Jump to content
zon

Vesi

Recommended Posts

Kui palju on mõistlik vett yldse tarbida, kas sellist ohtu ei ole kui liiga palju tarbida kahjustatakse neere ja yleliigne vesi hakkab lihastesse jääma!!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Inimene kaotab vedelikku uriiniga,higistamisega, kopsude kaudu, aurustumisega nahalt. Keskmiselt vajab mees 2800ml ja naine 2000ml vedelikku päevas, sest keskmise kehalise aktiivsusega inimene vajab vedelikku 1 ml ühe energia kalori kohta. :blink: Seega kes juba rohkem trenni teeb, peaks vett ikka väga tõsiselt "võtma" :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

sellist asja küll ei ole et sul see neere kahjustab,sest see peaks olema nii meeletu kogus mille sa peaks ära jooma ja lihasesse ei jää ta sul kah,tarbid kretiini monohüdraati siis jääb aga seda ka natukene ainult.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jooge tunde järgi. Nii on kõige parem.

See soovitus ei ole hea. Inimene tunneb janu siis, kui veepuudus on küllaltki kaugele arenenud. Vedelikupuudus on aga töövõime languse otseseks põhjuseks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

OldMan, ma kaalun 105 kg umbes, ma joon mingi 2l vett trenni ajal lõdvalt ära... eee... kas seda on palju??? :blink: Higistan ka palju!

Kas Su viimane post ütleb seda, et jooge pigem rohkem, kui tunnete, et peaks jooma!?!?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
OldMan, ma kaalun 105 kg umbes, ma joon mingi 2l vett trenni ajal lõdvalt ära... eee... kas seda on palju??? :blink: Higistan ka palju!

Kas Su viimane post ütleb seda, et jooge pigem rohkem, kui tunnete, et peaks jooma!?!?

Täiskasvanud inimene vajab 40-50 ml vett kehakaalu kilogrammi kohta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pikalt jõin siis kui janu oli. Nüüd üritan lihtsalt iga natukese aja tagant natuke juua. Olen tähele pannud küll töövõime tõusu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kõik biokeemilised protsessid inimorganismis toimuvad kas vesilahustes või vee vahetul osavõtul. Organismi valgumolekulide stabiilsuseks on vajalik, et nende ümber oleks hüdraatvee kiht, s.t. et organismi valgud saaksid normaalselt funktsioneerida, on vaja vee molekule. Sellepärast on vaja suurenenud valgukoguste (2g/kg kohta) tarbimisel, tarbida ka rohkem vett.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vee üleliigne tarbimine ei koorma eriti palju neere. Näiteks kui võrrelda seda tänapäeva toiduainetöstuse poolt kasutatavate säilitusainete jms kraami poolt tekitatud neerudele ja maksale mõjuva lisakoormusega, siis ei ole seda vast vaja karta. Ammugi ei anna selle mõju näiteks viina või muu kange alkohoolse kraami mõjuga võrrelda.

Muudetud kasutaja eintsius poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

paneks kohe arutelule punkti:) liigne veetarbimine hakkab mõjutama südant. samas on veetarbimine hädavajalik ja kui küsida minu arvamust siis kindlasti on parem ületarbida kui alatarbida, sest meil kõigil on omad eesmärgid ning kindlasti alatarbimine nende saavutamisele kassa ei aita. theone loetles oma kommentaaris üles viisid, mil moel saab organism liigsest veest(ka soojusest) lahti, kuid õhe jättis ta märkimata. liigset vett kaotatakse ka pärasoole kaudu ja kui sealt juba tulema hakkab siis on tegemist tervisehäirega(mis ei kesta tavaliselt üle päeva) või siis väga julma ületarbimisega(sinnani ei soovita välja minna)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Paljuks läheb kui tarbida lühikese ajaga üle 3l vett, lihtsalt soolad uhatakse kehast ära ja vesi läheb ajju ja siis kaputt.

1-2h jooksul on see määr

Muudetud kasutaja Czar poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×