Jump to content
ronija

Painduvus

Recommended Posts

mida muud sul ikka vaja teha on kui ennast venitada ja painutada,kui tahad spagaati teha siis tulebki ju sul seda harjutada,loomulikult tuleb ennem korralikult lihas soojaks venitada,lihtsamate venitus harjutustega,muidu võid lihase nii ära venitada,et on ka venitatud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma olen kuulnud igaltpoolt selliseid kõlakaid, et teatud vanuses enam ei saa ennast spagaatima treenida :lol: Mingi kõõluste teema.

Kui pika ajaga keegi end spagaatima on saanud?

Muudetud kasutaja ronija poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No see vanus peaks suht vana olema ikka. Iga terve inimese peaks saama 1-2 aastaga spagaatima kui piisavalt viitsimist on.

Isomeetriline venitamine ja selle modifikatsioonid on võlusõna. Aga ausalt mul pole aega seda siin lahti seletama hakata. Otsige netist või otsige mind Tartus üles kui muidu aru ei saa.

Edit: Mingit kõõluste teemat spagaadi puhul ei ole sest teatavasti ühelt jalalt teisele ei lähe ühtegi kõõlust või lihast. Saad ühe jala püsti seistes panna jala 90 kraadi külje peale välja? Saad seda teha ka teise jalaga? Siis saad sa teha ka spagaati, mis on sisuliselt selle tegemine mõlema jalaga korraga :lol:

Muudetud kasutaja jrx poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

tuleb teha vahemalt 3 x tugevamat painutamist jalgadele nadalas!

ise teen 4x nadalas trenni ja iga soojenduse lopus 20 min jalgadele tosist venitust.kuid kui on jalgade trenni paev siis lasen enne trenni ja peale trenni oma 20 min venitust.ja usu mind varsti on sul maas........... :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul on jälle selline probleem, et spagaat jääb jõusaalis jalgu treenides järjest vähemaks! :lol: Varem sai mõlemat pidi ilusti ära tehtud, aga nüüd läheb asi järjest keerulisemaks. Muidu venitan küll korralikult enne ja peale jalatrenni....ja kodus -vabal ajal. Lood pole ka kõige paremad jalalöögi kiirusega, mis samuti vajub järjest rohkem ära. :P

Oskab keegi äkki mingit tarkust jagada, kuidas jõusaalis jalgade treenimisega paraleelselt saab jalad uuesti venima ja kiiresti käima?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul on jälle selline probleem, et spagaat jääb jõusaalis jalgu treenides järjest vähemaks! :lol: Varem sai mõlemat pidi ilusti ära tehtud, aga nüüd läheb asi järjest keerulisemaks. Muidu venitan küll korralikult enne ja peale jalatrenni....ja kodus -vabal ajal. Lood pole ka kõige paremad jalalöögi kiirusega, mis samuti vajub järjest rohkem ära. :P

Oskab keegi äkki mingit tarkust jagada, kuidas jõusaalis jalgade treenimisega paraleelselt saab jalad uuesti venima ja kiiresti käima?

Huvitav?? Mina arenesin just painduvuses edasi tehes peale jalatrenni venitusi. Lõpuks tegin spagaadi ära ka.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul on jälle selline probleem, et spagaat jääb jõusaalis jalgu treenides järjest vähemaks! :lol:  Varem sai mõlemat pidi ilusti ära tehtud, aga nüüd läheb asi järjest keerulisemaks. Muidu venitan küll korralikult enne ja peale jalatrenni....ja kodus -vabal ajal. Lood pole ka kõige paremad jalalöögi kiirusega, mis samuti vajub järjest rohkem ära.  :P

Oskab keegi äkki mingit tarkust jagada, kuidas jõusaalis jalgade treenimisega paraleelselt saab jalad uuesti venima ja kiiresti käima?

Huvitav?? Mina arenesin just painduvuses edasi tehes peale jalatrenni venitusi. Lõpuks tegin spagaadi ära ka.

Peale jalatrenni venitan ja venitan, aga ei veni kuidagi :ph34r: jalad on jube kanged all.

Kui enne jalatrenni saab veel kuidagi spagaadiga maha, siis pärast on see minu jaoks võimatu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul on jälle selline probleem, et spagaat jääb jõusaalis jalgu treenides järjest vähemaks! :(  Varem sai mõlemat pidi ilusti ära tehtud, aga nüüd läheb asi järjest keerulisemaks. Muidu venitan küll korralikult enne ja peale jalatrenni....ja kodus -vabal ajal. Lood pole ka kõige paremad jalalöögi kiirusega, mis samuti vajub järjest rohkem ära.  :D

Oskab keegi äkki mingit tarkust jagada, kuidas jõusaalis jalgade treenimisega paraleelselt saab jalad uuesti venima ja kiiresti käima?

