talle normaalne ... seda püüab ta omal moel parandada :D

gymer küsis: Kumb on soovituslikum (lihaste)treenijale kas pett v. keefir? pigem pett vist?

Keefiir on spetsiaalse juuretisega hapendatud piim, kas siis kooritud või mitte!

Pett ... on see vedelik, mis rõõsast koorest peale või valmimist järele jääb ...

Valgu sisalduselt on nad enam-vähem samad, aga keefir kipub enamjaolt rasvasem olema (va Farmi 0,5 liitrine). Aga rasv segab vist veits valgu imendumist. Nii et peale trenni rasvatu keefiirakas või pett (üle 0,5g rasva 100g kohta ei sisalda).

Eks Old Man tea paremini neid mõjusid ja sisaldusi, aga minu piimalaborandist emm ütles, et keefir palju kasulikum :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×