Huvitav?? Mina arenesin just painduvuses edasi tehes peale jalatrenni venitusi. Lõpuks tegin spagaadi ära ka.

Peale jalatrenni venitan ja venitan, aga ei veni kuidagi :o jalad on jube kanged all.

Kui enne jalatrenni saab veel kuidagi spagaadiga maha, siis pärast on see minu jaoks võimatu.

loogiline ka ju, kui lihased peale trenni pinges on

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See , et mingis vanuses spagaati teha ei saa , on õige , kui sa pole ennast varem juba regulaarselt venitanud ja nüüd äkki tekib soov , et võiks spagaati teha . Enamiks neid , kes oskavad spagaati on seda teinud juba enne kooliiga . Ma olen ise 16 ja tahaks ka teha , aga väga tõenäoline on see , et seda ei saa , kuna ei venita ennast enam lahti ära , kuna pole kunagi nii palju paindunud , et isegi spagaadi ligilähedele saada .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui järjepidavalt venitusi teha siis ei ole 16 küll vanus kus enam spagaati ei saa!

Olen ise peaaegu 17 ja treeninig ka spagaatiks ning palju puud pole ;)

olgu et jah tglt ma suht lahti ka venituse kohapealt.... B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma hakkasin ka ennast venitama siis kui see teema tehti. Mitte palju, nii 2-3x korda nädalas 5-10 minutit. Ma arvan et 3-4 nädalaga oleksin saanud spagaadi kätte, juba jõudsin üsna lähedale aga rebestasin midagi ära ja nüüd ei saa enam teha, peab puhkama paar nädalat. Sai natuke üle pingutatud, aga vähemalt ma tean nüüd et see on vägagi võimalik ja ei võta mingit aastat aega, vaid tueb üsna ruttu, sets ma isegi üsna vähe venitasin.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mida peaks tegema, et ennast küllalt painduma panna spagaadi sooritamiseks?

Peaksid foorumit rohkem lugema, siin alles oli see teema

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

keegi ütles, et siin, et enne tuleb soojaks venitada, see ei ole nüüd päris õige ma pakun. Kas 10 minti väntad vms ja siis teed venitused läbi või siis peale trenni. Jalgu peaks venitama ka muudel päevadel mitte ainult jalapäeval. 2 nädalas venitus hoiab painduvust, 3x on juba edasiminek jne. ja ikka korralikud harjutused, mitte ainult proovid spagaati ;/

Muudetud kasutaja SHOXi poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Käisin isegi kunagi võitluskunsti trennis ja olen arvamusel et kuu või kahega saab igaüks spagaadi maha.

Tuleb lihtsalt piisavalt harjutada. 2-3x päevas ja nii 15 min korraga.

Minema valu taluvuse piirini... kannatama 30-45sek ja siis lõdvestama ja siis uuesti.

Ja nii umbes 15min. Tee seda näiteks hommikul. Ja õhtul telekat vaadates.

Ja ära unusta soendust.

Paar korda nädalas peaks mõjuma hoidvalt mitte arendavalt.

Muudetud kasutaja TANK poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hmmm, viimane on päris hea mõte... peaks proovima tõesti igapäevaseks harjumuseks võtma venitused. Ma nimelt sooviksin selga rohkem lahti saada. Tahaks, et kõhuli olles ja kätega keha üles surudes, saaksin jalalabadega pead puudutada... (loodan, et saate kirjeldusest aru). Oskab keegi nimetaga harjutusi, kuidas selga venitada. Ise olen silda teinud ja sealjuures käsi-jalgu võimalikult ligidale surunud üksteisele. Jalad on mul lahti ja spagaat igatepidi sooritatav juba lapsest saati, aga selg on kuidagi kinni jäänud. Kui kellelgi on head harjutusesoovitust, andke teada. Huvitav teema, iseenesest :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ma lapsena oskasin spagaati teha, siis pikka aega ei teinud ja enam ei saanud, nüüd aga hakkasin uuesti proovima paar kuud tagasi ja hakkab juba välja tulema küll. Lihtsalt 3-4 minutit venitusi pärast trenni.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×